Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3
Автор: Тема: Що мені не подобається у Веб-дизайні
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

thumbdown.gif написано 28-10-2003 у 00:42
Що мені не подобається у Веб-дизайні


Далі йде моя особиста думка щодо типових й традиційних помилок у Веб-дизайні. Цікаво було б почути й прочитати ваші думки з цього ж погляду.

На мій погляд, основні помилки в Веб-дизайні виникають через зміщення понять. Замість оригінального design (проектування) почали розуміти усе що завгодно (а в першу чергу візуальний дизайн та верстку). Типовий приклад: три книги російського видавництва мають однакову назву "Веб-дизайн", а присвячені зовсім різним питанням (одна - про юзабіліті, друга - про красу, третя - про життєвий цикл). Далі згідно з усталеною уже на наших теренах неправильною термінологією розумітимемо під дизайном візуальний дизайн сайту. Проте ми не забуватимемо, що головне - зручність сайту для користувача. Отже помилки .


Перша помилка - сайт робиться "для себе".

Я не раз стикався зі ситуацією, коли замовник оцінював сайт з погляду "сподобався - не сподобався". У результаті з'являються на світ "кольорові уродці", в яких усе блимає, мругає, бігає. Типовий приклад - сайти українських пивоварних компаній. Впасти можна! Очевидно затвердження сайту здійснювалося по принципу "директору сподобалося", а на рішення - 3 хвилини. Сайт може власнику не подобатися, він може викликати відразу, але він повинен задовільняти потреби користувачів!
Друга помилка - даремна трата зусиль.

Переконаний, що розробка елементів оформлення більшісті сайтів та програмування з'їли незрівнянно більше часу, ніж наповнення сайту корисною та цікавою інформацією. Content is King! Користувачу потрібна на сайті інформація, і все інше повинне лише вести користувача до неї. Тобто, неможливо створити якісний сайт без якісного наповнення. У дотичності до сайтів-форумів, блогів та інших, які наповнюються самими відвідувачами, твердження про пріоритет змісту трансформується в наступний: Основні зусилля розробників сайту повинні бути спрямованими на формування спільноти сайту та залучення до нього цікавих та корисних авторів.
Третя помилка - сайт загубився в Інтернеті.

Кількість сторінок в Інтернеті уже в сотні разів перевищує число користувачів. Більшість сторінок ніхто ніколи взагалі не відвідає! Абсудно тратити сили та час на офомлення та наповнення сайту, якщо це виявиться нікому не потрібним. Автори сайту повинні чітко усвідомлювати яким чином відвідувачі можуть потрапити на сайт і максимально їм у цьому сприяти. Тут і адаптація під пошукові системи, і розкрутка сайту, і реклама і багато іншого.
Четверта помилка - вага сайту.

Сайти часто просто перенасичені зайвою графікою, мультимедіа тощо. Кожен об'єкт сайту повинен мати чітке обгрунтування свого існування! А не просто "він тут є бо прикольно виглядає". До речі, по "важкому сайту" можна зразу сказати що він нікому не потрібен. Інакше висока відвідуваність заставила б власників подумати над його полегшенням (трафік завжди коштуватиме гроші).

П'ята помилка - вступна сторінка (splash page). Це просто жах! Заставляти людину вантажити зайву сторінку лише щоб потішити своє его та похвалитися володінням Photoshopу чи Flash! Я вже мовчу про втрати в пошукових системах та витратах трафіку. До речі, дуже часто після красивої обкладинки слідують примітивні та кострубаті сторінки (правильно, адже час і сили скінченні - десь перепрацював, десь недопрацював).

П'ята помилка - вступна сторінка (splash page).

Це просто жах! Заставляти людину вантажити зайву сторінку лише щоб потішити своє его та похвалитися володінням Photoshopу чи Flash! Я вже мовчу про втрати в пошукових системах та витратах трафіку. До речі, дуже часто після красивої обкладинки слідують примітивні та кострубаті сторінки (правильно, адже час і сили скінченні - десь перепрацював, десь недопрацював).
Шоста помилка - графічні лінки, лінки в Flash та JavaScript.

Це просто "підрізка" сайту в пошукових машинах та неповага до користувачів, які працюють в "економному" режимі. Особливу відразу у мене викликають випадаючі та вкладені меню. Крім технічного "бруду" вони ще й вкрай незручні та складні для пошуку потрібного переходу.
Сьома помилка - погані тексти та матеріали.

Дуже часто на головній сторінці можна зустріти інформацію про директора, про нагороди, про те "які ми круті", фото з останнього пікніка працівників фірми та багато іншого, що відвідувачу потрібно в останню чергу.
Восьма помилка - перенасичення сайту банерами та рейтинговими кнопками.

Але якщо банери ще можна якось виправдати (прибуток може з того якийсь є), то кнопки лічильників часто є зайвими. Одна, дві -нехай, але деколи таке враження до сайт робили справжні колекціонери (можна і 5 і 10 кнопок побачити).
Дев'ята помилка - безмістовні заголовки (теги Title).

Заголовок має бути інформативним та унікальним для кожної сторінки, а то подеколи можна навіть текстове графіті в заголовках зустріти.
Десята помилка - гонитва за оригінальністю.

Сайт повинен "грати по правилах". Є усталені назви розділів, є традиційні структури сторінок та використання шрифтів. Відступ від стандарту - хамство по відношенню до відвідувача. Він на сайті не для того, щоби оцінити вашу оригінальність, а для того, щоби швидко та легко знайти потрібну інформацію (один мій знайомий дужееее довго шукав форум на одному львівському сайті. Він точно знав, що форум там є, але неочевидна назва форуму просто ставила його в тупик. Ну він людина наполеглива та кмітлива. Здогадався! А 90% інших напевно ні ...)
Одинадцята помилка - "криві адреси".

Часто адреси сторінок виглядають як безмістовний набір символів. У більшості випадків адреси сторінок можуть бути вдосконалені та спрощені. Для цього вимагається лише акуратність та використання спеціальних але доступних засобів. Особливим паскудством є чіпляння коду сесії, тоді коли в цьому немає жодної необхідності. Як висловився один російський фахівець "посетитель подцепил сессию". Про пошукові системи також можна забути. А якщо вони (роботи пошуківців) нагадаються, то можуть і сайт випадково знести (загубившись в адресах сторінок).



Ну на сьогодні досить. Не хотів щоби вийшло 10 як у Нільсена. Якщо ще щось придумаю - допишу. Цікавою також є і ваша думка.

----------------
Оригінал статті розміщено тут - http://apele.ridne.net/papers/dislike.html

Цей матеріал може бути розміщений на інших сайтах лише за умови вказання авторства та посилання на цю сторінку та оригінальну сторінку.
Передрук поза WWW можливий лише за згодою автора (моєю).




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 28-10-2003 у 08:11


Трішки критики:

>Перша помилка - сайт робиться "для себе".

Чимало проектів робляться "для своїх" - тобто це спеціалізовані сторінки для певного кола відвідувачів. Напрриклад - для ділерів та фірми або ж потенційних партнерів/рекламодавців/спонсорів/тощо. В таких випадках сайт може і не нести якоїсь інформативності проте вдало виконувати функцію візитки. Головна мета таких проектів - приємне враження засоційоване з брендом. Дійсно, не завжди вдається зподобатися всім (особливо професіональним дизайнерам ;)) проте....

>Друга помилка - даремна трата зусиль.
-Куме, що це ви робите?
-Та м-ля пиляю
-Тю, а чого ж так не заб'єте?
-Ну та якщо я маю час та надхнення...

Аналогічно тут - ну захотілося йому попрацювати саме над цією частиною... Може він більш нічого не вміє? :)

>Третя помилка - сайт загубився в Інтернеті.

Завітайте на http://boplan.org.ua завітаааааайтееееее!!!!
Справді загубився, хоча я думав людей зацікавить опис Україніи 17 століття "з боку"
Мораль: а що робити як серце просить?

>Особливу відразу у мене викликають випадаючі та вкладені меню

А колись це було нормою.

>Восьма помилка - перенасичення сайту банерами та рейтинговими кнопками.

Надцять ретингових кнопок - звичайна порада "розкрутки" сайту. Згоден що порада не завжди слушна - вони мусять бути хоч якось замасковані.


>Десята помилка - гонитва за оригінальністю.

Ні, ну то занадто. Розробка сайту - творчий процес і його неможна робити шаблонним. Уявіть собі тільки що протягом тижня всі сайти мережі згідно Вашої поради переробились на неоригінальні - на, нехай, 20 типів. Я вмру від скуки в такій мережі - це ж не Фідо!
Дизайн має бути функціональним, простим, зрозумілим і оригінальним, бо інакше про нього зайшовши раз ніхто ніколи не згадає.

Все ІМХО
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-10-2003 у 09:13


Дизайн і не потрібно згадувати! Потрібно згадувати, наскільки корисним був сайт. Казати інакше - просто себе обманювати..
Ви ж не вмираєте від скуки на Форумі? А форумів з таким інтерфейсом тисячі (якщо не сотні тисяч).


Рейтингові кнопки жодним чином не збільшують відвідуваність сайту (за винятком Rambler100). Навпаки, через втрату PageRank вони призводять до падіння сайту в видачі пошукових систем :(

Між для "своїх" (клієнтів, друзів ітп) і "для себе" є різниця. Я мав на увазі що багато сайтів робляться лише для одного відвідувача - директора підприємства. Ну може ще для його жінки та сина.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 28-10-2003 у 10:12


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Дизайн і не потрібно згадувати! Потрібно згадувати, наскільки корисним був сайт. Казати інакше - просто себе обманювати..


Треба розрізняти інформаційні портали і презентаційні сторінки.
Є проекти мета яких не тільки інформація, але й цікава, неординарна її подача користувачеві.
Цитата:

Рейтингові кнопки жодним чином не збільшують відвідуваність сайту (за винятком Rambler100). Навпаки, через втрату PageRank вони призводять до падіння сайту в видачі пошукових систем :(


Я й не казав що це добре - я казав звідки це береться ;)

Цитата:

Між для "своїх" (клієнтів, друзів ітп) і "для себе" є різниця. Я мав на увазі що багато сайтів робляться лише для одного відвідувача - директора підприємства. Ну може ще для його жінки та сина.


Допоки будуть директор що за це платять - доти будуть такі сайти. Це наслідок неправильно виставлених критеріїв.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 28-10-2003 у 12:29


цікаво, чому всі новачки роблять сайти з дуже крупними шрифтами, а "круті дизайнери" навпаки тяжіють до літер висотою в штири пікселі. Я вже ловлю себе на тому, що кількість років у дизайні за номером шрифта намагаюся визначати, як за кільцями на дереві.



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
marco
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 752
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Львів, центр
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 28-10-2003 у 13:59


Цілком згоден. Майже з кожним замовником потрібно довго і нудно працювати, щоб переконати його у правильності власне такого підходу.
Не уявляєте наскільки все це для мене зараз актуально :(
Власне після кількамісячної роботи над дизайном і внесенням всіх виправлень і доповнень, дизайн подали на затвердження директору.
Резолюція: НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ!





Компанія "ВебМайстерня" - професійна розробка веб-сайтів та впровадження TYPO3 CMS.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 28-10-2003 у 14:27


ну що ти, це обходиться відносно простим правилом: намагатися показувати замовникові проміжні стадії роботи і мати чіткі й зрозуміло сформульовані пояснення, чому саме так.



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-10-2003 у 15:27


2 Fish. На жаль не все так просто. Проміжні стадії є як правило неілюстативними а одні й ті ж поняття трактуються по різному з кожної сторони. На мою думку, головне щоби замовник вірив у авторитет виконавця і не грузив "його". А для того важливо щоби виконавець мав достатній авторитет. Не випадково студія Лебедева бере 10 тисяч доларів за роботу, яку "хтось" би зробив за 200.

2. Марко. Ви замовнику цей тред покажіть. Наскільки я знаю, такі речі часто допомагають (типу погляд зі сторони)

2. fish "Просунуті" дизайнери роблять великі сайти, і тому хочуть побільше засунути інформації на першу сторінку. У результаті шрифти меншають




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
marco
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 752
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Львів, центр
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 28-10-2003 у 16:57


2 Fish: та власне що всі проміжні стадії погоджувались з координатором проекту від замовника та іншими представниками. Але директора, який приймає остаточне рішення, видно не хотіли такими дурницями турбувати і показали вже "вилизаний" варіант...

Стосовно шрифтів. То власне також такий варіант, замовник хотів хоч чуть-чуть, хоч по кусочку, але впхати на титульну сторінку МАКCИМУМ з того що є на сайті.

2 Андрій: Дав лінк на Вашу сторінку в форум підтримки клієнта, побачимо, який буде ефект. Але чи директор буде його читати і вникати в питання від яких він далекий???





Компанія "ВебМайстерня" - професійна розробка веб-сайтів та впровадження TYPO3 CMS.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 28-10-2003 у 17:00


так, переконливо. Я й не подумала про це.

а може Марко тут показав би свою роботу, цікаво, що там замовникові не сподобалося.




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-10-2003 у 19:18


2 Марко. Не буде вникати. То гарантія. :) . АЛе можливо задумається, що все не так просто і однозначно як йому здається, і що краще довіритися фахівцям.

Саме смішне, що вони (директори замовників) ніколи б не додумалися щось втирати архітектору чи проектанту автомобілів. А тут - будь-ласка!
Тому я завжди стараюся максимально задіювати силу метафор та образного мовлення. Деколи помагає.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-10-2003 у 19:20


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Дизайн і не потрібно згадувати! Потрібно згадувати, наскільки корисним був сайт. Казати інакше - просто себе обманювати..


Треба розрізняти інформаційні портали і презентаційні сторінки.
Є проекти мета яких не тільки інформація, але й цікава, неординарна її подача користувачеві.


Приклад можна? Крім студій дизайну, звичайно




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
marco
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 752
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Львів, центр
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 28-10-2003 у 23:55


2 fish: рано наразі ще щось показувати. Та і я не прихильник публічних обговорень етапів розробки.
2 Андрій: та навіть сантехніка не кожен візьметься вчити що і як робити :-) А майстрам, які будуть робити ремонт в квартирі власник дасть найвичерпніші вимоги і рекомендації, що, як і де повинно бути зроблено та постарається наперед уявити собі що йому пропонують майстри. А не скаже: ви там щось малюйте, а я потім подивлюся чи мені підійде..., бо кожна переробка (за умови якісного виконання) це витрати власника на матеріали...

Щодо останнього повідомлення, то зразок такого сайту де дизайн і спосіб подачі матеріалу важливіший від контенту, - анонсований недавно мною сайт http://svejk.nautilus.com.ua





Компанія "ВебМайстерня" - професійна розробка веб-сайтів та впровадження TYPO3 CMS.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 29-10-2003 у 13:02


http://www.germanmotors.com.ua/
http://www.worldclass.ru/
http://www.gps-carmagic.de/
http://www.solidyne.com/controls/index.html
http://www.andreamassari.com/
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Helen
Новак
*



Повідомлень: 3
Зареєстрований: 29-10-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: соняшний

[*] написано 29-10-2003 у 13:31


to Андрій Пелещишин:

Вибачте, зовсім не погоджуюсь з 10 пунктом. Якщо люди не будуть відходити від стандартів - то не з'явиться нічого нового. Не потрібно бути консерватором. Та якщо ви робите сайт за шаблонами - то він дійсно загубиться в інтернеті. Та його ніхто не запам'ятає. Є дійсно цікаві сайти і оригінальні. І мене наприклад тягне до оригінальних сайтів, до цікавого представлення. А не до звичного академічного html.
6 пукнт: якщо правильно розробляти меню - то вони не роздратовують, а полегшують життя користувачеві.
Flash та JavaScript теж потрібні. Це новий спосіб представлення інформації. Flash - це як презентація.
Вихід з двовимірного світу звичайного сайту. Можливість побачити більше.
З ваших позицій можна зробити висновок: навіщо нам телевізор кольоровий- чорно-білий теж можна дивитись. А взагалі краще радіо слухати. Навіщо нам візуальне представлення інформації?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-10-2003 у 14:03


Я не говорив про шаблони, я говорив про традиції. Є традиції поведінки сторінки та сайту при навігації, при клацанні мишкою, в назвах розділів (див мій коментар про форум з нетрадиційною назвою)

А сайти по шаблонах в принципі і відразу можуть викликати (за винятком інтерактивних типу форумів, бо в них і так тяжко буває вникнути та освоїти)

Приклади Олексія мені не сподобалися. Вибачте ;). Марка -так, там дійсно потрібна фантазія. Але сайтів з такими потребами добре якщо 0.1% набереться




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 29-10-2003 у 14:09


я не люблю флеш за його вічне гальмування, але в іншому з Олексієм згідна. Мають бути нетипові і красиві сайти. Але й пан Пелещишин має рацію, просто він, як завше, виклав свої думки трошки занадто економно. Малися на увазі, певно, саме ті випадки, коли оригінальне вирішення є, а про юзабіліті не подбали. Саме по собі одне одному не суперечить і одне одного не виключає.

А от у мене на літературному вгорі красується посилання на варіант без графіки, але совість все одно неспокійна...




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Helen
Новак
*



Повідомлень: 3
Зареєстрований: 29-10-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: соняшний

[*] написано 29-10-2003 у 14:18


to Андрій Пелещишин:

Андрій, скажіть, а що ви вважаете взірцем , те що не підпадає під ваші пункти? Можете навести приклад сайту?

Та таке питання - сайти, які ви зробили, вони дотримуються традицій та стандартів? Хочаб головних?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 29-10-2003 у 14:19


Не я розробляв, не мені й вибачвати ;)
Проте навіть коли я розробляв персональну сторінку другові, то зробив її у вигляді особистої справи. Шкода що потреба у ній відпала і тому проект так і не був завершений.

Моя думка - кожний проект має бути в чомусь унікальним - в оздобленні, компоновці, тощо. Інакше то все буде сіре.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-10-2003 у 14:45


Мій друг тоже зробив собі сайт у вигляді особової справи :D
Так що набір ідей скінченний

2 helen Мені дуже важко говорити щось про себе. Давайте не переходити на особистості. А до вдалих я би відніс цей Форум (з точки зору наповнення якісною інформацією та цільовим промоушеном) та http://art.ridne.net. Мій персональний сайт мені тоже подобається
Але мені б дійсно не хотілося щоби цей тред перетворився з "обговорення ідеалу" до огляду конкретних сайтів. Тому в критичну дискусію вступати не буду.

До речі, я особисто хотів би почитати, а що іншим не подобається в сучасних сайтах і які ви бачите поширені помилки

Веб-дизайн тим і цікавий, що важлива думка середовища, а не тільки своя (див повідомлення вище)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Helen
Новак
*



Повідомлень: 3
Зареєстрований: 29-10-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: соняшний

[*] написано 29-10-2003 у 15:10


to Андрій Пелещишин:
Добре, не будемо переходити на особистості. Просто я хотіла подивитись на Вас не як на критика, а як на розроблювача.

щодо поширених помилок- так я вважаю:
1. Поєднання неможливих кольорів. Це так само як не можна одягати не тільки зелений разом з червоним, а і рожевий з апельсиновим.
Сюди ж можна віднести і надмірну яскравість будь-якого кольору.
2. Занадто багато стилів написання тексту. Шрифтів повинно бути бажано один-два. Розмірів шрифтів - 1-3.
3. Неакуратність оформлення інформації(тексту, картинок, відео, .....).
4. ... ще можна продовжити.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 29-10-2003 у 15:39


Не думаю що б дизайн і функціонал були однакові :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 29-10-2003 у 16:04


Ще про кольори...
Трапляється такий ефект з шрифтами різного кольору (приміром, колір тексту і лінків). Він помітний на темному, особливо чорному тлі. Коли дивишся на екран, виникає ілюзія, що кавалки тексту різного кольору розміщені на різній глибині, а не в одній площині. Це неприємно, але не відразу помічаєш, у чому річ.
Ненавиджу, коли хоч один колір відсвічує. Від того очі болять.

Останнім часом мені чомусь подобаються сайти з одним доста яскравим кольором, але тільки одним (крім чорного й білого)

от... що далі пишеш, то більше настрій псується, бо на своїх стільки всього переробляти треба. І сама це розумію...




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Тарасов
Адміністратор
********



Повідомлень: 328
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: спокійний

[*] написано 29-10-2003 у 16:40


Не подобається орієнтація "дизайнерів" виключно на IE.
Наприклад, по моїм спостереженням 70% меню під Opera поводяться та відображаються досить дивно.
Як сторінка виглядає без малюнків та flash, так її бачить пошукова система. І так сайт проіндексує :) . Якщо індексація, рейтинг, враження середньостатистичного відвідувача не суттєві для власника, то називаємо сайт "високим мистецтвом" орієнтованим на "богемну аудиторію" і далі у цій темі не обговорюємо. Для чого обговорювати витвори мистецтва - насолоджуйтесь :)
Дискусія має сенс для аналізу дизайну з позицій:
а) власника (замовника) сайту;
б) середньостатистичного відвідувача;
в) цільового відвідувача.
Дизайнера я не згадую. Хоч він і творець і митець і ... , але він не повинен робити речі не потрібні замовнику. Чесно відпрацьовує гроші а не вішає лапшу на вуха :)
Як підтвердили Андрій та marco, позиції а) і в) не завжди узгоджені :) . З замовником треба працювати і працювати ... Веб-дизайн не виняток :(




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чарівник з міста Гамельн
Академік
****



Повідомлень: 495
Зареєстрований: 14-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-10-2003 у 21:11


(не кидайте помідорами за нахабну рекламу власного сайту :-))

mysticum.wz.cz/mp3/

Мені просто цікаво, наскільки цей сайт, на Вашу думку, відповідає згаданим вище критеріям...


Everywhere and nowhere...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1815
Реклама: