Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3  ..  6
Автор: Тема: Порадьте книжку.
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

sad.gif написано 13-6-2003 у 12:31
Порадьте книжку.


Так сі стало, що в моєму дитинстві моя рідна школа а потім і військовий ліцей відбили усіляке бажання читати українську літературу.

Таким чином (соромно звичайно але) тільки 5 рокув тому почав читати "для себе" Шевченка, зараз відкрив для себе Лесю Українку (дякувати дружині).

Отже зараз починаю (о боже яка ганьба) читати Тіні забутих предків. І не знаю що читатиму далі.

То ж прошу порадити якихось сучасних письменників і конкретні їх твори.
Хотілося б почитати щось захоплююче та неважке - пригодницькі книжки або фантастику/фентезі (якщо зараз таке в Україні є). Детективи та романи прошу не радити.

Всім дякую.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яндрух
Заблокований




Повідомлень: 823
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-6-2003 у 13:04


Див. розділ Форуму - "Українські письменники": наведеному там переліку осіб можна довіряти на 100 %.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 13-6-2003 у 13:09


Та я ж просив конкретні твори. І, якщо можна, коротко що вони собою уявляють.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 13-6-2003 у 18:35


пункт перший.
Андрухович "Рекреації"
Поетично-письменницька туса збирається на свято воскресаючого духу - таку собі кайфову здибанку-фестиваль-форум. У святі обіцяні непередбачувані химерії - і таких химерій з персонажами трапляється досить. Кожен з них, блукаючи уночі, потрапляє в якесь позареальне середовище, постійний баланс на грані карнавальної реальності і марення божевільного. Державний переворот - це за кілька сторінок до кінця, а чим усе закінчилося взагалі, не скажу, бо буде нецікаво.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 13-6-2003 у 18:46


пункт другий
Любко Дереш "Культ"
Молодого вчителя, струйового хлопця з правильними музичними і культурними смаками занесла доля в школу до дрібного містечка. Місцеві школярі - страшенне рагульство, з-поміж них вирізняється лиш одна нетипова дівчина, яка слухає не рукі ввєрх, а щось пристойне і сторониться усього того люду. Вони знаходять спільну мову, між ними з"являється симпатія, але тим часом починає робитися якась бісівщина, щоб не писати багато, просто скажу, що то пов"язано зі снами. Боротися доводиться з усім.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 13-6-2003 у 18:51


пункт третій.
Іравнець "П"ять п"єс"
Антиутопії. Політична фантастика. Особливо мені здалася цікавою остання - жіночка-челночниця в Польщі.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 13-6-2003 у 18:53


пункт четвертий
Дмитро Білий "Басаврюк ХХ"
Новий погляд на логіку історії. Наплутано бісівщини й історичності. Часом моторошно, як від Гоголя в дитинстві.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 13-6-2003 у 18:57


пункт п"ятий
Іздрик "Острів Крк", "Воццек", "Подвійний Леон" - трилогія
Пояснити про що це настільки важко, що навіть не беруся. Але він - просто супер! Ну, в третьому йдеться про психіатричну клініку - досить.
Можливо, дещо заскладно пише.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 13-6-2003 у 19:03


пункт шостий
Валерій Шевчук
Прохідний персонаж його творів - мандрівний дяк чи то ієромонах. Ідея - зрозуміти, що є насправді грішним, а що таким вважають люди. Інший поширений образ - образ жінки-відьми. Що цікаво, кожна з них слугує доведенню інакшої теорії світобачення. Досить розмаїтий історичний спектр - сучасність, радянська епоха, середньовіччя і так далі.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 14-6-2003 у 00:05


А от за це я красно дякую :)
Тепер мені читати - неперечитати
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 14-6-2003 у 19:40


Олексію, а як це - романи прошу не радити? "Романси" тобто? Про любофф? :) До речі, якщо пригодницькі книжки, т.з. "екш" ти читаєш, то мене дуже б цікаво було дізнатись твою думку про роман Василя Шкляра "Елементал". Я колекціоную думки про цей твір :) У мене є 2 екземпляри, один можу тобі презентувати. А свій роман пораджу, як вийде друком - здається, вже скоро :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 14-6-2003 у 22:37


Наталочко, я просто не читаю романів. Вибач і дякую тобі за турботу. :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 14-6-2003 у 22:39


Хоча, в принципі, опиши трішки (як не важко) - може й прочитаю...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-6-2003 у 23:06


Цитата:
А свій роман пораджу, як вийде друком - здається, вже скоро


А можна детальніше?

Сподіваюсь Форум один екземпляр з дарчим надписом отримає :saint:




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яндрух
Заблокований




Повідомлень: 823
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-6-2003 у 16:49


to Olexiy:

Обов'язково раджу прочитати Шевчукову "Жінку-змію".
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Ганущин
Модератор
****



Повідомлень: 492
Зареєстрований: 5-3-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Буде кращим

[*] написано 15-6-2003 у 17:02


Цитата:
Хотілося б почитати щось захоплююче та неважке - пригодницькі книжки або фантастику/фентезі (якщо зараз таке в Україні є). Детективи та романи прошу не радити.



Раджу перечитати твір Андруховича "Дефіляда в Москві". Сюжет у стилі фантастики - що якби у 1941 Гітлер був розумніший і браві українські війська б узяли Москву та Сталіна у полон. І далі, аж поза наші дні.
До речі, маю кількох знайомих, які клянуться, що як тільки на руках з'являться мільйони - вкладуть їх у зйомки фільму на основі цього твору. А то знімають усяких "Мазеп" для аж ніяк непересічного а глибоко богемного глядача:(
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 15-6-2003 у 21:03


"Сподіваюсь Форум один екземпляр з дарчим надписом отримає".

І навіть не сумнівайтесь, пане Андрію. :) Я трохи опишу роман - як буде благо, вийде десь у жовтні-листопаді цього року. Це така суміш фентезі, романтики та українських етнічних мотивів. Називається "Містичний Вальс", назва запозичена у "Піккардійської Терції", і роман, дія якого починається на Різдво у Києві, потім переноситься до Львова, а потім - в містичну країну, присвячений місту Лева. Тому дивуватись не доводиться, що видавати його збираються львів’яни. :) Ну, а решту дізнаєтесь власне з роману, знову ж таки, якщо все буде гаразд.

Олександру Ганущину: Одне манюнє зауваження - якщо я не помиляюсь, "Дефіляда в Москві" - то Кожелянко. Чи ні?

Олексію: "Елементал" - то історія українця, вояка французького іноземного легіону, крутого, як сама крутизна, котрий отримує небезпечне і важке, мов служба в совєтській міліції, завдання - вивезти із заблокованої Чечні доньку чеченського генерала, за якою голосно полюють усі російські спецслужби (і не спец - теж) :) В анотації роман названоавантюрно-містично еротичною історією, яка приголомшує і гіпнотизує, а за кількістю сторінок (150) це взагалі більше схоже на повість. Так що правилу не читати романи ти не зрадиш ;)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Odarka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1970
Зареєстрований: 17-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: вже йде до зими

[*] написано 16-6-2003 у 14:01


Для Олександра Ганущишина
"Дефіляда в Москві" - це не Андруховича, а Кожелянка, якщо вже радите книжку, то хоч превіряйте, хто її написав!!!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь
Академік
****



Повідомлень: 656
Зареєстрований: 13-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: порожній

[*] написано 17-6-2003 у 07:19


Ще кілька письменників та творів для Олексія, які мені подобаються: Оксана Забужко (стиль написання та мова - просто супер), детективи Кокотюхи, журнал Четвер (наприклад, в №16 ще один твір Любка Дереша "Поклоніння ящірці";).
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 17-6-2003 у 09:12


Всім дякую!!!!! Але ж, люде, пожалійте мене - я ж цього за пів року не перечитаю!!!!
:)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Ганущин
Модератор
****



Повідомлень: 492
Зареєстрований: 5-3-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Буде кращим

[*] написано 17-6-2003 у 10:37


Цитата:
Першим відправив користувач Odarka

"Дефіляда в Москві" - це не Андруховича, а Кожелянка !!


Одарко, дякую, таки справді Кожелянка твір. :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Odarka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1970
Зареєстрований: 17-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: вже йде до зими

[*] написано 17-6-2003 у 12:59


Почитай всі твори Винничука Юрка - вони дійсно фантастикою пахнуть.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Надія
Новак
*



Повідомлень: 1
Зареєстрований: 17-6-2003
Нема на форумі

Настрій: спокійний

[*] написано 17-6-2003 у 17:10


Дуже раджу почитати твори Ольги Кобилянської, а зокрема "Людина" , "Вальс меланхолік", "В неділю рано зілля копала".Це твори , можна сказати, феміністичні, але чоловіку теж повинні сподобатись. Вони заставляють дивитися на українську літературу по-новому.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 18-6-2003 у 09:12


І ще декілька слів про Кожелянка.
Весь цикл з дефіляд мені сподобався дуже. Всі вони про різне, але головна риса в них майже однакова - ми українці, і це є гордо! Ну і ще хороше почуття гумору автора, насиченість різними часовими образами, навіть фігурує пан Воланд (він в Конотопі фігурує головним редактором), дуже веселим виглядає розділ Дикий Схід у Дефіляді у Москві, де бородаті дикарі - типові мешканці тої країни напали на потяг... Ех!
Сам візьму і ще раз перечитаю!




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 18-6-2003 у 13:04


моя думка про Кожелянка може менш захоплена... І подобається, написано дуже легко і з гумором, але я чогось сприймаю як великий анекдот - не більше.



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3  ..  6

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1156
Реклама: