Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Автокефалія українського православ'я
Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-9-2018 у 15:41
Автокефалія українського православ'я

Як виглядає з останніх новин, Україна впритул наблизилася до отримання автокефалії для православної церкви.
Чесно кажучи, я не очікував, що Константинопольський Патріархат в умовах потепління турецько-російських стосунків наважиться на такий крок, але зараз так виглядає, що до кінця року цей акт буде проголошено.

Як так і не зрозумів, а як і на кого буде покладено цю легітимну автокефалію. На одну з двох самостійних православних церков - УАПЦ чи УПЦ КП? Якщо так, то що скаже друга, адже до розуміння між ними далеко? Якщо під якесь їхнє об'єднання, то чи зможуть вони знайти спільну мову (може й зможуть, якщо Адміністрація Президента нагримає)? Чи може автокефалію отримає УПЦ МП? Але це теж не варіант - адже вони і не хочуть того, хіба що частина. А це знову розкол тощо.
Сподіваємося на краще, але звісно, як завжди є купа ризиків, у першу чергу додаткового дроблення.

Хоча психоз, який влаштувала Московська Патріархія, влада та ЗМІ надихають на оптимізм і породжують надію, що це по-справжньому. Навіть припущення про спробу отруєння Константинопольського Патріарха на зустрічі з Московським вже не виглядає абсолютно божевільним.

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор

Фотографія користувача

Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 11-10-2018 у 19:57

Є!

З чим нас і вітаю.

ПС.
Не можу стриматись

Тимошенко питають:
- Чому ви приєднались до боротьби за томос на такому пізньому етапі?
- Спачатку я падумала, щьо мова пра Томаса, кота з мультіка про Тома і Джеррі. І не зразуміла, навіщьо нам того кота? А злачинна влада прихавала від мене правду!

Рост
http://www.rost.lviv.ua

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-10-2018 у 10:00

На УП є детальний аналіз події
https://www.pravda.com.ua/articles/2018/10/11/7194896/

Фактично там дали відповіді на питання, які я тут задав :)
Треба буде Собор. Головне, щоби українці на ньому не пересварилися як завжди. А так, головне, що відкотили назад події 16 століття, забрали владу умовного Московського Патріархату.

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006

Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 10106
Реклама: