Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Ультразвукове прання - хто бачив зблизька?
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 1-11-2005 у 13:34
Ультразвукове прання - хто бачив зблизька?


Ідея ніби й не нова – в промисловості щось подібне використовується вже десятки років для очищення деталей, активації промивання напівпровідникових пластин і т.п. А останнім часом з'явилося купа повідомлень про застосування ультразвуку в побуті для прання лахів. От і думаю, чи не склепати собі таку штукенцію, але хотів би, щоб поділився враженнями хтось, хто бачив то на практиці. Читав про такі переваги даного методу, як економія енергії, компактність пристроїв, попутня дезинфікуюча дія . Але ніде не здибав порівняльної оцінки якості ультразвукового і звичайного машинного/ручного прання, а також жодної інфи про вплив ультразвуку на здоров'я людей(зокрема, дітей), а також на котиків, песиків, мишок, щуриків і іншу домашню живність. Хто що може мудрого сказати??? Заодно може хто порадить місця, де можна за прийнятні гроші роздобути придатні для цієї справи п'єзоелементи?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 1-11-2005 у 14:18


Я так розумію, що раз є бажання робити, то теорія вивчена якщо не досконало, то достатньо. Тоді, якщо не важко, прошу пояснити суть методу.
Чи це додаток до машинного прання, чи окремий вид, так би мовити.

А ще можливі демарші ГрінПісу, бо ці установки будуть збивати з курсу летючих мишей :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Галина Лев
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 665
Зареєстрований: 29-9-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: файний

[*] написано 1-11-2005 у 14:27


Думаю, песики ваші і котики всі успішно з'їдуть з глузду після запуску того винаходу. Треба бути терористом, щоб таке вдома сотворити. А на чиїсь дослідження покладатися... Їх же не звірята проводили.



Цінувати людей треба, поки вони поруч, бо потім пізно, і дуже вже болить.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 1-11-2005 у 14:52


Ультразвукове прання використовується зокрема для очищення медичних інструментів і банкнот, тобто зокрема там, де об'єкт прання міг би пошкодитися хімікатами. Існує і патент на побутову пральну машину з цим принципом, який (патент) був куплений одним з провідних виробників засобів до прання (порошків). Така пральна машина має звукову ізоляцію, яка запобігає прониканню ультразвукових коливань назовні. Дана технологія очевидно ще довгий час не впроваджуватиметься, оскільки для виробників миючих засобів вона означає тверду втрату великого кавалку збуту.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 1-11-2005 у 15:12


...знаю, що жуліки продають таку пральну машинку черех інтернет...
пошукайте, повно голосів обдурених покупців.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 3-11-2005 у 15:58


Цитата:
Я так розумію, що раз є бажання робити, то теорія вивчена якщо не досконало, то достатньо. Тоді, якщо не важко, прошу пояснити суть методу.
Чи це додаток до машинного прання, чи окремий вид, так би мовити.

Дещо є тут:
http://z433djalex.narod.ru/obzor/stirka_yltra_zvykom.htm
Хоча їхня ідея пхати в воду електроди мене мало приваблює, тому хотілося б якийсь п'єзоелемент роздобути. Стосовно ж самої схемки – цікаво було б дізнатися, що дає формування пачок імпульсів (судячи з зазначених на схемі номіналів, частота повторення ~5 kHz), а не неперервного коливання. Ну а поданий нижче варіант ввімкнення трансформатора в навантаження емітерного повторювача – то цілковите збоченьство.

Цитата:
Дана технологія очевидно ще довгий час впроваджуватиметься, оскільки для виробників миючих засобів вона означає тверду втрату великого кавалку збуту.

Гм, а в тій статейці наголошується, що порошок треба сипати… Чи може то залежить від потужності???

Цитата:
…знаю, що жуліки продають таку пральну машинку черех інтернет…

Минулої неділі бачив презентацію такої штуки в Тернополі – виробництво якоїсь пітерської фірми. Виглядало то так: два біороботи тарахкотіли в зацикленому режимі кільканадцять запрограмованих фраз про те, яка це гарна і корисна штука, перевести їх в режим діалогу було великою проблемою. Предметом просування була конструкція з п'єзоелемента в корпусі діаметром 6-7 см, з'єднаного з генератором, що був трошки більший за телефонний зарядник і вмикався в розетку. Головними аргументами, що людям воно потрібно, та ще й за ціною 360 гривень, було те, що в Одесі їх продавали по 300 штук за день, у Львові і Києві теж за них мало не билися. І взагалі, ми тут до першої години – хапайте люди, бо завтра не буде. Звичайно ж, народ хотів побачити то чудо в роботі, але демонстували лише на пальцях, максимум що можна було – це помацати руками вібрацію корпусу. Я був готовий для експерименту пожертвувати власними шкарпетками, але ж то така проблема – в нас тут води нема, і взагалі – цикл прання 40 хвилин, шкода ваш час тратити, купуйте зразу. Десь після десятої спроби допитатися, чи є в них щось подібне, але трохи потужніше – для виробничих потреб – нарешті почув у відповідь, що ця штука розрахована на пенсіонерів і студентів. Єдине, що корисного вивідав – споживана потужність 15W, частота 26kHz, розрахована на 10л води і кілограм лахів. При запитаннях про санітарні норми і техніку безпеки відсилали мене читати інструкцію, яка була одна на ~20 чоловік, що зібралися на новинку подивитися. Словом, я не знайшов підстав, щоб там довше побути, і після 5-хвилинного споглядання тихенько вшився.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 3-11-2005 у 17:05


Поки що не бачу переваг над звичайним пранням.

Ууууу... Сходив за лінком...
Ключові фрази: "Внедрение передовых энергосберегающих технологий", а ще: "Источник: "Радио любитель" №1 2001г."
Тобто, якийсь хлопака щось вигадав, запатентував. Пробує на тому заробити грошей.
Серйозних випробувань ніхто не робив, про це не згадується в крайньому разі.

А ще: "Сильно загрязненные участки белья рекомендуется дополнительно намылить." А мені, щоб нормально випралися мої джинси після походу за грибами в дощ в гори нічого додатково милити не треба :)

Не хочу видаватися ретроградом, може воно таки дійсно щось там дає. Але воно не заміняє нормальної пральної машинки, бо барабан потрібен як мінімум для віджиму. Чи віджим передбачається теж ультразвуковий? :)
А з огляду на те, що білизна має вільно плавати в воді, то це є мінусом. Так можна в барабан напхати 3-5 кілограм, і воно все нормально випереться, а тут...




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Vlotsk
Дописувач
**



Повідомлень: 51
Зареєстрований: 23-1-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-11-2005 у 18:16


Якщо хто дивиться російські телеканали - то мав запам"ятати набридливу рекламу чудо-пральної машинки "Ретона". Вона не по тому принципу працює?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 25-12-2005 у 16:35


Це не ультразвукова пралка, але ідея непогана.:

Недавно два сингапурских дизайнера получили международную премию, учрежденную международной лабораторией дизайна фирмы Electrolux.

Главная награда была вручена за представленное ими приспособление для чистки одежды, названное "Airwash". Габриель ТАН и Венди ЧУА из Национального сингапурского университета промышленных разработок создали модель аппарата, который использует отрицательно заряженные ионы, сжатый воздух и антибактериальный дезодорант.
Вода или детергенты в их изобретении не используются.

Оно может быть установлено в любом помещении. Одежда размещается на специальной вешалке, которая задвигается внутрь машины. По словам Габриеля ТАНА, этот метод гораздо более деликатен и не повреждает вещи. Особенно полезным приспособление будет для "стирки" дорогих вещей, которые могли бы потерять форму и цвет при контакте с водой или стиральным порошком. Он также добавил, что в их изобретении с грязью и бактериями борются естественные, "природные" силы. На чистку одного предмета одежды уходит от 3 до 12 минут.

Изобретатели за основу взяли принцип очистки воздуха, используемый в кондиционерах и устройствах очистки воздуха. Авторы новой "стиральной машины" говорят, что были бы счастливы однажды увидеть свое изобретение на рынке. При этом свое желание они объясняют не личным чувством гордости или корысти, а искренней заботой об улучшении окружающей среды и желанием принести пользу людям.

Джерело: Telegraf.by




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 26-12-2005 у 01:16


УЗ-генератор
річ корисна. АЛЕ! проблематичним є навіть не дія на котикопесиків
(фігня то -- крізь повітря то не піде. войлочної підстилки - досить)

а те, що зростання поверхневого натягу, що є зумовлюючим прання
нЕвідь як зреагує із пральими порошками.

звісно що (як не доганяти до кавітаційних явищ, але лише власне УЗ дію правити) то це є стислоцікавою річчю.
ЯКЩО зорганізувати належне розповсюдження УЗ.
хоча б на дно відра його...

шкода, що не достався я до того пристрою у час його промоції у Львові...

опрІч того. Загалом-то далося би і без п'єзо-елементів...
але не на "квартирну" потужність.




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Люда
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 100
Зареєстрований: 7-4-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-6-2008 у 09:26
Ультразвукові пральні машини - треба інформація


Збираюся на село, в Києві буду ще дня 2. За цей час треба виробити рішення щодо придбання ультразвукової пральної машини, бо прати вручну в селі задовбалася, а для встановлення автомату нема умов і дорогувато. Хто що чув про ультразвукові чуда техніки? Бо ті враження, що я поки що знайшла, розходяться діаметрально... Хто що знає з власного досвіду чи надійних джерел, бажано з вказанням назви, а краще моделі - напишіть, буду вдячна, надзвичайно вдячна.
І ще, найчастіше зустрічаються назви Ритона та Ультратон - чи знає хтось, що краще?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-6-2008 у 10:23


Десь воно на форумі уже обговорювалося, пошукайте будь-ласка.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Люда
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 100
Зареєстрований: 7-4-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-6-2008 у 11:16


Дякую, знайшла.
Дуже шкода, але, мабуть, доведеться відмовитися від покупки і продовжувати прати руками... Щось відгуки невтішні. Хоча я натикалася і на декілька хороших - від людей, яким доводиться чистити складні речі (корсети, мережива), які не можна прати машиною. Це мене зацікавило. Але більшість народу таки налаштована негативно...
Мабуть, можна цю тему видалити, якщо буде Ваша ласка.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 24-6-2008 у 11:18


Не користав, але стиль їхнього продавання (по телефону) навіює підозри.
Відносно автомату - не мусите брати нову, можна пошукати б/у.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Люда
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 100
Зареєстрований: 7-4-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-6-2008 у 11:24


Дякую, найбільш ймовірно, тим і скінчиться ... Колись в майбутноьму....
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 24-6-2008 у 21:57


Щось не можу зрозуміти, :rolleyes: мова йде про розробку ультразвукової прачки чи потрібна інформація про вже готову (ну наприклад Ультратон)?

Якщо перше, то не можу вам нічого сказати, бо такими проектами ніколи не займалася і напевно займатися не буду.
А щодо другого, то в нас така штука вдома є. Про те як вона діє на все живе, теж ніц не можу сказати, бо не відчула нічого ні на собі ні на котику з песиком. Стосовно якості прання, то мені подобається. Без проблем витягує плями, які взагалі дуже важко відпираються (кров, жир, сліди від дезодоранту). І головне що зникає всякий характерний запах.




З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 24-6-2008 у 22:06


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Галина Лев
Думаю, песики ваші і котики всі успішно з'їдуть з глузду після запуску того винаходу...

Котикипесики як - не знаю, а на мене діє паршиво. Я ніколи на слух не скаржився, але виявляється, що ультразвук я чую добре. Як воно, перепрошую, звіздить...
Коротше кажучи, батьки купили собі таку, і так воно їм сподобалось, що подарували ультразвукову пральку і мені теж. Використовував я її всього раз, тобто, навіть не використовував, а просто включив. Найбільше бажання було втекти з хати. Ні, звичайно, що можна терпіти, але прикро.
Так що висновки наступні - пере, за словами батьків, добре. Але людям з хорошим слуховим апаратом не рекомендовано знаходитись в межах досяжності, бо замучить :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-6-2008 у 12:59


Маю таку штуку, пере ніби добре, хоча користаємося рідко. Можливо єдиний недолік - тривалість прання - середню купу білизни можна спокійно на пів-дня лишати. Дійсно трохи у вухах шумить, але якщо залишити у наглухо закритому приміщенні, то особливо не турбує. Електрики цей пристрій споживає мінімально.
Думаю він корисний не стільки вдома, скільки десь на дачі, де є електрика.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ірина Назарова
Дійсний член
***



Повідомлень: 183
Зареєстрований: 20-4-2009
Місто: Лемберг
Нема на форумі

Настрій: злюка

[*] написано 21-4-2009 у 09:26


Мої одногрупниці в гуртожитку перуть такими машинками - кажуть, що без проблем відпирають коци і куртки, тільки викручувати потім треба ти тендітним руцям...:sing:



У тебе немає душі. Ти - душа. У тебе є тіло (Клайв Льюїс)
http://kramnychka.net.ua/
http://znymky.com/
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-4-2009 у 11:01


Ірино, у Вас класна знимка, але не відповідає вимогам Форуму.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ірина Назарова
Дійсний член
***



Повідомлень: 183
Зареєстрований: 20-4-2009
Місто: Лемберг
Нема на форумі

Настрій: злюка

[*] написано 21-4-2009 у 11:37


Ууууупс звиняйте міняю...



У тебе немає душі. Ти - душа. У тебе є тіло (Клайв Льюїс)
http://kramnychka.net.ua/
http://znymky.com/
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 21-4-2009 у 11:55


Заради експерименту - киньте в тазік з водою таку саму кількість порошку як і в машинку. І на такий самий час. Побачите результат :sing:
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
MaxymPidboljachny
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 24-10-2005
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-4-2009 у 16:45


Не знаю, як на рахунок якості прання, а от вплив на котопесиків мені видається підозрілим... Про ультразвукові відлякувачі гризунів не чули? Щоб воно де на психіці не відгукнулося у любителів прати багато...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6661
Реклама: