Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4  ..  6
Автор: Тема: Порадьте книжку.
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 25-6-2003 у 14:51


Ща парочку запитань:
Тут лунало щось про журнал Четвер. От мені цікаво - що це за журнал, як чпсто виходить та як його передплатити?

І про Кожелянка. Прочитав Котигорошка. Не скажу щоб дуже сподобалось, але радили ж Дефіляду у Москві - вона цікавіша чи така сама?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Зіронька
Дійсний член
***



Повідомлень: 183
Зареєстрований: 23-5-2003
Нема на форумі

Настрій: вересневий

[*] написано 25-6-2003 у 16:31


"Тигролови" Багряного, "Марусю Чурай" Ліни Костенко...
А взагалі, хтось знає, чи видають зараз Л. Костенко? Дуже її люблю, але чомусь уже кілька років не бачу на полицях книгарень.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Odarka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1970
Зареєстрований: 17-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: вже йде до зими

[*] написано 25-6-2003 у 16:57


Я Дефіляду у Москві закинула на 40 сторінці далі щось не могла читати.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 25-6-2003 у 17:27


Ірина Вільде: Сестри Річиньські.
Але це роман, і досить довгий, так що я не впевнений, чи Олексію підійде.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sophijka
Дописувач
**



Повідомлень: 88
Зареєстрований: 21-11-2002
Нема на форумі

Настрій: Дощовий

[*] написано 26-6-2003 у 16:35


Цитата:
Першим відправив користувач Зіронька
"Тигролови" Багряного, "Марусю Чурай" Ліни Костенко...
А взагалі, хтось знає, чи видають зараз Л. Костенко? Дуже її люблю, але чомусь уже кілька років не бачу на полицях книгарень.


Звичайно, видають. Принаймні можу порадити її статтю Гуманітарна аура нації - не поезія, але, думаю, варта уваги. У Львові була у книгарні НТШ (якщо я не помиляюся ).
Теж її люблю! (попри зауваження одного з перекладачів - він не зміг перекладати її твори після знайомства з нею)

До Олексія : з поезії і надалі порадила би лірику Симоненка, Стуса. А взагалі, стільки всього можна радити, але береш книжку і тільки тоді розумієш, чи хотів би її далі читати... Або Цвайга чи Ремарка - тут би я швидше радила "Возлюби ближнього свого", а не "Tоваришів" і етс) Тобто, кожен вибирає своє, мені особисто сподобалася цитата Сюзен Зонтаг : вона орієнтується на читача мудрого , бо якщо автор вважатиме, - читачі остатня глупота, яким треба все пояснювати (:-)), його твори навряд чи читатимуть...




Чого вартує життя, якщо одна лиш його проба і є ним?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sophijka
Дописувач
**



Повідомлень: 88
Зареєстрований: 21-11-2002
Нема на форумі

Настрій: Дощовий

[*] написано 26-6-2003 у 19:08


Цілком забула (хоча радше стосується періодики, а не книжок):

Колись в Києві отримала в подарунок журнал Ukrainian Observer, видається наче лише англійською, проте цілком пристойний. Як згодом не шукала - ні у Львові (а мав би тут теж розповсюджуватися), ні в київських кіосках його не бачила (щобільше, реакція продавців була такою, наче його взагалі ніколи не існувало). А жаль...




Чого вартує життя, якщо одна лиш його проба і є ним?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь
Академік
****



Повідомлень: 656
Зареєстрований: 13-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: порожній

[*] написано 29-6-2003 у 07:14


Про журнал Четвер. Важко сказати як він виходить. В середньому раз на квартал. Передплати мабуть немає. Придбати у Львові можна в НТШ та Дзизі, в інших містах - в кінці журналу є перелік магазинів. Є інтернет сторінка http://www.ii.lviv.ua/chetver
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 10-2-2004 у 13:22


Прочитав Культ Дереша. Дякую Фішці за пораду.

Не можу тільки зрозуміти:
- нашо було вбито кота?
- нашо годували дітей дітьми?
- нашо писати цю книжку якщо Желязни, що, власне, і запропонував тих, що "відчиняють" і "зачиняють", просунув цю тему значно далі а сам роман (мається на увазі лінія сюжету) - калька з МіМ, проте більш поверхнево? Тобто якщо в світі світової літератури це ніц нового не несе?

Тут одразу допишу, що є, звісно, безперечна користь у формуванні системи цінностей українського читача - чого тільки "вистава" варта (доречи теж проглядається Булґаковський слід) і позиціонування головних героїв. Тут користь безперечна.

Зауваження - я не присікаюсь а питаю. Сама книжка дуже сподобалась, просто лишилось кілька питань.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 10-2-2004 у 16:44


м-м-м... це питання не до нас (або - не до мене, коли вже я порадила). Питання можна задати безпосередньо Любкові на якійсь прес-конференції, Кальварія, начеб, такі влаштовувати збирається цілим букетом.



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 10-2-2004 у 16:50


Ну.. просто може ці питання не такі й серйозні, мо тільки я цього не розумію? А то прийду на пресуху і почну ставити невіглаські питання...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Круціфукс.
Академік
****



Повідомлень: 489
Зареєстрований: 4-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-2-2004 у 20:15


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
- нашо писати цю книжку якщо Желязни, що, власне, і запропонував тих, що "відчиняють" і "зачиняють", просунув цю тему значно далі...

Взагалі-то не Желязни, а Лавкрафт, якщо пам'ять не підводить... всіх Йог-Сототів з потрохами шановний автор "Культу" зідрав саме звідти. Тобто, буквально: Ctrl-C + Ctrl-V. :)
Цитата:
чого тільки "вистава" варта (доречи теж проглядається Булґаковський слід)

Це не Булгаков, це автор "Культу" начитався десь про хеппенінги 60-х років, про Джона Кейджа, ну і може ще про дадаїстів. Сам сценарій "вистави" досить-таки тривіальний. Одноразовий ефект. Чи зможе Любко Дереш написати ще хоча б два-три таких "скандальних" сценарії, і щоби всі відрізнялись один від одного? Мабуть, що ні.

Хоча, мабуть добре, що маси тінейджерів, котрі носять правильні штани, читають вже україномовну попсу.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ZT
Дійсний член
***



Повідомлень: 215
Зареєстрований: 8-1-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: гуд )

[*] написано 10-2-2004 у 21:42


Цитата:
Першим відправив користувач Круціфукс.
...
Чи зможе Любко Дереш написати ще хоча б два-три таких "скандальних" сценарії, і щоби всі відрізнялись один від одного? Мабуть, що ні.

Хоча, мабуть добре, що маси тінейджерів, що носять правильні штани, читають вже україномовну попсу.


- чому не зможе? Зможе якщо захоче... Другий його роман наприклад теж дуже незлий.
щодо мас тінейджерів і попси... хм... Давайте будемо все називати попсою, і що тоді залишиться?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 10-2-2004 у 21:52


Не мабуть, а точно добре :)

Особисто я просто плакав коли автор, пудвевши читача до того, що Банзай ненавидить піжонські "Прівєт, діскацєка", ввів Дарцю із простим "Привіт". Це щось на кшталт:

Читатель ждет уж рифму "розы"...
Ну на, возьми ее скорей!

Лавкрафт? Не знаю. Натомість "Ніч в одинокому жовтні" Желязни то і є ці що відкривають та зачиняють брами для древніх богів.

Що до вистави - сам сюжет, так, безперечно з 60-х, проте чомусь мені ввижається ніби тут ця вистава грає ту ж роль що і "Сеанси чорної і білої магії з повним її викриттям", себто профілактичну.

А наша якісна попса то добре. Принаймні масова українська культура набуває свого розвою. Тішить.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 10-2-2004 у 21:55


Ні, ZT, тут пан правий - книжка попсувата. Але це не значить що вона погана - це свідчить лише про її призначення - для масс.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ZT
Дійсний член
***



Повідомлень: 215
Зареєстрований: 8-1-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: гуд )

[*] написано 10-2-2004 у 23:25


... я розумію що вона "попсувата", але в звичному значенні слово попса означує щось дуже поширене і комерційне. і справа не лише в саме цій книжці.
Саме слово "попса" трохи не сумісне з теперішніми реаліями української книги, імхо. Вона ж фактично тільки розвивається і має величезний потенціал, тут ще "неорані ниви", а не розвинутий ринок...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Реплікант10322195
Дійсний член
***



Повідомлень: 104
Зареєстрований: 22-1-2003
Місто: Газова школа-виставка
Нема на форумі

Настрій: Божественний

[*] написано 11-2-2004 у 00:58


Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Олексію, а як це - романи прошу не радити? "Романси" тобто? Про любофф?

Порадьте будь-ласка мені щось з цього напрямку(про любофф), тобто не зовсім мені, а одній людині, якій я маю купити. Бажано щось не з найпопсовіших авторів.
Дякую наперед :)





Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну,
Певно, в цьому і є та найважча провина моя. (c) С.Галябарда
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Круціфукс.
Академік
****



Повідомлень: 489
Зареєстрований: 4-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-2-2004 у 10:42


Олексію:

Я читав ту книжку Желязного, але самих "древніх богів" придумав Лавкрафт. Треба його (Лавкрафта) якось освіжити в пам'яті, перечитати. Через пару років так і зроблю. :)

ZT:

За "ринком" я не дуже слідкую, а от за тим, що написано всередині книжки - слідкую. І "все" - це ще далеко не все. :) Хіппі, мильні бульбашки, "правильна" музика, згадки про Кафку за бутербродами, ексклюзивні "глюки" (тільки для своїх!), через глюки до "істини" (зловживання цим словом - вже признак поганого смаку)... ну хіба не попса?

Але українська мова зараз у катастрофічному стані, тому всі засоби годяться для її реанімації та виведення з телевізійно-суржикової коми. Девіз: поколінню пепсі - Дереша!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-2-2004 у 11:42


Між іншим знайомі мені школярики читають Культ запоєм :)
І хоча діалектизмів вони допоки не розуміють (як і специфічні згадки на кшталт Магаріші, Гендрікса, тощо), але дуже їм то цікаво, а мене тішить :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ZT
Дійсний член
***



Повідомлень: 215
Зареєстрований: 8-1-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: гуд )

[*] написано 11-2-2004 у 15:46


Цитата:
Першим відправив користувач Круціфукс.
За "ринком" я не дуже слідкую, а от за тим, що написано всередині книжки - слідкую. І "все" - це ще далеко не все. :) Хіппі, мильні бульбашки, "правильна" музика, згадки про Кафку за бутербродами, ексклюзивні "глюки" (тільки для своїх!), через глюки до "істини" (зловживання цим словом - вже признак поганого смаку)... ну хіба не попса?

Але українська мова зараз у катастрофічному стані, тому всі засоби годяться для її реанімації та виведення з телевізійно-суржикової коми. Девіз: поколінню пепсі - Дереша!


так, якщо взяти ваш перелік окремо то це попса, але я на таке дивлюсь як на необхідні атрибути сюжету, і сприймати зміст (чи вчувати настрій) твору ці атрибути не заважають... Навпаки, якщо б цієї "попси" не було, то було б гірше, тобто менше людей читало б, і твір втратив би своє "просвітницьке" значення :)
І ще одне - думаю що для доброї половини читачів згадані вами речі (атрибути) були новими і цікавими, а отже, для них вони попсовими бути не можуть.

п.с. девіз загалом підтримую. :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-2-2004 у 15:58


Панове, думаю, ви плутаєте два поняття: "попса" і "чтиво"
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 11-2-2004 у 16:40


Цитата:
Першим відправив користувач Реплікант10322195
Порадьте будь-ласка мені щось з цього напрямку(про любофф), тобто не зовсім мені, а одній людині, якій я маю купити. Бажано щось не з найпопсовіших авторів.
Дякую наперед :)


Візьміть "Провину" Ані Хоми - психологічна драма, написана досить грунтовно, тобто читаєш, думає над прочитаним і не можеш відірватися. Її ж "Репетитор" теж гарний роман, але "Провина" мені більш до смаку - зріла книга. :)
Порадила б вам свій роман, але - :( - він ще не вийшов. Страшенно прикро, бо мені вже родичі проходу не дають. :( Ну, і крім того, він значно попсовіший, ніж Анін. :) Таке собі "модернізоване фентезі", як його обізвали в газеті "День".

Знайдіть "Провину" - не пошкодуєте. :) Цей роман на мене величезне враження справив, сказати, що він "попса" чи "чтиво", я не зможу. :saint:




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ZT
Дійсний член
***



Повідомлень: 215
Зареєстрований: 8-1-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: гуд )

[*] написано 11-2-2004 у 17:59


о, Анну Хому я теж рекомендую (правда не з власного досвіду) :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Круціфукс.
Академік
****



Повідомлень: 489
Зареєстрований: 4-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-2-2004 у 20:24


ZT:

"так, якщо взяти ваш перелік окремо то це попса, але я на таке дивлюсь як на необхідні атрибути сюжету, і сприймати зміст (чи вчувати настрій) твору ці атрибути не заважають..."
Excuse me, але цей перелік - це і є зміст, настрій, і взагалі основа "твору". Його "душа", якщо можна так сказати - це ідеалізація своїх, і глюки, як шлях до "істини". Немає значення, наркотичні глюки чи "паранормальні"... Відверто кажучи, постулювання такого шляху - це просто знущання над свідомим читачем. Нью-ейджева пастка.

Особливо цинічно звучить фраза "дурнику, Бог - це і є любов", яка зустрічається в книжці посеред опису чергової подорожі по глюках - а сам опис, як і всі інші (в тому числі фінал), настільки надувний і фальшивий, що аж диву даєшся.

Хоча, мабуть, не треба нам настільки довго й серйозно обговорювати цю українську альтернативу до "Ніндзя-черепашок", бо ж люде засміють :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ZT
Дійсний член
***



Повідомлень: 215
Зареєстрований: 8-1-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: гуд )

exclamation.gif написано 11-2-2004 у 21:41


хм, ... як на мене, то фраза "обговорювати цю українську альтернативу до Ніндзя-черепашок, бо ж люде засміють" теж звучить досить цинічно, навіть зі смайликом в кінці...



:rolleyes:
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
freak
Дійсний член
***



Повідомлень: 106
Зареєстрований: 6-2-2004
Нема на форумі

Настрій: Краще всіх

[*] написано 14-2-2004 у 13:06


Рекомендую С. Жадана "Біг Мак"
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4  ..  6

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1156
Реклама: