Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Вітаю всіх з днем Св. Валентина
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-2-2005 у 00:26


Жители США потратили в интернете 3,9 миллиарда долларов на подарки ко дню Святого Валентина

Спостерігається 30% продаж у порівнянні з минулим роком.

Справді світле свято. Особливо для ювелірів.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 17-2-2007 у 12:21


Здається за кордоном це свято також починає діставати людей
http://www.meish.org/vd/




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 15-2-2008 у 13:51


Цитата:
Тінь Святого Валентина
Ну що, всім цьомки - от і прийшов довгоочікуваний день щорічної серцево-квітчасто-шоколадної вакханалії, пише редактор газети 15 минут Андрій Овчаренко.

Продавці китайських сувенірів та листівок у формі внутрішніх органів до дня Валентина збирають річний урожай, мобільні оператори завалюють пачками рекламних sms з вітальними пропозиціями, а молодь влаштовує сеанси масових поцілунків.

Напевно, всім цим людям весело. Але мені природа цих веселощів незрозуміла. І справа навіть не в тому, що очікування спеціального дня для вручення подарунків коханим людям виглядає дещо не нормально. Просто чому саме 14 лютого? Чому саме Святий Валентин?

Ну так, був такий персонаж в античному Римі. У той час, коли імператор Клавдій заборонив легіонерам одружуватися, тому що чоловіча справа - війна, а не амурні шури-мури. Ось тоді Валентин і почав зводити воїнів з дамами, мирити посварених коханців, вінчати пари. Завдяки цьому, здебільшого, він і заслужив славу заступника закоханих.

Щоправда, канонізувала його католицька церква не за це - а за християнські проповіді, як мученика за віру. У двадцятому ж столітті його день виключили з літургійного календаря, тому що достовірних даних про діяльність святого немає. А от літнє православне свято святих Петра й Февронії поки ніхто не скасовував. Здавалося б - чому переважно православним українцям не віддавати данину любові саме цього дня?

Відповідь, думаю, проста. Петро й Февронія - заступники родини й шлюбу, чий союз вважається еталоном християнського шлюбу. Куди вже їм до позашлюбних оргій із засосами на майданах. Адже на цнотливості не зробиш ні бізнесу, ні молодь не виховаєш у дусі нашого стрімкого часу. Тож - зі святом, дорогі закохані!

Ще одна точка зору на "свято"




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 12-2-2010 у 08:59
Історія виникнення валентинки


Європейські валентинки

Молодий француз Чарльз, Герцог Орлеанскій, вважається одним із самих ранніх творців валентинок, які називалися в той час "поетичними або любовними посланнями". Під час свого ув'язнення в Тауер в 1415 році він відправив кілька римованих любовних листів ("валентинок") своїй дружині, яка була у той час у Франції. Це і була перша валентинка. :)

Протягом ХV ст. валентинка виглядала як малюнок з зображеними лицарем та леді та як Купідон стрілою ранить серце лицаря.

Протягом ХVII ст. люди робили свої власні валентинки. Вони писали в них або вірші, складені ними самими, або переписували поеми з книг.

Відношення англійців до Дня Святого Валентина в середині ХVIIІ ст. підсумовано в цьому вірші, надрукованому в альманасі "Poor Robin" в 1757:

This month bright Phoebus enters Pisces,
The maids will have good store of kisses,
For always when the fun comes there,
Valentine's Day is drawing near,
And both the men and maids incline
To choose them each a Valentine;
And if a man gets one he loves,
He gives her first a pair of gloves;
And, by the way, remember this,
To seal the favour with a kiss.
This kiss begets more love, and then
That love begets a kiss again,
Until this trade the man doth catch,
And then he doth propose the match,
The woman's willing, tho 'she's shy,
She gives the man this soft reply,
"I'll not resolve one thing or other,
Until I first consult my mother. "
When she says so, 'tis half a grant,
And may be taken for consent.

"Часто чув я, як і юнак і дівчина говорили,
Що в цей день птахи вибирають собі пару;
Але ніколи по їх польоту я не міг передбачити,
Коли ж я з'єднуючись зі своїм Валентином. "
Herrick

Вважалося, що птахи обирали свою пару на рік саме 14 лютого. Голуби вибирали собі пару на все життя і тому вони вважалися символом "вірності".

Перша комерційна валентинка з'явилася приблизно в 1800 році і була досить спрощена. Але до 30-м і 40-х років дев'ятнадцятого століття валентинки містили ввічливі та витончені повідомлення. Валентинки були зроблені з прекрасного папери і прикрашені атласом, стрічками чи мереживом і коштували досить дорого. На них були намальовані закохані у золоті або срібло, лук зі стрілами, Купідон і закінчуються кров'ю сердечка. З тих пір всі ці символи стали пов'язані з любов'ю і закоханими.

У 40-х роках ХІХ сторіччя були введені перші механічні валентинки. Фігурка або предмет на листівці могли рухатися. Деякі валентинки були у вигляді майстерно зроблених листівок з піднімаються малюнками при відкриванні або мали інші різні тривимірні особливості.

Повідомлення в ранніх валентинка були приблизно наступного змісту:

¦ "Люблю"

¦ "Я ніжно і щиро люблю тебе"

¦ "Сонце заходить, коли ти мене покидаєш"

¦ "Я люблю тебе! О! Я люблю тебе!
Ти стала мені дорожчою ніж життя.
Я люблю тебе! Я люблю тебе!
Скажи, ти згодна стати моєю дружиною? "

¦ "Давайте зараз, у цей день Валентина
До церкви підемо; не можу більше чекати.
Дозвольте одружилися, адже Ви обіцяли,
Що будете моєї, якщо я почекаю до цього дня. "

Американські валентинки

Після 1723 року, число американських валентинок почало рости з появою з Англії їх "авторів" - буклетів, що містять велику кількість віршів і послань. Один популярний буклет містив не тільки вірші для чоловіків, щоб відправляти їх жінкам, в стилі "будь моїм Валентином", але також і "відповіді", що жінки могли повертати. Наприклад:

Valentine
A short time since I danc'd with you,
And from that hour lov'd you true;
Your pleasing form, your charming air,
Might with a fabl'd grace compare;
Your accents, so melodious sweet,
Still on my ear does seem to beat;
And 'tis the first wish of my life,
To win my Delia for a wife;
Deign, my sweet maid, a line to send,
And may love's saint my plea defend.

Answer
Your Valentine is very kind,
Nor did a cool reception find;
Your company gave me delight,
When I danced with you t'other night;
Then mutually we did incline,
Our hearts to love, my Valentine.

З того часу, валентинки стали менше прикрашеними і художньо оформленими. Протягом легковажних 90-х вони прикрашалися блискучими скельцями, перламутровими штучними дорогоцінними каменями або шовковою бахромою.

Джон Маклауглін (Нью-Йорк) створив комічні валентинки "vinegar valentine", які були надруковані на дешевої папері у грубих кольорах. Його послання висміювали старих дівиць, викладачів, та ін.

У 1870 американським мультиплікатором Чарльзом Говардом були намальовані валентинки з комічним дизайном, які називалися "penny dreadfuls" - вони мали жахливий дизайн і продавалися лише за пенні.

Перші валентинки, зроблені в США, були розроблені студенткою Естер Хоуланд. Її батько - книготорговець, кожен рік привозив валентинки з Англії. Естер вирішила створити свої власні валентинки. Вона привезла з Англії мереживо, гарний якісний папір і інше приладдя, необхідне для створення валентинок. Прибуток від продажі складав приблизно сто тисяч доларів на рік - не так погано для 30-х років дев'ятнадцятого століття. Саме Естер Хоуланд вважається першою американської жінкою, яка добилась великих успіхів у кар'єрі!!!;)

Зараз можна побачити зміни в стилі валентинок від "важкої сентиментальності" ХІХ сторіччя до "легкого дотику" наших днів. В даний час валентинка виступає в ролі доповнення до ретельно продуманому подарунку, наприклад, до цукерок, квітів, духів, або (хто знає?:)) До пропозиції руки і серця.

Сьогодні валентинки виготовляють у величезній кількості: від сентиментальних і романтичних до прикольних і веселих. Для кожного знайдеться своя валентинка - для коханої (-го), дружини (чоловіка), дітей, батьків, викладачів і навіть для домашніх тварин!

Ось і потихеньку наближається до нас для когось свято, а для іншого - навпаки....




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-2-2010 у 11:27


Цитата:
Сьогодні валентинки виготовляють у величезній кількості: від сентиментальних і романтичних до прикольних і веселих. Для кожного знайдеться своя валентинка - для коханої (-го), дружини (чоловіка), дітей, батьків, викладачів і навіть для домашніх тварин!


Чудеса




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 12-2-2010 у 12:25


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
Сьогодні валентинки виготовляють у величезній кількості: від сентиментальних і романтичних до прикольних і веселих. Для кожного знайдеться своя валентинка - для коханої (-го), дружини (чоловіка), дітей, батьків, викладачів і навіть для домашніх тварин!


Чудеса

Мабуть, тепер почали виражати валентинками не тільки кохання, а й дружбу, повагу, якесь ніжне ставлення... Наприклад, син моєї подружки вже встиг "запастися" більше 20 валентинками для всіх дівчат в класі і вчительки. Думає, якщо подарує всім, то не прогадає :)
правда не знаю з якими почуттями дарують їх домашнім тваринам :lol:




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 12-2-2010 у 12:51


Пригадався анекдот:

- У вас є листівки "Єдиній коханій"?
- Є.
- Дайте 10 штук.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 12-2-2010 у 14:40


Я дуже перепрошую, якщо когось образить те, що я напишу.
Мене просто з душі верне від валентинок.
Почуття можна сюсюканням опошлити, а потім робити з ним будь-що. Перетворити його на гру.
До того ж, це той "щасливий" випадок, коли приєдналися технології продажу різного мотлоху.


Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лінда Коваль
Дійсний член
***



Повідомлень: 121
Зареєстрований: 25-7-2009
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: замислений

[*] написано 13-2-2010 у 01:34


Глибоке імхо, але почуття неможливо опошлити, якщо це - справжнє почуття. І чи перетвориться воно на гру, чи ні, залежить від нас, і лише від нас - а не від продавців дешевого мотлоху, який (мотлох) можна і не купувати.
А "валентинки" я люблю. І взагалі - листівки люблю. Вдома маю цілу колекцію, початок якій поклав чоловік. Ще коли дівувала, подарував листівку (не до Валентина, а просто так) з написом "Може бути багато тих, хто тобі подобається. Ти можеш багато кого любити. Але не може бути багато єдиних. Навіть двох "єдиних" - не буває". І внизу, таким кучерявим шрифтом - "Моїй єдиній". Листівка гарна, ручної роботи, але й проти червоних сердечок з написами "Люби мене, як я тебе" я також нічого не маю. :saint:
Сьогодні поперло, як на ТБ піп із УПЦ МП віщав, що християнська країна, якою є Україна, не може святкувати таке розпусне свято. На деяких російських сайтах усі-такі-в-білому християни називають День усіх закоханих "Днем скотства". (по собі судять, чи що?). А мені цей день подобався відтоді, як я про нього дізналася - і досі подобається. З усіма його атрибутами, смішними і не дуже: листівками, шоколадками, пластиковими сердечками, плюшевими іграшками, поцілунками та шампанським. Хай там як - але бути закоханим класно!




Бути сильним - це як бути леді; якщо ви мусите доводити це іншим, це - не так. (с) Маргарет Тетчер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 13-2-2010 у 07:21


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
У 1870 американським мультиплікатором Чарльзом Говардом були намальовані валентинки з комічним дизайном, які називалися "penny dreadfuls" - вони мали жахливий дизайн і продавалися лише за пенні
Цікаво, кого в ХІХ сторіччі американці називали мультиплікаторами? А таки прогресивна країна:rolleyes:



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 13-2-2010 у 18:56


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
В даний час валентинка виступає в ролі доповнення до ретельно продуманому подарунку, наприклад, до цукерок, квітів, духів, або (хто знає?:)) До пропозиції руки і серця.


На мою думку, гарним "додатком" можуть бути "квіти, що розмовляють", досить оригіньненько ;)
На ніжні пелюстки живих квітів наносять зображення без будь-якої шкоди для рослини: фотографії близьких Вам людей, ніжні слова, гарненьку картинку і можете підключити свою креативність :)

Можна замовити у Львові: http://magic-flowers.lviv.ua/sens-flowers.html

speakingroses.jpg - 18kB




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 13-2-2010 у 18:58


Або ж на троянді :)

x_c20ed678.jpg - 47kB




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2227
Реклама: