Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Улюблений письменник
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

wink.gif написано 10-6-2003 у 21:52
Улюблений письменник


Вечір добрий і мої найщиріші вітання шановному товариству! Вирішила проти ночі поцікавитись літературними смаками відвідувачів Форуму Рідного Міста. Кількість улюблених письменників в одному повідомленні необмежена ;) Що до моїх смаків, то я довго думала над своїм же питанням, бо і Оскара Уальда дуже люблю, і англійський, розмірено-витончений стиль Джона Бойтона Пристлі мені вельми імпонує, але у якості безсумнівного фаворита, того, чиї твори (ну, ви вже здогадалися), я взяла б на безлюдний острів, того, кого я читаю і в хвилини щастя, і в мить горя, печалі, у мене опинився О’Генрі. Його "Дари волхвів", "Друзі із Сан-Розаріо", "Останній лист", "З любові до мистецтва", "Джиммі Гейз та Мюрріел" і багато інших оповідань відкрили мені чарівний світ людської душі, взаємодопомоги, добра, навчили любити себе і любити людей. Вже п’ятнадцять років томик його творів незмінно лежить біля мого ліжка. Коли я хочу бачити світлі сни, я перечитую улюблені історії.
Чекаю з нетерпінням ваших думок :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь
Академік
****



Повідомлень: 656
Зареєстрований: 13-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: порожній

[*] написано 11-6-2003 у 07:57


Мені важко сказати, хто в мене наулюбленіший письменник. Після кожної нової гарної прочитаної книжки, мені здається, що вона найкраща. Однак мені найбільше імпонує окремі твори Джена Лондона (наприклад "Час не чекає";), Маркеса, Ремарка; серед наших - Любко Дереш. Коли був малим дуже любив Вальтера Скотта та Дюма.
Щодо поезії, то тут найулюбленішим поетом є Юрко Андрухович.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Круціфукс.
Академік
****



Повідомлень: 489
Зареєстрований: 4-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-6-2003 у 08:30


Десь ще рік тому в мене була одна шкідлива звичка - на питання типу "ваші улюблені ..." відповідати довжелезними списками імен. Спробую обмежитись кількома, хоча це буде нелегко. :) "Портрет художника в юності" Джеймса Джойса - книга, з якою в мене був найсильніший резонанс. З іншого боку, "на безлюдний острів" я би взяв з собою все-таки Борхеса, по можливості всі його твори - якщо при еміграції на такий острів я би мав можливість вибору, звичайно.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 10-2-2004 у 12:48


Шкода, що тема занепала. Може варто до неї повернутись?
У давніші часи люди, які мали бажання здобути освіту, але не мали можливості, зверталися до авторитетних знавців, щоб ті склали їм список для самоосвіти - перелік книжок, прочитавши які, можна було вважати свою суму знань достатньою. Пропоную скласти на Форумі "топ-50" або навіть "топ-100" творів світової літератури, які слід прочитати українцеві початку 21-го століття, щоб вважати себе інтелектуалом (?). Подібне вже було в темі "Порадьте книжку", але там були лише українські книжки і не-романи.
Зі свого боку пропоную в цей список "Сто років самотності" Габріеля Гарсіа Маркеса. Коли на мене нападає екзистенційний сум (що стається досить часто, як ви можете судити з мого "псевдо";), я лікуюся енним прочитанням цього твору.
Якщо тема не на своєму місці, сподіваюся, мене поправлять.
З повагою до всіх, сумна
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 10-2-2004 у 13:05


Що сильному ліки, те слабкому смерть :) Це я до того, що не усіляка книжка піде всім на користь.

Крім того, такий перелік, гмм... надто узагальнюючий. Якщо зважити на те, що люди різні. Наприклад, мене, як людину практичну (як опозиція людині теоретичній :) ) завжди більше цікавить саме прикладна частина питання. А мого батька, як "чистого теоретика" - закон у загальному вигляді. І читаємо ми різні книжки.
А ще людей можна ділити на гуманітаріїв і технарів і т.п. Але спробуйте мене переконати, що математичний погляд на світ менш вартісний, ніж поетичний (чи навпаки)!
Ну і особистий досвід людини теж багато важить.

Тому мій вердикт - такий список, боюсь, як би не перетворився в оруддя снобізму.

Висновок. Щоб його створити, треба визначитися зі "сферою застосування".
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 10-2-2004 у 13:06


Слухай, а ти б змінила нік, а? Бо я як його бачу, такий маленький, сумний, з малої літери.... хочеться обійняти і заплакати :)

Тепер по темі.
А що? Було б не зле.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 10-2-2004 у 13:51


Я от подумав. Було би дуже добре скласти такий перелік книжок, які варта прочитати кожному українцю. Тобто, книжки з історії України і т.п. Про наших видатних людей, про державотворення, про...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 10-2-2004 у 14:24


О'Генрі, Щварц зваше підіймають мені настрій, їх твори можна перечитувати по декалька разів.Маркес, Павич, Кундера - цих просто цікаво читати.Улюбленого письменника якось не маю -не склалося, мабіть :) Останнім часом із великим задоволенням читала фентезі Дяченків



Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 10-2-2004 у 14:49


Ну от, писала про серйозні речі, а на місці лапок з дужкою вискочив грайливий підморгайлик. Так що прошу його не читати! Пану Олексієві дякую за співчуття і скупу чоловічу сльозу. Нік не зміню, бо він мій!
Щодо того, що є різні вподобання: так, справді, але це не повинно заважати висловитися. Колективна думка - теж думка. Мені наприклад, цікаво знати, хто улюблений письменник у кожного з Вас, шановні форумчани.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 10-2-2004 у 15:28


Ну Булґаков, а шо? Хоча взагалі читаю небагато, але від нього пруся найбільше.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 10-2-2004 у 15:50


Та нічого - просто тред так називається "Улюблений письменник". :D Я знаю, він мій. А улюблений письменник - О’Генрі.



Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Captivitas
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1193
Зареєстрований: 15-9-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: біфуркаційний

[*] написано 10-2-2004 у 16:27


Старша Еда, Кодзiки, Пер Лагерквiст, Iхара Сайкаку, Акутагава Рiноуске, названi вище Ремарк (особливо "Триумфальна арка";) , Булгаков ("Біла гвардія";) , Павич.
А з наших - Андрухович, Винничук. Останнім часом знайомлюсь з творами Прохасько.




Наша країна не настільки велика, щоби в ній розминутись(с) С.Жадан
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 11-2-2004 у 10:12


Ти знаєш, Олексію, я недавно теж вирішив нарешті почитати Булгакова. Подумав, що "классиков славянской литературы надо знать" :)
Так от, будучи під досить сильним враженням від фільму "Собаче серце", несподівано виявив, що фільм значно кращий ніж першоджерело, так би мовити. Булгаков був, напевно, таки добряче ображений на совіцьку владу, бо твори його важкі, можливо, навіть, бруднуваті. І читати мені його не хочеться. Отаке буває.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-2-2004 у 10:22


Ага, Булґаков був ДУЖЕ ображений і не тільки на СРСР але й ще багато на кого. Мабуть сперечатись про смаки не будемо, проте мені саме оповідання подобається більше за фільм.
Розумієш, як на мене, розважальні твори у МБ ніякі, але в інших він змушує думати і добряче.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 11-2-2004 у 17:48


В деяких творах Булгаков дійсно змушує думати. А в деяких - бере відро чорної фарби, і поливає все, що не вписується у його світогляд, або просто не подобається. Назагал я Булгакова не люблю...



Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-2-2004 у 18:09


Як добре що думка інших не може вплинути на уподобання :P
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 11-2-2004 у 18:27


Та й не за тим вона висловлюється :P



Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 11-2-2004 у 23:09


А я ще ДУЖЕ люблю Довженка...."Зачарована Десна" - то диво :)



Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
freak
Дійсний член
***



Повідомлень: 106
Зареєстрований: 6-2-2004
Нема на форумі

Настрій: Краще всіх

[*] написано 13-2-2004 у 12:05


Останім часом захоплююсь С.Жаданом його "Біг Мак"- це просто супер!!!!!!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Bullet
Дійсний член
***



Повідомлень: 102
Зареєстрований: 17-9-2003
Місто: Фастів(Київська обл)
Нема на форумі

Настрій: ееххх.........

[*] написано 13-2-2004 у 14:52


А я просто обожнюю Курта Воннегута... Мораліст, а все ж класно пише.



Легше загасити в собі світло, ніж розсіяти накволо себе темряву.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 14-2-2004 у 00:59


Ще я люблю Селінджера і Германа Гессе



Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1147
Реклама: