Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Як списати на іспиті???
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 8-10-2007 у 14:35


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
нащо взагалі списувати?
треба добре підготуватися, а на екзамені включити пам’ять і логіку
ну або не замахуватися на отримання вищої освіти :)
Це так - за правилами.
Але правила існують, аби робити винятки, чи не так?




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 8-10-2007 у 14:53


Цитата:
Це так - за правилами.
Але правила існують, аби робити винятки, чи не так?

:lol::lol::lol:




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 8-10-2007 у 16:02


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
нащо взагалі списувати?
треба добре підготуватися, а на екзамені включити пам’ять і логіку
ну або не замахуватися на отримання вищої освіти :)
Це так - за правилами.
Але правила існують, аби робити винятки, чи не так?



ага. тому в порядку винятку деколи студентів, які не здатні засвоювати матеріал треба виключати з ВУЗу.
в нас різне бачення того де можуть бути винятки :)
цікаво де ви бачите винятки - 99% студентів списує, платить за сесію і т.д.
виняток зараз - це справді набуті знання :)




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 8-10-2007 у 16:11


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Чирка Олег
Якщо студент буде писати сам шпаргалки, то є ймовірність що він щось ще запам"ятає, а ще якщо буде змога списати то це взагалі супер. Студенти з гуртожитків читати конспекти не завжди мають бажання.
Списувати також потрібно вміти, бо не вміючи списувати студент і не спише або в кращому випадку викладач забере шпаргалку, в гіршому - вижене з екзамену (модуля) і нехай студент "гризе" граніт науки.


хочеш жити - вмій крутитися? :lol:
теж варіант. але в житті не завжди є звідки "списувати". не варто так сильно хвалити це "вміння", краще б вчилися своєю головою думати - це ніхто не відбере на відміну від шпаргалки :)




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 8-10-2007 у 16:17


Зрештою щоб списати з шпаргалки треба знати що списати. Якщо людина запише формули і буде ними користуватися - а що тут такого? я б взагалі позволяв довідниками користуватися. Для того вони і існують щоб пришвидшити роботу а не згадувати формулу ту чи іншу...
Або ж запамятовувати дати історичні...людина яка буде працювати істориком..гідом з часом і запамятає ті дати а мені для чого засоряти память голови тими датами? ось і списував :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 8-10-2007 у 16:34


довідниками користуватися мали б дозволяти, чому ні? спеціалісти всім чим можна користуються і це тільки плюс, а поки вчишся хочуть щоб ти все напам’ять знав. це дійсно не має ніякого сенсу.
але це питання до тих хто встановлює вимоги до процесу навчання
мені інше не подобається. є така давня українська приказка: "брехнею світ обійдеш - назад не вернешся"
списування на іспитах виглядають дуже невинно і не викликають особливого обурення, але я тут не бачу ніякого позитиву. спочатку списують домашні завдання, викручуються на іспитах, потім на роботі викручуються перед начальством і клієнтами і т.д.
ця невинна звичка може перерости в нездорову тенденцію взагалі по житті




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-10-2007 у 16:40


Більшість викладачів зараз дозволяють деякі допоміжні матеріали. Хоча все залежить від специфіки курсу, але як правило, таке є.
Навіть на вступних наводяться окремою сторінкою найважливіша довідкова інформація (важливі формули і тп).




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Люда
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 100
Зареєстрований: 7-4-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-10-2007 у 16:41


Нажаль, тільки в Гогвортсі, мабуть, все, чому вчать, неодмінно згодиться в житті;)
а в наших рідних "альма-матер" дуже часто голови забивають тим, що потім ніц буде непотрібне. Не кажучи про деяких викладачів, які з-за професіональної непридатності, байдужості чи прихованого (інколи - очевидного) садизму не взмозі узгодити рівень подачі матеріала з вимогами до його засвоєння. А сам екзамен часто мало відповідає справді набутим знанням. Думаю, прикладів цьому приводити не треба.
Тож я б розглядала списування (якщо ми вже такі розумні і принципові :D), як захисну реакцію студента, що прагне зберегти своє здоров’я і мізки для чогось більш корисного.
Тим більше, що вміння тупо зазубрити, як на мене, сильно відрізняється від функції знаходження вірного рішення в конкретних життєвих обставинах (саме ж це мається на увазі, коли говорять "думай головою?")
У нас в інституті був один викладач, у якого була досить специфічна манера приймати іспит. Він любив повторівати щось на кшталт: "Людина не може знати і пам’ятати все. Тому для вас головне - мати систему, вміти відшукувати інформацію і знати, як нею користатися."
Нажаль, зі списування мало що можу порадити - технології вдосконалюються, наші наївні методи вже геть застаріли:rolleyes:
Удачі на іспитах!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 8-10-2007 у 16:56


... ми прийшли до того що система освіти вкрай недосконала? :)
коли говоримо про якість освіти, то всі кажуть що вона в нас висока і т.д. і ше більше треба вчити і ще більше голову треба забивати...
а от коли про списування - бац і: "а що студенти винні що непотрібним голову забивають"?
діло ясне що діло темне :rolleyes:




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 8-10-2007 у 17:19


Пані Толмачова, Ви читали назву теми?
Правильно, вона називається не "Чи можна (варто) списувати на іспиті", а "Як списати на іспиті". Хочете поговорити про доцільність - зробіть собі нову тему.
Не розводьте офф-топ!




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 8-10-2007 у 17:34


Цитата:
Тим більше, що вміння тупо зазубрити, як на мене, сильно відрізняється від функції знаходження вірного рішення в конкретних життєвих обставинах.
У нас в інституті був один викладач, у якого була досить специфічна манера приймати іспит. Він любив повторівати щось на кшталт: "Людина не може знати і пам’ятати все. Тому для вас головне - мати систему, вміти відшукувати інформацію і знати, як нею користатися."
Так отож.
Ще коли сам вчився, дуже подобалася так тоді звана фізтехівська система (за першопрохідцями - МФТІ).
Студенту на іспиті дозволяється користуватися чим завгодно: конспектами, підручниками, що з дому приніс, іноді навіть можна сходити до бібліотеки (з ризиком (для викладачів), що він проконсультується в коридорі). Списуй - не хочу. Але потім тебе питатимуть уже не так, як зазвичай: не на знання, а на розуміння - до "гландів".
Плюси:
1) таке поняття, як шпаргалки відпадає як гегемонія пролетаріяту;
2) тобі справді не треба нічого зубрити, можеш витратити вільний час на засвоєння матеріалу - логіки, зв'язків тощо, а не на його тупе завучування;
3) це куди більше схоже на життя; зубріжка - це навіть не ХХ, а ХІХ століття - наразі навколо інформації достобіса, запам'ятати її всю неспроможний жодний інтелектуальний мутант (тим паче вона постійно оновлюється), а треба навчитися з нею працювати: фільтрувати та систематизувати. Який метод складання іспитів до цього більше пасує - питання риторичне.

Нажаль таке щастя мені за весь університет трафило аж 3 рази. Подібна ж картина, наскільки мені відомо, спостерігається і наразі.
Чому фізтехівська система, за великим рахунком, так і не отримала поширення? А тому що вона накладає досить нетривіальні вимоги на
1)викладачів. Аби приймати іспити за такою методою треба самому знати матеріал досить грунтовно й орієнтуватися в усьому огромі знань вільно та швидко. До того же слід скласти білети так, аби не можна було відповісти на питання просто переписавши кілька абзаців із конспекта;
2) студентів. Бо це тільки так здається, що воно полегшує. Якщо ти ніц не знаєш, то підручники тобі не допоможуть - ти в них утопишся (час-то на підготовку обмежений!) Реально (поруч із собою) спостерігав, як люди явно давали зрозуміти викладачеві, що вони нічого нізвідки не списують, а лише з голови. Тобто, дивіться, дядьку екзаменатор, - нівадномглазу - усьо сам вивчив, як міг, тільки не кОпайте боляче (тобто не копАйте глибоко).

Отож бо і відповідь стосовно поширення системи: кому потрібні зайві проблеми?




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-10-2007 у 18:22


Цитата:
1)викладачів. Аби приймати іспити за такою методою треба самому знати матеріал досить грунтовно й орієнтуватися в усьому огромі знань вільно та швидко. До того же слід скласти білети так, аби не можна було відповісти на питання просто переписавши кілька абзаців із конспекта;

Щодо цього пункту потрібно відзначити, що екзамени "до гландів", уточнюючі питання і взагалі, розкриття теми в будь-якому виді, поступово відходять в царину міфів і легенд. На фоні Болонського процесу та масового захоплення тестуванням. Вузи поступово переходять до тестової форми оцінювання знань, де широке розкриття теми є проблемним.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Люда
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 100
Зареєстрований: 7-4-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-10-2007 у 18:37


Попри всі недоліки, до тестів не можна закинути хіба лише один - упередженість. А коли приймає іспит жива людина, існує така можливість, як в той, так і в інший бік. Або можливість звинувачення у цьому.
Нажаль, зараз усюди існує тенденція до зменьшення відповідальності "гвинтика" за виконану роботу. ЛІкарям надають схеми, викладачі екзаменують за тестами, кожна одиниця на робочому місці спирається на посадові інструкції... Тобто, важливо стає не якісно зробити роботу, а так, щоб уникнути відповідальності "в разі чого чи просто-так" :(
Не скажу, що ситуація в такому контексті мені подобається.
Вибачте, розумію що це жорстокий офф-топ, ще раз перепрошую.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 8-10-2007 у 19:16


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Пані Толмачова, Ви читали назву теми?
Правильно, вона називається не "Чи можна (варто) списувати на іспиті", а "Як списати на іспиті". Хочете поговорити про доцільність - зробіть собі нову тему.
Не розводьте офф-топ!


так я і знала :) офтоп псує чистоту теми, а це на нашому форумі звісно неприпустимо. а такі теми створювати припустимо? :o списування я б назвала взагалі протизаконними діяннями :)
так що варто ввести цензуру на створення тем і то терміново :)

п.с. та й не офтоп то був - питають як списати, я кажу: "ніяк", а тому пояснюю чому :)




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 8-10-2007 у 19:19


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
1)викладачів. Аби приймати іспити за такою методою треба самому знати матеріал досить грунтовно й орієнтуватися в усьому огромі знань вільно та швидко. До того же слід скласти білети так, аби не можна було відповісти на питання просто переписавши кілька абзаців із конспекта;

Щодо цього пункту потрібно відзначити, що екзамени "до гландів", уточнюючі питання і взагалі, розкриття теми в будь-якому виді, поступово відходять в царину міфів і легенд. На фоні Болонського процесу та масового захоплення тестуванням. Вузи поступово переходять до тестової форми оцінювання знань, де широке розкриття теми є проблемним.


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Не розводьте офф-топ!


:)




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-10-2007 у 07:22


Дарма ви так. Мій допис далеко не офтопний. Саме форма іспиту (про що був мій допис) є визначальною для студента, коли той вирішує який спосіб списування (і взагалі стратегію здавання) вибирати.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 9-10-2007 у 08:04


...чому ж тоді мій кажуть був офтопний?
я писала тільки про списування на іспитах і звідки вони беруться :)




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ольга Дудник
Новак
*



Повідомлень: 6
Зареєстрований: 20-11-2007
Місто: Яворів Львівська обл.
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-1-2008 у 12:40


Пригадала я, як на першому курсі з фізики писали модуль в Крушельницької. З теорії було два питання: перше я знала дуже добре, а другого не знала. Списати ніяк не можна було, хто знає Крушельницьку, той зрозуміє. Так от за теорію я отримала НУЛЬ! - при тому, що перше питання напи саладуже добре. А на моїй роботі під ним було написано рукою викладачки - СПИСАНО! Вона зробила висновок, що якщо я не знала другого питання, то першого теж не знаю. От вам і підключення логіки. Було мені дуже образливо.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Нестор Думанський
Новак
*

Фотографія користувача


Повідомлень: 18
Зареєстрований: 6-1-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-3-2008 у 12:28


Списування на іспитаї та контрольних дуже цікава тема. Особливо в "нашій" освіті. Головне у списуванні це поведінка. Якщо своїм "задуманим" виразом і "цьвяшком в кріслі" привертати увагу викладача, то списати точно не вдасться. Також помилковим є сидіти, роздумувати, а коли викладач відвернеться прочитати речення з шпаргалки і кинутись його писати. Це перетворюється на просте переписування шпаргалки. І з боку викладача дуже смішно спостерігати такі моменти:
-Стоїш оглядаєш аудиторію - більшість в роздумах, розглядають "Довідник Потолкевича"....
-Відвертаєшся на 10-20 секунд.
-Повертаєшся назад і всі "думальники" швиденько "строчать" все що тільки-но прочитали, поки воно з голови не вилетіло. :lol:
Ну не можна ж так.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катруська Пономаренко
Дописувач
**



Повідомлень: 46
Зареєстрований: 16-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: нормальненький

[*] написано 2-3-2008 у 01:01


Списувати в мене виходить файно, я пишу шпори на маленьких листочках, а потім просто підкладаю їх під той листок, на якому пишу, ну але це в випадку, коли предмет важко чи лінь вивчити, або , коли неможливо списати з конспекту.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Задорожна
Дійсний член
***



Повідомлень: 226
Зареєстрований: 4-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Стабільний

[*] написано 3-3-2008 у 09:48


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Нестор Думанський
Також помилковим є сидіти, роздумувати, а коли викладач відвернеться прочитати речення з шпаргалки і кинутись його писати. Це перетворюється на просте переписування шпаргалки. І з боку викладача дуже смішно спостерігати такі моменти:
-Стоїш оглядаєш аудиторію - більшість в роздумах, розглядають "Довідник Потолкевича"....
-Відвертаєшся на 10-20 секунд.
-Повертаєшся назад і всі "думальники" швиденько "строчать" все що тільки-но прочитали, поки воно з голови не вилетіло. :lol:


Це дуже суб"єктивно. Я взагалі не можу нормально писати, коли викладач стоїть над душею, а особливо за спиною. Він/вона стоїть собі і спостерігає, а у мене думки не про те, що мені писати, а про того викладача - шо він ото стоїть і чого саме тут? А робити вигляд, шо ти пишеш, коли насправді не пишеш - це, як на мене, ще смішніше, ніж роздумування перед тим як щось написати.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 3-3-2008 у 10:43


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катруська Пономаренко
Списувати в мене виходить файно, я пишу шпори на маленьких листочках, а потім просто підкладаю їх під той листок, на якому пишу, ну але це в випадку, коли предмет важко чи лінь вивчити, або , коли неможливо списати з конспекту.



Катрусько, а шпаргалки вам не лінь писати? :saint:




З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Катруська Пономаренко
Дописувач
**



Повідомлень: 46
Зареєстрований: 16-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: нормальненький

[*] написано 3-3-2008 у 20:44


Ні))) Ну яке ж навчання без шпаргалок? Тут лінь-не лінь, - мусиш писати,в мене звичай такий) заодно щось запам*ятовую:rolleyes:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 3-3-2008 у 20:45


Написання шпаргалок - дуже ефективний спосіб систематизації знань та виокремлення головного.
Так що писати шпори дуже навіть потрібно.
От з "бомбами" не так цікаво.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Михайло Веселовський
Новак
*



Повідомлень: 3
Зареєстрований: 21-12-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Незрозумілий)))

[*] написано 6-6-2008 у 22:52


а я на іспитах писав то що приходило на думку(головне щоб приблизно було по темі курсу).....а так як я був доволі відомим своїми незалежними поглядами на навчання то викладачі ставили мені 3.....їм не дуже хотілось почути все що я думаю про них і про їх предмет )))))

BTW закінчив магістратуру на відмінно ( диплом) а у виписку мені за 4 роки роботи не подивились на жодній з фірм))) ні убакалаврську ні у магістерську
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1092
Реклама: