Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Найстрашніша книга. Опитування
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 27-11-2009 у 01:03
Найстрашніша книга. Опитування


Читаю книгу (її до того ж сьогодні оголосили лауреатом літературної премії, стало ще цікавіше), і там за сюжетом під час застілля підпила інтелігентна дама вирішила задати присутнім запитання: яка найстрашніша книга на світі?
І отримала такі відповіді:
а) «Комуністичний маніфест», бо у ньому про привиди;
б) «Собака Баскервілів»;
в) підручник із сопромату (сказав геолог, який сам цієї дисципліни не вивчав, але таке чув);
г) страшною може бути будь-яка книга, якщо людина за все життя прочитала лише її одну.
І відповідь авторки запитання: найстрашніша книга – етимологічний словник. Бо з неї видно, на яких первісних основах все в нашому житті тримається. Наприклад (книга російською мовою), слова «удовольствие» і «удаль» походять від соромітного слова «уд». І сучасна цивілізація – це лише суфікси, префікси і закінчення. І тоді зрозуміло, наскільки легким може бути повернення до первісного життя.
Думка мабуть занадто «естетська», але таки цікава.

Але відразу хочеться зробити інше – запитати форумчан, яку книгу вони вважають найстрашнішою. Незалежно від того, читали її чи ні. І ще цікаво було б дізнатися по 2 категоріях – підручник і художня книга.

Про себе можу сказати, що найстрашнішим підручником в моєму житті був Пономарёв, «Краткий курс истории КПСС». Сіра цеглина, яку гризли на першому курсі політеху. Не знаю, що у ній було такого, але я, хоча тоді на пам’ять не скаржилась, ніяк не могла оте ані вивчити, ані визубрити. Якесь воно таке було як мило – сковзалося і не давалося. Не кажу тут про політичні мотиви – внутрішній спротив був (кінець 70-х), і був у багатьох, але чому той «матеріал» ніяк не хотів запам’ятовуватися!.. П’ятьма роками пізніше був ще й науковий комунізм, також не пісня, але він таки якось легше «пішов».

А з художніх книг – ото якось здуру певний час читала фантастику і альтернативну літературу, і серед іншого були 2 книги (не романи жахів!), які б нікому не радила –
а) Мік Фаррен, «Джим Моррісон після смерті»;
б) О’Лірі, «Двері № 3».
На щастя, мало що після них у пам’яті залишилося. Лише розуміння, що отаке читати – це випробовувати свою психіку.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 27-11-2009 у 11:59


Колекціонер Фаулза

Ще страшна Майорат Гофмана.

А в універі найжахливішими були Рівняння матфізики :-))




...i am a little bit ironic, don*t you think?...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 27-11-2009 у 15:20


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
Колекціонер Фаулза

Ще страшна Майорат Гофмана.

А в універі найжахливішими були Рівняння матфізики :-))


Із Гофманом в мене якось не склалося - мабуть зарано спробувала прочитати "Крихітку Цахеса". :-)
Фаулз припасений на потім. :-)

"Рівняння матфізики" нагадали мені про серіал "Числа". :-) Там математик (а деколи до нього ще й друг астрофізик приєднувався) розв'язували різні головоломки, допомагаючи ФБР розкривати злочини. При цьому вони встеляли грифельні або пластикові дошки цілими килимами формул. :-) Терли і писали, терли і писали... :-))

Якщо повернутися до теми - треба ж іще згадати таку спеціальну літературу, як оккультну і взагалі метафізичну. Тут можу сказати, що "не читала, але засуджую". Якось людина, котра на тій літературі знається, казала мені, що, наприклад, Алістер Кроулі - це не сатанізм, а філософія; що нумерологія і каббала не містять в собі нічого "страшного". Але, як би не було, мабуть варто обходити їх стороною. Хоча, звичайно, кожен вільний обирати, що саме читати.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 7781
Реклама: