Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: 13-е серпня -- міжнародний день ліворуких.
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 13-8-2003 у 01:10
13-е серпня -- міжнародний день ліворуких.


Ну от і сталося. В треді про Роксолану зачепив я випадково ліворуку частину форумців, а тут, як сон в руку -- вже сьогодні настало на їх вулиці свято - Aug 13 International Lefthanders Day.
Стаття КТО ЛЕВ, ТОТ И ПРАВ, дуже дивно йде по слідах моїх постінгів в вищезгаданому треді , але там крім того, ще більше приємностей про ліворуку частину людства написано. Так, наприклад, при середній долі в 10%, в інтелектуальних середовищах їх вже 20%. Поскільки, саме таким середовищем є наш форум, то, як мінімум кожен п"ятий з нас ліворукий (а може і більше). А значить, кожен пятий з нас (як мінімум) має привід відсвяткувати. Прийміть мої вітання.:sing::sing::sing:
Р.S. Якщо хто знає коли має бути міжнародний день праворуких дайте знати.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

cool.gif написано 13-8-2003 у 08:53


Дякую, дякую :D
Всіх лівшів вітаю теж - Доречі.... Не погано було б дізнатися справжній відсоток.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
polidrom
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 26-6-2003
Місто: Канада
Нема на форумі

Настрій: так собі

[*] написано 13-8-2003 у 09:12


До речі, лівша, мені здається русизмом, а ліворукий звучить якось не дуже.
Хтось знає, правильне українське слово?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 13-8-2003 у 09:17


Перевіряв на 2-х перекладачах - лівша. Дружина каже що в Черкасах кажуть "лівак".
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 13-8-2003 у 09:20


Гей, галичани. Яке у нас слово, невже справді лівша?
Я тоді би поміняв назву треду, але якось не звучить -міжнародний день лівшів, чи то лівш.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 13-8-2003 у 09:35


Відповідь дано на переписі - шульга.
Але як тоді правша?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-8-2003 у 09:41


Є варіант "шульга" - але то явна калька з німецької.
Крім того, декілька раз сказав, що я шульга - мені зразу почали співчувати і дивитися на мої ноги. Хтось навіть сісти запропонував :)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 13-8-2003 у 09:44


Так чого пан не голосує? Бо я ніби біла ворона тут поки.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 13-8-2003 у 10:11


А мого брата в школі "відучили" писати лівою рукою. Тепер пише правою - як курка лапою, почерк такий, що розібрати неможливо :( Втім, сам він стверджує, що дійсно ліворуку людину не можливо відівчити, і каже, що мав здібності до писання і правою і лівою рукою. А я от не впевнена, можна чи ні, але переконана, що не треба!
Про всяк випадок привітаю брата - йому буде приємно :saint:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-8-2011 у 21:47


Сьогодні знову день лівші-шульги :) .
Гарна стаття на лента.ру http://lenta.ru/columns/2011/08/13/left/

Цікавий момент (у чільному повідомленні є натяк на нього): чи задумуються правші, що "праве" для лівші не є таким вірним? Тобто переважна частина слів в українській та інших індоєвропейських мовах, які вказують на вірність, вдалість або суспільну узгодженість вибору, походять від поняття "рухатився на право" (тобто в зручний для правші напрям). "Правий", "Правильний", "Правила"...
Скажу зі своєї "лівої" точки зору - у дитинстві ці слова не справляли на мене належного враження, усе-таки лівий бік світу сприймається і досих пір легше (швидше шось помічаєш, легше повернутися чи досягнути і т.п.).. Цікаво, можливо в тому словесному коді і криється вища ступінь відхилення лівшів від "стандарту"?. Одні виходять за межі усталених понять і відкривають горизонти (як да Вінчі, Ньютон чи Айнштайн), інші випадають за межі соціуму і деградують...

Ще один аспект - якщо вам на сходах чи в коридорі не дають проходу, можливо до вас не чіпляються, а просто вам зустрівся лівша. Він пробує дати вам дорогу, але відступає не в протилежний бік, а "дзеркально" до того як відступаєте ви, бо відштовхується не правою, а лівою ногою.

Ну і ще: у першому повідомленні теми є посилання на іншу тему, де я знайшов таке
А от, для прикладу, "русскій Лєвша", яким росіяни, так гордяться. В усьому світі ліворукий це синонім - неумільця. Так само і в повісті Лєскова. Була механічна блоха, яка могла стрибати, та післі того, як тупоголовий Лєвша її підкував, стрибати перестала.
І, тим не менше, в у росіян, вже більше століття, Лєвша -- найвищий титул умільця ....
Цитата:

То якщо вірити Lenta.ru Лєсков усе зробив правильно, і особливості росіян тут навряд чи мають значення! Він простібався над правшами, бо сам був лівшею. Написав блискучий твір, у який заклав свою симпатію до своєї половини людства :)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 14-8-2011 у 11:04


Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Є варіант "шульга" - але то явна калька з німецької.


Якщо й калька, то дуже давня. Нагадаю що права рука - десниця, а ліва - шуйця.




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1418
Реклама: