Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Порадьте камеру.
Марія Вибранівська
Дійсний член
***



Повідомлень: 281
Зареєстрований: 19-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-7-2008 у 16:56
Порадьте камеру.


Друзі, порадьте, який купити цифровий фотоапарат.
Людина, якій його хочу подарувати, досі користується "Зенітом", фотки робить дуже гарні, тобто є, свого роду художником. Любить фотографувати краєвиди, природу.
Тобто, потрібна камера, щоб можна було власноруч впливати на зображення, яке фотографуєш (якщо я зрозуміло поясюю), а не так, як в "мильницях" - навів і "клац", а воно само фокусує, як хоче.
Ну і звичайно бажано оптимально ціна-якість.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 31-7-2008 у 18:09


Син займається професійно (зйомки весіль) , то він має Nikon. Деталі уточню.



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 31-7-2008 у 18:53


Уточнила. Nikon D40X із об"єктивом КІТ 1855, ціна приблизно 1855 долярів.



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Рущак
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 63
Зареєстрований: 3-11-2005
Місто: Львів-Сихів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-7-2008 у 19:01


звичайно імхо, але якщо людина професійно займається фотографією, то ніхто краще за неї не підбере собі фотоапарат. тим більше, що мова йде про перехід з плівочного на цифровий.

може краще поговорити? можливо, він і не планує на цифру переходити? ;)




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 31-7-2008 у 19:15


Маріє, тут така ситуація.
Якщо у нього Зеніт старий, з рідним Геліосом (це такий об'єктив), то можна сміливо купувати цифровик рівня 300-400 уо, він з таким Зенітом зможе змагатися. Але якщо в тому Зеніті уже ламельний затвор + стоїть об'єктив "кращіший", хоча би рівня Мир 24, то ваша ціна/якість наблизиться до 800-1000 уо.
Недавно ми порівнювали фотографії, зроблені моєю плівковою зеркалкою Chinon з об'єктивом Мир 24, з результатами роботи цифрового фотоапарата вартістю 800 уо. Так от, Chinon виграв.
Є ще один момент. Плівка дає більше можливостей для творчості. Крім того знімки, надруковані з плівки мають більше "душі".
Далі про жанри. Якщо знайомий любить знимкувати краєвиди, йому потрібен ширококутний об'єктив, або хоча би 35 мм (для цифровика ця відстань буде меншою, десь є перераховочна таблиця, але не маю під руками зараз). Для фотографування природи буває потрібна також і здатність знімати з близької віддалі, непоганий також і зум, щоб не кадрувати ногами, але хороші зуми дорогі.
Саме тому в мене стояв 35-міліметровий "фікс" - він дозволяв фотографувати з 30 сантиметрів, а також має кут 75 градусів, якщо не помиляюсь, щось в околі того. Це ще не повноцінний ширококутник, але і не 45 градусів стандартного 50-мм об'єктива.

Тому висновок такий - якщо фотографія це творчість, краще запитайте знайомого, чи згоден би він був поміняти плівку на цифру. Бо я, наприклад, ні. Є щось містичне в плівковому зерні, що робить світлину насправді живою.
Також гляньте, що за об'єктив в його фотоапараті, бо якщо в нього стоїть хороший пентакс, чи щось із цейсу (в Зеніта були різні байонети, тому на деякі з них можна поставити дуже хороші об'єктиви), то цифровиком за 400 доларів ви його не порадуєте.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 31-7-2008 у 19:25


Я тут подумав... Якщо з плівки переходити на цифру він не хоче, то або пошукайте йому щось хороше з плівкових, можна і б/у, старі плівкові дуже достойні апарати. Або, якщо у нього Зеніт з новіших, з класним об'єктивом, купіть йому хороший фільм-сканер.



Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Вибранівська
Дійсний член
***



Повідомлень: 281
Зареєстрований: 19-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-8-2008 у 08:54


Що таке фільм-сканер? (вибачайте за необізнаність, але дуже хочу зробити гарний подарунок)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 1-8-2008 у 19:26


Фільм-сканер - це плівковий сканер. Для того, щоб відсканувати плівку, перевести світлини в цифровий вигляд для можливості подальшої цифрової обробки (завжди знайдеться, що поправити в фотографії перед друком).
Мені сканує знайомий в фотолабі, це, звісно, найкращий спосіб, швидко і якісно, але не в кожного в лабах працюють знайомі :)
Ну і можливість виставляти свої фото в інтернеті на різних фотосайтах, де можна почути схвалення чи критику - корисно для власного росту.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Serg Selev
Дійсний член
***



Повідомлень: 172
Зареєстрований: 20-9-2006
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-8-2008 у 11:07


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Вибранівська
Друзі, порадьте, який купити цифровий фотоапарат.
Ну і звичайно бажано оптимально ціна-якість.


Хоча я не професійний фотограф, але мав нагоду покористуватись Nikon D80 kit. Якість фотографій варта ціни фотоапарата.

http://photo-start.com.ua/item/97/Nikon-D80-Kit.php
Характеристики фотоапарата
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 3-8-2008 у 14:03


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Горват Корнелія
ціна приблизно 1855 долярів.



СОРРІ, ПОМИЛОЧКА ЗАКРАЛАСЬ В НАБОРІ. ЦІНА - 855 ДОЛ.




Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ромашка
Академік
****



Повідомлень: 752
Зареєстрований: 22-11-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Ідеальний ;)

[*] написано 4-8-2008 у 16:55


Щодо хорошого цифрового фотоапарата. То однозначно "дзеркалка" для такої люди і не гірше. Вартість такого апарати починаючи десь з 550$ у Києві. Цей фотік може служити для нього другим. Дуже сумніваюсь що він замінить "Зеніт". Це зовсім іншого класу пристрій. Немаловажний факт що професійні цифрові камери ще не доросли рівня плівкових.

Для себе вибрав Pentax K200D. Після користування SP 510 uz все трохи не так. Але якість фоток небо і земля. Особливо при поганому освітленні.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Вибранівська
Дійсний член
***



Повідомлень: 281
Зареєстрований: 19-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-8-2008 у 10:05


Друзі, дуже дякую за корисну інформацію. відчула себе на голову розумнішою.
Цікаво на рахунок фільм-сканера, скільки він коштує (+-) і де його можна купити.
"Зеніт-Е", непоганий , обєктив різьбовий, є декілька різних обєктивів і море задоволення від полювання за цікавими кадрами.
Так що думаю доречним буде доповнити існуючу фототехніку ще одним, ширококутним обєктивом і ,і, по можливості, сканером. Я права?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ромашка
Академік
****



Повідомлень: 752
Зареєстрований: 22-11-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Ідеальний ;)

[*] написано 8-8-2008 у 11:18


Саме так. Хороший сканер або додатковий обєктив саме воно було б для нього.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 10-8-2008 у 01:19


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Вибранівська
"Зеніт-Е", непоганий , обєктив різьбовий, є декілька різних обєктивів і море задоволення від полювання за цікавими кадрами.

Ага, Зеніт Е, я з такого починав, знаю його чудово.
Ну що сказати, апарат уже непоганий, але набір витримок, зумовлений шторковою конструкцією затвору, досить бідний, експонометр не фонтан.
Тут така ситуація. Не те, щоб я напрошувався :) але є така от штучка: http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=6471
Чінон теж різьбовий, ті самі М42, тобто усі наявні об`єктиви мали б підійти. Ну і додасться встановлений майже ширококутний Мир 24.
Сама машинка краща Зеніта на рівень. Автоматичні витримки від 1 до 1/1000 сек. Тобто 1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/15, 1/30, 1/125, 1/250, 1/500, 1/1000. А у Зеніта лише 1/30, 1/125, 1/250, 1/500. Мені це в свій час дуже сильно урізувало можливості.
Ну але тут все залежить від того, наскільки воно горить :) Бо замовлений Пентакс, хоч уже куплений, але все ніяк не доїде, а залишитись зовсім без камери не хочеться.

Стосовно фільм-сканера - все ж краще попитати у когось, хто має досвід використання, бо я, як уже згадував, сканую в фотолабі, на професійній машині (на разі, маю таку можливість). Можна форуми по фотосправі почитати, щось типу http://pforum.www.photosight.ru/pforum




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6795
Реклама: