Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3
Автор: Тема: Обговорення етичної політики форуму.
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 17-9-2003 у 09:27
Обговорення етичної політики форуму.


!!!Адміністратору!!!
Велике прохання обмежити перегляд треду залишивши доступ для академіків
!!!Кінець повідомлення адміністратору!!!

Отже, панове, в ключі численних невдоволених повідомлень щодо етичних норм при дописуванні повідомлень, пропонується обговорити (НЕ розпинати, НЕ закидати камінням, НЕ наплювати в душу) відповідну політику адміністрації форуму.
Прошу всіх завважити - до чого б ми тут не дійшли, всі наши рішення є лише рекомендаціями і висунення пропозицій щодо дій адміністрації в ультимативній формі не є прийнятними.

Почали:
Форуми постійно модеруються.
Форуми є тематичними, тому не допускається публікація повідомлень, які:

не несуть інформаційного наповнення;

не відповідають тематиці форумів;

розміщені у невідповідних форумах;

містять ненормативну лексику;

ображають честь і гідність відвідувачів Форуму або інших осіб;

носять рекламний характер, але розміщені у нерекламних форумах;

є спамом;

носять характер особистого листування або є нецікавими для загалу.


Це - цитата з правил, з якими всі ми погоджувались при реєстрації. З ними ж погоджуються і нові дописувачі.

Проте рідко хто з нас не має за плечима видалених модераторами повідомлень з незрозумілих для себе особисто причин, або ж зрозумілих, та непринятих.

Прошу - ваші думки.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 17-9-2003 у 09:40


Вважаю рівень етичності спілкування просто необхідно підтримувати. Але потрібно просто більш детально розібратися у поняттях. Що означає "ображають честь і гідність інших осіб"? Якщо політик чи чиновник вартий аби йому добряче перемили кістки. тоді як бути з цим? Якщо він є ом? Так це образа, але це і називання речей своїми іменами також. Ображати честь і гідність учасника форуму це зовсім інше. Нажаль ми не є ані високопоставленими ососбані ані інше.
Далі вираз "ненормативна лексика". Я отримав попередження від адміністратора за вживання історичних назв російської на єврейської націй. Це ненорматив? Можливо воно більше відноситься до попереднього але я не розумію чому це ображає честь і гідність... Але попросили не вживати, гаразд не будемо...
Далі, залишається питання чому викинули віршик з теми по Дзвінку Гуцул, той що надіслала fish? Ненормативної лексики і образи честі та гідності там не було.




Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 17-9-2003 у 09:43


Мені здається що слова дупа і ж... вважаються ненормативною лексикою.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 17-9-2003 у 09:49


в такому разі слова "фацет" "кобіта" "файно" також є ненормативною лексикою. (Я не про ж... у повному написанні)



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 17-9-2003 у 09:59


Можна мені тоді в у2у ваше розуміння іншого діалектизму?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 17-9-2003 у 10:45


Гадаю, що ви троха все перебільшуєте.
Зник віршик... Шкода, зокрема мені підняв настрій. Гадаю, що адміністрація мала на то своє бачення, що віршик в майбутньому може когось зачепити на непотрібну (???) дискусію, і понесе за собою ще більше ображених дописувачів та видалених тредів.
Поки що, пан Андрій обгрунтовано показував своє ставлення до того, що Він видалаяв, заперечень немає.

Панове, тримаймо рівень!

Адміністрація, розумійте цей рівень, але без фанатизму.

Чесним би виглядало обговорення видалених повідомлень, якщо вони несуть за собою звуки дзвонів та інші хелпи.

Написав наче Піховшек:lol:
Я справді так думаю.

Видалення можуть дуже образити також і авторів тредів, зокрема мені зараз дуже незручно перед Фіш. Давайте це якось компенсуємо:saint:




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 17-9-2003 у 10:51


Я вже просив адмінів, та вони, мабуть, заклопотані і не мають на те часу - розробити мехнізм повідомлення дописувачеві що його допис видалено. Звісно, із підкресленням непОтрібних висловів або ж з поясненнями.

Хоча і це не завжди вирішуватиме проблему. Зараз маємо таке питання: чи є дупа ненормативним словом (для мене - так, наприклад), і якщо так, то що робити з оріджином Ярки? Вона ж ніби їм пишається навіть.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 17-9-2003 у 11:07


мені подобається "дупа".
Не згоден з тобою що до нормативів, скоріше діалективів, але чи мають діалективи нормативи (каламбур:D ) ?

Взагалі, хотілось би залучити в цю дискусію Дмитра Тарасова, бо троха мало пояснено словосполучення "Честь та гідність" - чию саме???
Дмитре, приєднюйтесь!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 17-9-2003 у 11:10


Нє, ну як на те пішло... (тільки я вас дуже прошу - не подумайте же я присікаюсь чи впираюсь рогом чи ще щось)
Оріджн троха гидкуватий і мене щоразу сіпає коли його бачу. Може це я такий зіпсований і в менен криві асоціації?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 17-9-2003 у 11:16


І ще ти маленький, рудий та лисуватий!!!

Не втому справа, тут ще потрібно врахувати таку галицьку прямоту, мов дошка:D . І вже з цим дивитись на то. Згадується Чайчин "тилек".




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 17-9-2003 у 11:22


Що за тилек?
Якщо б подібний оріджн написав чоловік - я б його однозначно в ігнор вписав би миттєво (аби то тільки Ярка не прочитала).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 17-9-2003 у 11:35


Як на мене, то "дупа" однозначний діалектив. Пряме підтвердження мова моєї бабусі, ненормативу я від неї скільки живу не чув, а от "по дупі дам", або "ти чого свою дупу садиш і не дивишся на що" то є нормально.
У віршику був натяк на інше слово. Яке якраз і може швидше розглядатися як ненорматив. Але слово не було вписане повністю, була тільки перша буква.
От цікаво, що б робила адміністрація, якби почалось обговорення творчості Подеревянського і хтось би влучно оперував цитатами?




Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 17-9-2003 у 11:52


За той віршик: я й пишучи його, була свідома того, що то навряд чи протримається довго. Хто встиг побачити, посміявся.
Правила я порушую, часом, свідомо, але в межах розумної демократії: поки мої реакції "не в тему" розважають, а не дратують, це допустимо. Згадайте тему української у Львові. Тривалий відхід від теми тільки дав нам зрозуміти, наскільки вона для нас "вантажна".
Модератор має тонко вловлювати настрій народу, що спілкується, щоб зрозуміти, де слово дупа допустиме, а де його треба безжально видалити.
У творах мистецтва і цитатах, що наводяться як аргумент, я би того не чіпала.
Але поки що особливого свавілля модераторів я не бачу, щодо віршика ми мирно порозумілися, тож все нормально.
Зле тільки було, коли Отарові поставили за умову змінити приватну інформацію, де скрізь було "моя задача - кульвани і сєрий". Оце вже, на мій погляд, була справжня прапорщицька дурниця :(




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 17-9-2003 у 12:33


Слушна думка. Дійсно модератори повинні відчувати коли слово вжите як ненорматив, а коли як діалектизм.



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-9-2003 у 12:47


Я з задоволенням прочитав цю дискусію. Вона мене щиро порадувала.
На жаль не міг миттєво відповісти, бо мав серйозні особисті проблеми, які терміново прийшлося розв'язувати. Слава Богу, усе обійшлося.
Зараз ще трохи збуджений, але мушу щось написати, бо вже пора. Якщо вийде щось не логічно вибачайте.

Перше, хочу щиро подякувати Олексію за декілька цінних порад по організації форумного життя. На жаль, на цю хвилю вони не реалізовані технічно, але вони прийняті, затверджені і по можливості будуть впроваджені. Просто зараз трохи складно з допрограмовуванням Форуму.

Я не можу дану дискусію зробити закритою для академіків, але прошу вважати що вона такою є. Тобто я особисто (і решта також) навряд чи може серйозно сприймати аргументи людей, які щойно зявилися на Форумі.

Щодо ситуації з віршиком.

Я його не видаляв. Його видалила інша людина. Але в принципі я думаю, що його наміри були правильними, але дії - скажамо так, "не оптимальними". Але з другого боку, ви повинні зрозуміти, що адміністрування Форуму трохи займає часу (і не дає жодних матеріальних прибутків) і тому тяжко деколи довго думати над вибором оптимальної стратегії поведінки. Це справді вимагає багато часу. Тому потрібне і ваше розуміння.

У цьому контексті мене здивувала позиція автора - мовляв "я напишу а вони витруть потім". Я думав ми усі друзі, а виявляється, хтось мусить виконувати роль прибиральника.... Мені це не дуже приємно. Якщо знаєте, що лист витруть - не пишіть його. Є врешті-решт у2у яку адміністрація не контролює.

Далі. Щодо віршика.
Однією з задач Форуму я бачу збір тут цікавих людей, представників (і авторитетних!) різних структур, державних служб і тп. Дуже цінною думаю, для Форуму, була б присутність і представників силових структур. Припускаю, що усім було б корисно і цікаво з ними спілкуватися та отримувати різні консультації. А тепер риторичне запитання - а чи захоче хтось з міліції тут реєструватися, якщо він прочитав би віршик?
Я (і всі модератори) дуже багато часу та зусиль витрачаю на залучення до Форуму різних цікавих людей, а тут - раз і все на марно. Давайте напишемо - "викладачі - козли" і завтра Форум зменшиться в двічі.
Сьогодні день співпадінь. У Львові бандити вбили двох міліціонерів... Навіть зі солідарності з тими людьми які поклали життя зf наш з вами спокій той віршик треба було стерти.
Друге співпадіння - я маю поговорити з одним молодим (дуже приємною і відкритою людиною) але високо поставленим чиновником, діяльність якого дуже дотична до правохоронних органів щодо його залучення до Форуму. Ви думаєте, в нього би бажання не пропало від того віршика?

Ще хотів би добавити, що мені дивнем виглядають спроби свідомо тестувати рівень цензури на Форумі. Я думав, ми тут спілкуємся, а виявляється ми якось ніьи по різні сторони барикад.. А то починається - "пропустять дупу чи не пропустять, пропустять mоскаль чи не пропустять" і тп.
Ви просто уявіть що ви в компанії малознайомих але приємних людей різних поглядів, національностей, професій і задумайтесь і чи вживали б ви такі слова дивлячись їм у вічі. Чомусь я сумніваюся..
Спілкування тоді досконале, коли кожен несе частку відповідальності за те, що ним буде сказано, а не перекладає усю відповідальність на плечі модераторів.

До Рибки - я забанив вказаного Вами користувача не за приватну інформацію, а за використання грубого матюка (трішки правда модифікованого), який був абсолютно недоречним у даній дискусії. Зараз користувач розблокований.

http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=1345 - друге повідомлення

Хоча що стосується приватної інформації - тут також треба бути коректним та вилявляти взаємоповагу. Адміністрація блокувала одного користувача за використання матюків у своїй автобіографії. Здається його нік був "Птах". Люди, які "гарно" пишуть персональну інформацію, зразу викликають симпатію. Гляньте хоча б на новозареєстровану Мар'яну Пєцух.

Ще раз дякую всім за спокійне толерантне обговорення та за розуміння моєї позиції




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-9-2003 у 12:53


До речі, а що значить "моя задача - кульвани і сєрий"? Бо я трохи від життя відстав..



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

yes.gif написано 17-9-2003 у 12:56


Цитата:
Першим відправив користувач Nazar

Видалення можуть дуже образити також і авторів тредів, зокрема мені зараз дуже незручно перед Фіш. Давайте це якось компенсуємо:saint:


Готовий компенсувати! Кажіть як?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 17-9-2003 у 13:13


Пан невірно мене зрозумів. Я зовсім не ХОТІЛА, щоб віршик був витертий, радше сприймала як реальність те, що його витруть, але ж не одразу то буде зроблено.
Ви, може, здивуєтеся, але міліціонери, яких я знаю, включаючи родича по тітчиній лінії, реагують на позначення себе як ментів спокійно, звикло, часом з гумором, часом і пишаючись, себе так називають, у них є улюблене в народі кіно з такою назвою, не знаю, може й зараз іде.
І останнє. Ніхто рівень цензурованості не тестує. В житті я не матюкаюся і не ображаю людей свідомо. У форумі я хочу спілкуватися так, як у житті, і мені не подобається, коли в моїх словах вишукують значення, якого я туди не вкладала. Американського поняття політкоректності я не приймаю.




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чарівник з міста Гамельн
Академік
****



Повідомлень: 495
Зареєстрований: 14-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-9-2003 у 13:15


> Проте рідко хто з нас не має за плечима видалених модераторами повідомлень

Я не маю. Жодного :-)

Хоча нецензурні слова (з крапками замість деяких букв), якщо не помиляюсь, іноді у мене були...

Взагалі, мені здається, що до кожного випадку треба підходити індивідуально - будь-яке слово може бути доречним в одній ситуації, і не доречним в іншій. Тому абстрактно ділити слова на "хороші" та "погані" - нонсенс.

Я, щоправда, не читав віршика fish, але, принаймні, підпис Дзвінки мені дуже сподобався :-) І не бачу в ньому нічого "гидкуватого".


N.S.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 17-9-2003 у 13:17


На мою думку, форум не повинен бути "політкоректним". Етичним - так і обов"язково, але не "цензурним". Висловлюватися і дійсно потрібно ввічливо але так, щоб висловити свою думку, навіть, якщо і ця думка не завсім з бігається з думкою адміністрації. Інакше це просто буде балачка однопартійців.



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-9-2003 у 13:19


Хіба десь була мова про політкоректність? Про однопартійців? Бррррр



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 17-9-2003 у 13:22


що б то не означало, жодної образи кому б то не було, та формула містити не може. Хоча б тому, що йдеться про постановлення відповідальності до себе самого (якби йшлося ТВОЯ задача, чи задача когось персонально чи абстрактно, тоді ще щось можна було б запідозрити.
Кульвани і Сєрий - то просто Задача, яку має виконувати кожен. У чому саме полягатиме виконання Задачі - приватна справа людини. Можна виконувати Задачу, вживаючи кип"ячену воду, а можна - сиру. Можна, пишучи віршика, можна - дивлячись у вікно. Навіть сперечаючись із меншим братиком, можна виконувати Задачу. Ось так. Ваша задача - кульвани і сєрий.




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 17-9-2003 у 13:22


Цитата:
Першим відправив користувач Чарівник з міста Гамельн
підпис Дзвінки мені дуже сподобався :-) І не бачу в ньому нічого "гидкуватого".


Я ВЖЕ теж не маю. Річ у тім, що слово "дупа" сприймається в різних регіонах по різному. Я сприйняв його так, як це у нас прийнято і через це сенс вислову вийшов просто надзвичайно брутальним. Зараз розібрався і вже нічого проти не маю.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-9-2003 у 13:22


Вертаю віршик

Цитата:

Активістці УНСО в Конотопі
Надавали ментяри по ж... (і не буду писати те негарне м-ське слово - F.)
Вона ніжками тупа:
То не Ж..., а дупа!
Тож ганьба вам, менти в Конотопі!




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 17-9-2003 у 13:25


Вибачте за офтоп але я також щось не дуже до петрав що то за "кульвани" і що то за "сєрий"



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1571
Реклама: