Форум Рідного Міста

Вітрові електостанції

Тарас Ільчишин - 20-1-2006 у 21:23

Питання до форумчан: хтось мав справу з вітровими електростанціями? Хочу собі зробити, але є ряд питань?

Олесько - 20-1-2006 у 22:55

Мав недавно справу з промисловими вітровими станціями, від 1 MW на вітряк. Але таку штуку своїми силами на жаль не зробиш....

Тарас Ільчишин - 21-1-2006 у 00:02

мені таку не треба -- це занадто потужна. обійдусь 4-8кВт. Мені для особистого використання.

може ви маєте схеми для її розробки і як робляться розрахунки?

Сергій Бєляєв - 21-1-2006 у 09:26

Знаю, що у нас одна така електростанція функціонує в Дублянах в Аграрній академії. Правда, інформацією щодо характеристик (потужність тощо) не володію, але бачив - працює. Може до них звернутися - поділяться інформацією.

Тарас Сокальський - 21-1-2006 у 10:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Ільчишин
Мені для особистого використання.

Ти плануєш автономну систему чи роботу на мережу для чесного відмотування лічильника?

Тарас Ільчишин - 21-1-2006 у 11:52

хочу біля будинку ставити для отримування електроенергії, так само і насос для закачки води і булерян для підігріву кімнат.

Олесько - 21-1-2006 у 15:23

4-8 кВт в домашніх умовах з одної турбіни не просто отримати. Наприклад, швейцарці (фірма Aventa) продають вітрову міні-турбіну на 6,5 кВт, при чому вона має висоту 18 м і діаметр вітряка 12,8 м., нормально працює при швидкості вітру від 6 м/с. Загалом на міні турбінах важко отримати віддачу більшу за 50 Вт/м2.

Формула для розразунку потужності виглядає наступним чином:
P= k*0,5*S*v^3 , де S - площа вітряка, v - швидкість вітру, k - коефіцієнт віддачі (теоретично не може бути більшим за 0,59 (коефіцієнт Бетца), залежить від ефективності системи).

Гарний опис домашньої турбіни на 1,5 кВт є тут: http://www.otherpower.com/17page1.html

Тарас Ільчишин - 21-1-2006 у 15:35

Читав в неті, що їх продають, але на 4-8кВт ціна завелика виходить -- 4000-10000еу. І пропонують висотою біля 15м -- це на 8кВт. на 4 -- до 8м. І спрацьовують вони від 3-4м/с. Мені площа не дуже грає роль, бол я хочу під вітряк окрему територію брати.

Мене цікавить як лопасті роблять і з якого матеріалу? які використовуються акумулятори? Який генератор найкраще всього взяти?

Це має бути малооборотний генератор -- щось таке як у тракторі. Але конкретніше знайти не можу.

Олесько - 21-1-2006 у 16:37

На малий вітряк лопасті можна зробити і дерев'яні, або з жерсті etc. На великих використовується зміцнений пластик.

На жаль, про аумулятори і генератори не можу нічого конкретного сказати.

Ярема П. - 22-1-2006 у 15:40

2 Олесько: Дякую за посилання!!! Прикільний сайт http://www.otherpower.com/, і доступно весь процес з поясненнями і консультаціями показано, є і інфа, але слаба, щодо акумуляторів. Але все одно, якщо з толком взятися, то теж таке зварганити можна (за умови наявності $ і вільного часу).:baddevil:

Олесько - 22-1-2006 у 23:07

Та прошу, Яремо. Загалом я бачив ще декілька сайтів, де нарід абсолютно серйозно готується до глобальних катастроф (ядерна війна - зсув осі Землі - інопланетяни etc) і придумує купу всяких екстремальних пристосувань для автономного існування і забезпечення енергією.:lol:

Я особисто не бачу великого сенсу в будуванні маленьких станцій для особистого користування (ну хіба що десь в супер віддалених районах, куди дроти за "електрифікації" не провели), при сучасній вартості електроенергії вони дуже довго (якщо не вічно) окупатимуться. Та й з екологічної точки зору доцільніше збудувати одну вітрову електростанцію на 10 мВт, ніж тисячу по 10 кВт - на велику станцію буде затрачено значно менше ресурсів, того ж пластику чи металу. Наскільки я знаю, в нас в Криму за вітрові електростанції добре взялися, та й біля Бориславу ніби сім 100 кВт вітряків стоїть. Так що може десь щось і зрушиться...

Тарас Сокальський - 30-1-2006 у 11:42

Стосовно періоду окупності – бачив в роботі вітрячки Дніпропетровсько-Південмашівського виробництва на 250 kW, розраховані винятково для роботи на мережу. Порпав доку, балакав з конструкторами. Так от, за їхніми найоптимістичнішими розрахунками, період окупності становив ~5 років. IMHO, то десь якраз межа, коли самоокупність взагалі можлива. Ну і, звичайно, перш ніж ставити десь серйозний вітряк, люди аналізують характеристики вітрів в тій місцевості.
ГЕНЕРАТОР. Низькообертовий на таку потужність в вітряку (знову ж IMHO) – то щось з розряду фантастики. Якщо пригадати фотку з шкільної "Фізики" – машинний зал ГЕС – там генератори мали вигляд великих "пляцків" діаметром кількадесят метрів. Такого типу пляцок, причеплений на вітряк, зіпсує тобі всю аеродинаміку. Реалізований ж у вигляді класичної "бочки" (як високообертова машина), він тобі при прийнятному ККД заважить як мінімум тонну. Причому збудження повинно бути від постійних магнітів, бо електромагнітне зжере майже всю вироблену енергію. Якщо магніти заважать десь чверть загальної маси при ціні ~$30/кг, то порахуй, скільки це винесе. Я вже не кажу про запас міцності щогли. Тому такі речі можна собі дозволити при потужностях десь в кількасот ват, не більше. В серйозних агрегатах ставлять мультиплікатор (редуктор навпаки) і високообертовий генератор. Але то все мої приблизні міркування, засновані на інтуїції і практично побачених речах. Тута в нас був один Модератор, за освітою інженер-електротехнік – цікаво, що він скаже.
АКУМУЛЯЦІЯ ЕНЕРГІЇ. В таких справах, як закачування води і опалення, в 100 разів простіше і вигідніше акумулювати не електроенергію, а виконану роботу. А для решти електроприладів найкращим з точки зору довговічності і відсутності потреби обслуговування є гелевий акумулятор. Ми 5 років тому робили 4-кіловатну УПСю для операційної і поклали 4 шт. таких акумів на 12v 230Ah – поки що ніяких претензій не чути, кільком людям ця іграшка життя врятувала.
Така от війна з вітряками. А ще є питання оптимальної конструкції вітроколеса, вітроорієнтації, роботи при надмірних вітрах, оптимізації навантаження при даній шв. вітру, ще потім купа всього повилазить… Але якщо є час, натхнення і кільканадцять зайвих k$, то вперед:).

ps.http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=print:48:4219 – дискусія на вітрякову тематику з генераторним ухилом і купою лінків (імовірно, цікавих…). Але я на тому форумі став жертвою політичних репресій – забанили за українську мову:D. А міг би їм розказати ще трошки цікавих речей:P
pps.Ми якось обійшли увагою добродійку Вітренко – вона там про якийсь чудо-вітряк часто балакає, але без ніякої технічної конкретики. А шкода – цікаво було б на креслюнки-розрахунки зиркнути…

Андрій Пелещишин - 30-1-2006 у 16:38

До речі, вчора розказував колезі про цей тред. Він казав, що його колега (викладач з інституту енергетики НУ ЛП) має фірму по виробництву та встановленню таких вітрових систем.

Тарас Ільчишин - 30-1-2006 у 22:30

можна конкретніше про фірму дізнатись?

Андрій Пелещишин - 30-1-2006 у 22:31

Ну я розпитаю і відпишуся. Але то не миттєво. Канікули.

Тарас Ільчишин - 30-1-2006 у 22:55

та мені не дуже і спішно. я цим буду займатися після того, як куплю сусідню ділянку

polidrom - 31-1-2006 у 10:46

Глянь http://www.otherpower.com/otherpower_wind.html Там кажуть, що вітро-генератор порядку 1000Вт можна зробити практично "на коліні" з вживаних автозапчастин.

Василь Городиський - 31-1-2006 у 13:57

Наша компанія (Міта-Техніка, Кульпарківська 222а) у Львові займається розробкою програмного забезпечення для контролерів вітряних генераторів. Тому ми можемо посприяти в отриманні необхідної інформації. Зокрема загальну інформацію можна отримати на http://www.windpower.org/en/tour.htm

Наш засновник датська фірма Mita-Teknik має власну розробку- 11 кВт вітрогенератор.
Я особисто також зацікавлений в встановлені вітряних генератора, тому можливо варто об"єднати наші "інтереси".;) Мої контакти: (032)2420434 або (050)3717934