Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4  5
Автор: Тема: А ви кажете "українізація"!
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 6-10-2005 у 11:58


Питання української мови в ПАРЄ:

http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=45776
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 6-10-2005 у 12:54


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Дехто явно сплутав любов до Батьківщини із ненавистю до сусіда.


Тут якраз плутанини не має, в цій темі дехто плутає швидше повагу до інших народів і зневагу до свого. Вмивання рук під соусом "в нас демократія", із гаслом "кожному свою мову на нашій території", з переконанням "нехай буде гречка, аби не суперечка" це ніщо інше за зневагу до своєї землі, до своєї історії, до своєї нації. Національність таких людей визначається не словом "українець", а словом "перекінчик". А люди з такою національністю ніколи не створять нації, вони здатні створити отару і не бульше, бо "моральні" цінності таких людей більшого за отару створити не дадуть. Ховати своє небажання чи неспроможність відстоювати національні інтереси, чи свою байдужість найлекше за моральними і демократичними цінностями. Це те, чого від нашого президента вчитися не варто. В нормальній країні за подібні до наших виступи в підтримку двомовності половину б тих крикунів пересадили і на тому б все закінчилося. Тільки в нас їх можуть розуміти і їм співчувати.




Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-10-2005 у 13:29


Ви живете у якомусь своєму світі. Мені нема про що з вами тут говорити.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
KDI
Дописувач
**



Повідомлень: 82
Зареєстрований: 9-5-2004
Місто: Україна, Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-10-2005 у 13:40


Василь Яворський
Вигадані вами необгрунтовані слова щодо введення в Україні двомовності, зневагу до всього народу, а також "витирання ніг у найсвятіші речі" ігнорую.
Не можете відмовитися від своїх слів? В ході дискусії ви завели флейм і явно проявили неповагу своїми висловами лише тому, що думка інших не співпадає в вашою. Не говорю вже про порушення правил форуму. Я б міг сказати що "це я можу охарактеризувати тільки відвертою оцінкою недостатності виховання", але цього робити не буду. Просто буду вас в цій темі ігнорувати.
P.S. Ви живете у якомусь своєму світі. Мені нема про що з вами тут говорити.

До всіх
Не забувайте, що любов до України, її культури та мови не полягає у ненависті до людей, що спілкуються іншою мовою і не до їх пригнічення (до речі, чого розглядається лише російська мова? Хоча я здогадуюсь...), а до розвитку у правильному напрямку з метою появи у людей бажання спілкуватися українською, читати українські книжки, слухати українську музику та дивитися українські фільми. Обмежувати можуть лише слабкі або ліниві люди, що не бажають досягнення результатів іншими, важчими, але результативнішими мктодами. Крапка.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 6-10-2005 у 14:08


До KDI:

Цитата:
Обмежувати можуть лише слабкі або ліниві люди, що не бажають досягнення результатів іншими, важчими, але результативнішими мктодами.



:yawn:
Чому тоді обмеження на використання чужих мов в ЗМІ, рекламі, написах тощо існують в таких країнах, як вже згадувана тут Німеччина? Нагадаю, що наприклад іноземні фільми на телебаченні в Німеччині обов'язково мають бути не то, що з перекладом, а повністю дубльовані. Небажання досягати результатів важчими методами? ;)

Також був би вдячний, якби Ви мені показали хоч одного "пригніченого українського росіянина". :o

До всіх:

Любов до "України, її культури та мови" очевидно полягає в наступному:

Цитата:
Взагалі це не є важливо, на якій мові спілкуєшся, оскільки це лише засіб передачі та прийому інформації. І якщо людина, до якої звертаються, зрозуміла, що від неї хочуть - то мова свою функцію виконала. Взагналі ідеальним варіантом була б одна всесвітня мова.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 6-10-2005 у 14:25


Шкода мені вас панове ліберали, ви не можете зрозуміти одного: нація це не тільки ті, що живуть зараз, а й ті що жили раніше, і ті що будуть жити пізніше. Гадаю жоден із тих, хто жив раніше терпів не за те, щоб на території України всі могли говорити тою мовою яка є їм зручніша (доречі нав"язана) і гадаю, що ті що будуть жити далеко після нас не будуть до кінця розуміти, що робили і як жили ми, бо будуть знову ж змушені знати окрім української і російську мову. Можете мене ігнорувати мені від того зле не стане, але ви прекрасно знаєте, що я правий.



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
KDI
Дописувач
**



Повідомлень: 82
Зареєстрований: 9-5-2004
Місто: Україна, Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-10-2005 у 16:18


Користувач Олесь
А ви не подумайте, що лише в Україні є такі проблеми :)

Також був би вдячний, якби Ви мені показали хоч одного "пригніченого українського росіянина".
Ви мене вибачте, але я чомусь не пригадую, щоб я таке говорив...

Поясню:
Не забувайте, що любов до України, її культури та мови не полягає у ненависті до людей - це я писав для людей, що "перегнули палку" у своєму запалі і хто хоче збільшити кількість україномовного населення в Уккраїні.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 6-10-2005 у 17:34


Що Ви маєте на увазі під "А ви не подумайте, що лише в Україні є такі проблеми"? Я навів приклад Німеччини, оскільки Ви її згадали в негативному контексті минулого - попри все там діють обмеження на застосування чужих мов.

Може, хочете поговорити про Ізраїль? Офіційні мови - Іврит і Арабська, тобто автохтонних мешканців цієї землі. І це при тому, що приблизно 20 відсотків населення (1 мільйон) - російськомовні, переселенці з колишнього СССР. І взагалі мовна ситуація подібна, вона була навіть набагато гірша, ніж з Українською - Івриту 100 років тому не знав майже ніхто, мову відновили власне штучно. Не казали, що "мова не грає ролі, нехай буде хоч японська".
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
KDI
Дописувач
**



Повідомлень: 82
Зареєстрований: 9-5-2004
Місто: Україна, Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-10-2005 у 21:59


Користувач Олесь
Маю на увазі, що багатенько існує країн, де проживає достатньо ішномовного населення. Що проблеми ці не тільки в Україні. Але це не повинно розпалювати міжнаціональну ворожнечу, а також спричиняти утиски іншомовного населення. Щодо Німеччини - якраз яскравий приклад "складнішого підходу" - замість того, щоб утискат (тут пропонували виганяти з роботи чи щось таке), вони витрачають гроші на популяризацію своєї мови. :) Або я щось не помітив. Гілка ж вже величенька :)
А ще мені здається, що як тільки економіка України піде на лад, то й з мовою проблеми почнуть вщухати. В умовах підняння економіки повинно прожити ну одне покоління - і тоді, як на мене, все встане на свою колію. Тобто моя думка, що ситуація, яка тут обговорюється, зміниться за умов покращення матеріального стані населення України (а також самої України). Як вважаєте?
Щодо Ізраїлю... Поговорити хочу, але не слідкую за ситуацією у ньому, тому, на жаль, боюся, що з мене співрозмовника не вийде :(
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 6-10-2005 у 23:59


Не втримаюся, хоча трималася з усіх сил. Наведу тут один вірш Павла Глазового, котрий часто згадувала, читаючи цю дискусію. А стосовно тези "спочатку економіка, потім культура", на жаль, не згодна категорично. Про це вже писалося не раз і не два, і на цьому Форумі зокрема. Давайте не плутати Божий дар із яєчнею. У побуті людина має право, та власне, й повинна, розмоляти тією мовою, яку сама для себе обрала. Але я б дуже хотіла подивитися, приміром, на татарина із Росії, котрий влаштовувався на роботу в тій-таки Росії, принципово, як це зазвичай буває у нас, не бажаючи розмовляти державною (російською), бо - демократія...

ПРО БІДНОГО ЛЬОВУ I ДЕРЖАВНУ МОВУ

Зустрілися на базарi
Дамочки знайомі.
- Як ваш Льова поживає?
- Сидить у дурдомi.

Він в Ізраїль перебрався
До перебудови,
А там бар'єр - бiда тобi,
Як не знаєш мови.

Вчився Льова так старанно,
Що не бачив свiту,
Але ідишу не вивчив,
Не знає івриту.

Як почина балакати,
Ні складу, нi ладу.
Там же книжки не спереду
Читають, а ззаду.

Потикався бiдний Льова
В рiзні установи,
Все закрито-перекрито,
Як не знаєш мови.

Скрiзь дивилися на Льову,
Як на психопата,
Тому й зробив бiдний Льова
З фанери плаката.

Накарлякав: "До такого
Життя ми не звичні.
Ми - євреї особливі,
Російськоязичні.

Вимагаєм від кнесета
Створить нам умови,
Запровадить в Ізраїлі
Дві державні мови!”

Гукав Льова пiд кнесетом,
Роззявивши рота,
А на нього всі дивились,
Як на ідіота.

Мало йому не побили
На лобi плаката.
Тепер в Льови у дурдом! -
Окрема палата.

Щоб знав, дурень, що Ізраїль -
Розумна держава.
Нав'язувать чужу мову
Там не мають права.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
KDI
Дописувач
**



Повідомлень: 82
Зареєстрований: 9-5-2004
Місто: Україна, Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-10-2005 у 00:03


Оригінально :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 7-10-2005 у 10:04


KDI:

В Німеччині існує те, проти чого Ви так виступаєте, а саме обмеження на використання чужих мов поза приватним життям. Такий підхід Ви охарактеризували наступним чином: "Обмежувати можуть лише слабкі або ліниві люди, що не бажають досягнення результатів іншими, важчими, але результативнішими мктодами."

Щодо "утисків" я вже казав - покажіть мені хоч одного "утисненого", а щодо виганяння з роботи - в Европі і не тільки Ви просто не влаштуєтеся на роботу, не знаючи мови. І ніхто не говоритиме про "утиски" - це називається "не володіє знаннями, необхідними для виконання професійних функцій". З Вашим підходом незабаром говоритимемо про утиски людей скажімо без вищої освіти чи неписьменних, бо їм, бачите, не дозволяють працювати інженерами чи лікарями.

Ви ж самі чудово розумієте, що ніякої мовної проблеми не існує, вивчити може кожен і будь-яку мову, мова - це найпростіша річ, якої людина може взагалі навчитися - дитина вміє говорити здебільшого ще до того, як навчиться керувати своїми фізіологічними потребами. ;) Проблема полягає в ненависті оцих так званих російськомовних до будь-чого українського (варіанти: литовського, естонського тощо), і ненависть ця старанно культивується, щоб запобігти асиміляції російськомовних, оскільки їм потрібна саме "ущемлена і пригнічена" російськомовна община.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 7-10-2005 у 10:44


Олесю, Василь хотів звільнити працівника не за незнання мови, а за те, що той з російськомовними клієнтами розмовляв неукраїнською. Це різні речі.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 7-10-2005 у 15:46


Олексій:

KDI не сподобалося саме оце: "Не знаєш мови - гибай з роботи, ти її не достоїн."
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 7-10-2005 у 16:39


Я маю на увазі наступне: У нас є чим гордитися... Але і є чого соромитися... Особисто мені соромно, коли мої працівники маючи переговори з Харковом чи з Києвом переходять на російську мову... Зауваження не допомагають, а звільнити за таке не маю права (хоча й дуже хочеться).

Не кажучи вже про сокиру.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
KDI
Дописувач
**



Повідомлень: 82
Зареєстрований: 9-5-2004
Місто: Україна, Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-10-2005 у 23:53


Олексій
Користувач Олесь
Зрозуміло... А як ви тоді ставитесь до білорусів, татарів - людей, що мають громадянство України але погано знають українську мову? Це для мене важливо. Дякую :).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-10-2005 у 02:46


До КДІ: Я знаю білоруса, зустрів його в Польщі, який прекоасно говорить по українськи-вона йому була потрібна для написання якоїсь статті. І взагалі, це є неповага до мови держави, в якій живеш. Це обов'язок кожного громадянина.
А як КДІ ставиться до закарпатців, яким угорщина фінансує вивчення угорської мови в школах на закарпатті, платячи 100 баксів? Внаслідок цього народ масово переводить дітей з українських класів до угорських. Внаслідок цього на закарпатті люди не знають елементарної української. Уявляєте собі пацана з закарпаття в армії, який не розуміє що від нього хочуть? Я от бачив...




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-10-2005 у 03:15


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь


Любов до "України, її культури та мови" очевидно полягає в наступному:

Цитата:
Взагалі це не є важливо, на якій мові спілкуєшся, оскільки це лише засіб передачі та прийому інформації. І якщо людина, до якої звертаються, зрозуміла, що від неї хочуть - то мова свою функцію виконала. Взагналі ідеальним варіантом була б одна всесвітня мова.


Абсолютно не погоджуюся з цією тезою, що мова є тільки здля передачі і прийому інформації. Давним давно доведено, що дитина коли народжується і починає пізнавати світ, вона це робить в категоріях рідної мови, і таким чином формує свій менталітет завдяки категоріям рідної мови. Тому ми і маємо в світі різні народи з різними мовами, які мають різні погляди на одну і таку саму річ. Тобто мова формує наше мислення. Цитую Сепіра Ворфа: (не дослівно)"мова не є тільки засобом засобом вираження думки. Мова формує мислення". Це стало відомо в другій половині 20 століття.
Вимирання мови веде до вимирання культури. Демократія не означає, що кожен говорить як йому заманеться, це вже анархія. Народ, який допускає n-мов'я на офіційному рівні, не є державотворчим. А Україна є достатньо демократичною. Однак не треба плутати побутовий рівень спілкування і приватний. Для цього є закон. Державна мова-українська!




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-10-2005 у 10:44


Якщо хтось цікавився, знаєте скільки послів/консулів іноземних держав в Україні говорять українською? :-)) Вгадайте...



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-10-2005 у 11:15


А як Вам подобаються висловлювання "братів" і нашої лисиці Литвина: ПАРЄ обговорює мовне питання в Україні



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 10-10-2005 у 11:33


Цитата:
Оригінальне повідомлення від KDI
Олексій
Користувач Олесь
Зрозуміло... А як ви тоді ставитесь до білорусів, татарів - людей, що мають громадянство України але погано знають українську мову? Це для мене важливо. Дякую :).


Дивне питання. А як я маю до них ставитися? Як до будь-яких людей ставлюся. І громадянство тут ні при чому. Все залежить від того, як себе та конкретна людина поводить.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Громов Сергій
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 568
Зареєстрований: 27-1-2003
Місто: Львів кут площі Ринок
Нема на форумі

Настрій: Вже краще

[*] написано 10-10-2005 у 11:39


Попередній пост нагадав мені анекдот, власне без російської мови незрозумілий:

"- Как вы относитесь к геям ?
- Я к ним не отношусь !"




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 10-10-2005 у 12:42


Щоб не розводити тут демагогію про бідних російськомовних, утиснених іншомовними аборигенами і так далі, наведу тут так би мовити, feedback, отриманий мною кілька днів тому від справжнього російськомовного, в минулому з Латвії. Я не особливо переймаюся суперечками з KDI, думаю, що одна з бід України зараз – це те, що підросло покоління досить-таки нігілістично щодо національної культури налаштованих людей. Проте, оскільки об’єкт дослідження сам потрапив мені до рук і це в час обговорення даної теми, я вирішив не упускати такої нагоди і ознайомити з думками об'єкту наших суперечок всіх вас, шановні.

Задля чистоти експерименту я не повідомив про те, що я знаю українську мову рівно ж як і те, що я мешкав в Україні тощо. Об’єкт дослідження сприймав мене за звичайного абстрактного іноземця. Даний російськомовний в теперішній час проживає в Німеччині, він має вищу освіту, вік приблизно 35 років.

В ході експерименту я розпитував російськомовного про його життя в Латвії, навчання і роботу там. Нижче подаю епізод з нашого діалогу. Коментувати не буду, нехай висновки собі зробить кожен сам.

Я: Навчання за якою спеціальністю ви закінчили?
Російськомовний: Економіка. Я хотів вчитися на інформатиці, але там навчання було лише латиською.
Я: Але ж ви знаєте латиську?
Р: Так, я вільно нею володію, але ж не слухати нею лекції наприклад з математики!
Я: Чому?
Р: Ну так там термінологія!
Я: Тобто ви все ж не цілком вільно володієте мовою?
Р: Ну не цілком, і що? Нас там (російськомовних в Латвії – прим. моя) мільйон! І ми не збираємся вчити мову, якою в цілому світі розмовляє якихсь там два мільйони людей.
Я: Але ж ви жили в тій країні з народження, це можна сказати ваша рідна мова теж. Чому ви так її не поважаєте?
Р: Я не почуваюся латишем, і не вважаю що це моя мова і країна. Батьки переїхали туди з Росії, бо в Латвії за Радянського Союзу було краще жити.
Я: Тобто ви почуваєтеся росіянином?
Р: Ні. Я ніколи не жив в Росії, я навіть був там всього кілька разів. Мені не подобається Росія і росіяни, в них низький рівень культури, вони невиховані. Тому я не почуваюся росіянином і не хочу ним бути.
Я: Цікавий підхід. І ким все-таки ви себе вважаєте?
Р: (Пауза) Напевно все-таки німцем. Хоча німці мені також не дуже подобаються. Але я живу тут вже 5 років.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Громов Сергій
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 568
Зареєстрований: 27-1-2003
Місто: Львів кут площі Ринок
Нема на форумі

Настрій: Вже краще

[*] написано 10-10-2005 у 12:55


І як можна сприймати серйозно твердження такого співрозмовника ? Він "ніколи не жив в Росії" (цитата), але все знає про Росію зокрема, Латвію і певно туда ж можна всі пост-радянські країни добавити !!!



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 11-10-2005 у 15:15


А мене добило, що йому "німці теж не дуже подобаються". Ото самовпевненість! Нам би такої!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4  5

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1493
Реклама: