Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Приватність особистості у Вебі. Дуалістичність поведінки людей.
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

question.gif написано 20-8-2008 у 22:54
Приватність особистості у Вебі. Дуалістичність поведінки людей.


У силу наукових інтересів зацікавила мене поведінка людей у Вебі, зокрема у різноманітних Веб-спільнотах, соціальних мережах. Власне не стільки поведінка, скільки вражаюча різниця у поведінці.
Для початку пропоную звернути увагу на поведінку людей на форумах, зокрема на нашому.
Більшість учасників форумів користуються нік-неймами. Наш форум є невеличким вийнятком, який назагал, підтверджує правило. Та й навіть тут далеко не всі учасники користуються своїми іменами та прізвищами. А статистика реєстрації нових учасників свідчить, що більшість реєструються (інколи по кілька разів) під ніками, незважаючи на засторогу правил, про формат імені учасників форуму.
На інших форумах справжніми іменами теж мало хто користується, переважно це політики чи журналісти, які змушені писати справжні імена в силу своєї професії.
Разом з тим спостерігаючи за такими соціальними мережами як "Однокласники" та "Вконтакті" бачу, що там люди про ніяку приватність не дбають (не всі звісно, але все ж). Практично всі вказують справжні імена та прізвища (що цілком логічно для Однокласників, але не обов'язково для Контактів), вказують дні і місце народження, навчальні заклади, терміни поїздок за кордон у відпустки, багато хто вказує номери ICQ, телефони і багато інших, цілком конфіденційних, назагал даних. А як можна поставити себе у незручне становище фотографіями! :rolleyes:
Тобто можна спостерігати цілком різні, протилежні моделі поведінки. На форумах - лише ніки, а Вконтакт-ах - усе як на сповіді.
З цього можна припустити, що.... Люди бояться відповідальності за свої слова? Згадані Однокласники і Вконтакті не надто надаються для зручного спілкування. Тією ж електронною поштою чи по ICQ зручніше. Вести там свої блоги теж не надто зручно, та й прочитає їх дуже мала кількість людей. Їх можуть не помітити навіть друзі, не говорячи вже про інших людей, оскільки ці блоги не індексуються пошуківцями.
Повертаючись до тези про страх публічних висловлювань, то тут також виникають сумніви. Можливо причиною відкритості в Контактах є те, що тут не спілкуються? :rolleyes: Хоча таки спілкуються. Незручно, але спілкуються.

Навіть пишучи під ніком, вас спокійно знайдуть, "якщо буде треба". По логах адмінів, хостерів, провайдерів.
Приклад російського блогера, якого судили, лише підтверджує це.
Прикриття ніком має сенс лише у випадках, коли обговорюються якісь подробиці життя, в тому числі дуже інтимні.
Або коли публічна і відома в певних колах людина не хоче потрапляти іншим на очі (навіть з нашого ФоРуМу можна навести кілька прикладів).
Ще можливий варіант, коли публікується контент "для дорослих" чи піратський софт.
І інших випадках мені не дуже зрозуміла боязнь людей реєструватися на форумах під справжніми іменами, яка зокрема спостерігається і на нашому форумі вже довгий час.
У когось є міркування на цю тему?




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 21-8-2008 у 02:21


Як на мене, дуальність спостерігається насамперед у вебі й у реалі. Тобто часто людина у своїй інет-поведінці психологічно почувається і постає іншою, ніж на вулиці. Тому цілком природньо, що вона бере собі нік, відмінний від паспортних даних. При цьому геть необов'язково, що тих даних вона буде встидатися та приховувати (напр., може вказати десь у профілі).
Стосовно ж Однокласників й інших Контактів, то там реєструються, переважно, саме аби ті контакти навести, знайти старих знайомих тощо. А для успішного вирішення цього завдання необхідне (принаймні, бажане) подання точних відомостей про себе коханого. Звісно, згодом вспливають й інші цікаві забавки, але то вже згодом. Школи, університети, місця народження потрібні саме для пошуку відповідних спільнот і участі в них, нічого дивного. Хоча надання конфедиційних відмостей мене самого трохи бентежить. Ае то вже перегини.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 21-8-2008 у 02:37


Я написав, що для Однокласників це потрібна умова.
Для Контактів зовсім ні, якщо хочеш шукати сам, а не щоб шукали тебе.
Цитата:
Тому цілком природньо, що вона бере собі нік, відмінний від паспортних даних. При цьому геть необов'язково, що тих даних вона буде встидатися та приховувати (напр., може вказати десь у профілі).

Можливо. Навіть на ФоРуМі є/були люди, які мають відомий у Вебі нік, тому його і вживають. Це природньо.
Але дивно, коли в Кантактах уся інфа, а у форумах виключно ніки.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-8-2008 у 07:22


Моя відповідь на твоє питання трохи проста і можливо, не дуже приємна.
Стадний інстинкт ще ніхто не відміняв. Є традиція - на форумах ніки. І є інша традиція у соціальних середовищах.
Сила загалу величезна. Подібну ситуацію можна спостерігати і адресами ел. пошти. Ні на одному публічному поштовому сервері нема стільки адрес базованих на прізвищі, як на Гмайл. І це лише тому, що з самого початку було поставлена відповідна рекомендація і потім сформувалася традиція.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 21-8-2008 у 07:51


Річ не в приємна/неприємна. Просто цікаво :).До речі, мав теж таке припущення :)



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 21-8-2008 у 11:26


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Я написав, що для Однокласників це потрібна умова.
Для Контактів зовсім ні, якщо хочеш шукати сам, а не щоб шукали тебе
Аби щось шукати самому, взагалі не потрібно ніде реєструватися: гуглю в зуби і - вперед. Тобто можна припустити, що зареєструвавшись у будь-якій соціальній мережі, людина має на оці, щоб і її трохи пошукали, а звідси пряма дорога до максимальної відкритості.



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 21-8-2008 у 20:38


Стосовно того, що в Однокласниках не дуже спілкуються, то ти помиляєшся. Там є маса активних форумів де спілкується купа людей.
Наприклад, є група "Львів". Зареєстровано понад 6700 людей. кілька десятків тисяч повідомлень, сотні повідомлень за день. І практично всі під своїми іменами. Так це тільки одна група, а таких груп сотні.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 21-8-2008 у 20:54


Угу. І найвеселіше -- це спонтанність утворення таких груп, їхня ізольованість від інших подібних -- нема тематично структурованих рубрикаторів, пошуку -- знаходиш тільки через сторінки людей-учасників.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 21-8-2008 у 20:59


Цитата:
Аби щось шукати самому, взагалі не потрібно ніде реєструватися: гуглю в зуби і - вперед
Не знаю, як інші соціальні мережі, а однокласників ґуґель щось не дуже індексує -- там доступ до інфи тільки зареєстрованим користувачам.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 21-8-2008 у 21:47


Цитата:
Стосовно того, що в Однокласниках не дуже спілкуються, то ти помиляєшся. Там є маса активних форумів де спілкується купа людей.
Наприклад, є група "Львів". Зареєстровано понад 6700 людей. кілька десятків тисяч повідомлень, сотні повідомлень за день. І практично всі під своїми іменами. Так це тільки одна група, а таких груп сотні.

Порівнюючи з іншими способами спілкування у Вебі - то це крок назад, імхо.
Цитата:
Угу. І найвеселіше -- це спонтанність утворення таких груп, їхня ізольованість від інших подібних -- нема тематично структурованих рубрикаторів, пошуку -- знаходиш тільки через сторінки людей-учасників.

+1
Пошуківці не індексують, внутрішнього пошуку ніякого, групи (форумами це важко назвати, надто примітивні вони) переважно закриті, тобто, навіть щоб щось почитати, треба приєднатися. Поки приймуть, то забудеш, що хотів там подивитися. Збочено трохи :)
А назагал, я не про спілкування писав, а про різну поведінку. :)




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Надія Баловсяк
Академік
****



Повідомлень: 334
Зареєстрований: 6-8-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-8-2008 у 22:37


все так просто...

однокласники як і вконтакте створені для того щоб їх ЗНАЙШЛИ -- людей тобто
так само і профео, мойкруг и решта

нащо ви з ніком і афігітельним резюме яким може зацікавитись афігітельний роботодавець - наприклад? йому - шефу вашому потенційному - треба ваше реальне ім"я. даби він погуглив вас як слід. аналогічно у однокласниках -- люди хочуть щоб їх знайшли -- ті ж однокланики

інше питання -- на фіга виставляти своє життя на загал. але то інше питання. там і не побешкетуєш. не те що на форумі.

хоча дехто умудряється бешкетувати під своїм власним іменем доводячи чи не до сказу панів адміністраторів :))))))))))))) але то знову інше питання

писала я про це на інтернетессі -- стопісятразів. але ж де мене нещасну журналісточку читати......шо я там можу знати у тому інтернеті...........
:)))))))))))))))))))
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Надія Баловсяк
Академік
****



Повідомлень: 334
Зареєстрований: 6-8-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-8-2008 у 22:38


а шо ж за наука займається психологією мережевого спілкуваня?
%:)))))))
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 22-8-2008 у 05:26


Цитата:
писала я про це на інтернетессі -- стопісятразів. але ж де мене нещасну журналісточку читати...

Щось не зовсім зрозумів...
Я не мав права про таке писати? :)
На превеликий жаль, поки що не читав Ваших статей. Лінки "в студію"! :)





Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Надія Баловсяк
Академік
****



Повідомлень: 334
Зареєстрований: 6-8-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 22-8-2008 у 07:12


та ви шо
чого не мали право -- звісно мали

і я б ніколи не наважилася розповідати хто і що може тут писати

лінки? ги. неа

гугль наше усьо. і ваше теж
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 22-8-2008 у 07:18


А мені попадплися Ваші статті, п. Надія у газеті(журналі?) " Інформатика в школі". Але то було порядку кінця 80-х початку 90-х років. Про що? Чесно, не пам"ятаю...



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Надія Баловсяк
Академік
****



Повідомлень: 334
Зареєстрований: 6-8-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 22-8-2008 у 07:29


багато про що
і про методику викладання
і про розпізнавання усного мовлення

то були перші кроки моєї журналістської кар"єри

лише часовий проміжок трохи інший -- на початку 90 я студенткою була
то був 98-99-2000 роки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 22-8-2008 у 13:22


Відносно основної теми...Як на мене, то ніки мене теж короблять, я за справжні імена...Але, справді, може народ боїться наслідків використання своїх постів десь...Коли імена справжні, то ніби комфортніше спілкуватися.



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 1-8-2009 у 14:23


Недавно появився новий вірус, який взломує сторінки користувачів Вконтакті. В неті викладений файл з мейлами та паролями майже 130000 користувачів. http://habrahabr.ru/blogs/virus/65786/
От і приватність інформації... :rolleyes:
До теми - цікава стаття : Як створити надійний пароль? http://habrahabr.ru/blogs/infosecurity/65893/




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 1-8-2009 у 16:09


Порівняно з кражею номерів кредиток чи банківського рахунку - нічого особливого.

Ніяка метода створення складних паролів не допоможе, якщо ви вводите його на підставному сайті або у вас його "вкраде" троян...




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 1-8-2009 у 18:19


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Порівняно з кражею номерів кредиток чи банківського рахунку - нічого особливого.

А мені так не здається. Якщо скачати інформацію і використовувати її не відразу, а через певний час (кілька років)... :rolleyes:
Взяти за приклад хоча б зірок. Скільки люди готові віддати, щоб їх приватне життя залишили в спокої...




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 1-8-2009 у 18:28


Таку інформацію можна отримати і без паролів...



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 2-8-2009 у 00:39


блін.. мене вже дістало змінювати паролі вконтакті, і виправдовуватись, що я в друзі нікого не додавала чи дурних повідомлень не писала...:( ці хакери зовсім обнагліли!



WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 2-8-2009 у 00:59


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
В неті викладений файл з мейлами та паролями майже 130000 користувачів. http://habrahabr.ru/blogs/virus/65786/
Сподіваюся, всі, кому треба, його собі завантажили?:saint:;)



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sashko Nedoviziy
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 302
Зареєстрований: 24-2-2009
Місто: Файне місто Львів
Нема на форумі

Настрій: ...ergo sum

[*] написано 3-8-2009 у 15:13


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Взяти за приклад хоча б зірок. Скільки люди готові віддати, щоб їх приватне життя залишили в спокої...


Трошки не в тему.
Як кажуть - зірка, то така людина, яка рве сра... одне місце, аби здобути відомість, надіти темні окуляри і жалітись на дошкуляючих папарацці...
;)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6869
Реклама: