Форум Рідного Міста

провайдери слідкують за дисципліною?

Юрій Марків - 17-3-2004 у 14:08

Хтось знає про прецендент відімкнення юзера від нету вітчизняним провайдером за сканування, спроби хаку?

Олексій Мачехін - 17-3-2004 у 14:12

Так. Нашу фірму відключали за сканування і спробу хаку. Бо на одному каналі зі спамерами сидимо.

Юрій Марків - 17-3-2004 у 14:16

А от якщо мене сканували, то чи реально добитися від провайдера чогось більшого, ніж звичайного попередження винуватця? Чи для цього потрібно бути хіба що службою безпеки банку, сбу, etc. ?

Олексій Мачехін - 17-3-2004 у 14:30

Думаю, тут кваліфіковану відповідь може надати пан Андрій

Ігор Мартинів - 17-3-2004 у 14:36

Я знаю прецедент, що від нету відключили придурка, який у форумах ображав і погрожував людям. Його вирахували по ІР, показали форум провайдеру. Тому валєту довелося шукати іншого провайдера.

Андрій Пелещишин - 17-3-2004 у 22:01

Моєму другу (системному адміну одніє фірми) прийшло від провайдера попередження про відімкнення від Інтернету фірми, бо через них (трояна зінсталювали через диру в Він200) хтось пробував чи то хакати чи то сканувати який сервер (до речі навіть не український).

Неофіційно один завторитетних представників одного з найбільших провайдерів казав мені, що вони можуть мережевого хулігана погасити.

Дмитро Тарасов - 17-3-2004 у 23:00

Приклади блокування користувачів є.
У договорі з провайдером передбачається відповідальність користувача за "погані" дії. Т.ч. право провайдера юридично закріплено в угоді.
Питання зводиться до:
а) отримання доказів,
б) трактування доказів провайдером,
в) наявності бажання попередити або блокувати користувача.

По пункту а) Інколи вистачає заяви, факти можуть зберегтись у журналах провайдера, можуть бути перевірені під час нових "атак".
По пункту б) На хак є різні погляди. Хтось вважає сканування портів спробою зламу, а хтось - ні. Нормативів практично 0.
По пункту в). Варто спробувати звернутись.

Юрій Марків - 22-3-2004 у 11:14

Звернувся. Попередили. Сканували знову. Знову звернувся. Після третього випадку сканування заблокували доступ до мене від сканувальника до локалізації користувача.

А ще мені постійно приходить мейлом вірус з айпішки одного з львівських провайдерів - жалівся телефонічно, але результат 0. Що би Ви зробили?

Дмитро Тарасов - 23-3-2004 у 22:52

Якщо вдасться вирухувати скриньку з якої часто приходить вірус - відписати власнику про вірус на його комп'ютері. Можна запропонувати і методику лікування :) .
Якщо скринька з вірусом не піддається точній ідентифікації (що найбільш імовірно) або джерел надходження вірусів багато - лишається захищати свій комп'ютер самостійно.
Провайдер може допомогти хіба централізованим скануванням пошти на віруси. Централізованим скануванням та блокуванням підозрілих листів займається багато провайдерів. Інколи "підозрілим" є будь-який лист з приєднаним EXE файлом :(

PS
Був випадок припинення хостінга одного зі львівських форумів за заявою про образу честі та гідності інформацією опублікованою на сайті.

Юрій Марків - 24-3-2004 у 07:25

Насправді я не сильно переживаю, що мій комп заразиться тим вірусом - в мене FreeBSD :) Суть в принципі - з однієї і тієїж айпішки приходить вірус, причому в полі фром: одна з моїх адрес, а в полі то: - інша моя адреса. Тобто хтось спеціально "пришпилюється". А провайдер не реагує на запити.

Дмитро Тарасов - 24-3-2004 у 18:08

А як Ви формулюєте "запит" ?
Яка, на Вашу думку, має бути реакція провайдера? Вашого провайдера?

Про Ваш :) вірус. Ніхто спеціально не "пришпилюється" (якщо я правильно зрозумів Ваш термін :) ) Сучасні віруси досить вміло маскуються. Це в них така мімікрія. Адреси можуть братися з хворого комп'ютера або інтелектуально генеруватись.

Юрій Марків - 24-3-2004 у 18:57

Ну я подзвонив і просто сказав, що з такої-то айпішки йде вірус, мабуть машина завірусована, перевірте плз. Сказали що перевірять, але вірус далі йде. Айпішка різолвиться в таке ім'я, яке наштовхує на думку, що це ніякий не ламер з завірусованим віндузячим компом, а юніксова машинка з гадміном з дивним почуттям гумору. Мій провайдер, звичайно ж, нічого з цим не зробить і мабуть не мав би нічого зробити. А ось цей віруснячий провайдер мав би, перепрошую, вибити собі з дупи дитинство...

marco - 24-3-2004 у 18:59

Цитата:
Першим відправив користувач Дмитро Тарасов
Адреси можуть братися з хворого комп'ютера...


не конче, адреси можуть братися звідки завгодно, в т.ч. і скановані з веб-сайтів і з спамерських адресних баз даних, що зрештою майже те саме.

Мені також на одну з заспамлених скриньок часто приходять листи від моєї ж адреси (правда з цілком інших ІР :-) )...