Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  ..  3    5
Автор: Тема: А ви кажете "українізація"!
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 11-10-2005 у 16:49


Здається, ми дійшли до суті проблеми: є люди, котрі мають Батьківщину та національсть, а є "мой адресс не дом и не улица, мой адресс - совецкий союз" (вибачайте за мову оригіналу). Тим не менше, останні намагаються у цій своїй "не Батьківщини" наводити свої порядки. Найкородший у цій справі шлях - вищати, що їх утискають і не рахуються із їх інтересами. Проблема відразу набирає особливо великих розмірів, бо у нас ще дуже популярний лібералізм у цьому питанні, котрий у свою чергу витікає, як влучно зауважив Користувач Олесь, у нігелізмі відносно національного питання. Тому повертаюся до свого попереднього твердження: українізація необхідна і починати її потрібно з українців. Перш за все з дотримання Закону України про "Державну мову", де є чітко вказано, що мова офіційного та ділового спілкування є українська. Тому, той закид на мою адресу, мовляв диктат працівникам своїм влаштовує "палку перегинає", вважаю не зовсім таким, що є справедливим. Одна справа, якщо у мене партнер за кордоном (Росія, Польща, Німетчина, та де завгодно) тоді допустиме спілекування тією мовою, котру обидві сторони знають найкраще, але коли ми говоримо про партнера з України, то, вибачайте, є законні вимоги щодо мови спілкування.



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 11-10-2005 у 17:05


...а чому це для мене Україна – не Батьківщина? що поганого в тому, що
я пам*ятаю, яке у мене коріння, яка рідна мова... не розумію.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 12-10-2005 у 08:59


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...а чому це для мене Україна – не Батьківщина? що поганого в тому, що
я пам*ятаю, яке у мене коріння, яка рідна мова... не розумію.


Молося на увазі людей назразок отого Російськомовного німця (див пост Користувач Олесь написано 10-10-2005 в 13:42), таких, нажаль є дуже багато. Нічого поганого в тому, що громадянин України іншої національності знає мову своєї національності, зберігає у своїй родині якісь звичаї, приватно святкує якісь свята... І попри це володіє державною мовою, користується нею (і тільки нею) у спілкуванні з незнайомими людьми тощо... Про таку людину можу тільки сказати, що це громадянин України. Тобто такий самий українець, просто не представник корінної нації.
Але біда наша все одно не лежить тільки у площині "людей без Батьківщини". Такі є всюди, були завжди і будуть завжди. Найбільша проблема лежить у тому, що з такими людьми рахуються, їхню думку у цьому питанні намагаються взяти до уваги, їх захищають і йдуть на зустріч. Автоматично такі дії викликають природнє незадоволення людей, котрі є патріотами своєї Батьківщини. Виникає конфлікт інтересів, котрий не можливо вирішити полюбовно, щоб було "і нашим і вашим". Тут або одна державна мова і ми живемо в Україні, залишаючись українцями, або дві державні мови і ми живемо в південно-західному краю Росії і стаємо ами або малоросами.




Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 12-10-2005 у 10:18


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський
коли ми говоримо про партнера з України, то, вибачайте, є законні вимоги щодо мови спілкування.

Правилько. У мене начальник - росіянин, українську знає ледве-ледве, але я його вже привчила, що всі листи по Україні я пишу укр. мовою. І якщо раніше він мені натякав, що, може, рекламний буклет краще зробити російською, тепер він уже навіть не натякає :lol:
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 12-10-2005 у 12:33


Хи, в мене то саме на роботі в Києві було. Зараз вже питання на якій мові звіт чи листа писати не виникає.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 12-10-2005 у 12:52


Цей процес іде. Але, наразі, східніше Києва він ще не надто популярний. Навіть із Києва ще досі шлють російськомовні договори. Ще досі у магазинах, котрі мають спільну із київськими канторами базу даних товарів, висять російськомовні цінники...
Складається таке враження, що ми просто втратили момент, коли було лекше змусити виконувати закони про мову. Зараз поступово але дуже повільно наші бізнесмени самі до того доходять, що вже вселяє сподівання на те, що ситуація виправиться.




Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  ..  3    5

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1493
Реклама: