Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Дитина і телевізор
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

question.gif написано 28-2-2005 у 20:51
Дитина і телевізор


Тема очевидна. Чи дозволяти дитині дивитися телевізор? Чи можна дивитися телевізор в її присутності? З якого віку? Що саме?

Я, наприклад, категорично проти "дитина+телевізор". Але деякі мої товариші з більшим батьківським досвідом кажуть "рослабся, все-рівно буде дитина дивитися, хоч заспокоїться на хвильку"




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 28-2-2005 у 21:46


Я думаю, все залежить що дивитися. Напевно це так само як з книжками чи музикою - можна потратити час на дурниці, а можна на повчальні і потрібні речі. Дитині треба розвивати смак, тому на мою думку ліпше дивитися телевізор разом, щоби дитина могла бачити батьківську реакцію на події в телеекрані, а також щоб могла запитатися, якщо не буде щось розуміти. Спільний перегляд телепередачі (очевидно, прийнятної для віку дитини) - добра нагода поспілкуватися з дитиною, відкрити для себе нові теми до обговорення, це дуже важливо для взаємної довіри.

Те, що "заспокоїться на хвильку" - непедагогічно, хоча ясна річ, можуть бути і такі ситуації. За можливістю цього треба всіляко уникати, інакше пізніше цілком може статися, що ви не знатимете нічого про свою дитину, що її турбує, чим вона займається. Думаю можливі негативні наслідки в такому випадку зрозумілі.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 28-2-2005 у 22:07


Я колись Назару в у2у кидав лінк на статтю на сайті http://www.moyadytyna.com.ua а зара не можу її знайти :(

Взагалі медичні теми краще обговорювати на http://likar.info там багато дууууже досвідчених мамаш та надають консультації професійні лікарі.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Баранік
Академік
****



Повідомлень: 716
Зареєстрований: 22-6-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-9-2005 у 16:41


Ну можливо і можна, але певну кількість голин, хвилин. А краще не дивитися взагалі, або дуже рідко.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 14-9-2005 у 16:53


Просто треба контролювати що дивиться дитина. Привчити її до певних каналів. Пояснити що дітям дозволино дивитися тільки ті фільми де в куті внизу є зелене кулко... от і вся проблема. Кажу вам із знанням справи: забрати дитину від телеекрану неможливо, на дворі вже не те століття, це для них так само, як для нас було поганяти у мяча, побавитися у козаків-розбійників.
Все те ж саме стосується і комп"ютера, щоправда тут ще діє часове обмеження, ще наразі мені то вдається.




Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Баранік
Академік
****



Повідомлень: 716
Зареєстрований: 22-6-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-9-2005 у 16:57


А деякі телевізори можна заблокувати певні канали.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 15-9-2005 у 12:17


А взагалі це чудовий спосіб навчити дитину іноземних мов, прецінь тепер нема проблем з німецькомовними чи іншими каналами. Якщо розумно скерувати дитину на перегляд програм іншою мовою - результати вражаючі. І найголовніше - тоді дитина сама зацікавлена у вивченні мов, бо чітко розуміє, для чого ці знання потрібні.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Баранік
Академік
****



Повідомлень: 716
Зареєстрований: 22-6-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-9-2005 у 12:31


Оце дійсно поравилько сказано. Розумно!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 19-10-2009 у 17:10


Моєму братику 5 років. Недавно лікар заборонила йому дивитись мультфільми, на перший погляд ніби не зовсім погані. Точного переліку не пригадую, але один з них точно був "Спайдермен", а інший "Том і Джері".
А проблема була в чому- малий дуже активний, дивився мультфільм і починав копіювати найцікавіші моменти. Останньою краплею було те, що його ледве зловили на підвіконнику з другої сторони вікна на третьому поверсі...

А які мультфільми Ви дозволяєте дивитися своїм дітям?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Павлюх
Дійсний член
***



Повідомлень: 178
Зареєстрований: 12-12-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-10-2009 у 18:19


Моя доця із задоволенням дивиться багато мультфільмів: "Мандрівник Віпо", "Сезон полювання", "У пошуках Немо","Мадагаскар", "Шрек","Братик Ведмедик", "Медова змова", "Хортон", "Рататуй", "Веселі ніжки", "Змивайся", "Тримай хвилю", "Сімсони" ... . Але деякі я не дозволяю їй дивитися, наприклад: "Легенди Навали", "Кароліна в країні кошмарів".
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-10-2009 у 19:43


Маріє, розкажіть, а що Ваша дитина (якій здається десь 4 рочки) розуміє, ну наприклад з "Тримай хвилю"? Або зі "Шрека", який є цікавий тим, що він є пародією на казки, які вже набридли (тобто десь на підлітка орієнтований).
Чи не боїтеся Ви, що дитина просто дивиться красиві картинки під гарний "саунд"?

До речі, а як вам сцена в Шреку, де гине пташка, а з її яєчок роблять яєшню? Правда весело?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 19-10-2009 у 19:53


Пташка справді вибухає знаменито :) Одна з моїх найулюбленіших сцен! :)

Цитата:
"Мандрівник Віпо", "Сезон полювання", "У пошуках Немо","Мадагаскар", "Шрек","Братик Ведмедик", "Медова змова", "Хортон", "Рататуй", "Веселі ніжки", "Змивайся", "Тримай хвилю", "Сімсони"

з того, що бачив більшість це мультики для дорослих. Дитина їх просто не зрозуміє. Нічого вони поганого не мають, в старшому віці вона просто сприйме їх інакше.
А Сімпсони взагалі не варто показувати - це мультик для дорослих. Їх не раз вже засуджували за пропаганду куріння, алкоголю і т.д... Душить Гомер Барта також прикольно :)

Що такого в Кароліні (не бачив)?




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-10-2009 у 20:05


Цитата:
Нічого вони поганого не мають, в старшому віці вона просто сприйме їх інакше.

Тоді маю одне прохання до тебе, Юрку. Розкажи, як має виглядати "щось погане" в мультику. Щоби я міг співставити.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 19-10-2009 у 20:12


Вже навів негативний приклад - "батько душить сина".

У мультиках "У пошуках Немо", "Мадагаскар", "Рататуй" нічого кримінального для дитячої психіки не помітив.
Інших не бачив.

До речі, чому в переліку нема Тачок?




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-10-2009 у 20:20


Цитата:

Вже навів негативний приклад - "батько душить сина".

Дякую!
Цитата:
Душить Гомер Барта також прикольно

Тепер буду знати що фраза "Душить Гомер Барта також прикольно" - означає "негативний приклад". :)

"У пошуках Немо", "Мадагаскар", "Рататуй" - не бачив.
В "тачках" - надмірний акцент на стосунку статей, як для дошкільного чи молодшого шкільного віку, ІМХО.

І ще один нюанс. Які би не були "правильні" мультики - є фактор шумового/екранного впливу. Мої діти, наприклад, після перегляду "Тачок" чи "Льдовикового періоду" (особливо 3-го) занадто збуджувалися, "бісилися" так би мовити.

Якщо вже говорити про дитячі мульти - я з більш-менш нормальних голівудських можу "Вінні-Пуха" згадати (і то не всі фільми).




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Павлюх
Дійсний член
***



Повідомлень: 178
Зареєстрований: 12-12-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-10-2009 у 15:43


Мабуть, у кожному мультфільмі можна знайти негативний момент, оскільки є різні герої. Наприклад, Вовк із " Ну постривай" курить, а в "Рататуї"допускається присутність щурів на кухні. А "надмірний акцент на стосунку статей" є у багатьох казках: "Попелюшка", "Русалонька" і т.д, то може їх треба дозволити читати лише підліткам? :) Однозначно, що потрібно контролювати, що дивиться дитина і пояснити їй незрозумілі моменти.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 20-10-2009 у 15:49


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Павлюх
Мабуть, у кожному мультфільмі можна знайти негативний момент, оскільки є різні герої. Наприклад, Вовк із " Ну постривай" курить, а в "Рататуї"допускається присутність щурів на кухні. А "надмірний акцент на стосунку статей" є у багатьох казках: "Попелюшка", "Русалонька" і т.д, то може їх треба дозволити читати лише підліткам? :) Однозначно, що потрібно контролювати, що дивиться дитина і пояснити їй незрозумілі моменти.


Гарно підмічено. А якщо загадти ще Йожик в тумані...з чим зараз асоціюють його? :lol::lol:

Від себе додам - в дитини інший погляд на ті чи інші речі, якщо дорослий не побачить в тому нічо поагного то дитина може не зрозуміти і все перекрутить, або ж навпаки дорослий замітить щось погане - а дитина ні.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Odarka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1970
Зареєстрований: 17-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: вже йде до зими

[*] написано 20-10-2009 у 16:05


Дитині потрібно вибирати, що саме дивитися.
От, наприклад, малі мого брата "торчать" від "Хортона", можуть по 3 рази на день дивитися.
Ще одна моя племінниця любить Лися Микиту та Тачки.
Батьки мають стежити за тим, що саме дивиться дитина, я на цьому наголошую. Потрібно памятати, що ми у них закледемо з немовлятка, такмими вони будуть потім.
Намаюся своєму малому, якому 11 місяців багато читати українських казок, віршиків, включати якісну музику. Мене з братом також так виховували.
Сам по собі телевізок, яко коробка не має нічого злого, а вже зло, що там показують, тому це потрібно фільтрувати, бо дитина ще не вміє.




я так довго мовчав
ти ж бо знаєш як важко було мені в сутінках
вустами вологими на добрі слова натрапляти
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-10-2009 у 16:12


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Павлюх
Мабуть, у кожному мультфільмі можна знайти негативний момент, оскільки є різні герої. Наприклад, Вовк із " Ну постривай" курить, а в "Рататуї"допускається присутність щурів на кухні. А "надмірний акцент на стосунку статей" є у багатьох казках: "Попелюшка", "Русалонька" і т.д, то може їх треба дозволити читати лише підліткам? :) Однозначно, що потрібно контролювати, що дивиться дитина і пояснити їй незрозумілі моменти.


На мою думку, у згаданому списку немає жодного справді дитячого мультика чи казки.
Які незрозумілі моменти я маю пояснювати своєму 6-річному сину з "Попелюшки" чи "Русалоньки"? Там в принципі нічого для нього нема.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Павлюх
Дійсний член
***



Повідомлень: 178
Зареєстрований: 12-12-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-10-2009 у 17:38


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин

На мою думку, у згаданому списку немає жодного справді дитячого мультика чи казки.
Які незрозумілі моменти я маю пояснювати своєму 6-річному сину з "Попелюшки" чи "Русалоньки"? Там в принципі нічого для нього нема.

Я, наприклад, пояснювала своїй 3-річній дитині із "Попелюшки" хто така Мачуха, а з "Русалоньки", що русалки - це істоти, які живуть у воді.
Андрію, яким повинен бути мультфільм, щоб Ви дозволили його дивитися дитині?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Odarka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1970
Зареєстрований: 17-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: вже йде до зими

[*] написано 20-10-2009 у 18:06


Думаю, що Андрій не дозволить жодного мультика дитині. Він у нас дуже серйозний :P:D:D:D:saint::lol:



я так довго мовчав
ти ж бо знаєш як важко було мені в сутінках
вустами вологими на добрі слова натрапляти
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-10-2009 у 18:17


Цитата:
Я, наприклад, пояснювала своїй 3-річній дитині із "Попелюшки" хто така Мачуха,

Навіщо дитині пояснювати, хто така мачуха? :o Тим більше - чому мачуха не любить чужу дитину. Щоби в садочок дитина не хотіла ходити?

Цитата:
а з "Русалоньки", що русалки - це істоти, які живуть у воді.

Дуже корисна інформація. Головне - ужиткова.
Хоча насправді, "Русалонька" - не про русалок, а про кохання (у тому числі і не розділене), підлість, вірність, інтриги... Навіщо 3-річній дитині це?


Цитата:
Думаю, що Андрій не дозволить жодного мультика дитині. Він у нас дуже серйозний :P:D:D:D:saint::lol:

В мене малий дивиться досить багато мультфільмів.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 3510
Реклама: