Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3  4
Автор: Тема: Розробка сайту галицького діалекту.
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

cool.gif написано 13-8-2003 у 12:42
Розробка сайту галицького діалекту.


Почали. Долучайтесь, хто небайдужий.

Нам потрібен координатор.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 13-8-2003 у 13:12


В сенсі, ми розробляємо словник, який може стати основою молодіжного сленгу - як гідна альтернатива російському. Тут можуть бути не просто галицькі діалектизми, а й сучасні слівця.

А так - я небайдужа! Починаю думати над дизайном - нехай це буде моя частка, якщо вже до галичан мені - дві третини України :)
Нам треба збирачі фольклору, багато. Долучайтеся. Формулюємо так: слово - сфера вживання - тлумачення - приклади, як у будь-якому нормальному словнику. Найперше відловлюймо актуальні, експресивні слівця.
Нам треба упорядник-коректор, краще двоє.
Нам треба хтось, хто накидає програмку навігації і пошуку.
Зголошуйтесь!




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 13-8-2003 у 13:12


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Нам потрібен координатор.


І бажано - галичанин... або галичанка :saint:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 13-8-2003 у 13:19


ну вже ж не араб! :)



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 13-8-2003 у 13:19


Долучаюся.

1. З гостінгом вже вирішили? Платний/безкоштовний, технічні вимоги (PHP тощо). Доменна зона аби була не .ru. Найліпше, як на мене, аби була нейтральна - .com, .net, .info. Андрій пропонував своє ridne.net - як на мене, цілком добре, і назва "рідне" відразу підходить.

2. Дизайн/розробка. Тут присутні люди, здатні написати сайт, як я зауважив. Потрібне тільки їх бажання.

3. Наповнення. Частково вже є на форумі, включно з лінками на подібні ресурси, до його збагачення може постійно долучатися кожен з нас, я можу також долучатися до етимологічного аналізу слів. Софійка також розуміється в таких речах.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 13-8-2003 у 13:20


Стоп! Без сумбуру будь-ласка в цій темі!!! Я в "мова у Львові" написав що треба поперше:
1. Координатор
2. Концепція
Лише тоді координатор (людина що розуміється на створенні інтерактивних проектів) скаже що нам тре і в якому порядку робити.
І ще раз тут прошу пана Андрія Пелещишина зайнятися цю посаду на себе - аби бодай впорядкувати зусилля, бо лише на ентузіазмі ми далеко не доїдемо - кожний своє зробить та поєднати буде важко - в крайньому випадку.


Дуже прошу панство вести конструктивне обговорення і речі, що вже узгоджені ПОЗНАЧАТИ
Щодо концепції. Нагадую, що починалося все з пропозиції зробити Словник діалектних слів, підручник діалекту. Нічого не маю проти сленгу, проте давайте чітко визначимося із цим питанням. Бо без згоди тут не обійдеться. Можна навіть проголосувати.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 13-8-2003 у 13:21


а ти, Наталю, що робитимеш? Нам з тобою до мовної частини зась, хіба до технічної :)



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 13-8-2003 у 13:21


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Нам потрібен координатор.

Резюме засилати? ;)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 13-8-2003 у 13:23


Цитата:
Першим відправив користувач fish
а ти, Наталю, що робитимеш? Нам з тобою до мовної частини зась, хіба до технічної :)

Я би так не казав, тому що дуже важливо буде наводити вживання/невживання слів, або їх відмінні значення і в інших регіонах України та місцях компактного проживання українців за кордоном.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 13-8-2003 у 13:23


ок, така думка була



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 13-8-2003 у 13:23


Та ні, не варто. Але він таки потрібен.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 13-8-2003 у 13:28


2Olexiy А Пелещин зацікавлений? Може би ти сам узявся?



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

exclamation.gif написано 13-8-2003 у 13:30


Не знаю про пана Андрія, але прошу його - бо він на тому дійсно розуміється. Як відмовиться - доведеться комусь з нас - оно, ніби, Олесь хоче.
Я не маю досвіду, чесно.

Доречі, ми страшенно забиваємо 1-шу сторінку своїм чатом. З огляду на те, що всі тут - академіки, чи не варто тему зробити недоступною для дійсних членів і новачків? (виключно з технічної т.з. - коректніше для 1-ї сторінки)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-8-2003 у 16:54


Глибоко вдячиний Олексію за висловлену довіру. Старатимуся докладати максимум зусиль для розвитку проекту.

Думаю, що для початку треба провести обговорення, що ж ми робимо. Варіанти

1 Словник галицьких діалектизмів
2 Словник сучасного українського сленгу
3 Щось інше (наприклад інтелектуальна ессенція Форуму)

Перший варіант - мені видається трохи сумнівним. Тому що серед нас я не помітив професійного українського лінгвіста, який міг би вказати на явні промахи, які неодмінно будуть. Імовірно, що такі словники вже існують і ми просто будемо відкривати Америку і "знайдемо сокирку під лавкою" (як казала моя мама)

Другий - молодіжний сленг - тут простіше і (як на мене цікавіше та актуальніше). Тут багато молоді та багато викладачів і освітян. По формі словник може бути нестрогим (молодіжний!) та він не буде застарілим, бо напрям постійно розвивається. Зі жартами, анекдотами, малюнками

Третє - далі думати.

Пропоную десь до 1 вересня продовжувати обмінюватися думками та вести бесіду. У такому разі ідеї просто формуватимуться.

Потрібен координатор. Безсумнівно. На разі я навряд чи зможу. Думаю, координатор просто зявиться сам, і 1 вересня ми його просто підтвердимо.

На разі координатор має
1 Виявити бажання

2 Виловлювати цікаві думки, пропозиції з треду та періодично їх публікувати.

3 Стимулювати усіх інших та формувати список пропозицій (хто що може)

Я можу:
Поставити сайт на субдомені ridne.net (щось типу slovnyk.ridne.net)
Помогти в розробці.
Скоординувати та організувати просування сайту в Інтернеті (а то він лежатиме мертвим грузом)
Поговорити з лінгвістами та культурологами, спробувати залучити
Може ще щось (напевно немало чого).

Спонсори можливо будуть потрібні. Для реклами, певних технічних питань, офлайнової версії (друковані, СД).
Треба подумати на оформленням інтелектуальної власності. Я розумію, що це потрібно усій Україні, але мені б не хотілося побачити результи нашої праці виданим під незнайомим нам прізвищем за спонсорством "Їхнього Радіо" та зі спотвореним змістом.

Координатор тому повинен запропонувати варіанти вирішення цієї задачі. Нічого складного тут нема




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 13-8-2003 у 21:28


Цитата:
Першим відправив користувач fish
а ти, Наталю, що робитимеш? Нам з тобою до мовної частини зась, хіба до технічної :)


Та й до технічної важкувато буде - доведеться нам самим вивчити галицький діалект так, щоби нас всі за галичанок сприймали, а то навіть правопис слів перевірити не зможемо :D
Я згодна з паном Андрієм – до початку вересня ще можна обмінюватись думками; крім того, мені більш “посміхається”, як ідея, словник сучасного українського сленгу. З розшифровкою значення і можна навіть з джерелом - щоби все, як у дорослих :lol: Діалектизми – не тільки галицькі, а також оригінальні, дотепні приказки та прислів’я можна подати у вигляді якогось додатку – необтяжливо і цікаво. Моя шефова на днях брякнула, що слово “збаранів” – “польскоє засореніє” української мови, а я їй за допомогою невеличкої схеми словотворення довела, що воно цілком українське, а баран – навіть в Удмуртії баран. Щось в такому дусі можна також зробити – вказувати походження (або гіпотезу про походження) певних слів. Таке ось :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 13-8-2003 у 23:00


Якщо навіть і робити сленг, то все одно не обійдешся без систематизації за походженням - гуцульське, бойківське, лемківське, новоутворене, тощо.
Але словник, що сам по собі є річчю прикладною, - то завше мертва річ без активного вживання його змісту, отже маємо запропонувати цікаву галузь застосування. Перше, що спадає на думку - самім доведеться написати із вживанням сленгу щось... принаймні захоплююче. Краще б було - щось довготривале те цікаве запустити. Але це так - ще інформація для роздумів.

Також є пропозиція: оскільки обговорення буде тривалим, гілка стане занадто важкою. Отже пропонується завести кілька тем:
1. Хто що може
2. Обговорення концепції
3. Обговорення наповнення
4. Технічне спілкування (може й це доведеться деталізувати)
5. Все інше

Ціла група виходить. Може розділ на форумі тимчасово створити?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-8-2003 у 23:31


Можна новий розділ створити, але нехай ще все разом повариться. Коли розпухне - будемо ділити. А то може все заглохнути по пустих гілках.

Давайте думати про зміст -

Я за сленг.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 13-8-2003 у 23:44


Я також за сленг.
Буду допомагати чим зможу...




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 13-8-2003 у 23:50


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Можна новий розділ створити, але нехай ще все разом повариться. Коли розпухне - будемо ділити. А то може все заглохнути по пустих гілках.


Згодна на всі 100%! Не треба кілька тем, бо на тому все волею Божою скінчиться.

Отже, що я можу? Набирати, сканувати, систематизувати... Розумію, що небагато. І нічого особливого, бо з компом я дружу як дуууже середненький користувач :), але все, що можу - зроблю. З повною віддачею. Бо справа, як справедливо зауважено, свята... :D
І непогано б побачити (а ще краще - почитати :D ) якусь основу, щоби знати, від чого відштовхуватись. Всі повідомлення в темі "Слова-перли..." дуже цікаві, та чи можна їх назвати сленгом? В якомусь значенні (шар розмовної лексики, що не співпадає з нормами літературної мови) - так. А от в значенні (тільки не лякайтесь!) "жаргон" ? Хотілося б побачити щось сучасне :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 14-8-2003 у 08:01


До речі, треба попутно визначитися із джерелами, де саме шукати, що прошаровувати.
Що я знаю про сучасний український сленг?
а) мова парагвайської туси (альорка, згрубша)
б) почуте з смітниківської ватаги (жиш, кульвани і сєрий, бімбусь - це те, що кияни називають перепічка)
в) вичитане з сучасної літератури і вислухане з пісень (кобіта, колєга, всьо)
г) звичне й знайоме, присутнє в мові так, що й не помічаємо (шуруй, лахи тощо)

Особливу групу складають перенесені з російської мови, часом вдало, часом зовсім погано. Може тут варто трохи взяти словотворчу справу у свої руки? Наприклад, я довший час чула і сама вживала слово "стібатися" як кальку, аж раптом усвідомила, що це слово навпаки від нас може бути запозиченим, бо ми маємо звичне і цілком своє "скубатися". Отут нам і стали би в пригоді діалектизми.

До речі, требе б іще визначитися із тим, що ми розуміємо під словом "сленг".




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 14-8-2003 у 09:37


Що ж я можу?
Можу подизайнити трохи - графіку чи самі сторінки, але окрім хтмл та скрипту нічим таким не займався. Та й тим - роки півтора тому. Проте можна і підучити технології як треба буде.
Сканувати можу, маю вихід на одного студента-дизайнера у Львові, може той якихось ідей підкине. Що ж ще? А! шпиняти можу - аби не барились :)
Якщо серйозно - то буде справа, будуть і люди.

Мені в принципі хтілося б бачити той сайт як тісно сплетений клубок з діалектизмів, запозичених слів і сучасних утворень. Зплетений настільки, щоб не можна було сказати ні про що - "а це ту яким боком?"
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 14-8-2003 у 13:19


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Мені в принципі хтілося б бачити той сайт як тісно сплетений клубок з діалектизмів, запозичених слів і сучасних утворень. Зплетений настільки, щоб не можна було сказати ні про що - "а це ту яким боком?"


Якщо це вийде (вірніше, коли це вийде :D), це і буде вдалим поєднанням обох визначень сленгу.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 14-8-2003 у 13:31


Може потроху почнемо скидати слівця? З часом якийсь порядок укладемо, як то робитимемо, а поки що можна, наприклад, отак. Які можуть бути сленгові варіанти позначень:

1)привітання
2)прощання
3)хлопець
4)дівчина
5)щось хороше, приємне
6)щось погане, неприємне

Пропонуйте варіанти.




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 14-8-2003 у 13:46


Цитата:
Першим відправив користувач fish
Які можуть бути сленгові варіанти позначень:

1)привітання
2)прощання
3)хлопець
4)дівчина
5)щось хороше, приємне
6)щось погане, неприємне

Пропонуйте варіанти.


Важко одразу зорієнтуватись. Так-так... привітання.
сервус - fish, пам’ятаєш це обговорення? :D
Від одного доброго знайомого почула хаюшки- він теж пам’ятає цей "англіцізьм" :D
З прощань - окрім па-па, нічого в голову не лізе, хоча на роботі на мене і досі всі так лупляться, наче це китайська :)
Про дівчат і хлопців... теж важко... ну, кобіта - то ясно. Ще якось чула, як один хлоп назвав жінку подібно до "тьотя", тіко через "ц"... Хто знає, як це звучить - долучайтеся.
Щось хороше - лепське, люксове
- ці визначення мені подоба.ться. Ще - якщо не помиляюсь - слово фест вживається у значенні "файно, круто"... Це як в Києві сказали б "фестіваліть", а тут фест-гуляти... Таке щось... ;)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 14-8-2003 у 14:03


5) щось хороше - мені ще Карашівський якось написав від гуцулів фразу "сайт фрумос" - тобто, хороший. Тільки я не певна, з якої то мови запозичення.
До речі, самі слівця виділяйте жирним, щоб потім легше було їх знаходити.




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3  4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1425
Реклама: