Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Історія з Супрун. Щось трохи про стадність
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-2-2019 у 11:57
Історія з Супрун. Щось трохи про стадність


Суд звільнив пані Супрун з посади міністра у зв'язку з проблемами з громадянством.

Зазвичай, коли подібна новина проходить через наші ЗМІ, вона стосується якихось норвегій-даній і звучить приблизно так "Міністр не вказала в декларації банкцівську позику на ошийник до собаки і була зі скандалом звільнена". Ну і звісно що такі новини подаються як торжество права над адмінресурсом у цивілізованих країнах.

Я далекий від думки, що наш суд справді справедливий і об'єктивний і керується виключно законом. Але я водночас так само далекий від думки про кришталеву суть одного з міністрів і, головне, про правильність і успішність її діяльності.


Наразі опитані мною знайомі медики висловлюються вкрай критично про реформи в медицині. З ряду джерел знаю про реальну кризу в окремих медичних сферах. Хто там винен, Супрун чи вороги держави, казати не буду, але факт є факт.

Водночас уся стрічка у ФБ заліплена закликами і аватарками #япідтримуюсупрун , і що цікаво, людьми, які, знову ж з результатів розмови з ними, взагалі не знають ні про стан в медицині ні про суть реформ, що Супрун пропонує.

В принципі ситуація вкрай двозначна і неочевидна. Але я напевно не про те, хто правий. А про те, що масу людей усе що відбувалося в нас в країні протягом купи років не навчило. іМи далі керуємося картинками, без різниці де вони розміщені - на ТВ чи у ФБ. Тільки може аудиторії чуть різняться.
Як Супрун захищають люди, які поняття не мають, що вона зробила і чи справді вона права, так і за Зелінського готові голосувати ті, хто навіть не здатен відрізнити його від його телевізійного персонажа..





Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 6-2-2019 у 17:12


Ну, давай думати логічно. Хто подавав до суду на Супрун? Ляшко, Мосійчук.
В тебе є сумніви, що це за люди? Від них однозначно нічого доброго виходити не може.
Тобто, однозначно, це зведення рахунків. Супрун явно комусь мафіозному наступила.
Чого ми точно не знаємо, це наступила вона з користю для України, чи для когось іншого. Але комусь мафіозному вона притиснула - це факт.
Дивився викладки Корчинської на ютубі, з документами, фактами, з приводу медичної мафії на чолі з Богомолець і Ко. На цьому фоні Супрун в позитиві.

Стосовно реформи. Відбувається перетворення старої системи в нову. Тобто, людей старої системи заставляють працювати по-новому, в інший спосіб.
Звісно що будуть накладки, непорозуміння. Буде некомпетентність. Буде відвертий саботаж.
Є чимало людей, медиків, яких відверто не влаштовує нова система. В новій їм буде або не комфортно, або вони взагалі собі місця не знайдуть.
Ілюстрація. Зараз сімейні лікарі можуть скеровувати на аналізи крові загальні. Скерування на біохімію дає вузький спеціаліст. Так от, у сімейних бланки біохімії уже забрали, А вузьким спеціалістам ще не роздали. Очевидно, що компетентний керівник зробив би навпаки - спершу роздав нові бланки, а лише потім відбирав старі у сімейних, нехай компетенція обох фахівців на яких на якийсь час перетиналися би, не страшно. Але це якщо керівник медичного закладу фахівець толковий. А хто у нас займав ці посади, за якими критеріями? Формально - робиться реформа. По факту - кривими руками. Але де набереш прямих?
Тому повторюсь: некомпетентність, саботаж - поки все не перелаштується, судити про кінцевий результат важко.
Хоча є речі, які мені уже не подобаються. Наприклад. Потрапити до вузького фахівця можна тільки за скеруванням сімейного лікаря. І записують на час, коли є вільне місце. Через тиждень, скажімо. А якщо ситуація критична? Не настільки, щоб звертатися в швидку допомогу, але й чекати тиждень нема можливості? Має бути передбачено прийом чергового вузького фахівця з живою чергою, для таких випадків. Але цього немає. І буде таке, чи ні, я наразі зрозуміти не можу.
З записом по талонах теж неоднозначно, є недоліки. Завжди частина людей не приходить з тих чи інших причин. І залишаються порожні вікна. А запис аж на через тиждень, чи й далі. Не продумано до кінця.
Ну але що з того вийде, побачимо, як вийде.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-2-2019 у 21:38


Я трохи не про те. Звісно, що медицина має змінюватися, реформуватися, модернізуватися. Але на мою думку, далеко не все можна персоналізувати в особі одного міністра. Он, в такій ненависній нам Росії, дуже подібні зміни зроблено вже пару років тому. І до речі, наші патріоти у ФБ дуже тішилися, коли наші невдячні кримські співгромадяни зіткнулися з російською системою і не отримали від того великого кайфу. А тепер подібні речі впроваджуються в нас. Але тут треба розуміти, що такі зміни часто обумовлені певними глобальними процесами, конкретно в даному випадку розвитком ІТ. І не факт, що умовний міністр Януковича зараз би не робив те саме.
Так, наприклад, закон про вищу освіту, який собі в заслугу ставила майданна команда і подавався як суперреформаторський, був на 95% написаний і обговорений ще при міністрі Табачнику...


Щодо змін у медицині, ряд людей, яких я поважаю, дуже негативно його сприймають, що для мене є індикатором, що не все так просто. Це не значить, що я його сприймаю так само. Я його сприймаю "ніяк".
Чому "ніяк"? Не тому що мені байдуже, а тому що я вже давно зліз з "піку глупоти", який дарує відчуття, що я знаю відповіді на всі питання. А от інші, здається, ні. І готові записати міністра в героя і жертву одночасно тільки тому, що з якогось ірраціонального мотиву ми його відносимо до "свого". Але колись ми так само дивувалися людям, як так само ірраціонально відносили багатія-сибарита Януковича до "своїх простих парнєй", прихвосня олігархів Вітренко до "полум'яної комуністки" і так далі..
Для мене неочевидна ситуація з подвійним громадянством Супрун, особливо після історії з Саакашвілі (теж був свій хлопець то пори до часу!), для мене неочевидна правильність її реформ, неочевидна ситуація, коли ми знову вважаємо, що наші суди сміття.. Але то видно, що для всіх інших вона геть очевидна... Але якщо так, якщо наші суди сміття, давайте розбиратися з ними! А то парадокс - одні й ті самі люди формують суддівський склад, і зараз захищають Супрун від суддівського свавілля (президент, лідери парламенту)... Тобто рішення по Януковичу (що він винний) суду ми сприймаємо, а рішення по Супрун - ні? Хай так, але тоді ми маємо усвідомити - суду в Україні нема. Тому що суд це та інстанція, рішення якої не обговорюється в такий спосіб. Давайте просто вирішувати такі питання флешмобами в ФБ.

Як американці, Супрун це мало би бути зрозуміло більше за інших. З їхньою повагою до судової системи. І там у таке вона би не вв'язалася.

Але знову ж таки, головне про що я. Про стадність людей. Так свого часу усі хором підтримували Савченко. Але тоді хоч це була наша громадянка в ворожому полоні. А тут взагалі, не знаючи ні обставин, ні володіючи ситуацією і компетентостями, всі одночасно стали публічними захисниками чиновника у далеко не очевидній ситуації, притому її захисником від державної інституції. Ми ж ніби за державу усі ці роки боролися, а не за ФБ-анархію? Притому якісь такі всі впевнені у своїй правоті, що знову ж викликає в голові згадку про відомий парадокс





Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-2-2019 у 22:01


До речі, Росте, зверни увагу, як ти міркуєш. Ти щось порівнюєш, дивишся якусь аналітику, бачиш плюси і мінуси на рівні користувача, як наявні так і перспективні. На основі цього ти робиш доволі обережний висновок на користь в даному випадку Супрун.
А для когось іншого достатньо лише іміджевого фото з вдалим слоганом, щоби вчепити відразу рамку в ФБ на підтримку або зарепостити декларативний текст. Тобто, формально кажучи, "публічно поручитися" за когось (у даному випадку за Супрун). А це свідчить, що люди просто не поважають себе. У тому сенсі, що не розуміють, що їхнє слово має вагу, і водночас, і накладає відповідальність.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 6-2-2019 у 23:13


Реакція людей в соцмережах - це маленька людина отримала можливість бути почутою суспільством. І вона упивається цим новим відчуттям. Адже ще років 10 назад хто знав про особисту думку мешканця села Затемне Перемишлєньського району? А тепер цей мешканець може свою позицію висловити на увесь світ. Побічний ефект глобалізації.

Стосовно Супрун і реформи.
Якщо би реформу бізнесу робили підприємці, вона б суттєво відрізнялась від реформи, якщо б її робили податківці.
Реформу медицини роблять медики. Тобто вона буде для медиків в першу чергу, а не для людей. Зрештою, як і у всьому світі. Але при цьому реально отримати якісну медицину, доступну по страхівках. З часом. Як у тій же Польщі, де якість багатьох процедур на дуже високому рівні. Хоча в цілому організація медицини там мені не подобається. З точки зору пацієнта.
Коротше, загальний тренд - вести здоровий спосіб життя, не гробити організм, щоб не потрібно було звертатися за дрібницями. Хіба вже у крутих випадках, і тут, власне, потрібна оця висока фаховість складних процедур, як в Польщі. Чи дорогого лікування, але доступного по тій же страхівці.
А вийде так, чи ні, покаже реальний результат. Слова на сьогодні у світі нічого не важать. Тільки діла.
А як можна судити по ділах, якщо людину зупинити ще на початку?




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-2-2019 у 23:22


З твоїми останніми реченнями погоджуюся на всі 100%, судити треба по ділах, а не по словах чи іміджу.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 10138
Реклама: