Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4
Автор: Тема: Чи варто українській церкві (церквам) перейти на григоріанський кал...
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-2-2003 у 11:47
Принципові проблеми завжди приховані


І ніколи на поверхні не лежать.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-2-2003 у 16:35


Цитата:
Першим відправив користувач Дмитро Таран
Я просто хочу висловити думку, щоб питання віри обговорювались не на побутовому рівні.

Взагалі на побутовому рівні в принципі важко щось глобальне вирішити, а релігійні питання тим більше. Але все ж ми як звичайні віруючі люди маємо право висловити свою думку до таких практичних речей як календар. Тим більше, що єдиний світський та церковний календар може об'єднати (я не маю на увазі буквально) людей різних конфесій.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 19-2-2003 у 16:55


Цитата:
Першим відправив користувач zizu
Цитата:
Першим відправив користувач Дмитро Таран
Я просто хочу висловити думку, щоб питання віри обговорювались не на побутовому рівні.

Взагалі на побутовому рівні в принципі важко щось глобальне вирішити, а релігійні питання тим більше. Але все ж ми як звичайні віруючі люди маємо право висловити свою думку до таких практичних речей як календар. Тим більше, що єдиний світський та церковний календар може об'єднати (я не маю на увазі буквально) людей різних конфесій.


Календар як на мене, не є питанням ВІРИ. І навіть не є питанням ОБРЯДУ. (А обряд, в свою чергу, також не є питанням віри). Греко-католицька церква в США, Канаді, Словаччині чи ще десь, якщо користується Григоріанським календарем (а воно так є), не перестає від того бути Греко-католицькою. Думаю, що і православним то би не шкодило, зрештою, напевно за кордоном є і православні церкви, які мають новий календар. Календар - то тільки календар. І нелогічно жити за двома календарями. Все одно ж не кажем наприклад, що таке-то свято є такого-то числа, але за старим стилем - кажем просто: такого-то числа, того-то місяця, маючи на увазі Григоріанський календар. То так само, якби час міряти одночасно місцевий і скажімо, за Грінвічом.
Але біда в тому, що багато людей звертають основну увагу власне на обряди, ритуали, календарі, як хор співає - така вже людська психологія.

Перепрошую, якщо дане повідомлення видасться надто різким - я не мав на меті когось образити.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-2-2003 у 17:12


Цитата:
Першим відправив користувач Дмитро Таран
Так само як фарисеї, книжники і садуккеї і перші християни вірили в одного Бога, але не могли знайти спільної мови. Так само неможливе об"єднання Київського і Московського патріархату, католиків, грекокатоликів і православних. Є принципові розбіжності.

Щодо Української і Московської церкви, то я абсолютно згоден. Але виникає питання: чому ми взагалі повинні з ними об'єднуватися? Їх, наприклад, задовольняє юліанський календар, але то їх проблема. Я вважаю, що українську церкву цей календар не повинен задовольняти.
Щодо Українських православних та греко-католиків, то спільного між ними набагато більше, ніж з Московською церквою. А календар може бути ще одною спільною точкою.
Цитата:
До речі, самі розбіжності між різними конфесіями християн які становлять причину конфліктів, можна було б виділити в окрему тему. Не для того, щоб розсваритись вкрай, а для того щоб краще один одного розуміти.

Я б не хотів, щоб у цій дискусії акцент направлявся власне на календар, а не проблеми релігійних конфесій. На скільки я розумію, у цій дискусії беруть люди різних конфесій, але поки-що ми гарно дискутуємо, і нема ознак того, що ми збираємося посваритися.
А якщо десь існують проблеми між людьми різних конфесій, то мені здається, що це не проблеми релігійних стосунків, а проблеми самих цих людей.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-2-2003 у 15:51
Цілком згоден. Багато християн різних конфесій схожі.


Одного року я малював портрети в Скадовську, таке курортне містечко на Чорному морі. І жили ми на одному подвір"ї з однією сім"єю із Львова. Говорили про все. І про віру. Мене вразило, як чисто і непоказно сприймають віру люди на Заході. Як сумлінно ходять до церкви всією сім"єю. У нас на сході теж є справжні православні, але по-моєму їх набагато менше ніж у вас. Я до них зовсім не відношусь. Мене злякало тільки те, що вони ходять до церкви Київського Патріархату. Дехто може мене не зрозуміє, але священники Київського Патріархату (Філаретівці) відлучені від церкви, це підтвердять і в Єрусалимі, і в Бєлграді, і в Бухаресті, кругом, де є помісні Православні церкви, які входять до складу Вселенської церкви під головуванням Патріарха Єрусалимського. Якщо священник відлучений, то миряни, які ходять на його служби також відлучені. Про це є спеціальне апостольське правило. Цей гріх треба довго замолювати. Розумієте, така чиста віра і така підстава. Хоча ідея гарна, національна і все таке. Взагалі, питання віри часто досить страшні. В аспекті наслідків. Для віруючого. Тому і дані християнину пастирі. Треба тільки їх добре відрізняти. Бо сказано, що вирядяться вовки у вівців і стануть красти отару...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яндрух
Заблокований




Повідомлень: 823
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-2-2003 у 12:01


Звичайно, рано чи пізно, але то має статися.
І перейти на на нове числення, власне, потрібно разом - греко-католики і православні. Окремо - це б тільки пошкодило взаєморозумінню і прихильному ставленні один до одного, що, власне, зараз і відбувається зі сторони греко-католиків (як не дивно).
Церки, звичайно, не об'єднаються під єдиним прапором української держави - то б було абсурдом. Хотілось, просто, щоб Російська православна церква не втручалася у справи української православної пастви (на її, нібито, канонічній території). Але знову ж таки, це питання підпадає під державні інтереси Росії (!!) і нема на то ради.
Поки що...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-2-2003 у 17:33
мені як мирянину що руські християни що українські.


Я можу зайти в церкву і в Новоросійську і в Воронежі.
Я вважаю всіх християн братами. І ненависть з державної точки зору мені майже зрозуміла. А з людської ні.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яндрух
Заблокований




Повідомлень: 823
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-2-2003 у 15:54


Якби ж то Церква була сама-собою!
Дехто намагається використовувати (і то не безуспішно!) Церкву як потужний елемент впливу на мирян (о ні - то вже громадян держави!).
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-2-2003 у 18:11
Аби ми не були схожі на них


Хай так.
То їм рахується.
На відділення помісної церкви є спеціальна процедура.
То чого лаятись?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 27-2-2003 у 17:27


Не розумію, чому в багатьох нема сумнівів, що священники УПЦ(КП) відлучені від церкви (тобто вони фактично не є священниками, а УПЦ (КП) фактично не є церквою), але мало хто сумнівається в тому, що РПЦ є канонічною церквою. Варто згадати якими методами (далеко не церковними, а брудними політичними) вона створювалася.
Тому притання про утворення української помісної церкви для мене особисто не викликає особливого супровотиву - це відновлення статус-кво.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яндрух
Заблокований




Повідомлень: 823
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

cool.gif написано 28-2-2003 у 09:59


Чулись-ти, що церкві хочуть надати статус юридичної особи (sic!!). От тоді бізнес піде, економіка підніметься...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-2-2003 у 15:58
Католицька історія теж не проста.


Треба розділяти, як мені вважається, питання особисті (віра, душа, спасіння, життя, смерть) від соціальних (протистояння кланів, економічні інтереси, вплив на паству). Ніхто не має влади на цьому світі без того, щоби на то не була воля зверху.
А судити інших, що там зроблено так що не так... Бог всім суддя.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-3-2003 у 17:24


Цитата:
Першим відправив користувач Дмитро Таран
Треба розділяти, як мені вважається, питання особисті (віра, душа, спасіння, життя, смерть) від соціальних (протистояння кланів, економічні інтереси, вплив на паству). Ніхто не має влади на цьому світі без того, щоби на то не була воля зверху.
А судити інших, що там зроблено так що не так... Бог всім суддя.

А як зрозуміти осудження УПЦ-КП, осудження тих, хто підтримує перехід української церкви на григоріанський календар?





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-3-2003 у 18:08
А я не осуджую. Мені тільки жаль.


Я висловив думку. Звісно, що вона може не співпадати. Якщо буде зроблено так - ну, що робити. І УПЦ КП не я засуджую. Я просто довожу це до відома, бо я к видно, цього мало хто знає.
І коли введуть ідентифікаційні номери в електроному вигляді на руку чи чоло, теж знайдуть багато аргументів. І від тероризму, і для податків, і для порядку, і для того, щоби було зручно.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-3-2003 у 02:24


Тоді виходить, що кожному з нас можна взагалі не звертати увагу на те, що відбувається в суспільному чи релігійному житті, бо Бог всім суддя.
Мені здається що ми самі повинні виступати за нормальне суспільне чи релігійне життя. Бо якщо цього не робити, то кожен отримає не тільки ідентифікаційний номер на чоло, але й на з...
Але ми дискутуємо про календар. Тому хотів би ще раз наголосити, що від точності календаря залежить багато. Жити за двома календарями (суспільним та церковним) мені здається не коректно, бо суспільне та релігійне життя кожної людини повинні бути в гармонії. Зміна юліанського церковного календаря на григоріанський може їх гармонізувати, не порушивши принципів віри.
Наведу такий приклад. Чи хтось з упевненістю на 100 відсотків може назвати дату народження Ісуса Христа? Мабуть зараз її не знає ніхто. І це можливо не 25 грудня (за григоріанським календарем), і скоріше за все не 7 січня (за юліанським календарем). А хіба з точки зору віри це має принципове значення? Абсолютно ні. Для релігії на відміну від суспільного життя не важливий точний час подій, а лише їх послідовність.
А щодо зручностей, то для релігії взагалі таке поняття не існує. Це принципи, яких ми повинні дотримуватися. Про зручності ми можемо говорити лише в суспільному житті. Перехід української церкви на григоріанський календар - це суспільна зручність з абсолютним збереженням релігії! То що заважає це зробити? Мені видається, що амбіції конкретних "церковних" діячів, які більше займаються політикою, а не церквою.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-3-2003 у 10:23
Не знаю


Я, наприклад, не можу диктувати своєму пастирю, як лічити час або правити службу. Це не моє діло. Моя справа прожити життя. За його допомогою. І не моя справа думати за пастирське.
І в православній церкві дуже важко буває відстояти службу. І довго, і нібито нудно. Але ж ні в кого не виникає ідея потребувати змінити хід того, як правиться.
І цим календарем користуються не тільки москалі, а майже усі православні. В ньому не тільки Різдво, а й всі інші свята.
Ті, які становлять основу віри. І смерть і воскресіння.
Так що логіка "аби як всі і щоби зручно" в питаннях життя і смерті важить так мало, що навіть і обговорювати те нецікаво.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 16-3-2003 у 12:33
Статистичні дані по цьому питанню


... В усьому світі, та й в Україні зокрема, проводять безліч найрізноманітніших опитувань через мережу Інтернет. До їх результатів переважно ставляться скептично. Бо користувачі Інтернету в Україні становлять якихось 5%, а з них лише третина лазить Павутиною регулярно. Але це чи ненайактивніша частина суспільства -- студенти, науковці, підприємці, журналісти... Тож цікаво й часом заглянути на результати таких опитувань -- все-таки голос частини народу.

Візьмемо кілька опитувань, що проводились на сайті http://www.podrobnosti.com.ua протягом останніх місяців. На питання щодо переходу християнських конфесій в Україні на григоріанський календар не полінувалось відповісти 517 інтернетників. З них 50,64% хочуть святкувати Різдво і Великдень з усім християнським світом, а 38% -- ні. До речі, під час останнього соціологічного опитування з ініціативи Інституту розвитку міста з цього питання пропорції відповідей були приблизно однаковими -- 46 та 33 відсотки..."
Д.О.СВІДНИК
Джерело - [url= http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=8322] Поступ [/url]




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Таран
Дописувач
**



Повідомлень: 74
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Херсон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-3-2003 у 15:56


Поріг вето ще не перейшли.
Більшовики, меншовики...
Давайте досліджувати якісь інші, більш математичні питання.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Ганущин
Модератор
****



Повідомлень: 492
Зареєстрований: 5-3-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Буде кращим

[*] написано 3-6-2003 у 11:30


Беларускія Грека-каталікі перайшлі 12 років тому. Залішиліс В і Маскалі
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Ципкін
Новак
*



Повідомлень: 4
Зареєстрований: 10-1-2003
Місто: Суми, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-8-2003 у 10:48


Наскільки я бачу з опитування, більшість — все ж таки за перехід української церкви на григорианський календар. Це дуже добре, оскільки не буде (майже не буде) різниці у датах католицьких та православних свят. Невже це погано? До того ж, як кажуть, більшість помісних православних церков у світі вже давно перейшли на григорианський календар.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 12-8-2003 у 10:50


Таке враження, ніби від голосування на форумі щось зміниться :)
Так, я не проти переходу, але поки у нас домінує Московський патріархат цього не станеться.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 12-8-2003 у 15:21


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Таке враження, ніби від голосування на форумі щось зміниться :)
Так, я не проти переходу, але поки у нас домінує Московський патріархат цього не станеться.


Нічого не зміниться, це інформативне опитування, як визначник громадської думки. А доки у нас домінує Московський патріархат, нічого доброго, окрім злого, з українською церквою не станеться :mad: А звучить як - Українська православна церква Московського патріархату. Тільки у нас таке можливо. Не уявляю собі "Болгарську православну церкву турецького патріархату". :o
Я за перехід на григоріанський календар. :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
о. Руслан
Священник
*



Повідомлень: 8
Зареєстрований: 24-2-2004
Місто: Львів, храм Різдва Пресвятої Богородиці
Нема на форумі

Настрій: радісний

[*] написано 2-3-2004 у 21:22


Хочу сказати і свої декілька слів:
- для православної традиції питання обряду завжди йде поряд із питанням догми, тому Православна Церква є досить "консервативно"
- однак історія показує, що недивлячись на такий консерватизм, у православї відбулося багато обрядових змін як також відбувя і розвиток певних догм. Деякі зміни мали досить фатальні наслідки. Так наприклад реформа Патріарха Нікона у Російській церкві породила таку сутність як Старообрядців.
- думаю, що сьогодні питання календаря, все ж має присмак політичний.
- я особисто не бачу проблеми у переході на Григорянський календар, бо очевидно, що він є точніший від Юліанського, хоча здається також не досконалий.
- але існує ще Пасхалія, тобто ті свята які ми вираховуємо від місячного календаря і виглядає, що наша Пасха є трохи "точніша", ніж на заході.
Кого б дійсно цікавило календарне питання, то маю одного знайомого, який писав про це десертацію.;)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 2-3-2004 у 23:26


Цитата:
Першим відправив користувач о. Руслан
- але існує ще Пасхалія, тобто ті свята які ми вираховуємо від місячного календаря і виглядає, що наша Пасха є трохи "точніша", ніж на заході.

Одною з основних причин "правки" юліанського календаря була, власне, проблема Пасхи. При накопиченні похибки святкування великодня могло пересунутися з весняного періоду на літо. Тому цю технічну помилку було виправлено під патронатом папи. А нам приходиться мати всі ці незручності помилкового калкндаря, тому що, якийсь не дуже розумний православний ієрарх, на той час вирішив помилковий календар оголосити догмою. Хоча, в жодному з релігійних скриптів, що визнані Святим письмом всіми християнами нічого не говориться про календар.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 3-3-2004 у 18:55


Цитата:
Першим відправив користувач о. Руслан
я особисто не бачу проблеми у переході на Григорянський календар, бо очевидно, що він є точніший від Юліанського, хоча здається також не досконалий

Ну, припустимо, досконалих календарів не існує за визначенням. Григориянський точніший за Юліянський, бо пізніший. До релігії то не має стосунку. Може його вдосконалять у щось нове, що ж - нову конфесію запроваджувати? :)
Цитата:
існує ще Пасхалія, тобто ті свята які ми вираховуємо від місячного календаря і виглядає, що наша Пасха є трохи "точніша", ніж на заході.
Кого б дійсно цікавило календарне питання, то маю одного знайомого, який писав про це десертацію;)

Цікавить.
Тим паче, жи не зрозумів, у чим більша точність православної Пасхи. Єдина (аналітична) гіпотеза - народна прикмета "на Пасху завжди тепло". Останнім часом вона, щоправда, не завжди спрацьовує (за 15 літ нарахував 2-3 відхилення), але то можна списати на екологію тощо (бо ж деяки інші народні прикмети працюють ще гірше).
Натомість із розрахунками - просто біда. Вирахувати Православну Пасху може хіба що академік :D (трохи перебільшую). А з Католицької - елементарно, Ватсон. Якщо ніц не переплутав - перша неділя після Повного Місяці по Весняному рівноденні (чи як кажуть кляті астрологи - після першої опозиції Сонця і Місяця в Овні :lol: ).




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 172
Реклама: