Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4  5
Автор: Тема: Все ще хочете електромобіль?
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-12-2019 у 12:01


Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
https://ua.korrespondent.net/tech/science/4173794-stvoreno-akumuliator-z-morskoui-vodoui-zamist-kobaltu

Щось проривне від IBM.
Дешеві і швидкі акумулятори

Подібного плану новини час від часу з'являються.
Але між "вчений винайшов" і "інженер зробив" велика різниця.
Навіть у випадку успіху це роки до першого серійного зразка.

В будь-якому випадку в "акумуляторників" метою має бути зниження вартості на порядок, щільності мінімум в рази і заряджання нехай на тих же 80% за 5 хв. Тоді мова уже дійсно піде про альтернативу двз.
Поставити пару десятків швидких зарядних станцій на місто вроді Львова, на 10-20 зарядок кожну, думаю здюжать з часом.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-12-2019 у 12:11


Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
В смислі півтори?
Новий ліф заявлено 33. Фабія стартує від 14. І це О!божественний Ваг. Логан взалі від 10, здається, починається.

Якщо дивитися на ціни на Авто.Ріа, то 1.5

Ти про б/у автомобілі?
Ціна електрокара деградує значно сильніше в силу деградації дорогої батареї. Бензинка після пробігу 100 000 км буде практично тією ж бензинкою, а електромобіль уже наближатиметься до моменту необхідності заміни батарейки.
В моїй пробіг уже 360 000. І дальність поїздок від однієї заправки ну ніяк не міняється :)
Одна річ, коли це авто типу тесли, де акумулятори з водяним охолодженням і в них деградація в два-три рази менша, ніж у дешевих електричок, типу ліфа, але ж там і ціна зовсім інша.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-12-2019 у 13:58


Ще цікавий момент для аналізу. Теоретично, з просуванням електромобілів може дешевшати бензин, що змінює картину відношення собівартості експлуатації.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-12-2019 у 16:53


Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Ще цікавий момент для аналізу. Теоретично, з просуванням електромобілів може дешевшати бензин, що змінює картину відношення собівартості експлуатації.

А може й навпаки статись, зменшиться кількість заправок, збільшиться вартість логістики. Типу, перейде в ексклюзивний вид товару :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 21-12-2019 у 14:49


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
... урочисто нарікаю вас...
:lol:
Невже Вам настільки тяжко погодитися з тим очевидним фактом, що на даний час і в осяжній перспективі це єдиний ТЕХНІЧНО ЗДІЙСНЕННИЙ спосіб вирішити поставлене питання?
:lol::lol::lol:




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 21-12-2019 у 14:58


Цитата: Початково розміщене учасником rost  
...міняти, чи не щодня, саму дорогу частину свого автомобіля (мінімум 30% вартості) на то, що Бог послав...

Це єдина дійсно суттєва перешкода. Напрямок вирішення бачу в точній оцінці залишкового ресурсу акумулятора і відповідних механізмах компенсації.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

biggrin.gif написано 21-12-2019 у 15:34


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Ще цікавий момент для аналізу. Теоретично, з просуванням електромобілів може дешевшати бензин, що змінює картину відношення собівартості експлуатації.

А може й навпаки статись, зменшиться кількість заправок, збільшиться вартість логістики. Типу, перейде в ексклюзивний вид товару :)


Точно. В господарських товарах, для чистки одягу :lol:




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 21-12-2019 у 20:38


Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  
Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
... урочисто нарікаю вас...
:lol:
Невже Вам настільки тяжко погодитися з тим очевидним фактом, що на даний час і в осяжній перспективі це єдиний ТЕХНІЧНО ЗДІЙСНЕННИЙ спосіб вирішити поставлене питання?
:lol::lol::lol:

Мені легко погодитись з економічно і технічно обгрунтованим фактом. В цій темі я навів приблизні викладки, чому цього за даних умов не буде.
З вашого боку не було жодної цифри розрахунків, жодної навіть спроби надати інженерний опис тех.процесу.
Лише пустослів'я.
Мені така форма спілкування не цікава.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 21-12-2019 у 21:11


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

З вашого боку не було жодної цифри розрахунків, жодної навіть спроби надати інженерний опис тех.процесу.
Лише пустослів'я.
Мені така форма спілкування не цікава.

В мене є приблизні технічні ідеї щодо самого процесу автоматичної заміни, але хотілося б обдумати і бізнес-організаційну частину такого проекту. В будь-якому випадку така можливість повинна забезпечуватися в т.ч. і невеликими доповненнями в конструкції машинки, тобто все залежить в першу чергу від намірів виробника. Тому мене і цікавлять обставини, які б простимулювали активність виробників в цьому напрямку. А це повинна бути обопільна вигода виробника і споживача.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 22-12-2019 у 00:59


Мене дивує завжди той факт, коли люди сперечаються по проблемам техніки чи там технології - і жодної ціфри не наводять.
Отже, цифри.
Теплотворна здатність бензину 10500 ккал/літр
Електроенергія - 864 ккал/kWt*h
Найкращий теслівський акку - 100 kWt*h, тобто 86400 ккал
Бак моєї Хонди-"дев*ятки" - 50 літрів - 525000 ккал
Одразу зменшую мої кілокалорії вдвічі - поправка на ККД двигуна.
Лишається 262500 ккал.
Втричі! На бензині, на рядовій Хонді без дозаправки я проїду втричі більше, ніж на найкращій Теслі.
Дозправити моє авто - 4 хвилини (з процедурою оплати включно, засікав).
Дозаправити стокіловатгодинний акку найпотужнішою "зарядкою" - 40 хвилин. Та й то, не на 100%, останні відсотки - найдовші.
А тепер уявіть що їхати 1500 км треба (від мого міста до Львова така відстань)...
А ще салон треба взимку опалювати, влітку охолоджувати. Не тільки "на ходу", але й в заторах стоячи...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 22-12-2019 у 11:14


Ці цифри і обставини всім зрозумілі, бесіда про те, як компенсувати зумовлені ними незручності.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олена Криштофік
Новак
*



Повідомлень: 1
Зареєстрований: 21-12-2019
Нема на форумі


[*] написано 22-12-2019 у 12:05


Якщо живеш у своєму будинку, це одне, встромив у розетку і зарядив авто. А якщо багатоквартирний будинок, парковки на всіх не вистачає, ще й розетку шукати. Масовий перехід на електро, в далекому-далекому майбутньому
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 22-12-2019 у 12:27


Цитата: Початково розміщене учасником Олена Криштофік  
багатоквартирний будинок, парковки на всіх не вистачає, ще й розетку шукати.

Писав колись -- розтяжка над рядом паркомісць, з розтяжки висять розетки (зрозуміло, з зовнішнім водостійким виконанням), на дворовій підстанції щиток з лічильниками і вмиканням (ключем чи дистанційно) своєї розетки. Якось так.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 22-12-2019 у 14:38


Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  
Ці цифри і обставини всім зрозумілі, бесіда про те, як компенсувати зумовлені ними незручності.

Діагноз - популізм.
Компенсація незручностей - це як лікування симптомів, не беручи до уваги чинники, які викликають хворобу. Типу, я буду курити-пити-їстищохотіти, але зробіть так, щоб я при цьому почував себе комфортно.
Людство не займалось розвитком особистості, розвитком інтелекту, була еліта, була робоча сила. Різкий перехід до демократії дав здачі - появою популізму. Тому що нерозумні люди отримали можливість змінити хід розвитку суспільства. Владу і силу можна безпечно отримати, вміючи цим керувати, інакше людина себе знищить.

Електромобіль не на часі. Чистий електромобіль. На нинішньому етапі розвитку мають смисл так звані плагін-гібриди, про які я вже тут згадував. Автомобілі з ДВЗ, в схему яких додано електродвигун (пару шестерень і муфту якусь в коробку додати і акумулятор з запасом ходу кілометрів на 50 з режимом рекуперації, щоб від бензинки підзарядитись на ходу, якщо нема іншого ефективнішого способу під руками). З розвитком акумуляторів параметр пробігу можна збільшувати.
Виділяються екологічні зони, в межах яких можна пересуватись лише на електротязі. Виїхав, завів двигун, поїхав.

На електротягу повністю в першу чергу треба переводити комерційну логістику. Тому що вона в більшій мірі піддається плануванню. І саме комерційний, автобусно-вантажний транспорт найбільше забруднює повітря. Фурами, чи як, завезли на склади в околицях, звітди електрофургончиками розвезли по магазинах. Пасажирські міські автобуси виконують визначену кількість рейсів на день. Сміття вивозиться за планом. І так далі.

Маск запустив цю електромобільну гонку з особистих мотивів. Співпало це, чи не співпало, з тупою хвилею еко-активізму. Так, на сьогодні вона тупа і популістична. Якщо основними забруднювачами є країни Африки, Азія, зокрема Індія, Китай, то смислу протестувати в Швеції нема ніякого, зате протестувати там комфортно і вибити собі непогане фінансування на цій хвилі теж. А в Китай - ні, це ж небезпечно. І безрезультативно.
І інші виробники змушені включатись в цю гонку. Бо втратять новий ринок. Штучно створений. Але ринок. А ще еко-активісти під воротами танцюють, які своїми діями кого хочеш до банкрутства доведуть.

Немає зараз економічно вигідної, інженерно виправданої технології, яка б зробила використання чистого електромобіля зручним, безпроблемним. Все це в майбутньому, зав'язано на майбутній технологічний прорив.
Зараз відбувається просто обкатування технології. Бо для розвитку галузі потрібно, щоб були споживачі. Це як клінічні випробовування, можна вважати. Так. є побічні ефекти, ми над цим працюємо, дякую. Поки що можна не приймати в цьому участі. Вистачає бажаючих.
Гірше, коли популістичними законами в ці випробовування спробують загнати усіх. А це гарантія, спробують, і навіть досягнуть в цьому успіху, можливо.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 22-12-2019 у 18:00


Гібрид -- це оптимізація режиму ДВЗ в корках і тягнучках. І рекуперація на спусках в горбистій місцевості. Цим його переваги вичерпуються. При їзді на трасі це лише тягання зайвого баласту. При ліквідації проблем з зарядкою чиста "електричка" вИграє.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 22-12-2019 у 20:42


Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  
Гібрид -- це оптимізація режиму ДВЗ в корках і тягнучках. І рекуперація на спусках в горбистій місцевості. Цим його переваги вичерпуються. При їзді на трасі це лише тягання зайвого баласту. При ліквідації проблем з зарядкою чиста "електричка" вИграє.


П л а г і н - Г і б р и д ! ! ! PHEV

От жеж, скільки кажу, що нінащо нам не потрібен Нейролінк. Не в швидкості інтерфейсу справа.
Ну загугліть же.

Це автомобілі, які на електротязі мають автономність в десятки кілометрів. Тобто, можуть 30-50 км проїхати не заводячи ДВЗ, і можуть заряджатися на зарядних станціях, як електромобілі.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-12-2019 у 15:21


От мені ще цікаво де модельний ряд.
Майбутній горизонт Європа вже визначила, і він не дуже далеко. Але ...
Ну є неєвропейський Ліф - симпатична міська машинка. Є Тесла. Щось хтось ще презентував.
Але де ці нескінченні ряди всяких електроавто до кольору до вибору? три, чотири, п'ятидверних, великих і малих, жіночих і брутальних, високих і низьких, джипів і мінівенів, вантажівок і сімейних.... Усього, коротше кажучи, того різноманіття, що їздить зараз на дорогах, притому усіх провідних виробників?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 23-12-2019 у 21:05


Насправді, їх чимало уже, але так, досить однотипних.
Ну тому що клінічні випробування.

Щойно, як раз в тему, випустив нове відео один відомий в автосвіті блогер. Він як раз купив собі PHEV: https://www.youtube.com/watch?v=USuUKBaBTGo
Дивитись з 0:50, бо там спершу реклама.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-12-2019 у 11:43


Щойно побачив фіат, той що мікроавтобус. Здається, він нічим не відрізняється від бензинового брата, крім синього логотипу



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 26-12-2019 у 00:12


Згадана черга до заправки SuperCharging Тесла - це черга до безкоштовної заправки, така бізнес-модель роботи цієї компанії. За законами ринку, там де є попит, обов'язково з'являється і пропозиція. Принаймні я би саме так і зробив - за сто метрів від безкоштовної з постійними чергами встановив би платну. Платитимуть ті, для кого час дорожчий.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 26-12-2019 у 01:01


І як я це упустив з виду? Це ж все міняє! Платні зарядки! Точно!
Вибачте за сарказм.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-12-2019 у 01:18


Може я помиляюся, давно вже дивився і поверхнево..
Здалося, що платні швидкісні зарядки по ціні практично що бензином заправитися. Але я моупомилятися, мені зараз це не актуально




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 26-12-2019 у 11:49


На швидких зарядках так, не сильно дешевше.
Інформація з сайту постачальника зарядних станцій https://faraday.in.ua





Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 27-12-2019 у 21:39


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
...на електротязі мають автономність в десятки кілометрів. Тобто, можуть 30-50 км проїхати не заводячи ДВЗ, і можуть заряджатися на зарядних станціях...
Цікава іграшка, але суть справи не міняється -- окрім режиму їзди в корках, одна із систем -- ДВЗ чи електромотор+акум буде зайвим баластом:D




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 28-12-2019 у 14:32


Ви точно інженер? Бо таке враження, що гуманітарій.
Переваги електромобіля - екологічність, тиша при пересуванні і момент з низьких обертів, тобто ідеально для експлуатації в густонаселених районах, включаючи корки по місту. А наявність ДВЗ залишає його автомобілем, призваним забезпечувати свободу переміщення, а не створювати нові клопоти у вигляді постійного пошуку зарядок. Кожен з двигунів використовується там, де він ефективніший і в жодному разі не є баластом. Це оптимізація і відповідність потребам часу та актуальному рівневі розвитку суспільства.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4  5

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 10206
Реклама: