Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Як зберегти здоров’я при щоденній роботі за комп’ютером?
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 13-2-2010 у 15:26
Як зберегти здоров’я при щоденній роботі за комп’ютером?


Робота за комп’ютером - це, як правило, тривала сидяча робота, яка може призвести до різних проблем зі здоров’ям, таких як зниження зору, біль у спині та м’язах кистей рук. Щоб значно зменшити ризик зіткнутися зі схожими неприємностями, достатньо засвоїти кілька нескладних правил і прийомів і періодично застосовувати їх на практиці.

Швидке погіршення зору властиво всім тим, хто змушений проводити на роботі за комп’ютером 6-8 годин на день. Розглядання дрібних світяться букв на екрані монітора - це дійсно серйозне навантаження на зорову систему людини. Якщо ви відчуваєте такі симптоми, як зниження гостроти зору, сльозоточивість очей, головний біль, то, швидше за все, вас наздогнав комп’ютерний зоровий синдром. Як же можна уникнути шкідливого впливу монітора на наш зір? Спробуйте скористатися наступними рекомендаціями.

Освітлення в кімнаті, де ви працюєте на комп’ютері, не повинно бути занадто яскравим, але, в той же час, і надто тьмяним. Не варто розташовувати екран навпроти вікна, так як це може призвести до появи відблисків на моніторі, краще всього розташувати його під прямим кутом до вікна. Якщо кімната дуже світла, то на вікнах повинні бути жалюзі або штори. Крім загального освітлення кімнати, необхідна лампа, з яскравістю від 60 Вт, з щільним абажуром, яка висвітлює той текст на папері, з яким доводиться працювати.

Щоб при читанні тексту з екрана уникнути надмірного напруження м’язів очей і, як наслідок, розвитку короткозорості, відстань від монітора до очей має становити не менше 60 см (відстань витягнутої руки). Через кожні 60-80 хвилин роботи на комп’ютері робіть перерву на 5-10 хвилин, через кожні 2-3 години - на 15-20 хвилин. Під час перерв корисно зробити вправи для очей і кистей рук. Через кожні 20-25 хвилин обов’язково переводьте погляд на який-небудь далекий предмет, краще за все подивитися у вікно. Щоб позбутися відчуття сухості очей, частіше моргайте і прикривайте очі на 5-6 секунд. При наборі тексту намагайтеся якомога менше дивитися на екран комп’ютера, зосередьте свій погляд на клавіатурі.

Якщо після тривалої роботи на комп’ютері ви відчуваєте оніміння або біль у зап’ястях тієї руки, якою ви тримаєте мишку, значить, ви відчуваєте симптоми такого захворювання, як синдром наручного каналу. Причина виникнення цієї хвороби - одноманітна робота пальцями і китицями рук, наприклад рух мишки або друк на клавіатурі протягом тривалого періоду часу.

Ще одна неприємна проблема, з якою постійно стикається користувач ПК, - це болі в спині, які є наслідком сколіозу (викривлення хребта) і остеохондрозу (утиску нервових закінчень). При роботі за комп’ютером досить тривалий час доводиться проводити в одній і тій ж позі, що призводить до тривалої навантаження на одні групи м’язів, а отже, і до перенапруження і виникнення болю в спині. При цьому інші групи м’язів позбавлені цієї ж навантаження, що, у свою чергу, призводить до деградації цих м’язів.

Щоб не допустити появи і розвитку таких неприємностей, як хвороби хребта і синдром наручного каналу, досить слідувати нескладним рекомендаціям.

Підганяйте по висоті комп’ютерне крісло так, щоб погляд упирався трохи нижче верхньої точки монітора. Сам монітор слід нахилити трохи назад.

Під час роботи кисті рук краще за все тримати горизонтально, лікті повинні бути зігнуті під прямим кутом і спиратися на підлокітники крісла. Періодично робіть просту розминку для рук і пальців, тобто просто згинайте і розгинайте їх.

При тривалій роботі за комп’ютером кожні 25-30 хвилин міняйте позу на більш зручну. Спина повинна бути прямою, але не напруженою. Якщо з’являється відчуття втоми або болі в спині, відкиньтеся на спинку крісла, закрийте очі і повністю розслабтеся на 2-3 хвилини. Після цього трохи розімніть, походіть по кімнаті, потягніться. При сильній втомі також можна злегка сполоснути прохолодною водою обличчя, руки, потилицю - це допоможе вам збадьоритися.

При появі болю в спині та руках її можна спробувати зняти фізичними вправами, такими як потягування всім тілом від шкарпеток і до верхівки з піднятими вгору руками, вигинання тіла назад і нахили, повороти голови, розведення рук в сторони, стискання-разжіманіе кистей рук, струшування розслабленими китицями і виконання ними обертальних рухів. Після розминки зробіть собі легкий масаж шиї і плечей, тобто просто як слід розімніть їх руками.

Слідуйте радам, надрукованим вище, і працюйте на комп’ютері на здоров’я!

http://e-knyga.com.ua/2010/01/yak-zberehty-zdorovya-pry-schodennij-...

robota_na_komp.jpg - 49kB




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-2-2010 у 15:44


А мені здається, що найкраще, коли працюєш перед монітором - постійно змінювати позу, точку зору і т.п.
Може і існує правильна поза, але через 15 хвилин тіло просто вростає в неї.
До речі, ключовим моментом вказаної пози є вміння напирати "в сліпу" десятьма пальцями. А це мало хто вміє.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 13-2-2010 у 16:32


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
Як зберегти здоров’я при щоденній роботі за комп’ютером?

Як так відсидіти 8 годин в день (а то й більше ;) ) як на тій картинці намальовано...:o
Згідна, що найкраще змінювати позу, а також робити перерви через певний проміжок часу.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 13-2-2010 у 17:35


ой, попробувала я так посидіти, витримала десь 20 хвилин. :( Краще нехай брат критикує, що мені хіба ще тільки ноги на голову закласти, а то всі варіанти вже перепробувала. Ну не можу я як в школі сидиті біля компа :)






WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Valentyna Ageeva
Дописувач
**



Повідомлень: 54
Зареєстрований: 16-3-2010
Місто: Львів, Київ, Кам'янець...
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-3-2010 у 13:38


Можна ще тут почитати...
http://www.doctor-self.com/article_21.htm
Не тільки дотепно, але й з гумором.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Valentyna Ageeva
Дописувач
**



Повідомлень: 54
Зареєстрований: 16-3-2010
Місто: Львів, Київ, Кам'янець...
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-3-2010 у 13:39


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
ой, попробувала я так посидіти, витримала десь 20 хвилин. :( Краще нехай брат критикує, що мені хіба ще тільки ноги на голову закласти, а то всі варіанти вже перепробувала. Ну не можу я як в школі сидиті біля компа :)



Те саме:sing:;) Мені навіть шестирічний син зауваження робить - та нічого не можу із собою зробити. Звичка)))
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Сташин
Новак
*



Повідомлень: 15
Зареєстрований: 18-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-3-2010 у 20:39


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Valentyna Ageeva
Можна ще тут почитати...
http://www.doctor-self.com/article_21.htm
Не тільки дотепно, але й з гумором.


Так, непогано)) А як що до цього?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Сташин
Новак
*



Повідомлень: 15
Зареєстрований: 18-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-3-2010 у 20:42


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Valentyna AgeevaТе саме:sing:;) "... шестирічний син зауваження робить..."


А хто ж це його так навчив?)))))
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sashko Nedoviziy
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 302
Зареєстрований: 24-2-2009
Місто: Файне місто Львів
Нема на форумі

Настрій: ...ergo sum

[*] написано 19-3-2010 у 14:03


Так не прилипайте до "ящика". Сам намагаюсь ставати бодай би раз на годину, потягнутись, перейтись бодай би коридором офіс-центру. Ну і фізичні навантаження, прогулянки періодичні, пішки на роботу. Бо з 8-10 годин за ящиком і гигнутись недовго.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 19-3-2010 у 21:00


непогана стаття http://habrahabr.ru/blogs/i_recommend/87919/#habracut
досить цікаве рішення проблеми вибору крісла :)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Valentyna Ageeva
Дописувач
**



Повідомлень: 54
Зареєстрований: 16-3-2010
Місто: Львів, Київ, Кам'янець...
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-7-2010 у 14:14


Робота за комп’ютером - це, в першу чергу - малорухливий спосіб життя. Ніхто не хоче бути товстим, і в той самий час всі, замість того, аби рухатись у пошуках їжі, ми сидимо за своїми компами у пошуках інформації чи розваг. Чи грошей... Натрапила на прикольну статтю, в якій, до речі, і про це також йдеться.
Ідея, якщо коротко, там така: коли мало рухаєшься, мало їси, а коли мало їси, організ не отримує достатньої кількості корисних речовин... Ну. і далі - про вітаміни. Але навіть мене дещо здивувало. Ость тут - не тільки про малорухливий спосіб життя - взагалі про те, як зберегти здоров*я в сучасному синтетичному світі.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 7911
Реклама: