Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Ваше ставлення до традицій?
Оксана Белінська
Новак
*



Повідомлень: 2
Зареєстрований: 21-10-2017
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: позитивний

question.gif написано 22-11-2017 у 21:12
Ваше ставлення до традицій?







Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Настя Березецька
Новак
*



Повідомлень: 3
Зареєстрований: 1-11-2017
Місто: Львів
Нема на форумі


[*] написано 23-11-2017 у 12:16


Традиції відіграють вагому роль у нашому культурному житті, тому їх варто дотримуватись.



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 23-11-2017 у 13:55


Дякую за тему, хоч це і одна з шаблонних тем.

Що таке традиції, почнемо з цього? Швидше за все, визначення просте - це те, що робили мої батьки, бабці і дідусі, так заведено. Отже, повторюючи за ними, ми підтверджуємо приналежність до свого роду, а якщо ширше - то до місцевості і народу.

Та які бувають традиції, і чи не варто переглянути їхню доцільність?

Наприклад, традиційно "нормальні" вислови типу "цього не купуй, це тато з роботи принесе". При цьому слово "принесе" використовується в значення "вкраде". При цьому крадіжкою це в сім'ї не вважається, а навпаки - позитивною якістю господаря, котрий здобуває щось корисне для сім'ї. При цьому корисне - умовно кажучи. Ок, якщо на "Світочі" це корисний шоколад, то в якійсь диспетчерській на електростанції - це можуть бути перфокарти, які потім використовуються як папери для записів або матеріал для аплікацій. Байдуже! Навіть якщо це якась залізяка, котра буде захламляти підвал, гараж чи балкон - зате (ВКРАВ і тоді) приніс додому!

... А потім така родина, щиро вважаючи себе християнами, по традиції вистоює довжелезну чергу перед Паскою до сповіді (бо по традиції в звичайний день не пасує, бо я ж не грішник якийсь там), по традиції хитає головою коли священик швидко (бо купа людей і по-справжньому поспілкуватися нема коли) перелічує стандартні гріхи "не матюкався? не був неслухняним до батьків? НЕ КРАВ?" і йде по традиції до причастя без правдивого покаяння у своєму гріху...

Цитата:

Бо кожного разу, як будете їсти цей хліб та чашу цю пити, смерть Господню звіщаєте, аж доки Він прийде.
Тому то, хто їстиме хліб цей чи питиме чашу Господню негідно, буде винний супроти тіла та крови Господньої!
Нехай же людина випробовує себе, і так нехай хліб їсть і з чаші хай п'є.
Бо хто їсть і п'є негідно, не розважаючи про тіло, той суд собі їсть і п'є!
Через це поміж вами багато недужих та хворих, і багато-хто заснули.
Бо коли б ми самі судили себе, то засуджені ми не були б.
(1 до Коринтян 11:26-31)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sofa Zhavoronko
Новак
*



Повідомлень: 2
Зареєстрований: 3-12-2020
Нема на форумі


[*] написано 22-12-2020 у 21:40
Моє ставлення до традицій...


Моє ставлення є хорошим, обереги це – наші прадавні добрі символи-захисники, знаки віри у вище заступництво. Символи-обереги втілювались у побутових речах, їх шанували, про них складали легенди.
Вишитий рушник, вишита сорочка, писанка, лялька, віночок, калина, верба, лелека – без них важко уявити нашу Україну. Саме з оберегів починається для кожного Батьківщина.

На перший погляд ці прості й дивовижні предмети, родинні реліквії-обереги здаються якоюсь дрібничкою – звичайною ковдрою, піччю, іконою, – яких дуже багато. Але це не так! Наші реліквії-обереги – це наші талісмани, які ми цінуємо поряд із душевними якостями – добром, милосердям, любов'ю. Це найдорожче – наші корені, минуле родини, страждання й радощі...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 14-1-2021 у 15:43


Сьогоднішній випадок може проілюструвати ставлення до традицій. Потрібно було дещо з будівельного інвентарю. Те що в великих мережевих мені з певних причин не підійшло і я звернувся до дрібних магазинів. Ну зараз локдаун і в магазин не пускають, але до машини виносять що потрібно без проблем. Питання в іншому. Зараз згідно певних традицій свято, конкретно нині "старий новий рік", для мене особисто не свято, але хто святкує - будь ласка. Окрім того, коли я телефоную, то питаю одразу чи нині працюєте чи ні. Отже, людина підтвердила що працює, далі мені виносить до машини що потрібно в мішку. Питаю, чи вам потрібен цей мішок, вам його віддати назад? Продавець відповідає що так, потрібен, це він так мені загорнув щоб сусіди не бачили, бо нині ж свято. Тоді питання - чого взагалі з'явився на роботі, якщо в тебе свято? А якщо це суто задля людського ока, тоді в принципі це все що я хотів проілюструвати наочно про традиції...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 22-1-2021 у 11:36


якщо це суто задля людського ока, тоді в принципі це все що я хотів проілюструвати наочно про традиції(c)
-- так Традиції то ж і є щось, що Є таки саме / переважаюче "для Ока лЮдського"
( NB: таки не плутати з "традиціями" котрі практикуються "про Око лЮдське" -- то, imho, - відмінне суть...)

може той продавець і був а-ґностиком але суть в тім, що поважив традиції сусідів
(навіть як і "проформи для" но але і то добре)

PS. а як і не так - то Давайте Думати краще про інших
(а раптом Поможе то)
:)




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 5-2-2021 у 02:47


Окремої уваги вартий набір "традицій-забобонів". От спробуйте розтлумачити, звідки взялося оте перевертання табуреток на яких стояла труна? Чому це робиться лише після того, як священик піде геть? Чому коли намагаєшся ненав'язливо поцікавитися, нащо це все, у відповідь мало очі не видряпають?..

Далі - псевдохристиянські звичаї. На запитання сусіда, чи причепити над моїми дверима гілляки з листям я відповів - ні, дякую, не потрібно. Він мені на це - ти що, невіруючий? Long story short, з цим сусідом вдаватися в дискусії собі дорожче, однак свою родичку я таки переконав піти до священика (звичайного традиційного) і спитати про цю традицію. О диво! Родичка повернулася і повідомила, що згідно з інформацією від панотця, це звичай поганський. Тільки от скільки таких людей піде зі схожим питанням...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 7-2-2021 у 09:48


скільки таких людей піде зі схожим питанням
ой... кілько-кілько... ну де-кілько таки піде (ті хто з мережі інформацію витягнути не вміє)
але -- взагалі-то "перевертання лАви після покійнико-виносу" сенс (цілком конкретний) таки має. _но_ лише під час біологічних епідемій (там чуми чи подібного) _та_ коли відсутні більш технологічні методи знезаражування контактних поверхонь.




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 8-2-2021 у 23:06


При бажанні навіть для найабсурднішого забобону можна припасувати якесь псевдораціональне пояснення; наприклад не передавати речі іншій людині через поріг, бо зверху ж може спускатися брама і пошкодить руку. Насправді давні слов'янські язичники хоронили людей на порозі, тож надалі з цим місцем пов'язані дії, які сягають сучасності для забобонних людей. Викинути геть і припинити цей ланцюжок для нащадків - ось про що є варіант подумати, замість того щоб шукати в цьому якусь користь і тим більше виправдовувати "моя баба і її баба так робили, тож і я буду".
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 10010
Реклама: