Форум Рідного Міста

Чи існує дружба між чоловіком і жінкою?

Юрій Сєров - 25-1-2008 у 23:36

Балачка в музичній темі наштовхнула мене на роздуми і створення цієї дискусії.
Особисто мені важко відповісти на це питання.
З одного боку в мене є колєжанки з якими я не прагну інтиму. Тобто з одного боку ніби існує. Але з іншого боку, розумію, що друзі, з якими можу поділитися найсокровеннішим - з числа чоловіків (сподіваюсь колєжанки не образяться на мене за ці слова :) ).
Які будуть думки з цього приводу?

Богдана Курилюк - 26-1-2008 у 10:45

Моя думка - дружба між чоловіком і жінкою існує. Переконалася на власних прикладах. Головне тільки не спотрворювати поняття "дружба", бо власне через це часто і виникає думка, що дружби, як такої між представниками протилежних статей не існує.


:)

Лєна Дадукевич - 26-1-2008 у 11:40

У мене фактично тільки з чоловіками справжня дружба і є. З дитинства.
З жінками щось не зростається. Це мабуть кармічне щось:lol:

Роман Голощук - 26-1-2008 у 11:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров

З одного боку в мене є колєжанки з якими я не прагну інтиму.


А ти впевнений що і колєжанки ставляться до тебе як до друга? Можливо вони навпаки прагнуть інтиму ;)

Ти з ними відверто говорив про це?

Лєна Дадукевич - 26-1-2008 у 11:42

Тю, голодній кумі все хліб на умі...;)

Максим Стюфляєв - 26-1-2008 у 11:50

Я можу лише повторити те, про що написав у гілці "Радіо Промінь..." На мою думку, дружба між чоловіком та жінкою можлива! Але у мене виникло цікаве питання до форумців. Уявіть, що чоловік і жінка близько товаришують, завжди один одного підтримують тощо. При цьому інтиму між ними немає, але один з них такого інтиму таємно прагне і ці почуття глибоко ховає у своїй душі. Чи можна вважати такі стосунки дружбою?

Юрій Сєров - 26-1-2008 у 13:03

Цитата:
Ти з ними відверто говорив про це?

Як ти собі це уявляєш?
N років спілкувалися як друзі, аж тут раптом запитати чи не хоче часов вона зі мною переспати? :lol:
По-перше, треба бути сліпим, щоб не бачити, що людина прагне більшого ніж дружби.
По-ддруге, якщо про таке спитати, то треба бути готовим або до інтиму або до розриву стосунків взагалі.
Цитата:
При цьому інтиму між ними немає, але один з них такого інтиму таємно прагне і ці почуття глибоко ховає у своїй душі. Чи можна вважати такі стосунки дружбою?

Якщо є така ситуація, то вона ну буде тривати довго. Той хто прагне інтиму, з часои знайде собі іншу. Тоді ваші стосунки або автоматично трансформуються в дружбу або перетворяться у інші форми: "знайомі" , "далекі знайомі", "давні знайомі" і т.д.

Максим Стюфляєв - 26-1-2008 у 13:30

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Той хто прагне інтиму, з часои знайде собі іншу. Тоді ваші стосунки...
А якщо він(вона) кохає того єдиного (єдину)? І, будь ласка, пишіть не "ваші", а "їхні". Я описав гіпотетичну ситуацію, а не своє особисте життя!:lol:

Юрій Сєров - 26-1-2008 у 13:40

Тоді перепрошую. :)
Загалом, як вже дослідили науковці, кохання - це "хімія" в мозку. І вічно воно не триває, а з часом трансформується в щось інше, наприклад дружбу.
Зрештою, як на то пішло, то слово "дружина" означає "друг жіночого роду".

Юрко Ничик - 27-1-2008 у 11:43

стосунки між чоловіком і жінкою діляться на "вже переспали" і "ще пересплять" :)

Богдана Курилюк - 27-1-2008 у 12:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрко Ничик
стосунки між чоловіком і жінкою діляться на "вже переспали" і "ще пересплять" :)



а також "і не будуть спати"

;)

Ярема П. - 27-1-2008 у 12:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Богдана Курилюк
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрко Ничик
стосунки між чоловіком і жінкою діляться на "вже переспали" і "ще пересплять" :)



а також "і не будуть спати"

;)


Але він про те ще не знає і терпеливо плекає надію:baddevil:

Ярема П. - 27-1-2008 у 13:03

Існує, якщо один з партнерів має іншу, ніж сексуальну, зацікавленість. Наприклад: він її не хоче, але вона є добрим спецом в чомусь, що йому позаріз потрібно. Вона думає що то дружба, а він тішиться, що вона так думає.

Інший варіант: існує, якщо він голубий.

Богдана Курилюк - 27-1-2008 у 13:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Богдана Курилюк
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрко Ничик
стосунки між чоловіком і жінкою діляться на "вже переспали" і "ще пересплять" :)



а також "і не будуть спати"

;)


Але він про те ще не знає і терпеливо плекає надію:baddevil:


От бачите, до чого зводити дружні стосунки між чоловіком та жінкою. Але чому???
Десь вище я писала, що справжня дружба можлива, якщо ми не будемо її паскудити всілякими догадками типу "хто там про що думає в глибинах серця".
Напевно проблема є в сприйнятті чоловіком жінки, швидше не як друга, але просто як тіло... :baddevil:

Богдана Курилюк - 27-1-2008 у 13:07

Тому і випливає купа всяких спростовуючих думок

Юрій Сєров - 27-1-2008 у 13:26

Цитата:
стосунки між чоловіком і жінкою діляться на "вже переспали" і "ще пересплять" :)

Цікавий погляд на речі :)

Максим Стюфляєв - 27-1-2008 у 19:52

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрко Ничик
стосунки між чоловіком і жінкою діляться на "вже переспали" і "ще пересплять" :)
Це вже аж надто спрощений підхід!:lol: Людина ж не тварина, щоб жити лише "основним інстинктом". У неї багато інших потреб, зокрема й духовних;) Та й просто нереально переспати з усіма знайомими протилежної статі.

Odarka - 28-1-2008 у 10:40

У мене купа чоловіків друзів і ніколи у мене з ними нічого не було:) І як без чоловіків друзів?;) Так що це реально і прекрасно:)

Лєна Дадукевич - 28-1-2008 у 11:30

Тю на вас, вже зовсім зійшли тільки до "спить" чи "не спить", а така цікава тема намічалась...
Невже чоловікам дійсно цікаво лише це?
У жінок з цим проблем не виникає, принаймі вони на цьому свою увагу не зациклюють і можливий варіант не роздувають до ілюзії єдиної правди.
Тому у них купа друзів-чоловіків.
А от у чоловіків з цим, виявляється, проблема...:lol:

Роман Голощук - 28-1-2008 у 15:19

На цю тему є гарний фільм "Коли Гаррі зустрів Саллі" (When Harry Met Sally...) з Billy Crystal та Meg Ryan у головних ролях.

Nazar - 28-1-2008 у 15:21

Сумно якось, та, змушений з Вами, Лєно, погодитись. Принаймі без узагальнень, а що до себе - то так. Бо в будь-якій різностатевій дружбі (за умови стандартних потягів) ми залишаємлсь різними статтями.
В мене є багато дуже добрих друзів серед жіночої половини людства, дружба з якими йде за їхніми стандартами бачення дружби. І якщо копнути в себе самого, то мій чоловічий потяг просто завуальований багатьма моментами та нюансами, але він присутній. Тому дружити з ними я можу щиро (навіть криштально щиро) у їхній площині понять, але от стверджувати - що це сто відсотків взаємно не буду.
Проти природи не попреш - вони жінки - а ми чоловіки. І я зі всіма годен дружити (за умови відповідності моїм критеріям друзів), хоча тут таки слід враховувати різностатність і мої (можливо чоловічі) слабкості. Я їх контролюю, але не заперечую факт їх існування.

Ярема П. - 28-1-2008 у 15:57

То саме можу сказати про себе, Назар абсолютно точно описав стан речей. Фрейд був в багато чому правий, і хоч ми і люди, в нас багато лишилося від наших чотириногих і двоногих друзів-тварин.

Dmy - 28-1-2008 у 15:58

Робимо висновок: дружба між жінками та чоловіками може існувати, а ось між чоловіками та жінками - ні, і нема на то ради :rolleyes: ;)

Nazar - 28-1-2008 у 16:14

Давайте для більшої конструктивності наведемо хрестоматійний термін значення слова "дружба".
Бо узагальнювати якось не хочеться.

Dmy - 28-1-2008 у 16:41

А також слів "чсоловік" і "жінка" :saint:

Nazar - 28-1-2008 у 16:45

Щось у Вас, Дмитре, сьогодні такий :saint: настрій.

Dmy - 28-1-2008 у 17:54

Це - не настрій, а стан свідомості :rolleyes:
А взагалі, якщо міркувати логічно, а не на конкретних прикладах, то можна вирахувати, що дружба поміж чоловіком і жінкою цілком може існувати. Позаяк,
всім, гадаю, дуже легко уявити дружбу поміж малими хлопчиком і дівчинкою. Так само - поміж ними, коли хлопчик і дівчинка встигли стати дідусем і бабусею. Проте, це ті самі чоловік і жінка, хіба що у них або ще до пуття не з'явився, або вже згасає статевий потяг. Та в іншому, насамперед, психологічно, за своєї сутності вони не змінюються! То чому не можуть дружити у середньому (не юному, не літньому) віці? Просто отой потяг є настільки потужним, що майже все перекриває, а дружба, навіть одностатева - і так явище штучне. Тому випадків дружби формату "чоловік - жінка" днем із вогнем... Та й у оточення, як воно зобачить таку картинку, думки линуть геть у протилежний бік. Але ж це не означає, що такої дружби в принципі не може існувати.

Ярема П. - 28-1-2008 у 23:08

Ну от, маємо цікаву дискусію. Отже, теза, на даний момент підтримана всіма чоловіками на форумі - дружби нема, є завуальоване бажання. Теза жіночої частини - мабуть дружба існує.
Мій висновок: жінки думають, що існує (або їм здається, що то дружба), а чоловіки підримують в них ці думки про дружбу, а самі мають на думці щось інше. В результаті всі женяться/виходять заміж.

Юрій Сєров - 28-1-2008 у 23:09

Цитата:
В результаті всі женяться/виходять заміж.

Ну отак зразу і всі... :)
А якщо подруг декілька? По черзі? :)

Максим Стюфляєв - 28-1-2008 у 23:53

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Ну от, маємо цікаву дискусію. Отже, теза, на даний момент підтримана всіма чоловіками на форумі - дружби нема, є завуальоване бажання.
А чому Ви впевнені, що перше неодмінно виключає друге? Це залежить від того, як розуміти дружбу. Так, чоловіча природа така, що коли ми бачимо вродливу жінку, у нас одразу виникають еротичні думки. Але ж це не означає, що ми кидаємося на подругу і намагаємося підкріпити ці думки діями! Ми себе стримуємо! Тому, на моє переконання, якісь помисли жодним чином не перешкоджають дружбі, адже зазирати в душі нікому не дано. Якщо у відносинах між чоловіком та жінкою є усе, що прийнято називати дружбою, а РЕАЛЬНОГО інтиму немає, то це саме дружба, незалежно від фантазій когось із них.

Катерина Задорожна - 29-1-2008 у 14:35

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Існує, якщо один з партнерів має іншу, ніж сексуальну, зацікавленість. Наприклад: він її не хоче, але вона є добрим спецом в чомусь, що йому позаріз потрібно. Вона думає що то дружба, а він тішиться, що вона так думає.


Ага. Тобто не дружба, а цілеспрямоване використання... Цікаво-цікаво.

Я так почитала, що тут пишуть і задумалася - дійсно, що ж таке дружба - взаємне зацікавлення у зв"язку з певними інтересами, чи як?

Юрій Сєров - 29-1-2008 у 14:38

Цитата:
взаємне зацікавлення у зв"язку з певними інтересами

... або бажанням переспати :)

Максим Стюфляєв - 29-1-2008 у 14:53

Я сказав би, що дружба- це любов без сексу.:) Подобається визначення?

Катерина Задорожна - 29-1-2008 у 15:04

Веселе визначення. Що ж це виходить? Дружба між двома чоловіками - це любов між ними, але без сексу :lol:...
Я думала, що для чоловіків це шось інакше. Чи тут ідеться лише про "різностатеву" дружбу?

Максим Стюфляєв - 29-1-2008 у 15:12

А "любов" і "кохання"- це не одне й теж!:lol: Коли Ви кажите мамі або сестрі "я тебе люблю", то хіба вкладаєте у ці слова еротичний зміст? Ні, тому любов- це ширше поняття.:)

Катерина Задорожна - 29-1-2008 у 15:36

Я зовсім не про те, про що Ви подумали. Говорю про вживання слова "секс" у визначенні дружби. Є такі різні поняття: любов, кохання, пристрасть, дружба, спілкування.

Спілкування - може бути любов, а може й не бути.
Дружба - обов"язково є любов, інакше то не дружба, але нема пристрасті.
Кохання - обов"язково передбачає любов, але не обов"язково пристрасть (тут, правда, і посперечатися можна).

От тільки проблема в тому, що в одностатевій дружбі пристрасті, а відповідно, інтимного зв"язку не може бути апріорі (саме тому таке визначення мене посмішило), але коли йдеться про різностатеву, то чомусь це питання уточнюється.

Лєна Дадукевич - 11-2-2008 у 00:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Робимо висновок: дружба між жінками та чоловіками може існувати, а ось між чоловіками та жінками - ні, і нема на то ради :rolleyes: ;)

ну як нема на то ради, тоді йой :saint: ;)

Богдана Курилюк - 11-2-2008 у 15:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
Я сказав би, що дружба- це любов без сексу.:)


Сказано, влучно! Молодець!!! ;)

Катруська Пономаренко - 18-2-2008 у 00:00

Я думаю, що таки існує, але ця дружба особлива і відрізняється від дружби між дівчатами. В мене є друг хлопець, я в нього питаю поради, ділюся думками і ще я точно впевнена, що між нами ніколи не буде чогось більшого, бо він є хлопцем моєї подруги. Ось так, так що без сумніву, така дружба існує!!!

Юрій Сєров - 18-2-2008 у 00:19

Цитата:
і ще я точно впевнена, що між нами ніколи не буде чогось більшого, бо він є хлопцем моєї подруги

Кажуть мудрі люди, Never say never. ;)

Максим Стюфляєв - 18-2-2008 у 00:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
[Never say never. ;)
Юрію, Ви порушуєте правило про україномовність форуму!:lol: Перекладіть, будь ласка, що воно таке, бо я справді слабенький в англійській чи латині.:(

Юрій Сєров - 18-2-2008 у 00:26

Не порушую, це усталений вираз. "Ніколи не кажи ніколи"

Катруська Пономаренко - 18-2-2008 у 22:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
і ще я точно впевнена, що між нами ніколи не буде чогось більшого, бо він є хлопцем моєї подруги

Кажуть мудрі люди, Never say never. ;)

Ну я вже трішки відхиляюсь від теми, сперечаючись з Вами, але для мене існують певні табу, одне з них - я не зустрічатимусь з хлопцем, з яким зустрічалась моя подружка. Отак (зауважте слова -ніколи- я вже не писала;))

Максим Стюфляєв - 18-2-2008 у 22:20

Залишається тільки побажати Вам, щоб і Ваші подруги дотримувалися таких самих принципів.;)

Роман Голощук - 23-7-2008 у 10:27

Ще одне дослідження на тему "Дружба між чоловіком і жінкою: міф чи реальність?" тут: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=66281

Степанюк Василь - 24-9-2008 у 12:11

Дуже весела виникла дискусія ... :sing:
На питання: "Чи існує дружба між чоловіком і жінкою?" скажу коротко ІСНУЄ!!!

Горват Корнелія - 24-9-2008 у 15:41

Так, існує. Це коли є порозуміння у цілях та заходах і "природа" не кидає флюіди...

Марія Вибранівська - 25-9-2008 у 08:04

Жінка запросто (і цілком без інтимних думок) може дружити з чоловіком. А ось як чоловіки? - не знаю... Вам, мужчини, краще знати, що чим керує в вашому "его".
Ми, все таки, дещо різні (в плані світосприйняття). Колись хтось сказав, що чоловік ніколи не зрозуміє, що відчуває жінка, а жінка ніяк не може зрозуміти, чому він цього не розуміє...
Отаке то...

Степанюк Василь - 25-9-2008 у 10:03

З усього вище прочитаного складається враження, що усі чоловіки "голодні самці", які на жінку дивлять лише з інтимним інтересом.
А як щодо дружби інтересів, спілкування, з одруженими жінками тощо?
Якщо чоловік дружить з багатьма жінками, не може він до всіх відчувати інтимне тяжіння (це вже відхилення).

Марія Вибранівська - 25-9-2008 у 16:50

Думаю, що долю кокетства при спілкуванні з чоловіком жінка вмикає завжди, просто так воно є, зовсім без усяких там намірів.
Чоловік же - створіння значно більш прямолінійне, в принципі, щиріше, і часто це безневинне кокетство сприймає суто в свою адресу, як якийсь натяк.
І тоді вже "дружба інтересів" під загрозою...

Юрій Сєров - 27-9-2008 у 22:20

Цитата:
Чоловік же - створіння значно більш прямолінійне, в принципі, щиріше

Не очікував почути від жінки таке одкровення. :) Респект.

Марія Вибранівська - 30-9-2008 у 17:32

Можна було б окрему тему відкривати про відмінності між статями (без анатомії).
Деколи виникає бажання (а значить і можливість) дивитися на себе і на оточуючих якби збоку. І при тому аналізувати. Чому повязую можливість такого аналізу з бажанням? - бо без охоти хоч - не хоч себе збоку не побачиш. От зауважували, деколи здається, що всі кругом такі гарні, такі симпатичні!..., а деколи - в того ніс кривий, той плямкає, той штовхається... То не в оточенні справа, то - в сприйнятті того оточення. І таке сприйняття впливає і на самооцінку.
А і інших судиш по собі.
А нарахунок одкровення - думаю все таки що в віртуальному режимі всі відкриті, просто глибина сприйняття і спосіб (та і можливісь) аналізу в кожного з нас різна.

Viktor Tkachenko - 19-1-2009 у 12:18

Відносно віртуальної відкритості, то це вже й не новина, що люди в неті розкриті.
Чому це так? Та тому що людина знаходиться в своїй квартирі - на своїй території. Вона почуває себе в безпеці. Це закладено на підсвідомому рівні. (Соррі за офтоп).

Відносно дружби протилежних статей - можлива, іноді сильніше від одностатевої. Але все залежить від людей та різних обставин. Тому однозначно сказати дуже важко.

Ірина Матвіїв - 24-1-2010 у 20:22

Справді потрібно виходити від самого поняття Дружба. Кого саме ми вибираєте в друзі, припустимо спочатку, що це одностатева дружба .... вибираємо ту людину яка нам симпатична чи то зовні чи внутрішньо, поведінка якої нам імпонує, людина з якою цікаво спілкуватись і проводити разом час з якою нас поєднують спільні інтереси, людина якій ми можемо довіряти і також це людина яка вміє розрадити чи порадити, принаймні хоч якісь з перелічених вище рис мали б бути притаманні нашим друзям. Отже якщо ми маємо такого друга чи подругу то тепер уявімо, що він ( вона ) протилежної статі, що міняється ? Те що ми можемо мати ще кращого порадника у будь-яких життєвих ситуаціях, оскільки все ж жінки думають і бачать ситуацію по-одному, а чоловіки по-іншому, це може бути допомога і в інших ситуаціях скажімо жінка може не хочу сказати "використати" свого сильного друга, але все ж допомога може бути різною, так сама різною допомогою від друга-жінки може скористатись чоловік, але ви скажете що то не справжня дружба, а можливість використати одне одного, але ж подруг ми теж просимо інколи про якусь допомогу, бо хто ж допоможе якщо не друг....
А щодо статевих стосунків, то чула колись таку думку, що різностатева дружба може існувати тільки тоді, коли хтось з двох подобається іншому і він не переходить межу лише тому, що не може з певних причин її перейти, але при першій ж можливості він це зробить, важко це заперечити, можливо так і є... Треба просто добре подумати чи варто псувати дружбу заради задоволення свого статевого потягу, якщо немає можливості продовжити стосунки в цьому руслі.....

Соломія Федушко - 6-4-2010 у 19:54

Дружба між чоловіком і жінкою можлива, якщо обидві сторони ставлять певні межі в своїх стосунках і не знаходять один одного привабливими. Але це явище короткочасне, адже настільки вже ти звикаєш до людини, що зовнішність геть не має ніякого значення, оскільки оцінюєш цю людину за душу. Завжди є небезпека, що дружба переросте в щось більше, більш особисте, глибше, більш направлене один на одного.Дружба між чоловіком і жінкою - це одне з найтонших питань, тому що тут грань між дружбою і більш особистими стосунками досить слизька. В чоловіка ця межа стирається в той момент, коли він починає знаходити свою подругу привабливою. А це відбувається часто-густо.
Ознака, коли грань між дружбою і недружбою може бути перейдена, - це коли людина починає займати у вашому житті якесь особливе місце.
Хоча, коли один з друзів, ні краще двоє – нетрадиційної сексуальної орієнтації, тоді ця дружба застрахована від потягу до один одного :) Ідеальний варіант!
У жінок все якось простіше – із самого початку присутня відмінність між потенційним партнером і другом. Причому останнього вони рідко знаходять привабливим. Як, наприклад, в ICQ всіх друзів ділять на групи: скажемо для зразку – Сommunication, Family, General or Special (VIP)… І дуже рідко переносять учасників з однієї групи в іншу.
А ось найкращими друзями чоловік і жінка не можуть бути ніколи, ніколи і ще раз ні! Хоча, з усіх правил є винятки і наявність постулату: “Ніколи не говори ніколи!”, ніхто не відміняв. :)
Що означає справжня дружба?
Це перш за все проводити багато часу, спілкуючись на всі теми, які цікавлять; знати всі звички одне одного; навіть, яка їжа улюблена, з скількома ложечками цукру чай чи каву п'є, чи без цукру; всі види посмішок (які виражають зніяковілість чи радість, незнання чи розпач….); коли ваші захоплення зливаються в одне ціле і стають спільними; здатність закінчити речення, яке почав твій друг; Коли можеш подзвонити о 4 годині ранку і поплакатись, пожалітись на життя чи просто поділитись радістю і бути певним, що тебе ніхто з другого кінця слухавки не пошле куди подальше або не вижене за двері… Оскільки, дружба - це коли люди дивляться не один на одного, а в один бік, тобто коли є загальний інтерес, щось спільне. Це ж і є стосунки пари, тільки з одним виключенням – статеві відносини.
Та до того ж, як чоловік може в жінці бачити друга? Він в першу чергу відчуває її запах, оцінює зовнішні дані, підсвідомо вона для нього сексуальний об'єкт. Чоловік першим починає демонструвати, що платонічний роман трохи затягнувся, а жінки просто «ведуться» на провокацію.
Дуже мило і красиво протікають їх дружні відносини, до того моменту, поки поради і переживання один за одного не приводять їх до ліжка. Як правило, це відбувається в той момент, коли погано обом. Не склалося у неї, розлучився з подругою він. Або одна із сторін шалено хоче любовних відносин, а друга наполегливо ігнорує натяки першої!
І є тільки один фініш такої дружби – це рано чи пізно біль втрати одне одного…
ІМХО, найбільш частіше зустрічається справжня міцна дружба у чоловіків, яка може тривати з дитинства до старості. У чоловіків немає такої нотки заздрощів, суперництва та інтриги.