Форум Рідного Міста

Лівий чи правий:

Олексій Мачехін - 13-8-2003 у 08:56

В цей радісний, нарешті сонячний (в Києві), святковий день 13 серпня - всесвітній день ліворуких, розпочинаєпо перепис форумного населення.

Користувач Олесь - 13-8-2003 у 09:26

Трохи ріжуть вухо, тобто око, ті словечка "лівша/правша" - як на мене, чисті русизми. Є українське слово "шульга" (лівша), щоправда його мало хто вживає. А в нас кажуть "лівак/правак". Чи то тільки мені так видається?

Цитата:
Мені все одно якою рукою їсти чи писати.


"Особисто я їм ротом". Астрід Ліндгрен, Пеппі Довгапанчоха.;)

Олексій Мачехін - 13-8-2003 у 09:28

Дякую за шульгу - і справді ж є слово. Нажаль, не можу виправити голосування. Може модератори допоможуть?

І тоді як називати тих, хто пише правицею?

Ihor Byra - 13-8-2003 у 12:24

Значить сьогодні мій день. Можеш мене добавити до списку "лівша"

Наталка - 13-8-2003 у 14:09

А я - правша. Стовідсоткова, не перевчена. А мій брат, як він сам на себе каже, "відредагований". Бо був шульгою :)
Щойно спало на думку - не зле було б сера Пола Макартні привітати :lol: Бо ж він теж - шульга :cool:

Олексій Мачехін - 13-8-2003 у 14:13

Адміністратору:
Тут щойно було співвідношення 3 до 7
Зара - 1 до 3-х. Кількох повідомлень не стало. Що тут до біса діється?

Андрій Пелещишин - 13-8-2003 у 16:04

Не знаю. Щось глюкнуло. Колись розберуся. Я лише витер те одне повідомлення, що можна було витерти.
А рахувалка якось збилася.

Василь Яворський - 26-8-2003 у 15:37

Я "правша", лівою тільки на клавіатурі працюю і то лише як допомога при наборі :lol:

Volodymyr - 11-9-2003 у 12:52

перевчений на правшу лівша...

Дмитро Тарасов - 12-9-2003 у 09:52

Поняття "правша" та "лівша" стосуються не лише рук, а і інших парних органів: ніг, очей, нирок ... . Домінуюча рука може бути права, а око - ліве ;) Для визначення домінування правих/лівих органів є спеціальні тести. Тести показують, що правші чи лівші по всіх органах практично не зустрічаються :) (з суттєвим домінуванням "правого боку" зустрічаються, але нечасто).

freak - 20-2-2004 у 20:38

Я правша,але яка різниця на клаві і так двома друкуєм

Asmera - 21-2-2004 у 22:37

Асиметрія півкуль головного мозку лежить у межах десяти відсотків, отже мені властива поліфункціональність :) але мою поліфункціоналність в дитинстві спрямцвали праворуч, майже що перевчили

Andriy_ts - 30-4-2004 у 16:30

Слушне зауваження поставлене на початку теми, бо яколи побачив заголовог тему не міг второпати прощо будемо говорити. От коли зайшов то розібравсяю.
Пробував писати лівою щось виходить, тому думаю ,що я не безнадійний все можна поправити тільки захотіти і все

Микола Яструб - 26-6-2007 у 19:44

Лівша. Але нормально можу писати і правою. На найнудніших лекціях тренуюсь)

MartinkaDP - 29-6-2007 у 02:52

пишу правою (трохи навчена і лівою), друкую десятьма пальцями і за потреби ліктем (як кажуть піаністи, знімаємо капця і...), ложку тримаю у вільній руці (байдуже якій), ніж до виделки - завжди в лівій.

Лєна Дадукевич - 14-12-2007 у 01:10

Є речі, які роблю тільки лівою, є - тільки правою,а є , що все одно якою, аби настрій хороший був. Не знаю хто я. Знаю одну людину, яка терпіти не може лівшів, вважає їх ненормальними ( в поганому розумінні цього слова :lol: ). По-моєму дурниця.

Катерина Слобода - 11-8-2010 у 21:28

Скоро знову відзначатимуть Міжнародний день лівші. :)