Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3
Автор: Тема: Замки та фортеці України
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

question.gif написано 5-8-2003 у 08:58
Замки та фортеці України


Нещодавно спробував перевірити, що даємо ми туристам, які досить істотно поповнюють кишені львівських культурних закладів. З міськими музеями та екскурсійними маршрутами, начето, все гаразд (якщо не зважати на жахливий стан доріг і стихійні ринки в центрі міста). Гірше склалося з екскурсійними маршрутами по області, зокрема наші замки. Далеко їхати, щоб побачити жахіття занепаду не довелось. Знаменитий старосільський замок (хвилин 10 їзди від міста) мало не валиться. Відвідини його звичайно ж закриті. Але Олеський замок був ще у жахливішому стані до 60-х років, чому тоді змогли реставрувати, а зараз ні? При розумному господарюванні лише екскурсійні маршрути замками львівщини могли б приносити достатньо великі прибутки. Невже всім байдуже?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 5-8-2003 у 11:33


Стосовно замків "Золотої підкови".
Ще минулого року держава обіцяла виділіти 5 млн. грн на реставрацію Підгорецького замку. Зокрема цього року мали дати 850 тис. Проте жодної копійки не поступило.
Львівська галерея мистецтв своїми силами і силами спонсорів робить все, щоб поктащити стан замків. В Підгорецькому закінчують міняти дах. Потроху реставрується Золочівський замок. Цього року там мають встановити опалення, яке взявся спонсорувати п.Писарчук (обіцяв дати 350 тис. грн.)
На початку літа пройшла інформація про початок розкрутки Олеського замку. Планувалися проведення там лицарськіх боїв, фолькльорних концертів та ін. Але наскільки мені відомо це все провалилося.
Складається враження що ці замки потрібні тільки галереї мистецтв, хоча напевно від них могли отримувати прибутки і держава і туристичні фірми.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 5-8-2003 у 11:48


Власне, до цого я і веду. Але розмова є порожня, якщо вона не підкріплена реальними пропозиціями. Я можу безкоштовно доставити 5000 листівок по львівських підприємствах. Чи знайдеться хтось хто їх надрукує і пристойний банк, який відкриє благодійний рахунок?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 6-8-2003 у 09:17


Наскільки мені відомо останнім часом банк "Фінанси та кредит" пробує допомагати Львівській галереї мистецтв (замки знаходяться у її віданні). Тому я думаю, що за спеціальний рахунок можна домовитись, а от з приводу друку ????
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 6-8-2003 у 09:28


Для підприємст, що безпосередньо займаються друком - це невеликі затрати. Собівартість однієї листівки А5 формату навіть повноколір не такий вже й дорогий. А можна зробити це і на різографі, що взагалі копійчане. Правда одними листівками тут не обійтися, необхідно створити ініціативний центр з небайдужих людей, котрі б обійшли ці фірми (в першу чергу туристичні) і поговорили з керівниками. Гадаю, можна навіть їм пообіцяти квитки в замки чи саму галерею на суму, котру вони пожертвують.
Плюс відкрити рахунок для добровільних приватних пожертв, гадаю сотня друга справжніх львівян ще у Львові набереться і якихось 10 гривень в місяць вони пожертвувати зможуть.
На роботи можна залучити студенську молодь. Для будівельників, художників, істориків і інших це буде не поганою практикою.
Під лежачий камінь, панове вода не тече.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Нормалайзер
Академік
****



Повідомлень: 326
Зареєстрований: 27-9-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-10-2003 у 13:50


Зле приймають в Олеському замку...
Були трьома сім"ями, з дітьми, 11 чоловік. Просили екскурсовода - не дали, нас, виявляється, не тридцять... Сказали нам приєднатись до екскурсії, що тривала на верху. Приєднались. Тоді хамидло, яке чомусь називало себе екскурсоводом, спитало нас: "Ви науковці?" Серед нас - два кандидати наук, але я не розумію, яке то мало значення... А тоді взагалі фраза: "Я забороняю вам слухати екскурсію, а якщо ви будете продовжувати її слухати, я покличу охорону і вас виведуть"...

Я думаю, що фінансують їх зле. Але не настільки, щоб не змінити запацькані ярлички... А якщо вони не настільки багаті, щоб й то собі дозволити, чому не хочуть грошей від мене за екскурсію з екскурсоводом? І навіщо їм в штаті хам?

А мораль сєй басні такова: скільки бика не пробуй доїти, те молоко не дуже й можна пити... Скигліти менше треба. І працювати, робити те, що по силах. І любити людей.




я заперечую проти будь-яких передруків моїх повідомлень з цього форуму будь-коли й будь-де, крім цього форуму
http://drymba.net/
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 10-10-2003 у 16:12


Про те, що є штатні проблеми в самих замках то є правда. От тому я й кажу потрібно працювати і перш за все працювати небайдужо. Подивіться на Крим, там пам"ятка на пам"ятці і всі працюють, приносять гроші і в держбюджет і в бюдет автономії і в бюджети місцевих музеїв, більше того ще й місцеві мешканці умудряються на тому підробити. А що ж таке з нами?



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 10-10-2003 у 18:52


Шкода, бо Західна Україна надзвичайно багата на пам’ятки, пам’ятники і прекрасну природу. Я з Південного берега Криму не вилазила, а цього року побувала в Закарпатті, і закохалась в цей чарівний куточок України, як дівчисько зелене! :) Але - теж саме! В мотелі діалог: "Дайте рушника". "А ви свого не маєте?". З екскурсіями взагалі кепсько, а я ж готова платити! Кримчани, втім, мушу визнати, заїлись - ціна послуг перевищує якість рази в три-чотири, але хоч послуги є! :(



Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 13-10-2003 у 11:51


Ліниві ми тут на заході, дуже ліниві. Наразі ще не вміємо працювати у сфері послуг, доречі то стосується сфери послуг взагалі. Куди б ви не звернулися на вас подивляться так, мов би ви до них до дому і там щось вимагаєте не платячи зовсім грошей.



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марина
Новак
*



Повідомлень: 6
Зареєстрований: 14-5-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-6-2004 у 08:55


В Золочівському замку дуже сподобалася екскурсія. Гід знову розповідала настільки захоплюючи, що час збіг непомітно.
Щодо Олеського замку- чекала чогось більшого :-(
До речі, в Жовкві познайомилася з хлопцем, він провів нас по Жовкві, а потім і в Крехів з нами поїхав. Він фанат своєї справи, працює на розкопках, знає багато. У кого є бажання - пишить на мою електронну адресу(vorurteil@hotmail.com), я надішлю його координати.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 24-11-2007 у 13:15


Кожен справжій замок має мати свого привида :)
Про примар, які блукають замками “Золотої підкови” читайте тут: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=60811




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-11-2007 у 14:36


Чув, що планується новий фестиваль на Золочівщині. Думаю, в межах фестивалю будуть задіяні деякі замки. А може навіть якусь копійчину на них потратять.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Онук Юрій
Дійсний член
***



Повідомлень: 228
Зареєстрований: 10-12-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Нірвана

[*] написано 25-11-2007 у 11:57


Що року коли пішки з наплічником, у кращі часи на авто, в Підкамінь велосипедом від батьків, але відвідую наші безціні місцини! Що до Підкаменю то там видно що щось роблять та бракує коштів і то фатально, у Підгірцях відшклябують по одній туберкольозній паличці в рік там проблема у виконавцях робіт, бачив я їх ставлення до історичної ціності, Олесько ніби має все та відсутня культура, Свіж живе життям натжнгення меценатів, а у Старому селі просто смітник. Говорю це перевірено так як живу з наметом там по декілька днів і маю можливість поспілкуватися зняти відео, часом отримавшт по обєктиву бо видиш у Свіржі школярі рагулі св'яткують свої урочостості. Намагався якось провести урочисту частину свого весілля в Олеську скажу що не відмовили але поспілкувавшись на місці відмовився, сервісу ні якого а гроші шалені, ніби все зробили як треба та не має культури та порядності. І це не проблема академії мистецт, а загально державна байдужість до розвитку туризму та збереження архітектурних ціностей! Золочів якось вдається тримати на плаву життя! Дивно!



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Олександр Ганущин
Модератор
****



Повідомлень: 492
Зареєстрований: 5-3-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Буде кращим

[*] написано 25-11-2007 у 14:17


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Що року коли пішки з наплічником, у кращі часи на авто, в Підкамінь велосипедом від батьків, але відвідую наші безціні місцини! Що до Підкаменю то там видно що щось роблять та бракує коштів і то фатально, у Підгірцях відшклябують по одній туберкольозній паличці в рік там проблема у виконавцях робіт, бачив я їх ставлення до історичної ціності, Олесько ніби має все та відсутня культура, Свіж живе життям натжнгення меценатів, а у Старому селі просто смітник. Говорю це перевірено так як живу з наметом там по декілька днів і маю можливість поспілкуватися зняти відео, часом отримавшт по обєктиву бо видиш у Свіржі школярі рагулі св'яткують свої урочостості. Намагався якось провести урочисту частину свого весілля в Олеську скажу що не відмовили але поспілкувавшись на місці відмовився, сервісу ні якого а гроші шалені, ніби все зробили як треба та не має культури та порядності. І це не проблема академії мистецт, а загально державна байдужість до розвитку туризму та збереження архітектурних ціностей! Золочів якось вдається тримати на плаву життя! Дивно!


проблема замків пане Юрію, ви досить правильно зауважуєте - в державі на горі, але частково і в окремих знавцях мистецтв на місцях. Можу розвинути думку, хоч і не є спеціалістом, але бех приватної копійки замки НЕ ВІДНОВИТИ. і майже достеменно також - не убеегти. Якщо наступного року "прорве" загату нерозуміння і собаки, що на сіні - Свірж мав би перший піти в концесію, на 49 років. За ним інші. Інші кроки - популяризація та окремі фанати своєї справи (дрібний ремонт у Підкамені йде саме зза цього фактору).
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 25-11-2007 у 15:49


Чесно кажучи, спілкуючись із різними людьми дотичними до замків, в мене склалось враження, що проблема не в державі і не у фінансуванні. Проблема в менеджменті на місцях.

Це дуже класно, що завдяки Б.Возницькому більшість замків перейшла до Львівської галереї мистецтв, але я маю дуже великі сумніви, що людина у 81 рік, може ефективно управляти такими об'єктами.

Я чув багато історій, про те як замки втрачали великі інвестиції тільки через, те, що керівництво не змогло вчасно чи якісно оформити документацію.

П.С. Доречі чув, що планують наступний рік проголосити роком Замків Галичини.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Ганущин
Модератор
****



Повідомлень: 492
Зареєстрований: 5-3-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Буде кращим

[*] написано 25-11-2007 у 21:24


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка

Це дуже класно, що завдяки Б.Возницькому більшість замків перейшла до Львівської галереї мистецтв, але я маю дуже великі сумніви, що людина у 81 рік, може ефективно управляти такими об'єктами.

Я чув багато історій, про те як замки втрачали великі інвестиції тільки через, те, що керівництво не змогло вчасно чи якісно оформити документацію.

.

Золоті слова....:(
на жаль

До речі про інвестиції - це ще не про наші замки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 25-11-2007 у 22:14


Я не зовсім точно висловився. Я мав на увазі не інвестиції (наскільки я розумію, вони неможливі через наші закони), а різні гранти. І історії таки розказували про наші замки, зокрема про Підгорецький.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 3-12-2007 у 14:25


Хто буде жити у Свірзькому замку?

Кабмін на своєму останньому засіданні, під фінал каденції, дозволив передати в концесію два замки та палац у Львівській області.
Нових власників отримають замок XV століття у Свіржі Перемишлянського району, замок XVI-XVII століть у Старому Селі Пустомитівського району, а також палац XIX століття у Тартаковому Сокальського району. Про це кореспонденту “ВЗ” розповів директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький.

За його словами, найбільшу цінність має Свірзький замок, боротьба за його приватизацію почалась давно. Він на 80 відсотків відреставрований і має 22 гектари рекреаційної зони. Кому його хочуть віддати у концесію на 50 років – тримають у таємниці. Інші два об’єкти - в аварійному стані. Їх передають у концесію для галочки. Тартаків гарний палац, але він згорів п’ятнадцять років тому. Старе Село – це великий замок, у якому одні мури, його ніхто не хоче брати.

Директор Львівської галереї мистецтв вважає, що замки мусять бути у власності держави, їх не можна віддавати у приватні руки. “Свірзький замок – XVI століття, єдиний замок на Львівщині. Ним займається Спілка архітекторів України двадцять років, - каже Борис Возницький. - Архітектори вже зробили більше половини реставраційних робіт. А тепер його хочуть забрати. Прийде якийсь бізнесмен і буде там жити п’ятдесят років. І нікого туди не впустить”.

Відомо, що діє мораторій Президента України Віктора Ющенка про заборону передавати будь-які пам’ятки архітектури у приватну власність. Борис Возницький говорить, що це рішення пролобіював губернатор Львівщини Петро Олійник. За його словами, начальник обласного управління охорони архітектурної спадщини Василь Івановський двічі їздив до Києва з приводу цього питання.

Джерело: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=60902

P.S. Що скажуть форумці про концесію? Варто чи не варто віддавати замки у "приватні" руки?




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 3-12-2007 у 19:44


Тут, чесно говорячи відчуття двоякі. Як на мене, то і так зле і так недобре.
З однієї сторони концесія зло, бо можуть все розтягнути.
З іншої сторони силами держави і галереї, ці замки ще за 10 років догниють до кінця. А стосовно ремонту на 80% про який згадує Возницький, то був я там 2 місяці тому. Якщо напівзгнивший паркет, побиті батереї, і облуплені стіни це 80% ремонту - ну що ж, круто!

Якщо кого буде цікавити, то можу викласти фотки.

Як на мене, то потрібно здавати в концесію, але НОРМАЛЬНО описувати умови використання і НОРМАЛЬНО це все контролювати. Чомусь як приватний бізнес, то можна нормально угоди укладати, бо то своє. А як державне, спочатку пишуть недивлячись (а скоріше просто очі закривають за відповідну мзду), а потім крику повно "нас намахали!!! "
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 5-12-2007 у 14:24


Не знаю які лицарські бої планувались в Олеському замку в 2003 році, але мій ансамбль старовинної музики час від часу з 2005 року на запрошеній основі виступає в Олеському замку з концертами. В основному це запрошення від турагенцій показати інтуристам яка музика була колись в давнину. Але часом і наші рідні земляки не нехтують старовинною музикою у професійному виконанні ;)
Тепер планується ще виконання танцювальної старовинної музики з танцювальним колективом.
Концерти проходять у ресторанчику Олеська - "Гридниця". Там 2 дуже красиві зали в старовинному дусі з дуже хорошою акустикою і дуже симпатичною, привітною і завжди підтягнутою пані Ярославою :)




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Ганущин
Модератор
****



Повідомлень: 492
Зареєстрований: 5-3-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Буде кращим

[*] написано 5-12-2007 у 23:01


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Тут, чесно говорячи відчуття двоякі. Як на мене, то і так зле і так недобре.
З однієї сторони концесія зло, бо можуть все розтягнути.

Щл розтягнути.... цеглу?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 13-12-2007 у 17:05


2008 рік на Львівщині – Рік замків
Голови Івано-Франківської та Тернопільської обласних рад підтримали ініціативу голови Львівської обласної ради Мирослава Сеника про проголошення 2008 року Роком замків. З такою ініціативою Мирослав Сеник виступив на Тернопільщині під час підбиття підсумків Року Пінзеля, який спільно провели у трьох областях.

Джерело: http://zik.com.ua/index.php?news_id=116307

P.S. Чи відчують щось замки від цих ініціатив?




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 13-12-2007 у 22:53


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
2008 рік на Львівщині – Рік замків
Голови Івано-Франківської та Тернопільської обласних рад підтримали ініціативу голови Львівської обласної ради Мирослава Сеника про проголошення 2008 року Роком замків.

P.S. Чи відчують щось замки від цих ініціатив?

Це запитання чи відповідь?:(




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 15-12-2007 у 15:00


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Це запитання чи відповідь?:(


Це прихований песимізм ;) Бо благі наміри наших можновладців у більшості випадків залишаються порожніми словами...
Нажаль :(




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 16-12-2007 у 12:18


На жаль, наші люди справді не поважають ні себе, ні інших, тому і проблеми :(



ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1363
Реклама: