Форум Рідного Міста

Поки ICANN вводить нові домени, у Росії відроджують радянський домен .su

Agent86 - 17-12-2002 у 23:15

Опубліковано 16 грудня 2002 року

15 грудня відбулося чергове засідання ради директорів організації ICANN, що керує системою доменних імен інтернету. На ньому обговорювалися різні питання, включаючи внесення змін у статут організації, перестановки в її керівництві, зміни в процесі призначення членів ради директорів і т.д. На засіданні розглядалося також питання про введення нових доменних зон верхнього рівня.

Рада директорів підтримала пропозицію президента ICANN Стюарта Ліна про введення в 2003 р. декількох нових "спеціалізованих" доменів, реєструвати імена в які можуть тільки організації з визначених галузей. Декілька таких доменів (.aero, .museum і ін.) були введені ICANN у 2000 р. поряд із загальнодоступними зонами .info і .biz. Введення нових публічних доменних зон поки не планується, оскільки в ICANN ще не остаточно проаналізували досвід, отриманий при введенні семи нових зон у 2000 р.

Цікаво, що після того, як Стюарт Лін запропонував ввести три нових галузевих зони, і співробітники ICANN, і представники громадськості висловили досить багато думок по даному питанню. Деякі жадають від ICANN прискорити введення нових доменів, оскільки простір таких зон як .com вже давно переповнено. Інші, навпроти, пропонують не вводити нових доменів, поки процес інтеграції доменів .biz, .info і інших не буде всебічно проаналізований. У цьому змісті рішення ради директорів виглядає розумним компромісом, оскільки у випадку галузевих доменних зон значно легше забезпечити дотримання прав на торговельні марки і ефективно розв’язувати конфлікти.

А тим часом, російська компанія "РегТайм" оголосила про початок прийому попередніх заявок на реєстрацію доменних імен у зоні .su, у свій час організованої для СРСР. За повідомленням компанії, поновлення реєстрації стало можливим у зв'язку із твердженням Фонду розвитку інтернету
"Положения о приоритетной регистрации доменных имен в домене SU".


Відповідно до даного положення, право на пріоритетну реєстрацію доменів мають лише власники зареєстрованих товарних знаків. Доменне ім'я при цьому повинно збігатися за написанням із словесним позначенням торговельної марки. Якщо торговельна марка складається з декількох слів, то доменне ім'я повинне збігатися із її написанням без пробілів або із заміною пробілів на дефіси. Подати заявку на реєстрацію доменного імені можна на сайті
WebNames.ru

Подати запит на пріоритетну реєстрацію можна з 15 грудня 2002 р. по 15 квітня 2003 р. У той же час, як відмічається на сайті Runet.ru, статус доменної зони .su дотепер не визначений. Країні, який цей домен відповідав, давно не існує, а виходить, ICANN має повне право остаточно ліквідувати цю доменну зону.

джерело : www.compulenta.ru

Соломія Федушко - 21-3-2011 у 00:27

ICANN остаточно схвалила створення порно-домену .ххх

Міжнародна організація ICANN, яка регулює питання реєстрації доменів в Інтернеті, дала остаточну згоду на створення домену вищого рівня .хxx спеціально для сайтів з порнографічним змістом.

Це рішення завершило десятиліття суперечок навколо спеціальної зони у всесвітній мережі для інтернет-ресурсів для дорослих. До теперішнього часу, згідно з офіційним сайтом домену для дорослих, на реєстрацію подано понад 200 тисяч заявок.

Прихильники нового домену кажуть, що його створення дозволить простіше фільтрувати контент, зокрема, дозволить зробити його менш доступним для неповнолітніх.

Серед учасників порно-індустрії багато хто побоюється, що .хxx стане свого роду резервацією. Представники релігійних рухів, навпаки, вважають, що виділення домену легалізує цю індустрію.

Критики ідеї також говорять, що поява нового імені лише внесе плутанину, оскільки порно-сайти можуть залишити собі старі найменування, оскільки існуючі правила не зобов'язують ресурси йти зі старих адрес.