Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Історичні постаті: Роксолана
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

question.gif написано 11-8-2003 у 22:15
Історичні постаті: Роксолана


Я маю на роботі роботі велике горе. Моя шефіня – росіянка. Оскільки моя звичка розмовляти українською викликає у неї якийсь своєрідний комплекс меншовартости, вона час від часу розважається тим, що починає колупати мене за “ваших хахляцкіх гєроєв”. Колупає довго і нудно, без жодної уяви і знання того, про що вона говорить, тому виходить часом смішно, часом – обурливо, а зазвичай – тупо. Сьогодні ж їй припекло поговорити про Роксолану. Так-так, про ту саму легендарну жінку Сулеймана. Оскільки про цю жінку їй відомо лише те, що вона була і що вона скрутила великого султана в баранячий рік і запхнула собі під каблук (чи що там мали на ногах гаремні жінки? Ну, під п’яту, одним словом), то тут моя начальниця дала волю фантазії, причому з такою категоричністю висувала свої твердження, ніби тоді жила в гаремі. З її слів про Роксолану випливало, що та була хтивою розпусницею, яка приманила султана лише передком, що вона ледь не сама під татарського коня кинулась, щоби її забрали в полон, що вона була тупою, як корка, і водночас хитрою, як лисиця, та підступною, як змія, особою, бо повбивала невинних дітей своєї суперниці (те, що в протилежному випадку повбивали б її власних дітей, до уваги, очевидно, не бралося), а наприкінці монологу спитала “Ти ж не думаєш, що вона була такою хорошою, як це показали в однойменному серіалі?”.
Цілком очевидно, що для мене і моєї начальниці слово “хороша” має діаметрально протилежні значення. Серіал, я зізнаюсь чесно, дивилася весь – каралась, мучилась, але дивилася – бо український. Тепер, як я розумію, не дарма, бо знаю, про що йде мова. В серіалі тому все на те виглядало, ніби Роксолана приймає участь в житті гаремному якось опосередковано. (А вона ще ж і в політичному житті участь приймала, і ще й яку участь!) Все нібито відбувається незалежно від неї, незалежно від її волі, а вона тільки зводить гарні очі до стелі і каже “О, мій повелителю”. Крім того, токмо волею сценариста вона постійно робить такі дурниці, що й на голову не натягнеш – то дитину потай охрестить, наче не знаючи, що в гаремі слова “потай” просто не було, то ще утне щось подібне, і чим така ляля могла приманити султана аж так, як вона це зробила, я не знаю. Тому я хочу спитати у вас, а що ви думаєте про Роксолану? Основні історичні факти мені відомі – мене цікавить ваша думка. Моя полягає в тому, що Анастасія Лісовська, потрапивши в неволю, зуміла не тільки вижити, а й досягти того, чого до неї не вдавалось жодній жінці при дворі султана – реальної влади за життя чоловіка. Мене нудить, коли з неї намагаються зробити карамельку, вона не могла бути солодашкою хоча б тому, що тодішня Турція, як, втім і решта світу мало скидалась на райські кущі. Але зле також, коли намагаються звести до рівня тупої, примітивної самиці, яка лише сексом (як дивно при гаремному багатстві вибору) звела з глузду султана настільки, що він на тридцять з гаком років забув про інших жінок, і зруйнував заради неї багато звичаїв, і навіть закони. Дякую за увагу. :saint:

А ще можна - або в цій темі, або, заводячи щоразу нову - обговорювати визначні в історії України і світу особистості -якщо це, звісно, буде цікаво. :rolleyes:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 11-8-2003 у 23:23


Я не знаю чи форум є вілповідне місце для встановлення історичної правди. Скоріше для обміну думками. Тому, не впевнений, що для твоєї шефової тут знайдуться аргументи.

І взагалі, що це за дурнувата постановка питання за “ваших хахляцкіх гєроєв”? А, які такі реальні герої є в росіян? Може Саша Бєлов з "Бригади(банди)"?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 11-8-2003 у 23:28


Та мою шефову переконувати у чомусь - то собі дорожче. Ну в чому можна переконати стовп, який стирчить посеред дороги - щоби він посунувся? Легше обійти... А мене саме це і цікавить - обмін думками. Не те навіть, якою була та чи інша особа насправді (та й чи можне це встановити достеменно?), а те, якою вона бачиться відвідувачам Форуму. Це ж так цікаво :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-8-2003 у 23:34


Якщо наїжжають на Роксолану - Ви їм Івана Сусаніна згадайте. Це яку треба було мати столицю (Третій РИМ!) щоб ціле військо з провідником впридачу не змогло її знайти.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-8-2003 у 23:38


А якщо серйозно - з людьми, які провокують інших, краще або не мати справи, або не вступати в дискусію. На роботі можна стосунки обмежити виробничими, без вступання в дискусію по історичній темі. Тим більше, що метою дискусії є дратування Вас.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 12-8-2003 у 00:18


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Якщо наїжжають на Роксолану - Ви їм Івана Сусаніна згадайте. Це яку треба було мати столицю (Третій РИМ!) щоб ціле військо з провідником впридачу не змогло її знайти.

Ото ж я і кажу-- форум для обміну думками. Сто разів про Івана Сусаніна чув, а про такий цікавий аспект не подумав.

А от, для прикладу, "русскій Лєвша", яким росіяни, так гордяться. В усьому світі ліворукий це синонім - неумільця. Так само і в повісті Лєскова. Була механічна блоха, яка могла стрибати, та післі того, як тупоголовий Лєвша її підкував, стрибати перестала.
І, тим не менше, в у росіян, вже більше століття, Лєвша -- найвищий титул умільця. Чи вони читати, навіть по своєму, не вміють?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-8-2003 у 00:31


Но-но!!!

Я сам лівша!!! НЕ ОБРАЖАТИ!!




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 12-8-2003 у 00:57


>Я сам лівша!!! НЕ ОБРАЖАТИ!!

Не ображаю. Слова лівша не вживав. Навіть ввважаю, що в боксі і фехтуванні це суттєва перевага, а у всьому решта лише, деяка незручність в праворукому оточенні.
А синоніми такі бо "рулили" в світі завжди праворукі-шовіністи. Тому незважаючи на руко-орієнтацію ми всі мусим казати -- право, справедливість, правий, правити. А також -- лівак (неякісний товар, підробка), бігати наліво, продавати наліво і т. д. І про лєвшу, то не я придумав а Лєсков.
Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
А ще можна - або в цій темі, або, заводячи щоразу нову - обговорювати визначні в історії України і світу особистості -якщо це, звісно, буде цікаво. :

Наталка...Тут такий офтопік вийшов!
Більше не буду.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 12-8-2003 у 08:00


rost 12-8-2003 в 00:57
Ото не хотів одразу відправляти.
Та й взагалі відписувати.
Але не витерпів.
Вибач, але Націоналізм - то повага до своєї а не зневага до інших націй.

Тим більше якщо зневага, вибач вже, але таки по _досить_ ... скажімо так (з присутньої форумові делікатності) _непродуманій_ причині.

_Можливо_, звісно, що я з росіянами-науковцями/(техноІнтелями) контактував більше тебе.
А тому _чітко_ бачу різницю поміж "ом" і "москалем" не зливаю їх у один горщик.
Не терплячи другого -- вважаю першого братом.
Хоч деколи мо і начистив би писок (якщо по ділу), але по-братськи. Без зневаги.

PS. (То Модераторіал) вибачте за деяку агресивність, але от не люблю я зневаги.




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-8-2003 у 09:15


Взагалі обоговорення цікавої теми ми спромоглися перевести в русло згадування якихось напівособистостей, для яких історія є предметом насмішки. Краще залишити їх у спокої та повернутися до головної теми.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 12-8-2003 у 09:49


Я лівша. Хочу закрити офтоп підсумком:
Якщо шефиня - агресивна невігласка, то залишається лише поступатися. Поступатися у всьому.
Обзивається ми - вголос тішитися її чемністю і ввічливістю, можна навіть звернути увагу на гостинність тих хахлів що терплять таку виховану жінку на своїй землі.
Не шанує героїв - сказати що справді, ті герої для іноземця зовсім і не герої, а вороги. Натомість виявити чемність до російських героїв - Павліка Морозова, наприклад.

Все дуже просто - поступливість немає меж. Є два правила поведінки з людьми що шукають на ... пригод - або дати більше за те, що просять, або чемно погодитись. В данному випадку підходить другий варіант.
Шануйтеся. Бережіть себе. Вони не варті Ваших нервів.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 12-8-2003 у 10:02


Цитата:
Першим відправив користувач dr.Trollin
rost 12-8-2003 в 00:57
Ото не хотів одразу відправляти.
Та й взагалі відписувати.
Але не витерпів.
Вибач, але Націоналізм - то повага до своєї а не зневага до інших націй.

Тим більше якщо зневага, вибач вже, але таки по _досить_ ... скажімо так (з присутньої форумові делікатності) _непродуманій_ причині.

_Можливо_, звісно, що я з росіянами-науковцями/(техноІнтелями) контактував більше тебе.
А тому _чітко_ бачу різницю поміж "ом" і "москалем" не зливаю їх у один горщик.
Не терплячи другого -- вважаю першого братом.
Хоч деколи мо і начистив би писок (якщо по ділу), але по-братськи. Без зневаги.

2 dr.Trollin
Нічого не розумію!!!!!!
Про, що це?????????
Чого це ти там не витерпів?????????
Де Націоналізм???????????????
Де зневага??????????
Чи я когось назвав "ом"* чи "москалем"**?????????
Чому "а"* ти вважаєш братом?????????
Чому не терпиш "москаля"**????????.
Зауваж, я росіян називаю росіянами, поляків поляками, американців американцями а євреїв євреями. І ніякої нації не ображав і в правилах своїх не маю ображати.

* як на мене, непристойна і образлива кличка
** загальноприйнята назва жителів Московщини, широко вживана в українській літературі. Я, однак, її ніде для означення росіян не вживав.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 12-8-2003 у 10:46


Пан, мабуть, має на увазі статтю, що розпочинається епіграфом "ми, псковскіє, маскалєй тоже не любім". Назву, нажаль, не пам"ятаю.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 12-8-2003 у 10:47


О! Спамятався -- а Роксоляну таки ж забули!!
(а питання/опитування _про_неї_ було ж Наталкою оголошене)
Ну то - вважаю, що:
_Стерва_ вона була. Але таки з Великої літери. Бо вижила.
_Жінка_ вона була. Бо закохала.
_Мудра_ вона була. Бо таки хвалять. І назності не дуже поправиш (у ті часи особливо).
_Біііідося_ (аж шкода). Бо такою ... фільмою її удостоїли :(




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 12-8-2003 у 12:10


Цитата:
Першим відправив користувач dr.Trollin
О! Спамятався -- а Роксоляну таки ж забули!!
(а питання/опитування _про_неї_ було ж Наталкою оголошене)
Ну то - вважаю, що:
_Стерва_ вона була. Але таки з Великої літери. Бо вижила.
_Жінка_ вона була. Бо закохала.
_Мудра_ вона була. Бо таки хвалять. І назності не дуже поправиш (у ті часи особливо).
_Біііідося_ (аж шкода). Бо такою ... фільмою її удостоїли :(


Супер! :cool: Багато в чому відповідає моїй уяві.

Мої любі дописувачі, я вас дуже прошу, не заводьтесь тут на теми національної ворожнечі, бо прийде ось такий адмін :mad:, і надає мені в жменю :baddevil::baddevil::baddevil: І правильно зробить. Я ж про шефіню згадала, лише щоб пояснити, як виникла ця тема ;) Наразі мене цікавить дійсно ваше уявлення про Роксолану. Якою ж треба бути жінкою, щоб досгянути того, що досягла вона, в тодішньому мусульманському світі! До слова, один з сусідніх істориків (я так, трошки пройдуся :D) заявив, що українці зі вбивці ліплять собі національну героїню. У них, треба розуміти, всі національні герої ось такі :saint:
2 Олексій: Сьогодні я вже встигла проспівати їй пісню про "Севастополь - город рускіх моряков, нє приступний для врагов" і пояснити, скільки разів і хто його брав, а також голосно і для всіх розповісти дещо цікаве про гетьмана Сагайдачного. Звісно, найкраще поводитись з такими, як з поганим сайтом, про який писав пан Андрій - не звертати уваги. Але вона останнім часом боїться мене сильно зачіпати по роботі, бо знає - якщо звільнюся, то працювати доведеться їй, а до праці у неї здорова пролетарська ненависть :cool:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 14-8-2003 у 09:33


Я задав dr. Trolin кілька дуже простих запитань і так і не дістав відповіді. Тому повторюю:
Цитата:
Першим відправив користувач dr.Trollin
rost 12-8-2003 в 00:57
Ото не хотів одразу відправляти.
Та й взагалі відписувати.
Але не витерпів.
Вибач, але Націоналізм - то повага до своєї а не зневага до інших націй.

Тим більше якщо зневага, вибач вже, але таки по _досить_ ... скажімо так (з присутньої форумові делікатності) _непродуманій_ причині.

_Можливо_, звісно, що я з росіянами-науковцями/(техноІнтелями) контактував більше тебе.
А тому _чітко_ бачу різницю поміж "ом" і "москалем" не зливаю їх у один горщик.
Не терплячи другого -- вважаю першого братом.
Хоч деколи мо і начистив би писок (якщо по ділу), але по-братськи. Без зневаги.

2 dr.Trollin
Нічого не розумію!!!!!!
Про, що це?????????
Чого це ти там не витерпів?????????
Де Націоналізм???????????????
Де зневага??????????
Чи я когось назвав "ом"* чи "москалем"**?????????
Чому "а"* ти вважаєш братом?????????
Чому не терпиш "москаля"**????????.
Зауваж, я росіян називаю росіянами, поляків поляками, американців американцями а євреїв євреями. І ніякої нації не ображав і в правилах своїх не маю ображати.

* як на мене, непристойна і образлива кличка
** загальноприйнята назва жителів Московщини, широко вживана в українській літературі. Я, однак, її ніде для означення росіян не вживав.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-8-2003 у 12:04


Нарід, ви про Роксолану збиралися писати, мені так видається.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 14-8-2003 у 13:15


Мабуть, вже не збираються :(
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 14-8-2003 у 15:11


2_Андрій (яко дописувач)
Так "Про Роксоляну" я вже, власне, і писав...
А навіть якщо і не _Позитивно_, то, принаймні, _Об’єктивно_ :)

2_rost_
<Я задав dr. Trolin кілька дуже простих запитань і так і не дістав відповіді.>
А! ну так я ж казав, що ФІДОшна система краща за Інтернетну!!
Питання просто проскочили повз мою увагу _цілком_.
Заким прокрутиш до кінця -- то щось і омине очі :(

2_Андрій_ (під шапкою Андрія-Адміністратора)
- то таки _напевно_ нема ніякої можливості у щось на "ньюсо- подібне" форум дзеркалити??

2 rost
<Де зневага?? >
Якщо я невірно зрозумів твій жарт про криворукого Лэвшу -- (не зрозумів його як жарт) -- то _Вибач_.
меа кулпа :(
можливо то є асоціативне неузгодження з мого боку (певно навіяло приблизно у той час проведеною дискусією з громадськістю).

<Чи я когось назвав "ом"* чи "москалем"**?? >
ні. Це я. І не назвав а вказав про різницю.

<Чому "а"* ти вважаєш братом??
Чому не терпиш "москаля"**??
* як на мене, непристойна і образлива кличка
** загальноприйнята назва жителів Московщини,
широко вживана в українській літературі.
Я, однак, її ніде для означення росіян не вживав.>
Вжив _Я_.
заради підкреслення про недоцільність (зокрема на цьому вельмикультурному форумі) розоповідувати оповідки про “ліворукісь ака неумілість росіян”

Щодо _термінології_.
:) (вельми передбачливо прошу зросту поблажливості у модераторів) :)
Можливо це буде офф-топом (принаймні у цій гілці)
- але от таки імхо це цікаве термінологічне неузгодження.
Про (**)- сам же ж казав
<назва жителів Московщини> Ну? Власне ж що!
Московщина (царство московское) - то не ж люд російський. То скажімо "офіціальна іпостась" росіянина ака імперця.

Позаяк я таки людина лінива (але запаслива)
– а вельми лінь було набивати заново
то вигріб з старого (за початок 2002) архіву шматок флейму,
що виник у чисто-російській ФІДО-єсі
(сидів там щоб відновити навички спілкування Російською,
а то з прикрістю завважив спад рівня.
та й люд там -- приємні інтелі)
після вбивства Івасюка і “антиросійських” (на думку люду тАмошнього) рішень місцевої Львівської влади.
А оск. я там єдиний з так далеку сидів (народ -- екс-Урльці переважно) – то і переговорював сам купу люду.

Отже.
На закиди що оті “западенці” росіян гноблять я і вказав що таки:

= = =
O>>> Запpет чисто националистический.
О>>> А почему бы пpосто не запpетить "москалям" въезжать в гоpод etc.
dTr>> учти отличают термины _Русский_ и _Москаль_,
dTr>> причем последнее весма, также отлично от _Москвич_.
О> "Москаль" -- это теpмин такого же pода, как и "чуpка" или "чеpно***ый".
О> Скажи ещё, что тоже не оскоpбительно.
O> Москаль -- это, "по опpеделению", вpаг, pусский из Московии,
Москаль – это не Русский а “Имперец” (не обязательно русской национальности)
Я что писал? "Москаль" =/= "pусский". !!!

O> его нужно побить, а по возможности и пpибить.
O> Такое настpоение весьма pаспpстpанено,
O> и _не имеет_ "отpажения" аналогичной напpавленности по отношению к "ам".
так вот я же и говорю, что КАК оно может иметь отражение (к "ам".), ежели
(Такое настpоение) имеет место к Москалям а не к Кацапам.
Дражайший -- специально во избежание дальнейших недоразумений распишу уровни
корреляции терминов
"" <=> ""
"pусский" =/= "москаль"
"москаль" = "имперец"
ТАК будет ясно???
Сергей <dr.Trollin>
= = =
Як то таки є офф-топ (передбачливо посипаю голову попелом) -- то може краще і в мило (або в u2u).
Бо таки би мені реально цікаво було би думку про ці спекуляції мої взнати.
Хоч і не критично.




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-8-2003 у 16:34


Дзеркалення можливості немає.

Дякую що припинили оффтоп.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 12-2-2005 у 19:31


http://www.umoloda.kiev.ua/number/367/175/13248/

Досить цікава стаття про Роксолану. Інтерв’ю з істориком.




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1413
Реклама: