Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: А є ще фахівці з влаштування систем опалення?
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 29-9-2008 у 17:57


За вихідні трохи порозпитував чортківських сусідів -- ніхто ніяких глибоких розрахунків не проводив і в усіх нормально гріє. Баланс, щоправда, коректували -- хто краниками, хто вставлянням шайб, хто перекиданням ребер. Щодо моїх рекомендацій уточнення -- для кутових кімнат давали 1 ребро на 1,5 квадрата.
В 2-3-поверхових хатинках дехто розводив подаючий контур не зверху, а на рівні підоги верхнього поверху, і від нього вже відростки до верху батарей -- менше труб по хаті видно.
В принципі визнаю, що збільшувати тепловіддачу/переріз труб, а потім з метою регулювання підвищувати гідравлічний опір окремих гілок -- контрпродуктивно, в складних випадках вартує провести попередній розрахунок. Але не вважаю, що це стосується автора теми (писав вище), і не думаю, що розрахунок настільки складний і недоступний простим смертним, щоби пан Андреас не міг поділитися методикою.
Якби мені довелося щось подібне рахувати, я б тупо замінив в гідравлічній схемі гідравлічні опори на електричні, а середні температури вертикальних ділянок, помножені на коефіцієнт розширення і на ро-же аш -- на ЕРС, після чого б загнав картинку в який-небуть МікроКап чи Воркбенч і отримав картину циркуляції. Потім доведеться повторити кілька ітерацій, уточнюючи тепловіддачі і температури, і мало б вийти щось досить близьке до істини. Втім, чи нема під це готової софтинки?:rolleyes:




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 2-10-2008 у 22:18


Щось мені та дискусія нагадує колишню про кошторисну вартість будівництва... :)
З приводу "одне ребро на два квадрати", як рекомендує п.Сокальський. Уявіть собі дві однакових кімнати, припустимо розмірами 6х3 метри, нехай навіть з однаковою висотою (чомусь висота кімнат взагалі не згадувалася, а дарма - на тепловтрати приміщення то впливає дуже). Але! Перша має зовнішню стіну довжиною 3 метри і одне вікно, друга - зовнішня стіна 6 метрів і два вікна. Так от, тепловтрати тих приміщень будуть відрізнятися вдвічі. А Ви, Тарасе, пропонуєте і там і там по 9 секцій поставити?
Друге. Кімнати можуть мати такі тепловіддаючі поверхні, як стеля та підлога. Наявність, припустимо, холодного горища з стандартним утепленням над кімнатою збільшує тепловтрати в півтора рази.
Я можу ще з десяток факторів, що впливають на тепловтрати навести, але то довго, повірте на слово - вони є.
Висновок. Число секцій опалювального приладу ніяк не залежить від площі приміщення. Повторюю, НІЯК.

Гідравліка. Проводити аналогію з електрострумом не варто, оскільки гідравлічний опір залежить не тільки від конструкції магістралі, а ще й від швидкості руху води. Мало того, чіткої формули тої залежності нема, тому що рух рідини може бути ламінарним, турбулентним, а ще й перехідна зона є (про критерій подібності Рейнольдса в інтернеті самі шукайте, кому цікаво). Для гідравлічного розрахунку системи опалення потрібні спеціальні таблиці, які має під рукою кожен інженер-теплотехнік.

Теплоносій. Чув про незамерзаючі теплоносії тисячу разів, десятки разів читав про них в технічній літературі, на практиці не зустрічався жодного разу. Що робити? Якщо ви живете в приміщенні, де зненацька закінчилося паливо, то якимось чином плюсову температуру ви там забезпечите і система не замерзне. Якщо не живете (пуста хата) - зливайте воду. В прямому значенні.

Софт. Софту "навалом", як то кажуть. Весь комерційний. Але жодного путнього. Поки ви закінчите збір вихідних даних, я вже креслення готової системи на прінтер кидатиму без всякого софту.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 3-10-2008 у 07:46


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas

Теплоносій. Чув про незамерзаючі теплоносії тисячу разів, десятки разів читав про них в технічній літературі, на практиці не зустрічався жодного разу. Що робити? Якщо ви живете в приміщенні, де зненацька закінчилося паливо, то якимось чином плюсову температуру ви там забезпечите і система не замерзне. Якщо не живете (пуста хата) - зливайте воду. В прямому значенні.



Питання профана: А антифриз, який у радіаторах автомобілів? Там ніби і діаметри трубок менші, а не забиває...




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 3-10-2008 у 08:34


Дякую, друзі, за таку активність в темі. В мене зараз багато роботи, часу вистачало хіба прочитати. Фактично, як я уже казав, самому з тим розбиратись не маю можливості, тому що поки я те все освою, мені простіше на 3 такі системи грошей заробити :) Кожен має бути фахівцем в своїй області.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas

Теплоносій. Чув про незамерзаючі теплоносії тисячу разів, десятки разів читав про них в технічній літературі, на практиці не зустрічався жодного разу. Що робити? Якщо ви живете в приміщенні, де зненацька закінчилося паливо, то якимось чином плюсову температуру ви там забезпечите і система не замерзне. Якщо не живете (пуста хата) - зливайте воду. В прямому значенні.



Питання профана: А антифриз, який у радіаторах автомобілів? Там ніби і діаметри трубок менші, а не забиває...


Відповідь профана :) Антифриз густину більшу має, він може сам погано циркулювати. В автомобілі його ганяє помпа.
О! А горілка? :lol:




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 3-10-2008 у 10:34


Так я раджу і для опалення поставити помпу. Зі спиртовими розчинами - можна було б експериментувати, якщо б не було стільки гемороїдального менінгіту з акцизами. Але небезпечно. Залізуть і вип'ють...:lol:



Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 3-10-2008 у 11:24


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Так я раджу і для опалення поставити помпу. Зі спиртовими розчинами - можна було б експериментувати, якщо б не було стільки гемороїдального менінгіту з акцизами. Але небезпечно. Залізуть і вип'ють...:lol:


Тоді який сенс в такій системі, з помпою? Я ж як раз хочу уникнути прив'язки до електросистеми. Якби не те, є купа котлів з усім готовим, прокладай мідь, чи кесан, заводь все в колектор, яким потім всі контури розруляться, запускай - ніякого мінінгіту.

А стосовно того, що можуть випити - я про це не подумав. Реальна небезпека! :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 3-10-2008 у 15:42


У мене працює котел без помпи + зовнішня помпа. Виявилося простіше поставити помпу, ніж регулювати водообіг.



Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Онук Юрій
Дійсний член
***



Повідомлень: 228
Зареєстрований: 10-12-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Нірвана

[*] написано 3-10-2008 у 21:20


Скажу так в будинку за містом стоїть котел, опалення без усяких регуляторів головний стояк з верху розширювальний бачок на 80 літрів для запобігання проблем при високі температурі з нього і злив на вулицю при закіпані скажімо. Все зробив під кутом за допомогою васерваги на не великий кут щоб візуально не псувало інтерєр. Працює гарно плоша близько 160 квадратів + півдвальне приміщення де і стоіть котел. Проблем не має уже 12 років. Паралельно стоіть АГВ на вугілля де і є один кран щоб вибрати один з котлів. Тобіж чи газ чи тверде палево, газовий двоконтурний junkers можна придбати приблизно за 300 у.о. можу запитати наявність, б/у з військових баз австрії, на тверде паливо 700 грн., виробництва Рівенщини. Оплата за газ в середньому 110-250 грн. в зимку залежно від погоди і частоти водних процедур, та 30 - 40 грн., в літку. Весь час тепла вода. Якщо треба то можу не за 1200 - 2000 грн. продати конвектор а за гривень 800, той який працював рік у мене дома. Так як зробив собі аналогічне опалення вже у Львові і тримаю залізяку може кому буде треба! Не маю зараз документації тож точно не напишу його споживання та корисну дію. Завта якщо треба без проблем. Або ж знаєте те знайти мене.



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 6-10-2008 у 10:47


Цитата:
Перша має зовнішню стіну довжиною 3 метри і одне вікно, друга - зовнішня стіна 6 метрів і два вікна. Так от, тепловтрати тих приміщень будуть відрізнятися вдвічі.
Ну, зважаючи на
Цитата:
Кімнати можуть мати такі тепловіддаючі поверхні, як стеля та підлога
, таки не вдвічі:P, а десь в середньому в півтора рази, тобто якраз те, про що я писав:rolleyes:
Цитата:
рух рідини може бути ламінарним, турбулентним, а ще й перехідна зона
Підозрюю, що в системі з природньою циркуляцією все обмежується ламінарним, і опір обернено пропорційний до 4-го степеня радіусу (трошки пригадується загальний курс фізики) Чи я сильно помиляюсь?
Цитата:
Якщо ви живете в приміщенні, де зненацька закінчилося паливо, то якимось чином плюсову температуру ви там забезпечите і система не замерзне. Якщо не живете (пуста хата) - зливайте воду.
З конвекторами буде набагато легше...




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 6-10-2008 у 11:25


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
[Підозрюю, що в системі з природньою циркуляцією все обмежується ламінарним, і опір обернено пропорційний до 4-го степеня радіусу (трошки пригадується загальний курс фізики) Чи я сильно помиляюсь?



На згинах турбулентність буде, звиняйте за каламбур, як не крути...:lol:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 12-10-2008 у 20:50


Цікаво, чи існують болеряни (нагрівачі повітря) не на тверде паливо, а на газ? В принципі, всього-то - поставити пальник, яка різниця, що там горить? Але не попадаються мені такі конструкції поки.
А це би було хорошим вирішенням - в кожну з кімнат просто завести труби, і все - ніякої води, що може замерзнути, ніяких складних розрахунків...
Бо якщо ні, то таки доведеться ставити конвектори напевно, при вартості одного 1300 грн приблизно це вийде не дорожче усієї системи з водяним теплоагентом, а мороки таки куди менше.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 13-10-2008 у 16:42


Цитата:
при вартості одного 1300 грн...

Знайдуться бажаючі собі "позичити"... Про цей аспект не задумувались?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 14-10-2008 у 19:01


Варіант унезалежнення від електромережі (на жаль, на стадії проекту, причому інфа досить давня:( )
Цитата:
Для коттеджей и загородных домов на базе ТЭГ разработан источник бесперебойного электропитания мощностью 200 Вт. Он представляет собой газовый котел, вырабатывающий одновременно с электроэнергией и тепло, которое может быть использовано для горячего водоснабжения и отопления. Изделие позволяет обеспечить бесперебойное электропитание системы отопления (автоматики, циркуляционных насосов), что делает ее полностью независимой от внешней электросети. Для запуска изделия в серийное производство наша компания приглашает к сотрудничеству производителей отопительного оборудования и другие заинтересованные организации.
http://thermocluster.ru/




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 23-10-2008 у 22:30


Цитата:
Может быть Вам стоит вспомнить старый способ использования в качестве теплоносителя легкого (с малой вязкостью) индустриального масла, типа веретенного. Такая система работает у моего соседа по даче уже 50 лет без замены труб. Система с естественной циркуляцией, теплогенератор - печь с вмонтированным стальным бачком. Огромный минус- ПОЖАРООПАСНОСТЬ!

http://forum.abok.ru/index.php?showtopic=8012




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 23-10-2008 у 22:42


Дякую, але ні, на маслі не варіант взагалі, знайомий з ними. Я би остерігався залишати будинок із такою працюючою системою. Так й теє, екологія. Чадить воно конкретно. Ну і масло теж треба десь брати, десь зберігати...



Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6942
Реклама: