Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3  4
Автор: Тема: Чи варто українській церкві (церквам) перейти на григоріанський кал...
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-11-2002 у 04:06
Чи варто українській церкві (церквам) перейти на григоріанський календар?


Українська греко-католицька та православна церкви живуть за юліанським календарем, хоча наша країна живе за григоріанським календарем. Тому в нас трапляються дивні речі:

  • Перед Різдвом є великий піст. Однак весь народ активно святкує 1 січня Новий рік.
  • Звичайно, 14 січня більшість не забуває свядкувати ще раз Новий рік. Тому виникли не зовсім коректні поняття "новий Новий рік" і "старий Новий рік".
  • Січень - місяць квартальної та річної бухгалтерської звітності. Так виходить, що підприємці та бухгалтери - не люди. Усі навколо три тижні гуляють, а їм - зводити дебет з кредитом та заповнювати купу безглуздих звітів.


Так може варто українській церкві (церквам) перейти на григоріанський календар. Тоді вище згадані проблеми відпадуть. Крім того, це міг би бути поштовх для об'єднання українських церков у єдину українську церкву з вигідними відмінами від російської церкви (приклад, хорватська церква на відміну від сербської перейшла на григоріанський календар).





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Теодор
Дійсний член
***



Повідомлень: 113
Зареєстрований: 16-7-2002
Місто: м. Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-12-2002 у 14:14


Ти абсолютно правий. І ще є море причин по яких варто переходити на новий календар.
В нас все-таки європейська інтеграція, а не азіатсько-московська.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 8-12-2002 у 18:58


Тут десь панотець пробігав. Цікаво його думку послухати... ;)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-12-2002 у 22:55


Я як адміністратор, офіційно заявляю, поки що на форумі не зареєстровано жодного (принаймні мені невідомо) священника жодної конфесії, теолога або авторитета в релігійних справах.
Я думаю, Форум би виграв від таких учасників, тому сам займуся питанням залучення експертів і всіх інших прошу.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярослав Новицький
Підтримка та просування
*



Повідомлень: 24
Зареєстрований: 8-10-2002
Місто: м. Львів
Нема на форумі

Настрій: недосліджений

[*] написано 10-12-2002 у 00:32


Тепер у нас (на форумі) є Отець Прокопій ;) але я щось сумніваюсь у його священничому сані :D:D:D
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярослав Новицький
Підтримка та просування
*



Повідомлень: 24
Зареєстрований: 8-10-2002
Місто: м. Львів
Нема на форумі

Настрій: недосліджений

[*] написано 10-12-2002 у 00:44


Крім вище сказаного, хотів би додати ше й таке:
Існує таке поняття, як культурні традиції - давні і, нажаль, сильно забуті. Це ті, про які згадують старі бабки, які дуже злостяться, якщо традиції порушувати. І, можливо, не стільки важливо, що ми в тих традиціях поміняємо, як факт їхньої зміни, адже тоді вони перестануть бути традиціями :(.
Крім того не слід їх путати з політикою!!!:mad:
Вони (традиції) НАШІ!
А прийняття чужих традицій обезличує націю. І за допомогою цього ми не станемо Європейцями, а перестанемо бути собою.

(прошу звернути увагу - я протестую проти підходу до справи, а не проти її вирішення)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-12-2002 у 22:25


Погоджуюся однозначно, що Європейцями бути чи не бути не питання календаря. Врешті-решт, якщо вірити Романо Проді (є такий "великий європеєць"), мусульманська Туреччина набагато "європейськіша " ніж ми.
Мене особісто страшенно дратує коли такі "інтелектуали" монополізують Європу (як сукупність 15+10 країн).


Інше діло - традиції. Тут я собі позволю посперечатися. Звичайно, тільки історики можуть сказати якими були традиції нашого народу. Але безперечно - традиції - це і те що було 25 тисяч років тому, і 5 тисяч років тому, і 2 тисячі років тому, і 1000 років назад, і 20 років назад.
На цій часовій осі ми можемо безсумнівно знайти і аргументи на користь існуючої ситуації. Проте в основну традиції древніх часів формувалися на основі в першу чергу здорового прагматизму та на основі необхідності будувати теологічно несуперечливу картину світу.
Тому свято різдва (навіть язичницьке) завжди тяготіло до зимового сонцестояння (22 грудня здається) і католицьке різдво практично зберегло традицію та логіку древніх індоєвропейців.
Ситуація, що виникла у нас, є породженням (наскільки я розумію) боротьби з традиціями ще кількох "великих європейців" які пересунули світський календар, а про церковний забули.

А щодо змін традицій, то введення христіянства також було зміною традицій. Зміною традицій нашого народу також було:
- відміна принесення людських жертв (наприклад спалення дружини разом з померлим чоловіком)
- зміна форми поховань (погребіння замість спалення)
- використання в їжі продуктів завезених Колумбом (на різдво напевно помідорчики мариновані чи баклажанчики споживаєте :) )
- введення писемності та комп'ютерів


Я думаю список далеко не повний але достатній, що б переконатися, традиції потрібні, але також потрібна традиція міняти при потребі традиції.
О загнув ! :)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-1-2003 у 16:32


Є традиції, є політика, а є ще здоровий глузд.

Коли я організовував опитування, то керувався здоровим глуздом. Бо я не вважаю життя за двома календярями нормальним. Мені здається, що вже пора з цим визначитись.

А щодо традицій чи політики, то Україна приймала християнство власне з таких мотивів. І хоч християнство приймалося недобровільно, все ж воно прижилося, бо зберегло частину язичницьких традицій (писанки, коляди, вінки на Івана Купала , більшість великих християнських свят припадають на язичницькі). Християнський календар був узгоджений з існуючим тоді календарем.

Традиції звичайно слід берегти. Але є традиції важливіші (культура, мова), які потребують більшого захисту, ніж досить неточний юліанський календар.

Отже, від того, що в черговий раз ми узгодимо церковний календар зі світським, нічого поганого не буде. Якщо хтось вважає це політикою, то це не є проблемою. Але хай це буде наша українська політика, а не західна чи східна!





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Ципкін
Новак
*



Повідомлень: 4
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Суми, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-1-2003 у 15:04


Я представник Римсько-Католицької конфесії, але вважаю, що православні та греко-католики повинні перейти на григоріанський календар.
По-перше, не буде такої невдалої різниці між "свєтскім" и церковним календарями.
По-друге, вся Європа святкує за новим стилем. А Україна, нагадую, є Європою. Якщо Росія бажає залишатися ортодоксами -- нехай. Коли я в листопаді був у Петербурзі, там Європою і не пахло -- усюди Азія, навіть повітря якесь не таке вільне.

Тому, сподіваюся, українська церковна влада все ж таки влаштує перехід на новий стиль. Але вже час піднімати питання й нам -- народу.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-1-2003 у 17:02
Православний календар


Text Black
Коли обговорюють релігійні питання, то чомусь завжди забувають про самий сенс віри. Віра - це не те, щоб було легше чи приємніше, або так як у інших. Православний календар встановлений Вселенськими Соборами. Святі люди, які це питання вирішували, мали і причини, і я вірю, Духа Святого. Тож для мене це питання не стоїть. Головне в вірі - це спасіння душі. І календар - це частина віри. Так що я думаю розум і серце - це не завжди едина річ. Що говорить розум - ви пам`ятаете Адама?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 11-1-2003 у 16:07


Цитата:
Першим відправив користувач Дмитро Ципкін
Тому, сподіваюся, українська церковна влада все ж таки влаштує перехід на новий стиль. Але вже час піднімати питання й нам -- народу.


Частина мешканців України, а саме львів’яни, для себе це питання вже вирішили – за результатами соц. опитування більшість львів’ян за перехід на новий стиль. Між іншим, і дане опитування повністю це підтверджує :) Залишається тільки визначити час і механізми здійснення цієї „епохальної” події. Крім церковної влади у цьому повинна брати участь і держава.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Ципкін
Новак
*



Повідомлень: 4
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Суми, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-1-2003 у 17:07


Цитата:
Першим відправив користувач Роман Голощук
Крім церковної влади у цьому повинна брати участь і держава.


Я вважаю, що державна влада в релігійні проблеми не повинна втручатися, оскільки релігія має залишатися релігією і не мати якихось адміністративних рамок. Втручання влади ми бачимо у Росії, де 2002 року до Держдуми було подано рекомендації визнати протестантів і... католиків(!) екстремістськими організаціями. :o
Щодо опитування: у Львові, мабуть, не має такого впливу московського патріархату, і населення бажає переходу на григоріанський календар. Про Суми такого не скажеш, оскільки більшість моїх знайомих категорично проти переходу.
У близькому майбутньому я спробую організувати опит населення на це питання в Сумах.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-1-2003 у 18:05


А Ви їх просто до нашого Форуму залучайте! ;)



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-1-2003 у 15:31
Православне - це не значить російське.


Хочу висловитись з приводу календарного питання. Хоча не стільки про нього. Я багато років працював в Росії і як мені вважається щось зрозумів в руській душі. Там теж дуже багато нетерпимих і націоналістично настроєних. Там також багато інтелигентних людей, котрі вважають українців братами. Жити в Росії мені не дуже хотілось, вдома краще, але ось що я зрозумів:
агресивне протистояння до російського сходу і уклінне положення до заходу принижує українців. Ми набагато величніші і самодостатніші, щоб лаятись на схід і ластитись на захід, або навпаки. Хай краще і ті і ті ластяться до нас. Бо на Заході презирства до нашого боку не менше, повірте. А у питаннях православ`я є чин і ієрархія. Є порядок, встановлений ще Спасителем і його апостолами. Київська митрополія входить до складу Московського патріархату. Це як закон Божий. Питання про відокремлення Київського патріархату треба вирішувати в Єрусалимі, у Вселенського Патріарха. Я кажу про справжній Київський Патріархат, який би мав апостольську традицію і був би визнаний всіма православними церквами. Тож коли обговорюються питання про календар, то прохання не мішати грішне з праведним. Діло тут не в Москві. Просто православні люди, в Сумах, у Львові чи де інше, самі не допустять таких диких змін. Православні в цьому питанні будуть мислити в напрямку зміна календаря-печатка відомого суб`єкта на праву руку- печатка на чоло...Невидимий світ так переплетений з видимим. У кожній події є прихований сенс. Тож, якщо ти світська людина, не берись судити релігійні питання. Вибачаюсь, якщо щось сказав грубо.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 16-1-2003 у 23:51



Цитата:

Просто
православні люди, в Сумах, у Львові чи де інше, самі не допустять таких диких змін


А що такого дикого в переході на Григоріанський календар? Це ж не зміна обрядів і не зміна заповідей.
А як ви поставитеся до такої "дикої" зміни - з 2100 року святкувати Різдво 8 січня. Ми звичайно до тієї дати не доживемо (якщо не станеться нічого фантастичного в медицині), але для церкви 100 років це не такий уже й великий проміжок часу.
Звичайно, перейшовши на новий календар ми матимемо ще 2 свята: старе Різдво і старе Водохреща. Але з часом це зникне.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-1-2003 у 01:33


Цитата:

...агресивне протистояння до російського сходу і уклінне положення до заходу принижує українців.

Пане Дмитре. Я не зовсім розумію, чому ви стверджуєте про уклінне положення до заходу. Перечитавши усі листи, я не побачив такого тяжіння. Навпаки, мені здається, більшість дописувачів тажіють до власного українського, а не до західного чи східного.
Щодо протистояння до російського, то це є природно, бо ми є абсолютно різні, і не треба надумувати відсутність цієї різниці.
А найбільше принижує багатьох українців - це відсутність самоповаги, комплекс неповноцінності. Церква повинна допомагати народу знайти цю самоповагу, а не займатися підкреслюванням на кожному кроці, що
Цитата:

Київська митрополія входить до складу Московського патріархату.

Нажаль ми занадто відступили від теми.

Цитата:

...якщо ти світська людина, не берись судити релігійні питання.

Церква існує за ради віри людей, чи за ради самої себе? Якщо для людей, то питання календаря стосується кожного з нас. І для цього я і відкрив цю дискусію. Якщо ж церква існує для себе, то це починає асоціюватися зі звичайним ТзОВ (я б цього не хотів).
Цитата:

Головне в вірі - це спасіння душі. І календар - це частина віри.

То для чого притримуватися помилкового календаря, який примушує часто забувати про віру?





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-1-2003 у 10:09
Просто всі питання щільно пов`язані


Церква існує не для себе. вона існує для людей. І тут питання стає дуже глибоким. Бо є церква православна і її символ свічка (форма куполу, горіння задля Бога, активна позиція людини до Царства Божого), а є церква католицька, символ її шпиль, промінь світла, який іде з неба на людину, тобто пасивна позиція людини до Царства Божого. Саме тому в православному храмі люди стоять а в католицькому сидять. І у всьому цьому є дуже великий сенс. Нічого на світі не буває просто так. Церква може асоціюватись з чим завгодно, навіть з ТзОВ, але це тільки до смерті, бо коли почнуться духовні митарства і відповідь за життя, то там стануть зрозумілими всі незрозумілості. Я це говорю для того, щоб прояснити хід думки східняків.
А щодо календаря, не спішіть його обзивати помилковим. Цей світ часто робить чорне білим.
Так, головне в церкві - це спасіння душі. А не облегшення трудів тіла. А наше обговорення, мені здається, більше направлене на тіло.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-1-2003 у 17:34


Символи православної чи католицької церкви можна трактувати по-різному. Це справа суб'єктивна. Наприклад, горіння свічки можна трактувати як пасивну позицію людини до Бога, бо свічка (життя людини) запалилася з волі Божої, і згасає вона також з волі Божої. А якщо подивитись на католицькі шпилі, то можна вважати, що вони направлені від землі до неба.

Останні твердження - це не моя позиція (щоб мене не звинуватили в прихильності до католицизму), а це може бути позиція, наприклад, католиків (бо їм так вигідно).
Я це веду до того, що багато існуючих символів створюють люди, і трактують люди. І календар - один з таких символів.

Календар має сенс, звичайно, лише при житті людини, бо після смерті вже не має значення який календар (юліанський, григоріанський і т.д), чи навіть яка церква (православна, греко-католицька, католицька і т.д.).
Усі ми будемо відповідати перед Богом за проведене життя.

А тепер щодо точності календарів. Саме поняття календаря виникло задовго до виникнення, наприклад, християнства. І календарі придумували ці народи, яким потрібно було відмічати контрольні точки часу (наприклад, початок посіву, жнив тощо). Календарі були різні: неточні і точніші.
Юліанський календар виник раніше за григоріанський, і природно, що він дає більшу похибку в часі (вживаючи слово "помилковий" я мав на увазі точність календаря).
Ми живемо в час інформаційної ери, коли точність та вчасність інформації грають дуже важливу роль.
Календар - це інформація про час, а тому він повинен бути якнайточнішим.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-1-2003 у 18:24
Є точність а є вірність.


Звучить переконливо, але вірність в вірі має більше значення. Контрольні точки часу можна робити як зручно. Але постанови Вселенських Соборів при духовних митарствах можуть трапитись як більш точні точки.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sophijka
Дописувач
**



Повідомлень: 88
Зареєстрований: 21-11-2002
Нема на форумі

Настрій: Дощовий

[*] написано 21-1-2003 у 18:22


Hm, spershu pereproshuyu za latynku (obizyayusya kyrylizuwatysya ostatochno i bezpoworotno:-).
A shodo kalendarya - to dozwolte nahadaty, sho Bolhariya, yaka zrodu-wiku ne bula katolyzkoyu (katolykiw trohy bilshe 1 widsotka naselennya, z nyh hreko-katolykiw yakis' desyati...Tay konflikty mizh konfesiyamy isnuyut', ale ze wzhe insha tema..), dotrymuyetsya taky hryhorianskoho kalendarya.
Tobto nawryad chy warto dyskutuwaty pro konfesiyi...Yak ya pamyatayu, zerkwa w Ukrayini she trohy dawnishe howoryla pro neobhidnist' perehodu, ale
sho tam z 'wozom', tobto achy ruhayetsya win - zhodnoho ponyattya:-(.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Ципкін
Новак
*



Повідомлень: 4
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Суми, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-1-2003 у 16:00


Не треба розділяти, що "католики - пасивні", "православні - активні". Ці розподіли лише створюють ворожнечу між конфесіями.
Існують сім'ї, де є і католики, і православні (наприклад, моя родина). Звичайно, цікаво святкувати свята двічі, але це якось роз'єднує.
Щодо календаря, то це справа самої православної церкви і ніякого тяжіння до Заходу тут не має бути: Україна є й буде незалежною державою. Але всі християни мають бути єдині, навіть у календарі. Й до того: оскільки ми живемо за григоріанським календарем, нехай і церква живе за тим календарем, за я ким живе її парафія.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-1-2003 у 13:49


Побажання людей облегшити якісь незручності цілком зрозумілі. Ні про яку ворожнечу між конфесіями мови не йдеться, в мене є знайомі католики, яких я дуже поважаю і як духовних людей також. Тим більше, що до 1156 року всі були православними.
Я просто хочу висловити думку, щоб питання віри обговорювались не на побутовому рівні. Ці питання заслуговують більшого.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-1-2003 у 15:26


Я є прихильником переходу на новий календар. Але хочу сказати інше:
Не знаю, чи буде колись єдина церква в Україні, але у будь-якому випадку такий перехід повинен буде синхронним (і греко-католики і українські православні разом - МП зрозуміло ми не дочекаємся). Дуже б не хотілося щоб якась з наших конфесій самостійно зробила цей крок.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-1-2003 у 17:22
Це неможливо з принципових розмірковувань


Так само як фарисеї, книжники і садуккеї і перші християни вірили в одного Бога, але не могли знайти спільної мови. Так само неможливе об"єднання Київського і Московського патріархату, католиків, грекокатоликів і православних. Є принципові розбіжності. Але ці розбіжності не стосуються людських відносин. Всі люди повинні любити одне одного, як заповідував Спаситель. Але в один храм цьогосвітніми роздумами людей не загониш. До речі, самі розбіжності між різними конфесіями християн які становлять причину конфліктів, можна було б виділити в окрему тему. Не для того, щоб розсваритись вкрай, а для того щоб краще один одного розуміти.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-1-2003 у 22:36


Я не говорив про обєднання церков взагалі, а кількох справді українських - тай не про обєднання а про координацію дій їхніх дій.
Хоча живичи у Львові я не бачу таких принципових проблем, які б не дозволили об'єднатися церквам. Але то календаря не стосується




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3  4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 172
Реклама: