Форум Рідного Міста

Як купити добру пральку (ІМХО)

Рост - 3-12-2003 у 12:07

Може комусь буде цікаво, а може й корисно.
Про пральки. Я їх і продавав, і ремонтував, тому деякого досвіду назбиралось. Ще й зараз іноді привожу під замовлення. Отже…

Останні роки я спостерігаю два не дуже хороших явища. Перше – це те, що якісний товар з прилавків наших магазинів витісняється різним ширпотребом. Це може бути і нонейм-ширпотреб, відвертий, а може і замаскований під „фірму”. А друге – це загальна світова тенденція до зниження якості продукції. Причина, якщо і не єдина, то основна – перевиробництво.
Не хочу я вдаватись в цей політекономічний аналіз. Розкажу лише про пральні машинки в цьому контексті..
Отже, для початку, загальний огляд ринку.
Перше місце я віддаю концерну Сіменс-Бош-Конструкта. Ці машинки випускаються на одній елементній базі і відрізняється хіба що дизайнерськими штучками. Машинки якісні, прості і надійні – як і все у німців.
Десь поруч із ними можна розташувати пральки Мілє (Miele) - також якісні і надійні.
Наступне місце за концерном АЕГ-Електролюкс-Зануссі. Елементна база у них уже різна. Якість – так як я розташував. А серед компакт-машинок АЕГ цілком справедливо вважається чи не чемпіоном. Єдине – надто вже наворочені вони в плані електроніки. А це для наших умов, що зовсім стандартам не відповідають, не дуже добре. І якщо давачі АЕГ можна надурити, чи й взагалі відключити, то з Електролюкс так не вийде. Тому їхні машинки найкапризніші.
Далі в моєму списку ціла низка інших німецьких виробників, таких як Прівілег, Баукнехт, Хенсетік. Ще може кого забув.
Наступне місце віддаю італійських брендам – Кенді, Індезіт, Арістон.
Ну а далі вже все решта. Я оте решта в якості варіантів для себе і не розглядав, та й друзям не раджу, тому розбиратись, хто є хто з того моря не буду. Я не кажу, що ці всі самсунги однозначний відстій. Але це як з мобільними телефонами – є Нокія, Моторола і Еріксон, які роблять мобілки, і всі решта, які намагаються їх робити, хоча деколи і незле виходить.
Далі. Автоматичні пральки можуть бути укомплектовані механічним блоком керування, а можуть електронним. В першому випадку електронний блок теж присутній, але він простий, недорогий (новий доларів 30-40, б/у – дешевші, і є вони на кожному кроці), і вельми ремонтопридатний. Чого не можна сказати про повністю електронні блоки – найдешевший 100 доларів, практично не ремонтується (мікро пайка і все таке), і далеко не завжди є в продажу. Крім того електронні машинки значно капризніші і менш надійні, в порівнянні зі своїми механічними братами. Тому для наших умов я завжди рекомендую купувати машинки саме з механічними блоками, тим паче, що на якість прання це не впливає.
Ще машинки відрізняються баками, всередині в яких обертається барабан. Так от, баки бувають пластикові, емальовані і з нержавійки. Звісно, найкращий і найдовговічніший варіант – це нержавійка. Пластик має лише один недолік – якщо тен вирішить згоріти не просто, мирно, а з феєрверком, то він цілком може проплавити дірку в баці, а от чи зможете ви знайти у нас бак на заміну – це ще питання. В будь-якому разі мороки з тим буде. Не скажу, що ця поломка так часто зустрічається, що через неї не варта брати машинку з пластиковим баком. Але попередити я мусів. До-речі, в наших магазинах машинок з пластиковими баками, особливо дешевих, велика кількість.
Про емальовані баки сказати нічого не можу. Теоретично така ситуація. Якщо через якісь причини емалеве покриття порушиться, бак почне іржавіти. Це, звісно, зле. Але чи трапляються такі ситуації – не знаю. Думаю, що тут так, як і з проплавленими пластиковими баками – як кому повезе.
Ну а тепер про „для чого платити більше?” і про те, що ви отримаєте за свої гроші.
Найдешевша, найнікудишніша за якістю машинка в магазині все рівно коштуватиме не менше 250 доларів. За 350 вже можна знайти щось ніби краще. А за 400 я навіть бачив БОШ, і досить наворочену. І це при тому, що найдешевший БОШ, початкового рівня в Німеччині, на своїй батьківщині, коштує не менше 600 доларів. То що ж це за БОШ таку я бачив? Та звісно, що виготовлену, ще добре, якщо в Польщі чи Туреччині, а може і під Чернівцями, де, як я чув, їх теж збирають. Вихід є – замовити в надійних людей, щоб вам привезли машинку з Європи. Чому в надійних зрозуміло – машинку можна і за рогом, в магазині купити, а документи… Ну що ж, всемогутній Пентіум допоможе.
Але доведеться викласти хорошу суму – від 500 доларів і вище, в залежності від марки і наворотів. Хороші машинки будуть уже поза тисячу коштувати. Якщо ця сума вас не лякає – вперед.
Я ж знайшов для себе інший вихід. Він полягає в тому, що можна взяти хорошу, німецьку машинку за невеликі гроші. Правда бувшу у вжитку. Ну і що? Німецькі речі, особливо, якщо вони виготовлені ще до 2000-го року, працюватимуть довго і нудно. Тому моє імхо, - німецька машинка з механічним блоком керування, випуску 1996…99 років і вартістю 160-200 уо – саме той оптимум, виходити за межі якого, на мій погляд, немає причини.

Ну і ще згадаю про деякі важливі речі. Сучасні виробники в боротьбі за покупця багато чого розкажуть. Наприклад, придумають 328 програм, ну, нехай 28 – суті не міняє. Так от. Є три основні програми у всіх машинок – для прання бавовни, синтетики і шерсті. Може бути ще додаткова програма для не просто делікатного, як для шерсті, а дуже делікатного прання. Це буде 4 програми. А всі решта, 24, чи скільки там, - це просто варіації основних: з замочуванням, чи без, з попереднім пранням, чи без нього і т.д. Але ці всі опції входять в основні три. Тому більше програм – це не перевага, це розвод.
Далі. Оберти віджиму. По-перше, за високооборотніми машинками ганятись не слід. Наприклад, моя машинка (не тільки моя, будь-яка) в процесі віджиму при 1000 обертах досить сильно мне білизну, потім її важко прасувати. Чесно кажучи, більше 800 обертів я практично і не використовую. Більше того, я вже бачив нові машинки, після досить непривалого використання барабан яких став овальним. Бо не можна підвищувати максимальні оберти віджиму, не підвищуючи жорсткість барабану, а це, в свою чергу, тягне суттєве збільшення вартості. Тому, один – оберти віджиму більше 1000 – це не критерій для вибору машинки, два – остерігайтесь машинок з заявленою частотою 1600, якщо вони не є як мінімум в півтора рази дорожчі за аналогічну модель з частотою, наприклад, 1200.
Ще один розвод, від фірми LG. Машинки без ремінної передачі – двигун у них кріпиться на одній осі з барабаном, що приводить до зменшення вібрації. Ну, може і приводить. При порожньому барабані. На декілька відсотків. Але повірте мені, дисбаланс від білизни в барабані при пранні перекриє цей виграш в рази, тому така конструктивна особливість цих машинок – ніяка не перевага, а маркетинговий хід.
О, я ще згадав про калгон, хоча це безпосереднього відношення до вибору машинок і не має. Яка потужна реклама, чи не правда? І чергова лапша на наші вуха. Для чого його використовують? Щоб не утворювався накип на тені і отой тен не вийшов скоріше з ладу. Так от, вартість тену знаєте яка? Від 15 до 80 грн, в залежності від виробника і навороченості (він, наприклад, може бути суміщений з термодавачем). І працює тен без усіляких калгонів ніяк не менше 5 років. А в середньому і більше. Так скільки калгону ви всипите в вашу пральку за той час? Це ж добрий десяток тенів поміняти можна за ці гроші. А як ще цей калгон діє на білизну? Позитивно? А хто це сказав? Ті, що розказують про економію на тенах? Ну, якщо хочете, можете їм вірити, один раз надурили, може в другий скажуть правду.
Добре. Як то кажуть, Остапа понесло :)
Для того, щоб розпочати думати інформації, гадаю, достатньо.

ПС. Все, що тут написано, суто мій власний досвід, який не претендує на істину в останній інстанції.

Доповнено 5.1.2004

Отже, за новими даними, отриманими в детальній розмові з майстром, що добряче розбирається в пральках-автоматах, на перші місця хіт-параду можна вивести деякі моделі Baukneht і Privileg. Особливо Баукнехти - їх, виявляється, часто ставлять поруч з промисловими (дорогими, як холєра) машинками в пральні і вони мотлошать зранку до ночі, при чому з успіхом мотлошать. Така висока надійність і якість прання. А Прівілеги, напевно, вставлять багатох більш іменитих брендів за якістю прання. Там, виявляється, є різні штучки, призначені для покращення цого процесу, такі, як спеціальна помпа, яка перепомповує мильну воду з низу бака спеціальними трубками вверх, або віджим після кожного зливання води (через це якість полоскання значно вища). Це, останнє, у моїх батьків і кенді, замасковане лінивими німцями під байєр, теж робить. Правда, лише на програмі для прання бавовни.
Але хто знає ці машинки? Якщо про Прівілеги ще може хтось щось і чув, хоч і в магазинах іх практично нема, то назвисько Баукнехт майже усіх ставить в тупік.
Отаке.
А ще майстер дуже нарікав на сильне падіння якості навіть німецького виробництва машинок в останні роки. В якості доказів показував пральки 2002-2003 років випуску, які ідуть під списання повністю, бо не надаються до ремонту. І ще демонстрував поламаний підшипниковий щит на машинці 2001-го року (і казав, що це досить поширена хвороба)...

ЗОРЯНА - 3-12-2003 у 12:58

У мене в хаті старенька-престаренька "Вятка" ще 1981 року. Дісталася мені "у спадок". Поки ще пере:) Правда з деяких лахів виходить не те що очікуєш.

freewill - 3-12-2003 у 13:22

Цитата:
[quoteПС. Все, що тут написано, суто мій власний досвід, який не претендує на істину в останній інстанції.


Оце супер стаття. дякую, шкода що вона не була написана раніше, коли я ще не купив машинку...

Я маю зараз проблему з Whirpool AWT 2250, після останньої фази віджиму вона трохи підтікає знизу. Якої холєри? Я заглядав під неї - з"являється невелика калюжка, при чому всі з"єднання сухі - злив і вхід для води. Це ж не нормально, правда? :( І лише 3 місяці працює... Треба дзвонити в гарантійку, а так не хочеться...

Олексій Мачехін - 3-12-2003 у 13:26

Глянь кришку фільтру зливу - може погано закручена :)

Рост - 3-12-2003 у 13:30

Ну, так вже є - вік живи, вік учись.

А з вірпулом - це, скоріше за все, сальники. Так, відсотків на 80-90. Бо точно тільки після огляду сказати можна, мало там що. Але щоб за 3 місяці! От вже ж, роблять їх тепер!

Nazar - 3-12-2003 у 13:41

То здається протікає сам бак. Таке буває, і що прикро - саме в нержавійних. Я не знаю чому, але саме Вірпули, Гувери та Канді по-при зварні з"єднання використовують і загинання кромок. Останні є більш стійкими до дії температур, але виявились менш стійкими до дії елементарного водяного тиску...

Як на мене, я би поміняв місцями Сіеменс з Електролюксом. Якщо по брендово, то 1. Електролюкс, 2. Сіеменс, 3. Міеллє, 4. Бош, 5. АЕГ, 6. Прівілег разом з Хансетіком, 7. Самсунг гатунку 2003/2, 8. Елітні моделі Арістону, Зануссі..... , десь так 40-50 Ардо, Вятка, Стіноли (останні взагалі з прралками мають мало чого спільного, але на ринку присутні).

Серед того всього позитивно хотілось би виділити Самсунга. Річ в тому, що доплативши 40 євриків за всі підшипники, зірочки, втулки-механіку зі сплаву типу Сендвік-Багко ми отримаємо найдешевшу та найякіснішу пралку сучасності... Це не реклама, то слова аналогічних продавців техніки.

І ще не забуваймо про тиск водяного стовпчика у крані - якщо він менший, ніж перепад у шість метрів (а це суттєво для львів"ян, які мають баки запасу води не на дахівках, а у ванні) то зворотній клапан не буде вмикати прилад. Його, звичайно, можна і зняти, але тоді у випадку припинення водопостачання, машинка не вимкнеться електронікою, а будуть гріти тени аж до повністного злиття води з баку...

Дійсно суперова стаття вийшла!
Браво, НетГуй!!!

Олексій Мачехін - 3-12-2003 у 13:48

Тобто моя Ардошка - то колгосп світанок і з пральками ніц спільнго не має?

Рост - 3-12-2003 у 13:53

Взагалі-то, якщо вже кирилицею, то я НетГай :-)))

А по суті - я не за брендовістю розташовував, а за експлуатаціяними показниками (критерії мої, звісно).

А про тиск води на вході - то, власне, стосується мікропроцесорних машин, які, хіба що, хімічний аналіз води не роблять.
Бо на старших моделях, а тим більше - з механічними блоками керування, з цим без проблем. У батьків, наприклад, Кенді, замаскована лінивими німцями під Байєр, 1994-го року. І вода йде "самотьоком" з баку на стриху - це так зо три-чотири метри буде. І єдина проблема - може іноді не вимити весь порошок.

Рост - 3-12-2003 у 14:05

2 Олексій.
Ну чому? Пере? Пере. Тебе задовільняє? Якщо так, то в чому проблема?
І комплектуючих до Ардо купа, якщо треба буде ремонтувати. Так що...

Nazar - 3-12-2003 у 14:22

Гаразд, Нет-Гай:), най буде. То, що я навів, це також моє власне ставлення до світових виробників.

Ардо ні в якому разі не погані машинки, вони добре працюють та виконують свої функції. І так агресивно на ринок Украіни напевно жодна марка не виходила, то запчастин хватає наразі. Взагалі, я їх відкинув також і з тієї причини, що постачальник доплачує бонус-премії безпосередньо продавцям та директорам точок торгвлі, що завжди викликає підозри.

Рост - 3-12-2003 у 14:27

Ага, най буде. А Олексій казав, що варта б було і в вухо, якщо б то не Назар :)

Олексій Мачехін - 3-12-2003 у 14:36

2 Назар:
"Взагалі, я їх відкинув також і з тієї причини, що постачальник доплачує бонус-премії безпосередньо продавцям та директорам точок торгвлі, що завжди викликає підозри"

Якщо так, вислати тобі список медикаментів які не викликають підозри? В середній аптеці з прайс-листом в 2-3 тисячі найменувань такий список буде містити не більше сотні назв.

Рост - 3-12-2003 у 14:43

Ну, медикаменти - це окрема пісня! Хвалити Господа, що я їх практично не вживаю :)

Nazar - 3-12-2003 у 14:57

Та не в преміях річ, то загальноприйнятий, хоч і не легальний метод просування продукції на ринок.

Дякую, що зберегли мені вухо:D

Я про те, що завал на сервісі (на одному із сервісних центрів одного з продавців побутової техніки), товарних одиниць однієї марки свідчить про :
а) марка суперово продається на теренах дії цього центру;
б) вона таки дуу-жже ламається...
в) вона ремонтується!!!
г) постачальник, що має угоду з сервісантом проводить закупи на демпвикидах малоліквідного товару за ближнім кордоном та "контрабасом" провозить сюди...

marco - 4-12-2003 у 11:01

Маю вже коло 10 років Ардо600, одну з останніх цілком механічних моделей з нікельованим баком. Тоді як купував - було найкраще з того що влаштовувало по ціні. Тепер - кажуть що це одна з кращих моделей Ардо для наших умов.
За час експлуатації ніяких закидів до неї не маю. Єдине недавно почала слабше крутити. Поставив новий конденсатор (40 грн.) і тепер все в порядку.

Ні в якому разі не хотів би мати машину нафашировану електронікою, яка з нашою водою і електрикою казиться, а при поломці - влітається щонайменше 500 грн. - це третя-четверта частина нової машини.
Цілком згоден з тим що краще брати механіку, нікельований бак, і стандартні 3 програми. Всі решта прибамбаси - для того щоб продати практично те саме в функціональному плані за більші гроші.
А калгон це взагалі жах. Ледве-м вдалося переконати жінку не викидати на то свинство гроші...

Юрій Сєров - 4-12-2003 у 17:46

Дуже актуальна для мене тема. Може порадите, яку модель і якої фірми потрібно брати, якщо я розраховую десь на 350-400 талярів. Брати вживану трохи побоююсь. Буду дуже вдячний.

Рост - 4-12-2003 у 17:59

А я вот нову побоюсь за такі гроші :)
Якщо за новою, то до Назара, він краще порадить з того, що зараз у Львові є.

Моя ж думка така. Купується вживана, за 170-180, і хороша, - та, яку за 350-400 новою не купиш ніяк. Як мінімум 5-7 років вона пропрацює. Попрацює і більше, але я кажу - як мінімум. Потім викидається і купується знову вживана за тих самих 170-180. Але вже новіша модель і все таке. В сумі виходить та ж сума - 350-400. Але вот нова за ці гроші - чи пропрацює вона безпроблемно 10-15 років?
Ну але кожен робить свій вибір, бо це йому за той вибір відповідальність нести.

Nazar - 4-12-2003 у 18:21

І ще чомусь ходить така думка, що якщо вживану, то бажано випуском до 98 року, бо пізнішими модялами почалась халтура. Але то чутки...

Але що не кажи, а як на мене новенький Сіменс із простіших - то те, що треба. Ми, троє колег, купували в однаковий час однакові моделі в різних крапках. І чи парадокс, але першою вийшла з ладу машинка із офіційного сервісного центру (дата випуску якої була найсвіжіша - 2002 (наші були 2001)), наступною моя, ще досі працює машинка. придбана на базарі...
Це, звичайно, скоріше виняток, та не заслуговує на оприлюднення, але наразі іншими фактами я не володію...:cool:
Ага, поломки були несуттєвими, але були. Фільтри на воду були хороші та однакові (придбані в мене:cool: - :lol: ), тому закиди на неоднакові експлуатаційні умови не приймаються.

rost - 4-12-2003 у 22:31

Я не розумію звідки беруться на ринку вживані машини за $150, з потенцiaлом роботи в 5-7 років. Адже $100-$150 це приблизно маржа з штуки у продавця нових машин. Це значить, що дилери старих машин дістають їх майже задаром + доставка і "макіяж", а отже, виходить, хтось викидає цілком придатну машину з 5-7-и річним невиробленим ресурсом роботи і купує за $800-$1500 нову, яка принципово не відрізняється від викинутої, і роботу робить ту ж саму. Я, ще розумію, авта. Там новиі "косі" фари, навігація, інші прибамбаци + престижність нового "коня". А пралька, кому, яке діло, яка у кого?
Хотілося б почути пояснення, людини, що знається на справі.

Рост - 5-12-2003 у 09:59

:) Нові косі кнопочки, навігація і інші прибамбаци стосуються пральних машинок в не меншій мірі, ніж автомобілів :D
Я зустрічне запитання задам. ЯАААКК??? Ти ще досі не купив собі нового мобільника самитисунг? Та там же дисплей на 65 тисяч кольорів!!! Там ПОЛІФОНІІІЧНИЙ ЗВУУУК!!! ТАААМММ ФОТОКАМЕРААА!!!! Зроби дурнуватий знімок і відішли другу, най ся потішить з твоєї дурості. Розумієш, до чого я? В рекламі-то не говориться, що "НАША НОВА МАШИНКА НІЧИМ НЕ КРАЩА ЗА ПОПЕРЕДНЮ МОДЕЛЬ, ТІЛЬКИ МАЄ НОВИЙ ДИЗАЙН!". Га?
Зараз така струя - викидати старі, цілком робочі речі, бо є вже нові, ніби-то кращі. Як не кращі, то крутіші хоча би. Є ще одна причина - ремонт на заході дуже дорогий. Ніж викликати майстра, щоб він за купу грошей поміняв підшипники з сальниками, а таки це там коштує КУПУ грошей, бо вони, на відміну від нас, свою роботу, та ще й руками, дуже цінують, їм простіше викинути чи задешево продати таку машинку. І купити нову, "значно" кращу. Ще й проявити національну свідомість, підтримавши свого виробника.
І от такі машинки потрапляють сюди, де після нескладного (ну, з моєї, звісно, точки зору) ремонту продаються за оті 150-200 уо. В основному, це заміна підшипників/сальників, привідних ремнів, тенів, пошкоджених ущільнювачів. Є і інші поломки, але цих уже менше.
Ну і само собою, що вони розмитнюються при доставці ззакордону, за кожну одиницю сплачується 60, чи то 80 - щось я забув ставки, евро... Розумієш? Чи прямо пояснити процедуру потрапляння таких машинок на терена нашої держави?
А ще, зараз я знаю багато машинок випуску ще делуких 80-х років, які навіть не задумуються, звідки ж у них такий потенціал узявся, а спокійненько собі працюють. Просто, якщо б тобі довелась побачити зсередини якість комплектуючих фірмових машинок, особливо німецьких, ти б таких питань точно не задавав. Мені взагалі дивно, що вони з ладу виходять :) Це жарт, звісно, але в кожному жарті...

Ну а щодо погіршення якості техніки, то сам знаєш, Назаре, що це лише напів чутки. Я не скажу, що це катастрофічне погіршення, але воно є, хоч і вимірюється відсотками (мая на увазі їх одиницями :) ).
І це не означає, що тепер нові німецькі машинки не треба купувати. Німецькі можна. Але таки німецькі, а не польсько/турецько/чернівецької зборки.
Ну але то моє імхо, інкого намовляти я не намірений. Кожен вирішує для себе.

Рост - 5-12-2003 у 10:07

Ще ось забув сказати.
Чому погіршується якість нових товарів.
Виробник не дурак, він теж їсти хоче. А щоб їсти, йому треба продавати те, що він робить. А як продати, якщо старі вироби прекрасно собі працюють десятиліттями? Тому якість свідомо занижують. У світі, панове, дике перевиробництво. І я, чесно кажучи, не знаю, чим це все закінциться.
Мені стало вже зовсім сумно, коли навіть хвалені німці теж взялись за такі хитрощі останнім часом.

Роман Голощук - 5-12-2003 у 11:09

Мені 4 роки тому привезли з Німеччини користовану пральку Privileg 4005 SE. З того часу з нею не було жодних проблем - мама просто у захваті. Єдина проблема - це припинення водопостачання у невідповідний момент (коли ще відбувається прання і машинка крутить якусь свою програму) - тоді доводиться вручну заливати (потрошки).
Водоканалу - ганьба!!! :(
І коштувала вона мені - 140$ :)

Олексій Мачехін - 5-12-2003 у 14:46

В мене коли відключають воду машина зупиняється і чекає.... хіба це не всюди так?

Юрій Сєров - 5-12-2003 у 16:17

А чи є серед вказаних користованих машинок з вертикальним заливом?. Дуже бажано з шириною 40 см.

Рост - 5-12-2003 у 16:23

40 - є Прівілеги, Баукнехти, АЕГ...
Сіменс-Бош-Конструкта 45 мін.
Це, власне, вертикалки (з верхнім завантаженням).

Роман Голощук - 5-12-2003 у 17:35

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
В мене коли відключають воду машина зупиняється і чекає.... хіба це не всюди так?


Саме так. Але чекати півдоби на воду, шпортаючись об шланг, підключений до крану, коли треба доступитись до інших "важливих" місць ваннотуалетної кімнати це, погодьтесь, не дуже добре... ;)

Рост - 5-12-2003 у 17:48

А для чого шпортатись? Можна ж нормально машинку підключити, краник поставити, хоч би і під змішувач чи ще якось - щось придумати завжди можна.

Користувач Олесь - 5-12-2003 у 18:27

Чи є якась суттєва перевага пральок з верхнім завантаженням або навпаки класичних? Чи то просто як кому більше підходить? Я маю з верхнім і хочу щоб наступна пралька була звичайна бубнова - на неї згори можна щось покласти і не треба кожен раз забирати, як закидаєш лахи. :)

Наталка - 6-12-2003 у 01:15

Я десь чула (через десяті вуста), що люди мали проблему - неякісні були ущілення між віконцем-"ілюмінатором" та власне поверхнею - просочувалась вода. Але, як на мене, справа у якості, крім того, пральки з верхнім завантаженням так само можуть мати якісь недоліки. З власного досвіду сказати ніц не можу, у мене з максимально верхнім завантаженням - "Либідь" :D

Рост - 8-12-2003 у 10:39

Користувач Олесь - без різниці. Можуть бути проблеми в тих "супер-тонких" машинках, але якщо стандартного розміру (товщина мінімум 52-53 см, а краще усі 60, якщо на 5...5,5 кг), то без різниці.

Наталю, не можна так себе не лоюбити. Ну назбирайте якось хоча б тих 150 долярів і купіть хоч якийсь автомат. Бо він пів життя економить! :)

Олексій Мачехін - 8-12-2003 у 11:19

Це точно - життя змінюється кардинально.

Nazar - 8-12-2003 у 11:44

Про горизонтальні/вертикальні:

Принаймі мої майстри чомусь схильні до тих, що зверху:),
говорять, що вісь барабана має навколишнє (двостороннє ) упирання, а в машинках з боковим завантаженням лише на одній...

Наскільки це відповідає дійсності у існуючих моделях на цей час я не знаю. Принаймі я вибирав верхнє завантаження з інших причин - це місце. В мене попросту не вміщалась машинка повздовж...

А що до щлангів, то моя жорстко з"єднана з водопостачальною мережею, як і зі зливною (це звичайно коштувало ночі робіт коли води нема в крані:D ).

Наталка - 8-12-2003 у 15:47

Все, умовили кам’яну - куплю собі машинку з гонорару :) Перечитаю ще уважненько цю тему і піду вибирати ;)

kallisto - 8-12-2003 у 17:05

Пралька дійсно дуже заощаджує час. І дуже зручно. В мене вдома сіменс чи самсунг (вже забула). Злив води автоматичний (живемо в будинку 4 роки), будинок новий і в проекті було передбачено отвір для пральки. Тому щастя від користування нею нічим не захмарюється :-)))

Роман Голощук - 9-12-2003 у 00:52

Цитата:
Першим відправив користувач kallisto
Злив води автоматичний (живемо в будинку 4 роки), будинок новий і в проекті було передбачено отвір для пральки. Тому щастя від користування нею нічим не захмарюється :-)))


Як я Вам щиро заздрю :) Буду робити ремонт і я собі все "автоматизую" :)

Рост - 9-12-2003 у 09:33

Та там нема необхідності в якихось спеціальних, задуманих при проектуванні будинку, отворах.

Все просто. По-перше, є спеціальні краники для підключення пральок до мережі. Їх є велике розмаїття, наприклад, спеціальний краник, який встановлюється перед змішувачем у ванній. Або подібний донього - перед бачком унітазу. Є і на 3/4, і на 1/2 дюйма. Є і перехідні - з 1/2 на 3/4 і навпаки.

Злив теж зробити просто. Наприклад, вмонтувати в стічну трубу, куди входить сифон від умивальника, додаткове коліно, в нього встромити спеціальну гумову втулку, в яку вже ставляється зливний шланг пральки.
Все це є в достатній кількості в магазинах.

Grabchuk - 7-5-2004 у 18:27

Цитата:
Першим відправив користувач NetGuy
А за 400 я навіть бачив БОШ, і досить наворочену. І це при тому, що найдешевший БОШ, початкового рівня в Німеччині, на своїй батьківщині, коштує не менше 600 доларів. То що ж це за БОШ таку я бачив? Та звісно, що виготовлену, ще добре, якщо в Польщі чи Туреччині, а може і під Чернівцями, де, як я чув, їх теж збирають.


Я так приглядаюся до пральки Сіменс за 500$ в супрмаркеті, але прочитав все це тай думаю, можливо краще купити якийсь там непідроблений Самсунг за 400$, ніж під-чернівецький Сіменс?


Хочу купити саме нову пральну машинку.
Досвід експлуатації БУшної техніки отримав на звичайному телефонному апараті.
Купив апарат Дженерал Електрікс за 50 грн. Так тепер автовідповідач в 50% повідомляє що нікого немає дома і після того записує повідомлення, а в 50% випадків відразу після 4 дзвінка починає записувати, пропускаючи своє вступне слово. В результаті постійно слухаю кумедні записи тих людей, котрі до мене дзвонять, але ще не розуміють що їх уже записують.:D:D

Це все весело, але з пралькою хотілося б без таких пришпилів:)

Рост - 11-5-2004 у 08:18

Пам`ятаю ті телефони, мені теж пропонували.
Ну, по-перше, не варта переносити досвід експлуатації телефонів на експлуатацію пральок.
По-друге, я знаю дуже багатьох людей, які купили нову річ, а вона через короткий час запросилася в ремонт. Погодьтеся, що це куди образливіше. Наприклад, реальна ситуація. Купує один чоловік машину, а через місяць у нього клинить двигун - капіталка нового автомобіля!
Так що тут ніхто не застрахований.
Але от б/у пралька за 180 уо і нова за 500 - тут як раз і різниця полягає.
Але не хочу нікого ні до чого намовляти, кожен сам нехай рішення приймає.

Олександр Ганущин - 10-6-2004 у 09:56

Товариство, повторюючи кого з Форумчан, зараз дуже актуальна тема для мене. Пральку купити.
Два запитання до Нетгая та Назара - а як зараз ситуація на ринку, і що найкраще нове взяти в кредит (мо і знижки які порадите) ?.
2. Збираюсь обійти магазини і поцікавитись що є в цілому і (з баком металевич чи нікельованим зрозумів) чи правда що машинка краща з верхнім закидуванням???

Буду вдячний за оперативну відповідь...

Рост - 10-6-2004 у 10:11

Цитата:
Першим відправив користувач Олександр Ганущин
Два запитання до Нетгая та Назара - а як зараз ситуація на ринку, і що найкраще нове взяти в кредит (мо і знижки які порадите) ?.


Ну, моє відношення до нових пральок не змінилося - я не бачу сенсу в покупці нової пральки. У всіх відношеннях. Даремна трата грошей. А тим більше теперішні моделі, які дорожчі лише за рахунок нікому не потрібних електронних сервісних наворотів. А метал барабанів усе тоншає, на матеріалах економлять, де можна пластик тулять і т.п. Про нікудишні підшипникові щити Прівілегів 2002-2003 років я вже розказував.

Цитата:
Першим відправив користувач Олександр Ганущин
2. Збираюсь обійти магазини і поцікавитись що є в цілому і (з баком металевич чи нікельованим зрозумів) чи правда що машинка краща з верхнім закидуванням???

Буду вдячний за оперативну відповідь...


Що з верхнім, що з боковим - нема різниці. При умові, що боковушка повнорозмірна. Якщо вузька, то краще вже дійсно брати вертикалку.

Олександр Ганущин - 10-6-2004 у 14:17

Дякую!!!

А мо хто і порадить магазини того б/в???
Якщо підпільні то можна в у2у :-))

vovka - 18-7-2004 у 17:05

Цитата:
Першим відправив користувач Олександр Ганущин
Дякую!!!

А мо хто і порадить магазини того б/в???
Якщо підпільні то можна в у2у :-))

http://www.ebay.de :)
Щоправда за доставку сюда легальними методами десь біля 100 у.о треба заплатити. Тяжкі вони - в районі 80 кг.
Мої батьки свою Bosch купляли на Південному під заказ. Тобто продавець привіз її з Німеччини десь за тиждень часу. Дали аванс. То якась Бош WOB 1600. Купували два роки тому десь в кредит. Нову. Вийшло дорого. Порівняно з іншими марками. В районі 2000 грн.
За той час працює без проблем.

Зірка - 23-9-2004 у 00:08

Будьте обережні з ebay.de. Там можна і чорта з рогами купити - а пришлють, виявиться, що ангел без крил :P. Якщо серйозно: сторінка дуже відома в Німеччині, там трапляються і дійсно хороші речі за дуже низьку ціну, от тільки гарантій практично нема - купуєш кота в мішку. І якщо, проживаючи в Німеччині, є ще - невеликий! - шанс вернути "не той" товар і отримати гроші, то з України це ще складніше...

Руслан Ткачук - 19-10-2007 у 11:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
А чи є серед вказаних користованих машинок з вертикальним заливом?. Дуже бажано з шириною 40 см.


http://www.ardo.ua/catalogue/solo/washers/width40 (обирай ;))

Руслан Ткачук - 19-10-2007 у 11:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Цитата:
Першим відправив користувач Олександр Ганущин
Два запитання до Нетгая та Назара - а як зараз ситуація на ринку, і що найкраще нове взяти в кредит (мо і знижки які порадите) ?.


Ну, моє відношення до нових пральок не змінилося - я не бачу сенсу в покупці нової пральки. У всіх відношеннях. Даремна трата грошей. А тим більше теперішні моделі, які дорожчі лише за рахунок нікому не потрібних електронних сервісних наворотів. А метал барабанів усе тоншає, на матеріалах економлять, де можна пластик тулять і т.п. Про нікудишні підшипникові щити Прівілегів 2002-2003 років я вже розказував.

Цитата:
Першим відправив користувач Олександр Ганущин
2. Збираюсь обійти магазини і поцікавитись що є в цілому і (з баком металевич чи нікельованим зрозумів) чи правда що машинка краща з верхнім закидуванням???

Буду вдячний за оперативну відповідь...


Що з верхнім, що з боковим - нема різниці. При умові, що боковушка повнорозмірна. Якщо вузька, то краще вже дійсно брати вертикалку.


є різниця :) горизонталки зазвичай ширші і для них треба більше місця:)

Юрій Сєров - 19-10-2007 у 11:21

Дякую. Купив вже давно :). Ще в тому ж 2003 :)

Руслан Ткачук - 28-11-2007 у 11:49

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Дякую. Купив вже давно :). Ще в тому ж 2003 :)


Ти то купив :)
А інші тільки приглядаються. Може, якраз по форумах гуляють, відгуки читають.
А що хоч купив?

Рост - 28-11-2007 у 12:17

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Руслан Ткачук
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Цитата:
Першим відправив користувач Олександр Ганущин
2. Збираюсь обійти магазини і поцікавитись що є в цілому і (з баком металевич чи нікельованим зрозумів) чи правда що машинка краща з верхнім закидуванням???

Буду вдячний за оперативну відповідь...


Що з верхнім, що з боковим - нема різниці. При умові, що боковушка повнорозмірна. Якщо вузька, то краще вже дійсно брати вертикалку.


є різниця :) горизонталки зазвичай ширші і для них треба більше місця:)

Руслане, читайте уважніше. Де в запитанні Саші було про розміри? Місця в приміщенні, де він планував ставити пральку, було більше, ніж достатньо.
А повнорозмірна боковушка тихіша за вертикалку, менше вібрує.

Юрій Сєров - 28-11-2007 у 13:03

Цитата:

Ти то купив :)
А інші тільки приглядаються. Може, якраз по форумах гуляють, відгуки читають.
А що хоч купив?

Privileg. Вертикалку.

Юрій Ришковець - 28-11-2007 у 16:57

У мене також вертикалка (Whirlpool), дуже задоволений. Купив нову, працює добре, за вийнятком, коли забився фільтр на вхід води, довелося викликати майстра, бо сам не міг зрозуміти причину поломки. Так як була гарантія, то ремонт обійшовся безкоштовно.
Тепер думаю, щоб поставити фільтр на всю водосистему в квартирі і можливо ще додатковий на питну воду.
Крім того, що вертикалька пралка займає мало місця, при довгому відсутності електрики, при потребі, можна вийняти речі з пралки.

Юрій Сєров - 28-11-2007 у 20:42

Вертикалка ще добра тим, що якщо закінчилася вода, то можна в неї влити і вона допере.

Рост - 29-11-2007 у 00:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Вертикалка ще добра тим, що якщо закінчилася вода, то можна в неї влити і вона допере.

В боковушку теж, тільки лити треба акуратніше :)

Марія Вибранівська - 2-9-2008 у 09:31

Купили батьки нещодавно пральку білоруську "Атлант". Дуже симпатична і зовні, і в користуванні, ще й мені особисто дуже приємно, що білоруси зберегли в себе таке виробництво (наскільки я зрозуміла, саме виробництво, а не просто зборку). Подумую і собі придбати таку ж.

Хто що може сказати про довговічність техніки цієї фірми і взагалі про її якість?

Юрій Ришковець - 2-9-2008 у 13:05

на жаль, багато виробників дизайном своїх дітищ замилюють очі. Я не стверджую, що зовсім не слід звертати увагу на дизайн, ні, важливіше, що в середині - які підшипники (пластмасові чи металеві), яка передача обертів (пасова чи пряма). Власне від цього і залежить робота пралки.

До речі, зараз не раджу купувати пралки від Whirlpool, дуже багато підробок та й внутрощі суцільна пластмаса, як правило, термін гарантії відпрацьовують і на смітник. А якщо і зважитесь, то будьте пильні

Рост - 2-9-2008 у 16:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Ришковець
які підшипники (пластмасові чи металеві),

Важко собі уявляю пластмасові підшипники навіть на дуже китайській техніці. Може мався на увазі пластиковий бак? Але то не так старшно, практично всі бюджетні пральки такі.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Ришковець
яка передача обертів (пасова чи пряма).

Ну це вже на якість пральки ніяк не впливає, це і є як раз маркетинговий хід, маю на увазі двигун прямо на одному валу з барабаном. Це навіть гірше, ніж при ремінній передачі, бо коли розбиваються підшипники барабану, це автоматично може призвести до розбивання підшипників двигуна, вони ж жорстко зчеплені.

Горват Корнелія - 2-9-2008 у 19:42

Прочитала всі пости про пральку, так і не вибрала...

Марія Вибранівська - 3-9-2008 у 07:50

А як на рахунок фірми "Атлант"? Ніхто нічого не скаже?

Тарас Ільчишин - 3-9-2008 у 10:01

в мене вже 5 років сіменс працює - жодних нарікань. брав новим

Горват Корнелія - 3-9-2008 у 13:49

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Вибранівська
А як на рахунок фірми "Атлант"? Ніхто нічого не скаже?Це білоруська? Багато років користувалися їх холодильниками і цього року також купили ще один Атлант-холодильник і камеру окремо. А от пральки... не знаю

romano - 15-9-2008 у 12:50

І все ж вибір - це лотерея.
Маю свіжий досвід. Років 4 з гачком тому купили ми пральку Зануссі F5N. Була з недешевих, така, що її називали "з механічним" а не "електронним" управлінням. Гейби стійкіша до перебоїв в електроживленні.
І ось минулого тижня зламався блок управління. Як виявилося, він теж процесорно-керований тобто кардинальної відмінності від "електронних" не бачу. Зремонтувати не вийшло, прийшлось міняти, недешево - 620 грн.
А вибирав пральку таку, щоб надовго стало, бо "не такий багатий, щоб купувати дешеві речі" :)

Горват Корнелія - 17-2-2009 у 20:54

Знову постало питання пральки. Знайшла непогану статтю: http://www.postiraem.ru/doc/kak/

Горват Корнелія - 17-2-2009 у 21:44

І ще про баки: http://www.exremont.ru/stat/bak.php

Рост - 18-2-2009 у 00:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від romano
І все ж вибір - це лотерея.
Маю свіжий досвід. Років 4 з гачком тому купили ми пральку Зануссі F5N. Була з недешевих, така, що її називали "з механічним" а не "електронним" управлінням. Гейби стійкіша до перебоїв в електроживленні.
І ось минулого тижня зламався блок управління. Як виявилося, він теж процесорно-керований тобто кардинальної відмінності від "електронних" не бачу. Зремонтувати не вийшло, прийшлось міняти, недешево - 620 грн.
А вибирав пральку таку, щоб надовго стало, бо "не такий багатий, щоб купувати дешеві речі" :)

Останні механічні блоки управління ставились приблизно в 95-96 роках, а потім пішла електроніка. Тому якщо пралька двотисячних років випуску, вона однозначно з процесорним управлінням.

Зараз в мене і батьків є Сіменс, АЕГ, Байєр (Кенді для Німеччини) та Прівілег компакт, усі 94-96 років, з них з процесорним блоком тільки батьківський Сіменс. З них лише в Прівілега довелось поміняти мотор, бо згорів, ну і заодно махнулись підшипники, раз уже розбиралася машинка, та в Байєра двічі мінялися підшипники. На дворі 2009-й.
Це в тему про довговічність :)

Рост - 18-2-2009 у 00:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Горват Корнелія
Знову постало питання пральки.

Та що ж ви так мучитесь, ніби чоловіка вибираєте? :)

Владлен Комісаренко - 18-2-2009 у 03:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
усі 94-96 років, На дворі 2009-й.
Це в темупро довговічність :)
"Вятка" 1986 рік випуску з ремонтами ,але На дворі 2009-й.

Горват Корнелія - 18-2-2009 у 21:11

Цитата:

Та що ж ви так мучитесь, ніби чоловіка вибираєте? :)

Та ж "на всю оставшуюся жизнь"! :lol:

Ігор Ковалик - 27-5-2011 у 13:30

Між іншим, пралки Бош теж різні бувають - зараз деякі моделі збираються в Азії і від майстрів чув, що з ними більше проблем, ніж з тими, які зібрані в Європі. Так що раджу питати в магазині, де машинка збиралась.

Ірина Роздольська - 27-5-2011 у 15:05

Типу в магазині знають де збиралися. Часом лейба на машинці то тільки лейба, приліплена новнейм виробником. А от коли розкрутити машинку, зняти верхню кришку, то на деталях буде написано звідки вони. Ми вже так "італійську" збірку мали, а коли вставляли пралку в кухонний гарніту, то зняли кришку, а там зовсім не італія.

Ігор Ковалик - 15-6-2011 у 11:24

Цитата: Початково розміщене учасником Ірина Роздольська  
Типу в магазині знають де збиралися. Часом лейба на машинці то тільки лейба, приліплена новнейм виробником. А от коли розкрутити машинку, зняти верхню кришку, то на деталях буде написано звідки вони. Ми вже так "італійську" збірку мали, а коли вставляли пралку в кухонний гарніту, то зняли кришку, а там зовсім не італія.


Так штрихкоди різні будуть :)

Тарас Шотік - 16-5-2012 у 14:15

Маємо вертикалку Бош, брали вживану (з Німеччини), 98 р.в., поки що (пів року) - політ нормальний. Теж багато хто відраджував брати сучасні "одноразові" агрегати, думаю, наш вибір себе має виправдати.

vovka - 16-5-2012 у 23:37

в мене тоже вертикалка бош wob 1600.
тоже десь в районі 2000рр брали.

недавно почала шось вимахуватися.. вода переливалася і на підлогу. і програми не включалися.
прийшов майстер, сказав що там банальне забруднення якихось систем (бо до тої пралки ніхто ніколи спец. засобів для чистки не купляв) , почистив і сказав що машина надійна, ще 12 років пропрацює.. ну було б добре. свої функції виконує добре, та й дизайн досить непоганий ))

Ксанна Руда - 15-3-2016 у 10:17

У родички пралка а окремо сушарка, мені сподобалось швидко сушити. І якщо мені буде потрібна нова пральня, то обов'язково з вбудованою сушаркою.

Ярослава Пазич - 24-9-2016 у 16:38

В мене Зануссі якій вже майже 10 років - в неі нема сушарки и вона вже не нова - але шукати нову не збираюсь - ця за цей час жодного разу не ремонтувалась.