Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Українська розкладка клавіатури
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 5-9-2007 у 21:45
Українська розкладка клавіатури


З огляду на те, як пишуть апострофи дописувачі форуму, ще не всі знають про існування альтернативних українських розкладок.

Справді, у запропонованому майкрософтом українському наборі нема у легкому доступі таких важливих символів як:
апостофи ’ '
кирилічні лапки « »
тверда г: ґ

Натомість є чомусь ё

Але хороші люди про нас подбали :)
Тут можна вільно скачати і встановити собі, напевно, найзручнішу із запропонованих розкладок - Strange ukrainian, яка замість ё містить ', замість Ё - ’, а через правий Alt (тобто Alt Gr) у ній доступні такі символи як ґ Ґ јџ®ёњёњћъыўљђэ©«»…„“”‰@#$°^&•[]—±?¤`´·{}ЈЏЁЊЋЪЫЎЉЂЭ‹› а також прями́й і зворо̀тній знаки оклику.

Передивившись наведений набір літер можна легко зрозуміти, що за наявності цієї розкладки будь-яка інша кирилічна стає непотрібною.

Власне, я вже рік не маю ні на роботі, ні вдома російської розкладки, що дуже полегшує мені перемикання між латиницею і кирилицею.

Користуйтесь на здоров'я :)




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 6-9-2007 у 01:09


Чомусь в Лінуксі все просто і ясно, а от майкрософт чомусь насилу вставляє ото Ё. Олексій, браво, ніхто ще тут цієї теми не зачіпав. Дам ще лінк для тих кому ліньки ритися по інтернету. Качати тут. Інструкція є тут.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-9-2007 у 07:57


В моєму дописі є посилання - під словом «Тут» ;)



Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 6-9-2007 у 09:12


Ну чому не піднімав? Саме з цього форуму я навчився із порад Тараса Сокальського ставити апостроф поєднанням Alt + 39.
Це поєднання є цікваим тим, що деколи не встигають пальці це зробити одночасно, і в якійсь діловій переписці з'являються ліричні відступи на зразок ♥9 (alt + 3).




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 6-9-2007 у 09:13


Офф - Куме, не пишіть більше повідомлень, бо маєте гарне поєднання цифр, гідне виставляння:)



Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 6-9-2007 у 09:52


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
В моєму дописі є посилання - під словом «Тут» ;)


Коли я писав, я його не побачив, бо не було виділено. Все таки краще виділяти посилання кольором.




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Михайло Свистун
Новак
*

Фотографія користувача


Повідомлень: 17
Зареєстрований: 20-9-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-11-2009 у 16:01


Дуже хороша не-юнікодівська розкладка для української мови:

http://file021r.mylivepage.com/chunk21/411512/277/UkrNonUnic%D0%BEd...




Мій твіттер - http://www.twitter.com/mikesvystun
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5763
Реклама: