Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Як я від жадоби кинув палити...
Володимир Озерянко
Заблокований




Повідомлень: 25
Зареєстрований: 15-11-2012
Нема на форумі


[*] написано 18-5-2013 у 06:44
Як я від жадоби кинув палити...


Як я вилікував виразку шлунку і п'яту точку,
або:
Як я від жадоби кинув палити.

25 травня 1966 року я та мій найкращий тоді друган Толян придбали в магазині на "заощаджені" в школі за рахунок невикористаних обідів гроші пляшку "Ркацители", червону пачку сигарет без фільтру "Друг" і пошлендали після обіду в затишне містечко /на не працююче будівництво/ відмічати закінчення 8-го класу і початок літніх канікул. Ми були хлопці фізично розвинуті і, через те, - не сильно навіть сп'яніли, але накурилися до несхочу. Я тоді вперше зумів палити «на затягування» і не закашлявся, від чого був страшенно гордий…
До цього ми теж "шмалили" /сухе листя, махорку, "бички" - недокурки і так далі/ частенько, але не щодня, а відтоді вже палили по-справжньому,особливо з початком нового навчального року. У десятому ж останньому класі я палив вже фактично легально і брав уматері на це гроші У 1968 році я поступив у військове училище, де палив звичайно ж круто - по 2 і більше пачки "Прими" щодоби. Потім я служив в армії майже до 1997року і
також палив безбожно найдешвші /з метою економії!/
сигарети по 2,5 пачки на день, а потім я взагалі пристосувався купувати дешевше цигарки у тих солдатів термінової служби, що зовсім не палили. Ці цигарки видавали строковикам безкоштовно, але до цього вони /сигареты/десятки років валялися на сирих сховищах і базах та були тому страшно гіркими і смердючими. І, що найгірше, - я регулярно палив "на голодний шлунок" - відразу з підйому, а міг і вночі прокинутися "покурити"…
Не дивно, що з 25 - 30 років я почав страждати хворобами харчового тракту і дедалі триваліше і «болючіше». Лікарі виявили у мене згодом хронічний гастрит,передумови до реального операційноного виразку шлунку. Жорстокий геморой / "хвороба п'ятої точки опори"/, як мінімум, раз на місяць "річкою" кривавив майже на тиждень не лише цю саму п'яту точку, але й викликав систематичні больові відчуття і створював не абиякий дискомфорт життя.
Я, звичайно, намагався медикаментально лікуватися, але «натяки» лікарів на можливість хірургічного втручання "і у середині, і знизу" до моїх 45 років стали усе більш наполегливими, про що я боявся навідь повідомити рідним, - бо інакше мене б таки змусили лягти на операційний стіл. Я звичайно зовсім перестав палити "на тощак". Але це вже мало допомогало, бо хвороби були вже давно ХРОНІЧНИМИ. При цьому в країні була чергова жорстока економічна криза, гроші почали виплачувати нерегулярно, - а сигаретами я прокурював БАГАТО на тойчас коштів…
Коротше, якось перебуваючи у обласному центрі, я зайшов в аптеку і, несподівано для самого себе /купував-бо анальгін від болів в шлунку і нижче/, запитав про наявністьпрепаратів проти паління. Мені запропонували "ТАбакс плюс". Дорогий за ціною /для мене на ті часи/ препаратище, розрахований на 40 /по моєму/ днів, - курс лікування. Особливість та, що кидати палити дозволялося поступово, зменшуючи паління на одну сигарету в день.
Я купив пігулок з розрахунком поки на 20 днів і витратив усі гроші, що були призначені на сигарети для мене аж на півтора місяці… На 20-й день експерименту 9 березня 2002 року о 20 годині вечора я випив останню куплену пігулку"ТАбакса", запалив ОСТАННЮ у своєму житті сигарету. І -все. Я більше ніколи не купував "ТАбакс плюс" і більше В ЖИТТІ не викурив жодної сигарети. Бо мені стало раптом елементарно ЖАЛКО витрачати гроші на якийсь там "Табакс", коли я чомусь ТОЧНО ЗРОЗУМІВ, що обійдуся і так.
Краще зайві 100 грамів коньяку вип'ю. Ось так я фактично ВІД ЖАДОБИ і кинув палити…

ЕПІЛОГ

Приблизно через рік /в квітні 2003 року/ я прийшов, чесно кажучи, - несподівано для самого себе, у кабінет до свого районного лікаря і дізнався, що той пішов напенсію, а в його кріслі сидів вже молодий ескулап, який довго і приспічливо перегорнувши і обчитавши мою пухку медкнижку, виклав до мене безапеляційно, але після значущої паузи, фактичний вирок: «Ну, що ж, будемо таки обстежуватися під операцію! Розпочнемо з шлунку? Чому довго не з'являлися? Боялися під ніж?»…
Через декілька днів доктор спантеличено дивився на мої медзаключения по обстеженню, де по усіх позиціях однозначно і об'єктивно констатувався той волаючий факт, що в кишково-харчовому тракті у мене не лише немає ніяких ознак виразки шлунку, але навіть і початковій стадії гастриту, а "хвороба п'ятої точки" /геморой/ є присутньою тільки в самій початковій формі і не вимагає навіть постійного лікування, а тільки в основному профілактичних заходів, пов'язаних з моїм віком. "Чим лікувалися"? - коротко і діловито запитав лікар.
"Тільки антипалінням і абсолютно безкоштовно", -скромно відповів я.
9 березня 2012 року виповнилося доки рівно 10 років, відколи я "закопав останню цигарку в скотомогильник" і спорудив їй /цигарці/ в душі над умовною домовиною обеліск з написом: 25.05.66 р. - 09.03.02 р.
Приймаю тепер, спільно зі своїм улюбленим кишково-харчовим трактом і особливо улюбленою п'ятою точкою, -поздоровлення з десятиріччам ЗАКІНЧЕННЯ ПАЛІННЯ з 20 години 9 березня і далі у будь-який час до кінця життя.




Володимир Озерянко
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 18-5-2013 у 09:54


Гарний переклад. Тільки про авторські права не забувайте.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Володимир Озерянко
Заблокований




Повідомлень: 25
Зареєстрований: 15-11-2012
Нема на форумі


[*] написано 25-9-2013 у 14:32


Цитата: Початково розміщене учасником Ярема П.  
Гарний переклад. Тільки про авторські права не забувайте.

**********************************

Кожний робить припущення згідно свого особистого ставлення до проблеми. Тобто конче видно те, як би сам шановний Ярема обійшов проблему авторського права.
Це ж оповідання написав я особисто.
Дуже б хотилося почитати якісь особисто Ваші, колего, матеріали...
Дякую.




Володимир Озерянко
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 9397
Реклама: