Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Чи коректно, щоб жінку висвячували у сан священика?
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 26-5-2010 у 21:30


Ви знаєте, ніде ж у Біблії не пише, якої статі є Яхве :) Мо й кубіта.

І бог ж він один чи як? :-)) І для протестантів, і для православних.




...i am a little bit ironic, don*t you think?...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 26-5-2010 у 22:17


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
Для мене не потрібно ніяких пояснень, адже я на підсвідомому рівні розумію, що прагнення жінок стати священником, щоб тільки довести те, що жінка не гірша за чоловіка і що має однакові права - це маразм і все!


Думаю, що тут не варто вести дискусію, адже завжди знайдутся жінки "... щоб тільки довести те, що жінка не гірша за чоловіка" - і байдуже про що йде мова - чи про космонавта/депутата - чи про священика :)




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 26-5-2010 у 22:22


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
Думаю, що тут не варто вести дискусію, адже завжди знайдутся жінки "... щоб тільки довести те, що жінка не гірша за чоловіка" - і байдуже про що йде мова - чи про космонавта/депутата - чи про священика :)

+100 :saint:
Я в цьому не сумніваюсь!




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 26-5-2010 у 23:21


А нащо це доводити? Як на мене те, що вона не гірша абсолютно нічим, - це аксіома :-)

Досі жодного аргументу по суті, - все якісь біблійні байки.. Ехх.




...i am a little bit ironic, don*t you think?...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 27-5-2010 у 02:25


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
Я буду лізти у будь-які закони, які мені видаються несправедливими

В мене таке враження, що я живу в світі абсурду...
Тут, в темі, відписались жінки, які належать до церкви Христової, наскільки я розумію, і які не бачать в неможливості стати жінці священником нічого несправедливого.
А от атеїстка, за її ж власними словами, бачить в тому несправедливість і буде "в ці закони лізти".
Поясніть мені хтось, де тут хоч якась краплина здорового глузду???

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
Досі жодного аргументу по суті, - все якісь біблійні байки.. Ехх.

Смішно. "Біблійні байки" - це правила, за якими повинна жити організація, яка називає себе церквою Христовою. Це для неї закони. Для віруючих людей Біблія - це джерело Істини. І якщо людина дійсно віруюча, вона служитиме Богу так би мовити в межах цієї Істини. Якщо ж вона починає боротися за свої особисті права всупереч Біблії, то чи Богу тоді вона збирається служити?
В тій же Біблії описано, що нема різниці в очах Бога, яку форму служіння ти обрав на землі, має сенс тільки те, що в твоєму серці. І в свій прихід Христос явно це показав, коли не раз осуджував священників, але возвеличував великих грішників, які прийняли в свої серця Його Любов.
Коли людина іде до Бога, вона йде всередину, в глибину, до Нього, а зовнішнє життя для такої людини стає служінням, тобто виконанням Божої Волі там, куди її Господь пішле. І священником вона буде, чи прибиральником в церкві - для такої людини це не матиме жодного значення. Якщо ж людина турбується своїм становищем в організації, то не Бога вона шукає, а особистісної, егоїстичної реалізації. Будемо в угоду егоїзму і самолюбству, під видом "боротьби за справедливість" боротися проти Бога? Що ж, людина має свободу вибору, має...




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 27-5-2010 у 08:02


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Поясніть мені хтось, де тут хоч якась краплина здорового глузду???


Та в тому то й справа Росте, що нема, і розуміти Таня не хоче - що якщо вона не відносить себе до віруючих християн і Біблія для неї не аргумент і слова дівчат які тут писали - то про що можна говорити.
Думаю Таня теж не задоволена що в мусульман взагалі чоловік може мати кілька жінок а жінка ні, що жінка повинна ходити в паранжі а чоловік ні і т.д. і т.п.
Таня якщо ви атеїстка то яка вам різниця як живемо ми християни? Якщо жінки-християнки погоджуються щоб не ставати священниками - то в чому проблема? Для чого лізти не в свою кухню? Ви живіть за своїми правилами а ми будемо за своїми. А схочете приєднатися до християн - завжди будемо раді Вам все розказати - але тоді Ви повинні будете вірити тому, що написано і те чому слідує і проповідує Христова Церква.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 27-5-2010 у 09:33


Ну якісь жінки вважають це правильним, а якісь - ні, - тому, вочевидь і виникла ця дискусія. Ще раз наголошую, що люди віруючі і невіруючі є абсолютно рівними в усіх відношеннях, і мають право дискутувати на будь-які питання людського співіснування. Тут постійно виникає цей мотив - нерівності, - і мене щиро дивує, що так багато людей відстоюють цю нерівність: стАтей, поглядів, світоглядів. Є таке поняття як свобода совісті, і згідно неї ми всі однаково маємо права на абсолютно усе в цьому світі незалежно від своєї віри. В тому числі на обговорення питань віри, і не тільки тої, до якої належимо. Наша дискусія видається мені досить симптоматичною, - таке враження, що українці не готові мислити широко, ніяк не можуть вичавити з себе раба (ці всі посилання на закони і регуляції) і теде. Як на мене, людина є вільна робити все, що завгодно, якщо це не спричинює шкоди іншій людині. Те, що хтось відчуває себе погано, якщо десь священником є жінка, мені видається ненормальним. Тре накінець відкинути всі містичні забобони, і відчути себе європейцями.



...i am a little bit ironic, don*t you think?...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 27-5-2010 у 09:47


Важкий випадок :) мабуть вже все втрачено.

А що таке
"свобода совісті, і згідно неї ми всі однаково маємо права на абсолютно усе в цьому світі незалежно від своєї віри"
можна якісь аргументи про совість про те що вона є? ;)

Також нажаль
"Як на мене, людина є вільна робити все, що завгодно, якщо це не спричинює шкоди іншій людині."
Це зовсім направильна думка. Оскільки ви не можете робити все що завгодно в цьому світі:
- не можете просто так перетнути кордон іншої держави.
- не можете піти в магазин взяти буханку хліба без грошей
- не можете ходити голою по вулицях
- якщо порушите закон - вашу свободу взагалі обмежать в чотирьох стінах, хочете того чи не хочете.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Шпачук
Дописувач
**



Повідомлень: 67
Зареєстрований: 27-1-2007
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 27-5-2010 у 10:28


Мені пригадалася цитата з однієї книги:
Цитата:

"Мы восстали на битву за то, чтобы навсегда покончить с войнами, и с тех пор не видим вокруг себя ничего, кроме кровопролития. Мы приветствовали сексуальную революцию, и теперь повсюду распространился СПИД, а семьи распадаются невиданными темпами. Мы стремились к обогащению, но из-за необъяснимых экономических спадов половина земного шара оказалась парализованной долгами. Нам все доступно, но мы уже не помним, почему нам этого хотелось. Наши мечты потерпели крушение, и никто больше не знает, кто вообще такие «мы». А теперь даже церковь предала нас, заменив духовное наставление проповедью вселенского политического равноправия." Райт Н.Т. "Иисус. Надежда постмодернистского мира (The Challenge of Jesus)"





\"Протверезіться правдиво, та й не грішіть, бо деякі Бога не знають, говорю вам на сором!\". (1Кор.15:34)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 27-5-2010 у 15:31


дем*ян, якщо ви досі не помічали, я ігнорую ваші виступи, бо не в змозі дискутувати на вашому рівні :-(( добре б для початку, щоб ви десь почитали в інтернеті, що таке свобода совісті, наприклад, і чому ходити голою по вулицях в принципі можна, але це негігієнічно :-)) людина нарождена вільною, і навіть за хельсінським пактом про права людини має право жити на цій планеті там, де вона хоче.. обмеження на вільне пересування є дискримінацією: крапка.



...i am a little bit ironic, don*t you think?...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 27-5-2010 у 15:51


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
і навіть за хельсінським пактом про права людини має право жити на цій планеті там, де вона хоче.. обмеження на вільне пересування є дискримінацією: крапка.

тоді вам раджу почитати в інтернеті чому християннство не допускає священників жінок,
Я б подивився на цю картниу... ;) людина в тому світі обмежена законами і тим де вона проживає. Так само людина обмежується вірою або релігією і існує за її правилами і законами.
Також ходити голою ви не можете по Україні - почитайте закони, якщо ви пройдетеся вас арештують і взагалі позбавлять волі або накладуть штраф - хочете ви цього чи не хочете.
Ви хочете це ігнорувати - але такого не буде ніколи і ви будете жити тут і не зможете просто так переїхати і жити в США.
Так само в християнскьій церкві ніколи не станете священницею.
Ви думаєте - що людина вільна особистість - воно то так але з іншої сторони є держави, суспільство, віри, релігії - від яких ніде не втечете і БУДЕТЕ слідувати їх законам і правилам - якщо ні, тоді вас обмежуть в свободі.
А те що ігноруєте мої повідомлення - значить я кажу правду і ви не маєте аргументів проти цією правди ;)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 27-5-2010 у 22:52


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
Ну якісь жінки вважають це правильним, а якісь - ні, - тому, вочевидь і виникла ця дискусія. Ще раз наголошую, що люди віруючі і невіруючі є абсолютно рівними в усіх відношеннях, і мають право дискутувати на будь-які питання людського співіснування. Тут постійно виникає цей мотив - нерівності, - і мене щиро дивує, що так багато людей відстоюють цю нерівність: стАтей, поглядів, світоглядів. Є таке поняття як свобода совісті, і згідно неї ми всі однаково маємо права на абсолютно усе в цьому світі незалежно від своєї віри. В тому числі на обговорення питань віри, і не тільки тої, до якої належимо. Наша дискусія видається мені досить симптоматичною, - таке враження, що українці не готові мислити широко, ніяк не можуть вичавити з себе раба (ці всі посилання на закони і регуляції) і теде. Як на мене, людина є вільна робити все, що завгодно, якщо це не спричинює шкоди іншій людині. Те, що хтось відчуває себе погано, якщо десь священником є жінка, мені видається ненормальним. Тре накінець відкинути всі містичні забобони, і відчути себе європейцями.

Спроба пояснити остання.
Шлях до Бога - це вже містичне дійство. Християнство базується на існуванні Бога, на містичному зачатті, на Євхаристії, на Воскресінні та сходженні Духа Святого. Це все містика, якщо її відкинути, то смислу в Християнстві не буде. Шляхом цим ніхто іти не заставляє. Це таке саме вільне волевиявлення конкретної людини, як і не йти ним. Та сама свобода вибору. Свідома. Я ручаюсь, що на шляху кожного християнина, тобто людини, яка дійсно шукає зустрічі з Христом, обов'язково постане вибір - ось це "позбудься всього і йди за Мною". Вибір, робити це, чи ні. Вільний і свідомий, ніхто за руку нікуди тягти не буде і солодкими голосами і обіцянками заманювати теж. І буде чисте розуміння, що чекає попереду, і яку плату доведеться заплатити.
І якщо людина вибере для себе шлях за Христом як смисл свого існування, вибере з любові до Нього, тоді вона пройде, різко, чи поступово, через власну смерть - не фізичну, а смерть своєї особистості, що по суті, на мій погляд, значно болючіше. Дуже скрупульозно і методично усі дорогі для земного серця такої людини речі, люди, будуть забиратися з її життя. Поки вона не залишиться сама, нагою перед Богом. І якщо любов до Нього не зникне з її серця, Господь поверне цій людині увесь світ, помінявши тільки її очі - Він дасть їй Свої. І далі уже на все у світі людина дивитиметься Його очима. І усі риси її зникнуть, а замість них проявляться риси Творця.
Це, напевно, найболючіший шлях до Бога, християнство, але і найпряміший.
Стосовно "неготовності до широкого мислення, рабську психологію, свободу робити все, що заманеться" - якщо людина хоче чогось досягнути, їй доведеться чимось пожертвувати, і чим вища мета, тим більшу жертву доведеться принести. Стати олімпійським чемпіоном - достойна мета для спортсмена? І як оплата - пекельна праця до повного виснаження, і завтра знову, і наступного дня теж, відмовляючи собі у всьому, що не веде до цілі, хоча воно і приємніше, ніж тягати штанги. Мета - дійти до Бога, найдостойніша з усіх - потребує відповідної жертви - смерті власної особистості, тобто всього, що кожен з нас може назвати словом "Я", "Моє".
І немає ніякого порушення прав особистості на християнському шляху тільки тому, що і особистісний розвиток тут сприймається не як позитивне, а як негативне явище, тому що тільки з малінням особистісного в людині ростиме Боже. І коли людина не матиме зовсім власної волі, але в ній перебуватиме тільки Воля Отця, коли серце людини буде сповнене не земної пристрасті, а Любові Сина, коли керована буде людина не помислами, а Духом Святим, тоді така людина сприйматиме земне життя виключно як служіння Йому. І яка форма цього служіння буде - це не матиме ні найменшого значення.
Думаю, тепер вже точно очевидно, що підходити до оцінки дій християнина із загально-суспільної, європейської точки зору неможливо - цінності протилежні. І обговорювати питання віри, і не тільки тої, до якої належиш згідно з задекларованою свободою совісті, не лише не враховуючи цінностей цієї віри, але навпаки, прикладаючи до неї власні цінності, як шаблон, безглуздо.
Ставати чи ні священником для християнина - це не досягнення чи кар'єрний ріст, чи право, це таке саме служіння, як і мити підлогу в храмі.
Ну і на останок. Не можна поєднати в одному флаконі "роби що хочеш" з "тільки щоб іншим не заважати", тому що це неможливо виконати, невже не очевидно?




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 8-11-2010 у 21:05


У Німеччині жінка стала рабином (http://culture.unian.net/ukr/detail/189895)

У Німеччині вперше з 1935 року жінка стала рабином.

Аліна Треігер, яка емігрувала з України десять років тому, за рішенням Єврейського релігійної спільноти стала рабином у місті Ольденбурзі.

Її попередниця, перша жінка-рабин в Німеччині Регіна Йонас, побувала в 1942 році у нацистському концтаборі Освенцим.

Нагадаємо, 7 червня 2009 року повідомлялося, що перша темношкіра жінка-рабин пройшла обряд посвячення-сміху в синагозі в Цинцинатті у США.

Раніше, 25 червня 2008 року, у Швеції жінка вперше стала рабином. 46-річна Хава Костер очолить одну з трьох синагог у Стокгольмі.




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Каренко
Новак
*



Повідомлень: 19
Зареєстрований: 27-4-2011
Нема на форумі


[*] написано 27-4-2011 у 18:03


Не дозволяти щось жінкам, що дозволяється чоловікам - комунізм, отак
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 7-8-2011 у 22:30


Відповідь на питання "Чи має право жінка бути священником?" лежить в площині відповіді на питання "Чи була Марія Магдалина апостолом?" На мою думку - БУЛА !!!



Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лариса Молодіна
Новак
*



Повідомлень: 22
Зареєстрований: 26-9-2011
Нема на форумі


[*] написано 29-9-2011 у 00:18


Я вважаю, якщо жінка прагне стати священослужителем, то не треба зважати, що вона жінка.
І якщо священиком може стати гомосексуал, то чого забороняється це жінці?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 29-9-2011 у 12:18


Цитата: Початково розміщене учасником Лариса Молодіна  
Я вважаю, якщо жінка прагне стати священослужителем, то не треба зважати, що вона жінка.
І якщо священиком може стати гомосексуал, то чого забороняється це жінці?

Церква Христова - це не суспільна організація, закони якої міняються в залежності від особистих прагнень членів. Якщо в людини прагнення суперечать законам, за якими живе церква, то міняти такій людині потрібно не закони, а себе. Ні мати Тереза, ні, в кінці кінців Єлизавета, чи тим більше Богородиця чомусь не прагнули стати свяженнослужительками, при цьому на яку висоту духовну вони підняті за їхнє життя.
Стосовно священників-гомосесуалів - це як? В Богословській академії чи може в католицькому університеті відкрили таку спеціальність і набирають бажаючих?




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Max Yuzhakov
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 87
Зареєстрований: 28-4-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-9-2011 у 01:06


Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  

На мою думку, феміністичні течії вже зайшли задалеко (це маразм посвячувати в сан жінку-лесбіянку!). Споконвіку було так, що право бути священиком належало чоловікам, то ж навіщо це змінювати. Невже це є дуже принциповим для жінок? Імхо, ця подія всього лиш підніме галас в релігійних колах і може призвести до ще більших непорозумінь між конфесіями.

яке суспільство, така і церква
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 8152
Реклама: