Форум Рідного Міста

Хатинка край села... Або ж котеджі біля земель c/г призначення

Андрій Пелещишин - 10-3-2019 у 11:11

Зараз дуже модні відносно недорогі котеджі і таун-хауси поза містом, у не дуже розкручених раніше (з точки зору елітногого проживання) селах. Села передають (або селяни продають) земельні ділянки під забудову міським жителям.

Часто це виглядає цілком і цілком пристойно, як адекватна заміська заміна міському тісному житлу. Але інколи виникають питання.
От як я їзджу до себе на село (в напрямку Кам'янки), то можу спостерігати такі картинки. В одному місці котеджі виділені в доволі автономну зону або розташовуються між сільськими хатами, в кращому випадку поряд ліс.
Але є наприклад кілька котеджних поселень, які просто межують з сільськогосподарськими землями, притому не просто такими, знаєте, селянськими ділянками, а з такими справжніми ланами.
От наприклад, щось таке є на виїзді з Ременова в бік Кам'янки - крайні котеджі взагалі вікнами виходять прямо на поле, на якому традиційно вирощуть якісь технічні культури. Притому там реально немає жодного проміжку.
Тобто жителі цього "тихого місця" кілька разів за рік прямо за вікном розглядатимуть комбайн або трактор. Ну то таке.. Мені здається, що гірше то "хімія". Наскільки я розумію, такі поля обробляють впевнено і без особливих застережень, адже люди зазвичай там не перебувають. Це ж значить, що вся ця отруйна фігня полізе в легені пари сотень власників котеджів, які купилися на рекламу "містечка в тихої екологічній зоні за містом"...
Аналогічні поселення можна спостерігати в різних місцях, по тій же дорозі наприклад у Вислобоках.
Не знаю, але напевно існують якісь державні норми (як і щодо забудови біля цвинтарів), але думаю, що на норми всі забили як на шкідницькі і такі що не дають розвиватися. Але люди мали б самі щось думати.. Хоча б вимагати від забудовника якусь пластикову 3-х метрову стіну поставити для захисту, або що...

Тарас Сокальський - 15-3-2019 у 15:23

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
... якусь пластикову 3-х метрову стіну поставити для захисту, або що...
І як вона від хімії поможе? Не думаю, щоб "захімічене" повітря вище 3-х метрів ніяк не піднялося... Хіба в такому разі ставити 100+ метровий "комин", і з нього трохи чистіше повітря в хатню вентиляцію нагнітати:D
(комин можна один на штук 20 хаток, якщо зразу про ціну подумалось. Тоді на брата десь ще одна ціна хатки вийде всього-навсього:lol: )

Андрій Пелещишин - 15-3-2019 у 18:09

Ну вони бризкають. Може хоч бризк менше. Але радості мало все одно

Юрій Сєров - 21-3-2019 у 15:48

На ринку мало якісних пропозицій, чи то в місті чи то в селах. Тому люди і купують отаке...

Юрій Марків - 22-3-2019 у 21:57

Незрозуміло тільки, чим саме допоможе перебування між хатами... Коли буваю в селі в родичів, то щодня крім мабуть неділі мимоволі дихаю густим димом. Так, в селі є сміттєвий бак - ближче до центру, і навіть окремий бак для пластикових пляшок. Тільки що то є для цілого села? В основному сміття палять, причому цим пишаються - що економлять гроші. На запитання "а як це впливає на дітей" відповідають - ми вижили і діти виживуть. От тільки в роки їхнього дитинства було значно менше відходів з пластику, а може й не було зовсім. Окрема тема - випалювання сухої трави та листя...
Мій висновок - тре купувати цілий гектар, обгороджувати і посередині будувати будинок. А щоб точно було все ок з екологією, то цей гектар повинен знаходитися в швейцарських Альпах ))