Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Гімн України
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 10-8-2003 у 11:01
Гімн України


Яка саме пісня для вас особисто - гімн України? І, головне, чому?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 10-8-2003 у 19:40


"Ще не вмерла України" - у виконанні Пономарьова



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 10-8-2003 у 20:54


"Ще не вмерла України" і тільки вона. Чому? Бо вона - гімн. Бо з усіх перелічених пісень саме вона найбільш хвилює мене, змушує відчувати піднесення, гордість за те, що я - українка, козачка (бо з боку бабусі у мене в роду є козаки), бо у неї прекрасна, урочиста і дуже мелодійна музика, і слова, які особисто в мені завжди будять надію. А "Боже Великий, Єдиний" - прекрасна молитва, саме так я її сприймаю, і в нашій церкві практично кожна недільна служба якраз нею і завершується :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 10-8-2003 у 21:42


Якби можна було вибрати 2 пісні - вибрав би Петриненка. А так "Ще не вмерла Україна" - гімн, гімн який у нас намагалися забрати, сховати, стерти з нашої пам'яти. Як асвабадітєлі так і теперішня влада...
Коли обговорювалися слова гімну - почув інтерв'ю Поплавського - він там таке молов... Натякав, що гімн має бути схожий на його пісню про Україну. Хотілося плюнути в лице,...
Добре, що нашим обранцям стало розуму не зробити так як в Росії та Білорусі!




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 10-8-2003 у 21:49


Цитата:
Першим відправив користувач Юра
Коли обговорювалися слова гімну - почув інтерв'ю Поплавського - він там таке молов... Натякав, що гімн має бути схожий на його пісню про Україну. Хотілося плюнути в лице...


Свят-свят-свят!!! Як файно, що я того не чула - з моїми нервами :lol: Ні, що б там не казали, є Бог на світі! Бо як уявлю собі, як Поплавок презентує... ну, як би це назвати у його виконанні, те, що у нормальних людей називається "співати" - аж мурашки по шкірі! :rolleyes:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 10-8-2003 у 22:15


Для мене чинний гімн - туга за втраченою державністю, сподівання на краще. Це минуло - то й має минути гімн.
Натомість Петриненківська Україна - саме та пісня, що була на вустах тих, хто здобував нашу теперішню Україну. Яка не "ще невмерла" а саме живе і якій "неможна не цвісти".
Саме ца пісня залишає в мене відчуття гордості і любові а не відчуття туги і бажання оборонити.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Зіронька
Дійсний член
***



Повідомлень: 183
Зареєстрований: 23-5-2003
Нема на форумі

Настрій: вересневий

[*] написано 10-8-2003 у 22:42


Мене чомусь більше проймає саме Петриненкова "Україно". Саме ця пісня викликає у мене сльози гордості і ще чогось такого, що я висловити не можу.
А "Ще не вмерла..." з суто лінгвістичного аналізу викликає якись острах (ще не вмерла, але ж все попереду). Але, погоджуся з Юрієм, Пономарьов виконує Гімн неперевершено. Знову ж таки, до сліз.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 10-8-2003 у 23:35


"Ще не вмерла" не Україна, а "України ні слава, ні воля". Відчуття туги у мене гімн не викликає, а бажання обороняти повинно бути, особливо зараз, як ніколи. Пісня Петриненка - чудова, дуже лірична, саме ніжна, надто ніжна для гімна. Хоча... це справа особистих уподобань. Можна вважати цю пісню неофіційним гімном України (в Уругваю неофіційний гімн - знамените танго "Кумпарсіта" ;) Все ж теперішній гімн України змінити я не хотіла б.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 11-8-2003 у 08:09


наявний, безумовно.

Наведу доречну цитату з Народної Газети:

Здавалося б, яке діло кореспондентці громадського російського телебачення Наталі Кондратюк до українського гімну? Виявляється, їй дуже не подобаються слова гімну. Своїми враженнями вона поділилася із співачкою Ані Лорак, що виступала в її телепрограмі «Автограф». Співачка ніби цього тільки й чекала: о, да, ужасниє какіє-то слова... душу, тіло ми положим... і вражою злою кров’ю... Просто страх! Надо нємєдленно менять слова, каже з московським акцентом Ані Лорак. Н. Кондратюк згідливо киває головою, задоволена з того, що знайшла однодумницю. Те, що Ані Лорак з доброго дива вплела в текст П. Чубинського слова із Шевченкового «Заповіту», ніскільки не збентежило журналістку. Подумаєш, дрібничка...
А. ШЕВЧЕНКО, Народна газета




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 11-8-2003 у 08:16


Ані Лорак=Дурепа



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь
Академік
****



Повідомлень: 656
Зареєстрований: 13-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: порожній

[*] написано 11-8-2003 у 08:34


Ти зробив такий висновок згідно анекдоту про розумних і красивих жінок?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 11-8-2003 у 10:18


Цитата:
Першим відправив користувач Василь
Ти зробив такий висновок згідно анекдоту про розумних і красивих жінок?


Думаю, все ж більше з її інтерв’ю і того, що вона там ляпнула... :rolleyes:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-8-2003 у 13:48


Задоволений існуючим Гімном України і вважаю його найкращим на сьогодні.
Хоча в глибині душі над усе люблю і хотів би бачити на цьому місці "Боже великий, єдиний", бо стараюся у всьому ставити на перше місце Бога, розуміючи, що всі ласки від нього, і допусти теж. Сумую, що багато людей сьогодні втратили для себе Бога чи ще не знайшли його, і ,чомусь, особливо жаль тих, що будують свою релігійність беручи за еталон народні традиції, переплутавши причину з наслідком.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 11-8-2003 у 19:18


Ні, згідно її інтерв'ю. Взагалі то інтерв'ю співачок-звьозд краще не слухати взагалі. Переконався це на прикладах з Біличкою, Лорачкою і Могилевською.
перепрошую за оффтоп




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 11-8-2003 у 22:44


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
чинний гімн - туга за втраченою державністю, сподівання на краще. Це минуло - то й має минути гімн.

Ага. Тобто зараз треба включити у гімн рядок "Кучму у відставку". А потім "До боротьби за членство в Євросоюзі - будьмо готові". А як вступимо туди то що треба буде знову міняти?

У нас прекрасний гімн і заради всього святого не треба його зачіпати. А то доведеться, як росіянам заводити офійного гімнюка, що буде переписувати гімн в угоду кожному новому режимові. І як в Росії, почнем міняти герби, прапори...
Гляньте в тред присвячений гімну Польщі. Для людей, делеких від польської історії і традицій текст повний абсурду, а останній куплет-- просто комедія. Але кожен поляк знає свій гімн напам"ять і гордиться ним, чого і нам бажаю.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 12-8-2003 у 07:51


Справді, пам"ятаєте, як наші сусіди гімн міняли? З усіма цими конкурсами і варіантами кіркорових та жиріновських. Як на мене, то було просто огидно і принизливо, а якщо слідом і ми щось подібне втнемо, це буде ще огидніше й принизливіше.



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 12-8-2003 у 09:36


Люди добрі! Хто каже міняти Гімн? Мені дуже прикро що обговорення відійшло від основного питання ЯКА ПІСНЯ ДЛЯ ВАС ОСОБИСИТО - ГІМН УКРАЇНИ. Не офіційно, а для Вас.
Ваша відповідь не означатиме несприйняття чинного - я, хоч і проголосував за "Україно", встаю і співаю пісню на слова Чубинського - бо то є гідний Гімн України.
Але, але. Для мене особисто, для Моєї України, я обрав би пісню Петриненка. От і все.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sophijka
Дописувач
**



Повідомлень: 88
Зареєстрований: 21-11-2002
Нема на форумі

Настрій: Дощовий

[*] написано 12-8-2003 у 18:14


Оце спершу прочитала про інтерв'ю з Лорачкою, а вчора сама натрапила на інтерв'ю з Кличком... На запитання, яку пісню він заспівав би караоке, відповів гімн Рад. Союзу. Бо це перша пісня, що він вивчив:) Так, згадалося:)



Чого вартує життя, якщо одна лиш його проба і є ним?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 12-8-2003 у 22:24


Колись у школах гімн Радянського Союзу знали навіть двієчники - це було обов’язковим. Вчителі зі шкіри вилазили, бо у протилежному випадку отримували по шапці. Цікаво, чи багато нинішніх школярів знають хоча б перший куплет гімну України?

"Ще не вмерла України" - так щасливо співпало, то і офіційний гімн, і той, який я би обрала для Моєї України :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 12-8-2003 у 23:06


Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Колись у школах гімн Радянського Союзу знали навіть двієчники - це було обов’язковим.

Найсмішніше, що не завжди. А саме з 1953 і до 1978 текст радянського гімну, написаного Сергієм Михалковим, був засекречений, бо там чи не в кожному рядку згадувався Сталін. Доходило до конфузів. Напр. піл час хокейної суперсерії 1972 р. між збірною СССР та НХЛ.
Канадці вирішили, щоб в разі перемоги кожної команди її гімн співався на живо. Для цього, попросили слова гімну в радянської делегації... і Канада була в шоку. Мало того, що жоден з гравців, чи членів делегації не знав слів свого гімну. ТРИ дні взяло узгодити в ЦК КПСС підправлений знову ж Михалковим лише один куплет "підпільного" гімну. Населення СССР після 20-и років засекречення вперше знову почуло слова свого гімну. А були ж люди, які, ще не забули офіційний --сталінський гімн, і не впізнавали. На післяматчевих прес-конференціях, радянці пітніли і холонули, від безневинних питань типу: а скільки куплетів в вашомі гімні, а хто автор, а коли прийнято.

З прийняттям брежнєвської конституції в 1978 все тому ж С.Михалкову, вже втретє доручили переписати текст гімну, на цей раз повністю. Тоді ж і закріпилося за ним звання гімнюк. Колеги по поетичному цеху так його називали поза очі. На, що Михалков, як кажуть відповідав. "Да гимнюк, и стихи там говно, но петь будете стоя".

Але навіть тоді, ніхто не сподівався, що тому ж С. Михалкову доручать в четвертий раз переписувати текст гімну на цей раз вже для Росії.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 12-8-2003 у 23:17


Цитата:
Першим відправив користувач rost
Найсмішніше, що не завжди...
Але навіть тоді, ніхто не сподівався, що тому ж С. Михалкову доручать в четвертий раз переписувати текст гімну на цей раз вже для Росії.


Ну, принаймні, за часів мого навчання (1980 - 1990 роки) так було.
А історію дуже цікаву ви розповіли, дякую щиро :)

Пам’ятається, як хтось з росіян же, кепкуючи з гімну Рад. Союзу, переписаного в четверте, під тим соусом, що це частина російської історії, сказав: "Добре, що німці не такі трепетні, а то б і досі "Дойчланд, Дойчланд убер алес" співали...

Сподіваюсь, це не оф-топік? :o
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1403
Реклама: