Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Підібрати властиві слова
Sergi Adamchuk
Академік
****



Повідомлень: 421
Зареєстрований: 29-7-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

question.gif написано 14-4-2006 у 12:53
Підібрати властиві слова


Хто порадить мені якусь розумну кнажку розраховану на масового читача (не експертів в предметній області)

Потрібно навчитись ефективно підбирати правильні слова, форму подання матеріалу (в принципі у будь-якій галузі, хоч і написанні повідомлень на форуму чи анонсування ідей), щоб одержати максимальний ефект для себе (якщо задаю питання, наприклад, то підібрати потрібно слова таким чином, щоб якомога краще вирішити собі це питання, зацікавити саме тих людей, які зможуть допомогти)

Цікавить 2 аспекти:
1. Методика впливання (зокрема підбором форми подання)
2. Методика аналізу цільової аудиторії, щоб зібрати матеріал для першого пункту.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-4-2006 у 14:51


Я не до кінця зрозумів суть. Мова йде про визначення ключових слів для тексту?



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sergi Adamchuk
Академік
****



Повідомлень: 421
Зареєстрований: 29-7-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 14-4-2006 у 14:56


Скоріше я мав на увазі ширше розуміння проблеми, не просто ключові слова... тут треба мислити в напрямку психології, а не інформаційних технологій

От, як буває у житті
Часто є ідеї, які вмирають в зародку, але є всяка фігня, яку класно пропіарюють і вона поширена.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-4-2006 у 19:18


Взагалі ти підняв дуже складну проблему.
З моєї точки зору це проблема знаходження оптимуму в складному конкурентному середовищі.
Поясню. З одного боку для свого матеріалу хочеться вибрати хороші слова, які доходять до людей, доступні, популярні і тп, а з другого боку по таких словах є сильна конкуренція, піаряться різні матеріали. І вся ця боротьба відбувається на фоні ряду суворих правил (зокрема обмеженої кількості ключових слів).
У понятті "хорошого" слова уже закладається проблематика з галузей психології, лінгвістики, інформатики.
А сама задача відноситься до класу кібернетики, або як тепер модно говорити - "системних наук", а якщо розглядається економічна складова - то ще додатково економіки та маркетингу

Наскільки я знаю, а я такими проблемами займався, така область найкраще досліджена в середовищі WWW і називається "оптимізацією сайтів". Принаймні підбір ключових слів важливий, а часто і головний етап цієї діяльності.


Тему можна і варто розвивати, але тобі потрібно більше спеціалізувати що тебе цікавить.
Крім того, на Форумі деколи появляється пан під ніком spark. Цей чоловік дуже компетентний в цих питаннях.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 15-4-2006 у 14:05


Думаю, шо корисними можуть бути матеріали присвячені НЛП (нейло-лінгвістичному програмуванню). В них часто розглядається підбір правильних лінгвістичних засобів для кращого впливу на співрозмовника. Є величезні гори інформації англійською та німецькою. Доволі немало російською... З українською мовою, як завжди, проблеми.



Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Sergi Adamchuk
Академік
****



Повідомлень: 421
Зареєстрований: 29-7-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 15-4-2006 у 23:09


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Думаю, шо корисними можуть бути матеріали присвячені НЛП (нейло-лінгвістичному програмуванню). В них часто розглядається підбір правильних лінгвістичних засобів для кращого впливу на співрозмовника. Є величезні гори інформації англійською та німецькою. Доволі немало російською... З українською мовою, як завжди, проблеми.


Думаю, що щось з області НЛП я і мав на увазі. Тільки щось би конкретне... можна російською
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 16-4-2006 у 15:05


Зразу хочу попередити, що особисто доволі скептично ставлюся до всієї літератури, що присвячена цій темі. Дуже багато речей насправді не відповідають дійсності. Тому сприймати, все, що прочитаєте як правду не варто. Отожбо, перша порція посилань:
1. Ресурси НЛП
2. Бендлер і Гріндер
На перших 10 років навчання вистарчить :D:D:D




Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 13-9-2007 у 19:52


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sergi Adamchuk
Думаю, що щось з області НЛП я і мав на увазі. Тільки щось би конкретне... можна російською


можна і російською Юрій Мороз "Крах НЛП в бизнесе" :)
http://www.koob.ru/moroz/moroz_krah_nlp




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-9-2007 у 20:38


Якщо говорити саме про підбір слів, то НЛП лише дотикається до питання.
Якась колись була книжка про слова та тексти (щоправда в усному спілкуванні) якогось пана Горіна (здається?). В неті можна знайти. Але то з області екстріму - вроки там всякі і тп.
Але якщо це про комп'ютерні тексти (особливо для нету) - то краще брати звичайні книги по юзабіліті та рекламі.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4461
Реклама: