Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Чи впаде Вавілонська вежа?
Sergi Adamchuk
Академік
****



Повідомлень: 421
Зареєстрований: 29-7-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 8-8-2003 у 08:07
Чи впаде Вавілонська вежа?


Розтлумачу сабж: чи настане колись час, коли всі люди спілкуватимуться однією єдиною мовою?

Зараз імхо спостерігається тенденція "девавілонізації". Національні мови колись втратять своє теперішнє значення, яке б не було ставлення до своїх національних мов, але єдина світова мова має очевидні практичні переваги. Мабуть така мова це буде англійська, за останній час її значення в світі значно зросло.
Як ви ставитесь, що наші нащадки таки колись забудуть українську мову (як і російську, польську)...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 8-8-2003 у 08:49


Наведу паралелі. Після з"яви європейського союзу його країни недарма пережили сплеск правизни і недарма франція затурбувалася знов про свою національну самобутність, намагаючись викоренити зайву англомовність. Як би не було зручно людству спілкуватися єдиною мовою, які б легкі для вивчення есперанти не придумували гуманні світочі філології, там до того ще як до Багдаду рачки.



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 8-8-2003 у 09:07


Об"єктивно все йде до того, що всі будуть спілкуватися однією мовою. По суті, вже сьогодні всі освічені люди (крім французів, валлонів і квебекців) можуть спілкуватися одною мовою. На черзі менш освічені, а також французи, валлони і квебекці.

Мова ця може і не найкраща, особливо ії правопис. Але як сказав Людкевич на зборах західно-української інтелегенції, що відбулися в вересні 1939 року в примішенні оперного:
"Панове-товариші... Прийшла до нас Червона Армія.
То маємо тепер її любити..."
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 8-8-2003 у 09:26


ти маєш на увазі англійську?
Не свідчить. У 18 чи 19 столітті таку саму функцію (всі освічені люди і т д) виконувала та ж французька, а ще раніше - латина. Був навіть свій період у німецької, тільки не згадаю, коли, але точно був - то я пам"ятаю з лекцій нашим філологам, на які я ходила знічев"я.




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 8-8-2003 у 09:37


Так, була і латина і французька і німецька... Влане тому французи, валлони і квебекці і впираються. Але тільки зараз ми живемо в інформаційному суспільстві, а інформація та здебільшого на англійській.
В принципі, китайська мова могла би претендувати на цю роль в майбутньому. Але проблема в тому, що вона занадто "китайська". Освоїти їєрогліфічне письмо пересічна людина може тільки вправляючись з дитинства. А крім того, ті хто його придумував не передбачили компютерів. А мати 10 000+ клавіш на компі мало хто собі дозволить.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 8-8-2003 у 09:42


Видається все йде до виокремлення мови міжнародного спілкування. Так, це буде англійська. Проте хто змусить півтора мільярди кітайців нею спілкуватись? Національні мови матимуть майбутнє аж доки будуть потрібні у спілкуванні. Українська буде потрібна поки будуть існувати, вибачте, такі як ми.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 8-8-2003 у 09:59


Не думаю, що все ж такого не станеться. Причина проста, на сьогодні лише 2% людства має вищу освіту, 5% володіє більше ніж однією мовою. Освідчена частина людства вже і зараз можевільно спілкуватися мієж собою англійською, а до глобального оволодіння, гадаю не дойде. Занадто великий відсоток людей не мають змоги навчатися взагалі.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 8-8-2003 у 10:11


Мені здається, що в вчорашня холодна війна в майбутньому заміниться культурнорасовим протистоянням християнської європейської цивілізації з буддистсько-конфуціанською китайською. Мова спілкування буде залежати від того де проходитиме "лінія фронту". Очевидно, що більша частина Росії буде так- чи інакше поглинута китайцями. Там вони звичайно ієрогліфи будуть вчити змалку.
Християнська частина світу змушена буде спілкуватися по англійськи. А національні мови будуть потихенько розчинятися.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 8-8-2003 у 10:17


мова майбутнього - ассемблєр!



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 8-8-2003 у 10:23


О no, тільки не асемблер, хай вже краще китайська.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-8-2003 у 10:33


Асемблер не кросплатформний. А універсальна мова повинна бути кростплатформною.

З точки зору лінгвістики це абсолютно можливо. І це можливо вже мало місце в глубокій древності (принаймні є така версія).
У будь якому випадку ностратичною макросім'єю мов покрито більше половини населення землі. Шкода, що Ілліч-Світич загинув в 33 роки...

Можливим шляхом утворення єдиної мови є технічний прогрес, який постійно приносить нові терміни, які як правило стають універсальними для усіх мов. І частка етнічного постійно звужується.

Проте слід враховувати і протилежне - мова є атрибутом держави - поки не буде всесвітнього уряду ( а його напевно не буде ніколи) цільної всесвітньої мови не буде.

Та не дуже й хочеться!!!




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 8-8-2003 у 10:38


"З точки зору лінгвістики це абсолютно можливо. І це можливо вже мало місце в глубокій древності (принаймні є така версія).
У будь якому випадку ностратичною макросім'єю мов покрито більше половини населення землі. Шкода, що Ілліч-Світич загинув в 33 роки... "

Прошу детальніше на цьому місці.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-8-2003 у 13:20


А що детальніше?

Мав на увазі, що славетний (і можливо найвидатніший) лінгвіст сучасності Владислав Ілліч-Світич загинув у 1966 році (у віці 33 років), але встиг зробити чи не найбільше відкриття у історичній лінгвістиці - ностратичну макросім'ю мов, яка об'єднює своїми коренями індоєвропейську, картавельську, семітсько-хамітську, дравідійську, уральську та алтайську мовні сім'ї і цим дав поштовх для початку пошуку єдиної прамови людства.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 8-8-2003 у 13:59


От саме це мене і цікавить. Як не важко - основні тези його теорії. Які ще були мови, де поширені, тощо.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 8-8-2003 у 14:27


Житимуть нації, мовами яких говоритимуть комп'ютери...

(c) В. Перхач
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-8-2003 у 15:29


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
От саме це мене і цікавить. Як не важко - основні тези його теорії. Які ще були мови, де поширені, тощо.


Ну це дуже об'ємне питання. Треба читати літературу по праісторії людства. Там лінгвістичний підхід (нарівні з археологічним) є базовим.

Серед книжок можу підказати наприклад (точно не пригадую назви так що звиняйте якщо щось не так) Павленко (?) "Праісторія Русів". Там цілий розділ про палеомови та обширна бібліографія.

До речі, до ностратичної сім'ї ще ескалеути відносяться. Як я міг забути! :)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 8-8-2003 у 15:43


В мене є час сидіти на форумі, проте ніц нема читати ті книжки, які забажаю - на одну невеличку книгу затрачується часом теиждень чи два. Тому і прошу пана хоч у тезах викласти - цікаво ж. І не тільки мені :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-8-2003 у 16:30


А тут проблема. Чи можу наприклад я викладати теорію з якою ледве знайомий? Якби був живий мій батько (а він був дуже великим авторитетом у палеоісторії та етнографії), то я міг би просто його озвучити на Форумі, але на жаль ...

Напевно доведеться притягувати сюди якогось професійного історика високого класу. І лінгвіста.
А як в мене буде більше часу то спробую щось викласти з того що знаю. Але як науковець страх як не люблю розказувати те, що сам критично не зміг оцінити




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-8-2003 у 16:59


Одне можу відповісти
Цитата:

де поширені, тощо


Мовні сім'ї, що об'єднані в Ностратичну макросім'ю

Індоєвропейська - повинні самі знати - Європа (і колишні колонії) без Кавказу, без басків та угрофінів, плюс Іран, Індія,
Таджики. Колись ще були Хетти (Турція).

Картавельська - грузія (можливо баски)
Семітсько-хамітська - близький Схід (араби та євреї)
Дравідійська - Індія (базове населення без Аріїв) і сусіди
Уральська, Алтайська - географія очевидна.
Алтайська - тюркські мови, монгольські, тунгуські, корейські та японські мови
Пенуті - індіанці пенуті, майя, какчикель, мама, кече, кекчи, киче
Ескалеутська - Ескімоси+Алеути

Це ностратичні мови. Ностратична прамова розпалась на окремі мови (що потім стали сім'ями) в IIX тисячолітті до нашої ери.
Індоєвропейська прамова почала розпадатися в V тисячолітті до н.е.


Крім ностратичної є ще сінокавказька та афроазійська макросім'ї. Крім того, практично не класифікуються мови дрібних племен індіанців Північної Америки, Австралії,Південно-Східної Азії

Сінокавказька = Китайці+Кавказ


Мовний поділ не відповідає расовому!! Асиміляція та запозичення чужих мов в давнину було поширеним явищем, тому не слід дивуватися, що мови кавказьких європеоїдів та китайських монголоїдів мають спільне коріння


Усе написане є списане з книжок і критично мною не оцінено. Прошу не критикувати, бо це все-рівно не моя думка


PS Десь я угрофінів загубив. Можливо вони до Уральських відносяться, але не знаю :(




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 9-8-2003 у 19:07


Андрій Пелещишин 8-8-2003 в 16:59
<Ностратична прамова розпалась на окремі мови (що потім стали сім'ями) в IIX тисячолітті до нашої ери. >

Хм. Це ще і воно тоді було?
Щось мені таке пригадується, що про цей період як про час ще купи пакостей вельми катастрофічного плану згадували.




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-8-2003 у 21:42


Брррр. Можна змістовніше висловитися? Бо питання я не зрозумів.

А про пакості я не знаю. Принаймні не розумію про що йде мова.

Розпад очевидно відбувся природнім шляхом. Без глобальних катастроф. Площа заселення збільшилась, контакти між племенами ускладнилися...




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 11-8-2003 у 10:19


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
PS Десь я угрофінів загубив. Можливо вони до Уральських відносяться, але не знаю :(

Угрофіни (мадярська, естонська, фінська мови) відносяться до Уральських.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aleksandra Fink-Finowicka
Дійсний член
***



Повідомлень: 158
Зареєстрований: 18-5-2004
Місто: Warszawa
Нема на форумі

Настрій: кохаю свого мужа!!

[*] написано 16-6-2004 у 23:44


Я колись написала віршик, може яка добра людина розтлумачи його українською, бо ж я трохі неграмотна.
Zbuduj ze mna wierze Babel
chce dosiegnac z Toba nieba
co dwie glowy, cztery rece
czego wiecej nam potrzeba?
Dwom osobom duzo trudniej
niz milionom jest budowac
lecz we dwoje duzo latwiej
mozna znalezc wspolne slowa
Мені здаєся із цю вежою це трохі така метафора. Могло бути так, що давні в людей були спілне думкі. Хтось казав щось – та й всі з нім погодилися. Ну як маленькі дитини, які ще не вміять говорити, але чогось поміж собою дуже добре розуміяться одно одного. Коли вони будували Вежу Бабел Бог вчинів так, що люди почели думати кожний своїмі думкамі, тому в одней хвилині стали різне мови із одней.
Доречи різноманітосьть мов ц світі чиніт його кращим!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 17-6-2004 у 00:01


Щось таке:
Вавилонську зробим вежу
Досягнем з тобою неба
Є нас двох і рук чотири
Що нам більш для цього треба?
Вдвох нам буде значно важче
Ніж мільйонам будувати
Хоча двом нам значно легше
Слова спільні підбирати
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Веселка
Дописувач
**



Повідомлень: 82
Зареєстрований: 30-4-2004
Нема на форумі

Настрій: помаранчевий

[*] написано 17-6-2004 у 10:42


"Ось яка картина постає з чергового щорічного звіту про стан мов у світі, оприлюдненого розташованим у Вашингтоні Інститутом світового стеження: “Кількість мов, якими розмовляють люди нашої планети, протягом останніх століть постійно зменшується. А сучасна глобальна цивілізація ще й прискорює цей процес. Протягом останніх п’яти століть зникло від 4 до 9 тисяч мов. Причиною були війни, масові винищення цілих народів та окремих етнічних груп, міграція населення та асиміляція національних меншин. На цей час населення нашої планети розмовляє 6800 мовами. За прогнозом Інституту, до кінця ХХІ століття від 50 до 90 відсотків цих мов зникнуть. ...Протягом століття мають шанси вижити лише 600 мов світу, які вивчають в школах, на курсах тощо... Найпоширенішою на планеті є китайська мова мандарин, якою розмовляють 885 млн. осіб. За нею йде велика трійця: англійська (514 млн.), гінді (496 млн.) та іспанська (425 млн.)”. "
В. Радчук

Раджу почитати http://www.vesna.org.ua/txt/radchukv/03.html

Не залишається нічого як змиритись з тим,що глобалізація рано, чи пізно візьме своє. Та все ж складно уявити, щоб різні нації заговорили однією мовою. Кожен народ має власне сприйняття світу, яке напряму пов"язане з мовою. Думаю, можлива універсальна мова у технічних сферах, але не у щоденному житті. Для існування єдиної мови, потрібе не тільки єдиний уряд, але й багато інших факторів,напр., кліматичні умови, а найважливіше - одна свідомість і думка, мислення. поки ми не роботи, це неможливо.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1383
Реклама: