Форум Рідного Міста

У Бельгії вийшла 3D-газета

Соломія Федушко - 9-3-2010 у 18:48

У Бельгії спортивна газета La Derniere Heure вперше серед європейських видань вийшла у форматі 3D - усі фотографії у виданні представлені в тривимірному варіанті.

Для того, щоб їх побачити, потрібні спеціальні окуляри, які додаються до газети. Газета вийшла на більш високоякісному папері, що підсилює тривимірний ефект.

"Це прем'єра для Бельгії і, можливо, для Європи", - стверджує головний редактор газети Убер Леклерк.

Крім експериментів із 3D-форматом видавці намагаються використовувати технологію augmented reality (збагаченої реальності) включає в матеріали або на обкладинку символи, які, при наведенні на них камери телефону або веб-камери, показують додатковий контент у вигляді посилання або коментаря.

Нагадаємо, минулого року американське видання Esquire розмістило на своїй обкладинці відеоролик.

http://ukranews.com/uk/news/world/2010/03/09/14005

Андрій Пелещишин - 9-3-2010 у 18:51

Е, мені більше подобалася ідея газети, яку можна з'їсти. Колись чув про таку.

Соломія Федушко - 9-3-2010 у 19:01

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Е, мені більше подобалася ідея газети, яку можна з'їсти. Колись чув про таку.

:lol: Права Пиркало, що в українців важливе місце в житті займає їжа :)

P.S. Якщо б ця газета була шоколадною, як портрети політиків на свято Шоколаду у Львові, я б сама від неї не відмовилася б ;)

Андрій Пелещишин - 9-3-2010 у 22:16

А може то просто бельгійці нових форм від біди шукають? Тиск на паперові видання з боку онлайн-ЗМІ сильнішає, от і доводиться крутитися.

Соломія Федушко - 9-3-2010 у 23:46

Думаю, що це дороге задоволення, адже вони використовують папір найкращої якості для хорошої тривимірної картинки. Іще окуляри спеціальні потрібні, все це зараз без потреби, адже складно, дорого, напевно і на зір якось впливає негативно. Можливо, в далекому майбутньому це стане звичайним явищем :rolleyes:

Ярема П. - 10-3-2010 у 10:54

Ну під 3д мають на увазі стереофографію, яка відома бозна відколи. Колись і відкритки такі були з стерео-зображенням, в мене ще збереглося кілька. Правда там не повний стереоефект, але все одно виглядають супер. Більше того, в мене зберігся підручник з геометрії видання 60 чи 70 років з стерео малюнками фігур і вкладеними ззаду до обкладинки в кишенці окулярами для перегляду. Та і в відео іграх стереофект присутній. Коротше, нове це добре забуте старе, і логічно було очікувати, що комусь таки вдасться зняти картину в 3д і нового буму на стерео картинки. Думаю, що цей жанр буде розвиватися, про що свідчать неймовірні збори Аліси в Зазеркаллі навіть після успіху Аватара. Що більше цікавить, так як це все впливає на наші очі?

Соломія Федушко - 10-3-2010 у 14:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Що більше цікавить, так як це все впливає на наші очі?

Думаю, що стан здоров'я є важливим для кожного...

Ярема П. - 10-3-2010 у 19:52

Це зрозуміло, але як конкретно як впливає 3д зображення на нашу психіку і очі?

Андрій Пелещишин - 10-3-2010 у 20:13

А чому не ставиться питання таким чином - "а як впливає читання газет на нашу психіку?" :)
Правда професор Преображенський колись мав думку щодо цього :)

Соломія Федушко - 10-3-2010 у 20:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Це зрозуміло, але як конкретно як впливає 3д зображення на нашу психіку і очі?

Не думаю, що ця інформація нас порадує...
Цитата:
Тривимірне кіно американські медики називають шкідливим захопленням. Вони стверджують - частий перегляд стрічок із об'ємним зображенням, може спричиняти серйозні захворювання очей. До групи ризику відносять людей із поганим зором, захворюваннями вестибулярного апарату, а також тих, що мають вегетосудинні проблеми.

Медики радять глядачам, які мають порушення зору, зайвий раз не наражатися на небезпеку. Тобто не дивитися 3D. Людей, які мають 100% зір окулісти також закликають не зловживати.

http://5.ua/newsline/139/20/64996/

Але тут вказано, що для людей, які не носять окулярів і не жаліються на зір, 2-3 3D фільми на тиждень можна переглянути.
http://english.pravda.ru/science/health/25-01-2010/111830-3d_films-...

Винахід "The Page" - нова стандартна читалка

Соломія Федушко - 10-10-2010 у 19:26

Пристрій для читання електронних книг і газет з дисплеєм на технології e-ink не товстіший за аркуш паперу, його можна складати й скручувати в рулон.

Автор винаходу захотів об'єднати сучасні газети й технології, щоб таким чином вирішити одвічну проблему друкованих ЗМІ - недостаток друкованої площі та швидке накопичення "макулатури".
Тепер ні редакторам, ні читачам не доведеться турбуватися. Більше того, новинка набагато міцніша за папір, не боїться води, яскравого сонця, снігу й сильного вітру.

Ще одна особливість пристрою The Page - здатність масштабувати відображення інформації та міняти сітку смуги.
Зараз йдуть фінальні випробування концепту і якщо вони пройдуть успішно, найближчим часом читалка буде запущена в серійне виробництво.
http://gazeta.ua/index.php?id=355642

Христина Оліярник - 28-11-2012 у 22:41

Цитата: Початково розміщене учасником Ярема П.  
Це зрозуміло, але як конкретно як впливає 3д зображення на нашу психіку і очі?


3D-технологія для нас зовсім нова. І поки що невідомо, як вона впливає на зір і загальний стан дитини. Але дещо вже зараз насторожує.

Наприклад, навіть у дорослих людей після перегляду 3D-фільму паморочиться голова, їх нудить, а очі не лише втомлюються, а й болять. В особливо тяжких випадках навіть буває тимчасова втрата зору. Що ж тоді відбувається з дітьми?:rolleyes:

До речі, цікавий факт: 10% людей через особливості зору не здатні сприймати 3D-фільми.:rolleyes::rolleyes: