Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: ревнощі як філософське питання
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-8-2003 у 20:16
ревнощі як філософське питання


Люди ревниві. Чи то так мозок працює, чи жаба так квакає, але ревнощі в тій чи іншій формі трапляються.
Скажіть мені хто знає. Це від чого? Я питаюсь тому що сам патологічно неревнивий. Ні, жаба буває теж квакає, але я ніколи нікого не ревнував. Навіть якщо дівчина мені дуже подобалась і навіть була спочатку моєю.
Я взагалі вважаю що ревнощі пропорційні комунікативним навичкам людини. Зворотньо пропорційні.
Я правий?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 30-8-2003 у 20:31


Загалом то- так.
Ревнощі - то взагалі Страшенне зло і (переважно ще й) іде від некомунікативності та невпевненності (що з не-к. тою стисло пов'язана). ІМХО.




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 30-8-2003 у 20:56


Ревнощі для мене - це підсвідомий страх того, що кохана людина в один прекрасний для неї і непрекрасний для мене день зустріне когось кращого, розумнішого, гарнішого, ніж я. Проте не можна ж марнувати життя на те, щоби себе з кимсь порівнювати - ніхто не ідеал, завжди знайдеться кращий :D Крім того, в такому разі треба змусити себе радіти (радіти, я сказала!!! :mad: ) тому, що твоя любов щаслива.
Втім, мушу зізнатися, що я ревнива - швидше за темпераментом, якому стараюсь не давати волю. Ніколи не чіпляюсь до коханого, не смикаю його, коли він затримується, коли десь у парку поглядає на зустрічних дівчат, бо знаю, що він все одно скаже "Ти найкраща". (Дуже сподіваюсь, що так він і думає ;) ) Не стовбичу в кімнаті, коли він розмовляє з кимсь по телефону, не лізу в його кореспонденцію і взагалі не терплю штучних обмежень свободи, бо саме вони приносять протилежний бажаному результат. Я свідома того, що коханий не належить мені, бо людина взагалі нікому не може належати. Бо ревнощі - це ще й деякою мірою почуття власника, у якого хтось хоче (чи йому здається, що хоче) відняти власність. Що до комунікаційності - думка цікава. Може, й так. Чоловік у мене, який теж патологічно не ревнивий, сказав на моє питання, що ревнощі - принизливо, але зовсім (цікаво як, виявляється!) позбутися їх неможливо. Якщо жінка тобі не байдужа, рано чи пізно, сильно чи слабко щось вколе тебе в серце - ревнощі? тривога? образа? Щось таке... Це його слова :D А він у мене дуже комунікативний :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Anatoly
Дописувач
**



Повідомлень: 52
Зареєстрований: 20-8-2003
Місто: Звичайно Львів
Нема на форумі

Настрій: Зактуалізований

[*] написано 1-9-2003 у 17:07


Знаєте, любов це ж відповідь на цінність іншої особи, це не приватизація майна.
Ревнощі це є брак довіри, а коли немає довіри то про яку любов може бути мова, звичайно ж вона мусить бути взаємною.
А коли хтось ревнує і партнер це бачить то це є велика неповага до особи, і вона може навіть виправдати сподівання ревнивця :).
Це я думаю такий короткий філософський розбір, але попереджую в ідеалі (при ідеальній любові), не на конкретних прикладах.




Посміхніться це не боляче:)!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 1-9-2003 у 19:53


Не все так просто розкладається по поличках - якщо ревную, значить не довіряю, а як не довіряю, то, значить, не люблю. Змія із зеленими очима при близькому знайомстві виявляється такою багатогранною особою, хоч і не з приємних. :( А ідеальної любові не буває, бо вона можлива лише між двома ідеальними особами. :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Anatoly
Дописувач
**



Повідомлень: 52
Зареєстрований: 20-8-2003
Місто: Звичайно Львів
Нема на форумі

Настрій: Зактуалізований

[*] написано 4-9-2003 у 11:45


////Не все так просто розкладається по поличках - якщо ревную, значить не довіряю, а як не довіряю, то, значить, не люблю///////

Трохи не в тому порядку якщо любиш то довіряєш:)

Звичайно що не все так просто розкладається по поличках я ж тому і попереджав що це в ідеалі, філософія (а такі питання розглядає метафізика в якій є цілий розділ - метафізика любові), оперує ідеальними поняттями.

І звичайно ж звести людську душу до кількох ідельних механізмів є дурною справою, і багато хто це хотів зробити наприклад той самий Фрейд. Кожна душа є неповторна і крім своєї горизонталі має безмежну вертикальну глибину... Але всеж ми відчуваємо яка любов є в ідеалі, інша справа що часом важко її втілювати власне через власну неідеальність.-
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 4-9-2003 у 11:59


Ревнощі, як на мене, це просто прояв комплексу неповноцінності.



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
-=IGO=-
Дописувач
**



Повідомлень: 65
Зареєстрований: 15-3-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: світлий

[*] написано 16-3-2004 у 18:32


Ревнощі закладені в нас. Головне їх не показувати коханній людині. Якщо є справжнє кохання, то немає підстав ревнувати. Можна бути впевненим на всі 100%, що ваше кохання не розлучне. А якщо кохана людина вас всетаки зрадила, тоді нічим зарадити не можна і про кохання ідеальне можна забути в такій парі.
А для того, щоб кохана людина вас не розлюбила, треба не ревнувати (як то кажуть до кожного стовпа), а показувати всіма своїми здібностями і почуттями, що ваше кохання вічне.




Cвітло дає мені силу!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 17-3-2004 у 00:11


Як на мене, всі ми а бо менш, або більш схильні ревнувати. Але я НЕ ВІРЮ в патологічно неревнивих.Бо ж маю реальні приклади!Людина , що не ревнувала, ще по-справжньому не кохала ( ІМХО).За приклад наводжу деклька досить близьких знайомих і друзів - стверджували все життя про свою патологічну неревнивість, а як закохалися ( хто майже під 30 років, хто навіть і після 30), то якпочали ревнувати....Спершу, навіть визначити почуття не могли..що то таке? ТАке незвичне! А зараз....
Отже, патологічно неревниві, не зарікайтеся! ;)




Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рідна
Дописувач
**



Повідомлень: 64
Зареєстрований: 17-3-2004
Місто: на жаль, не там де треба
Нема на форумі

Настрій: чарівний

[*] написано 17-3-2004 у 07:49


Цитата:
Першим відправив користувач Asmera
Людина , що не ревнувала, ще по-справжньому не кохала ( ІМХО).


Використовуючи власний досвід - не ревную ніколи, незважаючи на кохання чи інші сильні почуття. Напевно тому що розумію - захоче лишити заради іншої, то лишить без погляду на мої ревнощі. Але я, напевно, зовсім безнадійний індивід ;)




Carpe Diem бо життя коротке :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 17-3-2004 у 12:32


ІМХО.
Ревнощі - від егоїзму, самолюбства, відсутності справжньої любові.
В людини, що любить, від зради коханої(ого) буде боліти серце, але ревнощів не буде. Буде тільки благословення шляху цієї людини, побажання їй добра...

Не звинувачуйте в ідеалізмі - я не про себе говорю, а відповідаю на запитання. Ну й ідеал - це те, що спочатку неможливе, потім важке, а, зрештою, стає звичним...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Odarka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1970
Зареєстрований: 17-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: вже йде до зими

[*] написано 17-3-2004 у 13:45


Ревнощів немає лишень тоді, коли є довіра. довіра у всьому...якщо лишень десь тай закладеться підозра то ревнощі просто зжирають...навіть не ревнощі, а біль..як кохана людина змогла таке вчинити? Людина. якій ти відкрила свою душу? У мене ревнощі не з'являютьчся ніколи безпідставно лишень тоді, коли застукаю і то випадково на чомусь гарячому...
А це добре, коли чоловіке ревнивий. дівчатам це подобається:))) Але якщо це вміру:)))




я так довго мовчав
ти ж бо знаєш як важко було мені в сутінках
вустами вологими на добрі слова натрапляти
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 17-3-2004 у 22:30


Цитата:
Першим відправив користувач Рідна
Цитата:
Першим відправив користувач Asmera
Людина , що не ревнувала, ще по-справжньому не кохала ( ІМХО).


Використовуючи власний досвід - не ревную ніколи, незважаючи на кохання чи інші сильні почуття. Напевно тому що розумію - захоче лишити заради іншої, то лишить без погляду на мої ревнощі. Але я, напевно, зовсім безнадійний індивід ;)
Час покаже :)



Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олекса Мандрівник
Дописувач
**



Повідомлень: 36
Зареєстрований: 1-11-2003
Місто: Київ, Львів, або повітряний простір між ними :)
Нема на форумі

Настрій: Зацікавлений

[*] написано 18-3-2004 у 09:06


Колись читав що ревнощі є одним з декількох проявів... шизофренії :)
Але складно сказати, ЯКІ саме ревнощі вони мали на увазі. Не можу похвалитися абсолютною неревнивістю зі свого боку, але списую це на темперамент і вважаю що тут треба слухати в першу чергу свій мозок, а не емоції. Бо інакше може бути дуже зле.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рідна
Дописувач
**



Повідомлень: 64
Зареєстрований: 17-3-2004
Місто: на жаль, не там де треба
Нема на форумі

Настрій: чарівний

[*] написано 20-3-2004 у 16:13


Цитата:
Цитата:
Першим відправив користувач Asmera


Час покаже :)


Та вже показав :lol: ....але то вже інша казка :baddevil:




Carpe Diem бо життя коротке :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рідна
Дописувач
**



Повідомлень: 64
Зареєстрований: 17-3-2004
Місто: на жаль, не там де треба
Нема на форумі

Настрій: чарівний

[*] написано 20-3-2004 у 16:16


Цитата:
Першим відправив користувач Олекса Мандрівник
Колись читав що ревнощі є одним з декількох проявів... шизофренії :)
:o :o

Але складно сказати, ЯКІ саме ревнощі вони мали на увазі. Не можу похвалитися абсолютною неревнивістю зі свого боку, але списую це на темперамент і вважаю що тут треба слухати в першу чергу свій мозок, а не емоції. Бо інакше може бути дуже зле.


А й справді, все залежить від типу ревнощів.....




Carpe Diem бо життя коротке :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 20-3-2004 у 23:13


Цитата:
Першим відправив користувач Рідна
Та вже показав :lol: ....але то вже інша казка :baddevil:
Хм...отже, час має показати ще щось :) Через деякий час:saint::lol:



Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Відьмочка
Новак
*



Повідомлень: 25
Зареєстрований: 7-10-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-3-2004 у 17:33


Мій коханий ніколи не влаштовував мені сцен ревнощів. Я навіть думала. що йому все байдуже. Виявляється, він гриз себе зсередини.
Зате я можу покричати, покидати подушками чи ще що там попаде під руку. І на цьому закрити тему:)
В кожного свій темперамент
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рідна
Дописувач
**



Повідомлень: 64
Зареєстрований: 17-3-2004
Місто: на жаль, не там де треба
Нема на форумі

Настрій: чарівний

[*] написано 21-3-2004 у 21:18


Asmera
Та може воно й так. Не дарма ж казали розумні люди - "never say never" - ніколи не кажи ніколи :lol:




Carpe Diem бо життя коротке :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рідна
Дописувач
**



Повідомлень: 64
Зареєстрований: 17-3-2004
Місто: на жаль, не там де треба
Нема на форумі

Настрій: чарівний

[*] написано 21-3-2004 у 21:24


Цитата:
Першим відправив користувач Відьмочка
Мій коханий ніколи не влаштовував мені сцен ревнощів. Я навіть думала. що йому все байдуже. Виявляється, він гриз себе зсередини.
Зате я можу покричати, покидати подушками чи ще що там попаде під руку. І на цьому закрити тему:)
В кожного свій темперамент


Мій випадок, з єдиною різницею - у мене описана Вами ситуація це виплеск негативу. Я кричу, щоб полегшало, а-ля знімаю напруження :sing:




Carpe Diem бо життя коротке :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1481
Реклама: