Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: відкритий лист Яна Табачника
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 27-2-2005 у 22:15


Лист Яну Табачнику
стосовно однієї його прикрої помилки, однієї гіркої правди
та однієї гидкої диверсії

Пане Табачник!

У Вашому листі віце-прем’єр-міністру з гуманітарних питань Миколі Томенку мене обурило, образило та здивувало майже все. Але оскільки, на відміну від Вас, у мене обмаль часу, й спільну гру в преферанс разом з Кучмою та Януковичем я не вважаю для себе ні бажаною, ні пристойною (а це, як я зрозумів із Вашого виступу, є Вашою основною мрією), я дозволю собі зупинитися всього лише на трьох моментах:
1. Почну з Вашої прикрої помилки. Король Бельгії ніколи не одягав «жёлтую шестиконечную звезду» в роки війни, оскільки з 1830 року Бельгія є республікою. А якщо Ви мали на увазі короля Данії, то це є абсолютно непідтверджена ЛЕГЕНДА, а з історії відомо, що Адольф Гітлер досить лояльно ставився до короля Данії. Тому коли Ви натякаєте на неосвіченість пана Томенка, це дозволяє мені зробити висновок про брак знань, культури та виховання саме у Вас. До речі, в цьому я переконався не тільки з листа, але й тоді, коли Ви, вальяжно розвалившись у кріслі на «5 каналі», пояснювали, яка дурня всілякі екзит-поли. Мені особисто тоді було соромно за Вас.
2. Стосовно гіркої правди. Цитата з Вашого листа панові Томенку: «Вот уж кто даром никому ничего не давал, так это советская власть». Отут я з Вами абсолютно погоджуюсь. Радянська влада всілякі звання давала «не даром». Їй за все треба було відпрацьовувати. Хтось це робив, хтось ні; я, наприклад, ні. До речі, щоб не було жодних звинувачень, я на Вас не натякаю, мене особисто ніколи не цікавила Ваша творчість. Це моє право. І як саме Ви отримували регалії, мене не обходить. Але як купувалися регалії радянської влади, я дуже добре пам’ятаю. Тому дякую, що Ви про це нагадали.
3. Тепер про найголовніше. У чому гидка диверсія? Ви стверджуєте, що пан Томенко не вважає Вас українським митцем, тому що Ви єврей. Та ні, не провокуйте. Ваша національність тут ні до чого. Не тому, що Ви єврей. Я теж єврей. Але я український видавець. А до цього був українським учителем. Викладав математику і в російськомовних, і в україномовних школах, виховував генофонд нації. А саме на Майдані зрозумів остаточно, що до української політичної нації належать люди різних етносів. Я не знаю, якої національності Ваші друзі, Людмила та Леонід Кучма, Віктор Янукович, але абсолютно переконаний, що до української політичної нації вони не належать, так само, як і Ви. І Ваші намагання вплутати до цього питання «єврейські мотиви», спекуляції на історії, на «жёлтой шестиконечной звезде» — це провокація, якою сьогодні займатися соромно, бездарно, брудно. Невже Ви за своє довге життя не помітили, що єврейським питанням спекулюють антисеміти, ксенофоби та політичні шахраї?

Головний редактор видавництва «Факт»
Леонід Фінкельштейн


Джерело - "Обозреватель"
P.S. Без коментарів...




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 28-2-2005 у 10:33


Цитата:
Леонід Фінкельштейн:
Почну з Вашої прикрої помилки. Король Бельгії ніколи не одягав «жёлтую шестиконечную звезду» в роки війни, оскільки з 1830 року Бельгія є республікою.


При всій моїй неповазі до п.Табачника "істина дорожча". Не знаю, що там сталося з Бельгією в 1830, але Бельгія була і є королівством. Король там був протягом усіх воєн.

Чи вдягав він колись зірку Давида не знаю, але п. Табачник мав на увазі символічний крок, якогось там християнського правителя, що проявив солідарність зі своїми переслідуваними підданими іншої віри. В силу цього п. Табачник щось перепутав. Як би він, єврей, в знак підтримки "переслідуваного християнина" Януковича намалював собі хреста на маринарці тоще можна би було шукати якийсь звязок з тим королем. Але чіпляти на себе жовту зірку Давида і кричати "я бельгійський король" то більше схоже на клоуна.

А, взагалі, зручно, виявляється, бути євреєм. Чуть, хто на мозоль наступив можна ярлик чіпляти -- атисеміт.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 16-3-2005 у 02:46


Мойсей ФІШБЕЙН.

До музиканта Яна Табачника, який збирається демонстративно почепити жовту шестикутну зірку
Маестро, ніколи не бувши з Вами знайомим, змусив себе звернутися до Вас.
Навряд чи Вам відоме моє єврейське ім'я: української поезії Ви, либонь, не читаєте, проживши більшу частину життя в Україні, розмовляєте лише мовою іншої держави. Я - український поет і перекладач, моє єврейське ім'я знане всьому українському світові. Втім, не лише українському (електронну адресу однієї з енциклопедій, де Ви можете прочитати про мене, - ізраїльської - подаю: http://www.eleven.co.il). Совєтська влада (яка любила й обдаровувала званнями Вас) руками свого КҐБ свого часу випхала мене з України. Понад півтора року тому блок Віктора Ющенка "Наша Україна" уможливив моє повернення. Не Ваш улюбленець Кучма (до якого листовно зверталася українська еліта), а саме "Наша Україна", до якої входить і Микола Томенко.
Маестро, я не є прихильником віце-прем'єр-міністра Томенка. Чимало з того, що робить цей віце-прем'єр-міністр, вважаю малохудожньою самодіяльністю. Але звинувачувати Миколу Томенка в антисемітизмі, як це робите Ви, - несправедливо й підло. Ви, либонь, не гірші за Таїсію Повалій, яка жадала запровадження надзвичайного стану, Іво Бобула, який давав концерти "під патронатом Кучми", любительку Януковича Наталію Могилевську та багатьох інших, чий шлях - "від співучості - до співучасті". Але це не дає Вам жоднісінького права навіть натякати на ототожнення Миколи Томенка з натхненниками й організаторами Кришталевої ночі та Бабиного Яру. Ви погрожуєте почепити жовту шестикутну зірку, щоб заявити світові про антисемітизм нової української влади? Що ж маю почепити я, щоб заявити світові про україножерство в Україні? Що маю почепити я, щоб заявити світові про те, що українців в Україні перетворено на національну меншину, а мою рідну українську мову в Україні упосліджено? Що маю почепити я, лауреат премії імені Василя Стуса, щоб заявити світові, що один із Стусових гонителів, головний Кучмин адміністратор досі не покаявся? Що маю почепити я, щоб заявити світові про антиукраїнський погром, який багато років чинило Ваше оточення? Маестро, Ваше право любити Кучму. Моє право - звинувачувати вас.
Ви пнетеся поставити себе в один ряд із Альбертом Ейнштейном і Томасом Манном тільки тому, що Вам також судилося народитися євреєм. Це звучить кумедно, ба навіть жалюгідно. Бодай тому, що ці велети духу до таких пігмеїв, до яких підлещувалися Ви, просто не наближалися. Втім, не забуваймо, що народитися євреєм судилося не лише Ейнштейну, а й Кагановичу.
Маестро, Ви хочете почепити жовту шестикутну зірку, яку "під час війни не побоявся вдягти король Бельгії, щоб підтримати переслідуваних гонителями своїх співгромадян - євреїв". Чому ж Ви не чіпляли її тоді, коли Кучма називав євреїв "жидами", "жидьонишами"? Чому ж Ви не чіпляли жовту шестикутну зірку тоді, коли Кучмина зграя била Вашого співгромадянина - єврея, "жидьониша" Олександра Єльяшкевича? Чому ж Ви не чіпляли жовту шестикутну зірку тоді, коли за ґратами Кучминої буцегарні катувався Ваш співгромадянин - єврей, "жид" Борис Фельдман?
Так, наша нова влада не безгрішна (безгрішний лише Бог). Але, нарешті, ми маємо в Україні українську владу. Нарешті, ми маємо в Україні українського Президента. І я щасливий з цього.
Маестро Табачник, для того, щоб Вас вважали справді українським митцем, треба ним бути. Навіть залишаючись євреєм.

http://www.chas.cv.ua/
http://svitlytsia.crimea.ua//index.php?section=article&artID=29...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 16-3-2005 у 10:10


"від співучості - до співучасті" - краще не скажеш. Якщо можна заповажати Мойсея Фішбейна ще більше, ніж я його поважала до того, то цей лист - ще один привід до цього.
"Маестро Табачник, для того, щоб Вас вважали справді українським митцем, треба ним бути. Навіть залишаючись євреєм" - коротко і влучно.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 3495
Реклама: