Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4  5
Автор: Тема: Ваше ставлення до творів типу серіалу “Бригада”
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-2-2004 у 22:40


До Павло Тимофійович

На Форумі категорично заборонено вислови, що розпалюють національну ворожнечу, носять образливий для різних націй характер.
Попереджаю Вас, що при повторному порушенні правил Ви будете заблоковані, як користувач Форуму.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 5-2-2004 у 09:22


Біда в тому, що фільми з негативною ідеєю роблять талановито, і їх хочеться дивитися просто як майстерно зроблену картинку. А вони свою справу помалу роблять
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 5-2-2004 у 11:16


Цитата:
Першим відправив користувач Павло Тимофійович
Цей серіал пройшовся по Україні і це погано тому, що формується наша молодь по злочинним стандартам росіян.
Безумовно, цей фільм негативно впливає на світосприйняття це доведено вченими!


На жаль, молодь вже сформована. Щоб це зрозуміти, раджу, при нагоді, передивитись серіал, звертаючи увагу не на "мистецькі" властивості, а на хронологію та сюжет.

Початок дій десь 1989-1990, якщо не помиляюсь. Основні дійові особи - люди 20-35 років (зараз їм відповідно було б років 35-50). Отже процес почався ще до здобуття Україною незалежності і вплинув на всю територію колишнього СРСР.

Наскрізна лінія сюжету - КДБ (пізніше ФСБ) тримає під міцним контролем як "комсомольські" банки та фірми, так і злочинні угрупування, які "кришують" (виконують роль "даху", вирішуючі різноманітні питання на межі правового поля) ці структури.

Це відбувалося і відбувається не лише у Росії, але й в Україні. Герої "Бригади" - це наша цьогочасна політична та бізнес-еліта. Молодь, дивлячись на процеси, які відбуваються у суспільстві розуміє: той, хто хоче стати упішним бізнесменом чи політиком має почати кар'єру так, як один з героїв серіалу ("чекіст", "комсомолець" та "бандит";).

Тому проблема не у впливі серіалу на світосприйняття, а у впливі суспільних процесів, державної політики, ЗМІ на формування свідомості громадян.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Тимофійович
Дописувач
**



Повідомлень: 41
Зареєстрований: 26-1-2004
Місто: Ужгород
Нема на форумі

Настрій: Св'ятковий

[*] написано 6-2-2004 у 19:18


На жаль, молодь вже сформована.....


Ну, якщо вважати, що ми молодь, так ми сформовані. Але якщо глянуи на дітей.
Вони сприймають це фсе, як ми раніше сприймали старі фільми про мушкитерів.
Але ми навчилися відрізняти зле від добра, а діти ?
Поглядати фільм не буду, кругом фільму вистачає.
ЗМІ також проблема, бо ЗМІ є нині базаром і відстоюють інтереси далеко не національні.
А теперішня проблема дітей то є наша майбутня проблема !
:(




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 8-2-2004 у 19:30


Але це не є причиною не знімати й не показувати такі фільми. Завданням же батьків є розстановка акцентів.

Однак, якщо сюжет серіалу однозначно і точно відбиває існуючі суспільні відносини, то всі ми і так є в цій системі відносин незалежно від віку. Діти граються у "Бригаду" не тому, що серіал такий вдалий, а тому, що це приклад успішних людей з нашого реального життя.

Змінились герої епохи та поняття про добро і зло. Тому не серіали треба забороняти, а у житті власному щось починати міняти, щоб бандит не ставав - куміром для когось.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 8-2-2004 у 21:03


Сергію, ви заперечуєте вплив серіалу на ставлення до подібного явища?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
GZero
Новак
*



Повідомлень: 10
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Львів/Київ
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 8-2-2004 у 22:21


Вибачте, немаю часу прочитати дві сторінки повідомлень, але свою думку висловлю.
Ну як нормальній людині може подобатися "Бригада" ("Бумер" etc.) Коли кінематограф не просто розповідає про життя криміналітету а виправдовує його і показує у вигідному світлі. Це вказує на неймовірно хворе суспільство. Ніякою європою ми нізащо ніколи не станемо поки діти з роззявленими ротами будуть дивитись подібне а потім повторювати дії своїх "кумирів".
Цікаво виглядає момент з бумера, коли бандюк на заправці розмовляє з хлопцем: "Я тоже бил никєм, а тєпєрь важний чєловєк", після чого хлопець подарованою йому битою починає лупити по ночах прохожих.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мартинів
Академік
****



Повідомлень: 467
Зареєстрований: 29-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: антирагульський

[*] написано 9-2-2004 у 00:28


У Європі і Америці теж є багато своїх кримінальних кіногероїв. Згадайте хоча б класику "Боні і Клайд".



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 9-2-2004 у 13:17


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Сергію, ви заперечуєте вплив серіалу на ставлення до подібного явища?

Я пропоную інший погляд на причинно-наслідкові зв'язки: сформоване у суспільстві ставлення до певного явища породжує серіали (кинофільми, книги тощо) відповідного змісту.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 9-2-2004 у 13:26


Ну то звісно, бо ж не з неба воно береться :)
Проте і зворотй вплив не те що присутній, але й суттєво позначається, особливо на молоді.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 9-2-2004 у 14:26


To: Olexiy

Цей вплив не такий значний. З того, що діти граються у "бригаду" не випливає, що вони стануть бандитами. І, навпаки, свого часу підліткові угрупування та, у подальшому, бригади утворилися за умов, коли ні про що подібне ні на ТВ, ні у друкованих ЗМІ не згадувалося. Я то все дуже добре пам'ятаю (на очах все відбувалось).

Не треба звинувачувати телебачення за прорахунки батьків, школи тощо. Якщо у декого з дітей тата з мамою телевізор замінив, то проблема не у серіалах, а у сім'ї.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 9-2-2004 у 14:39


Та хіба хтось каже що не так?
Але ж вплив є і вплив суттєвий. Звісно, то справа батьків розставляти акценти, проте з огляду на те, що правильно вміють у нас розставляти акценти далеко не всі батьки, то маємо ще одне джерело впливу на молодь, що ще не визначилась - бути "чуваком" чи "пацаном" (за Дерешом)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 9-2-2004 у 14:42


Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв

Не треба звинувачувати телебачення за прорахунки батьків, школи тощо. Якщо у декого з дітей тата з мамою телевізор замінив, то проблема не у серіалах, а у сім'ї.


Боюся, що це твердження страждає однобокістю. Моя небога, зовсім незанедбана батьками, просто бульбашки пускає, так їй "Бригада" подобається! У 12 років діти не думають про художні цінності серіалу, сюжетне наповнення і таке інше... Просто - яскрава цукерка, ось і все.




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 9-2-2004 у 21:03


Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Боюся, що це твердження страждає однобокістю. Моя небога, зовсім незанедбана батьками, просто бульбашки пускає, так їй "Бригада" подобається! У 12 років діти не думають про художні цінності серіалу, сюжетне наповнення і таке інше... Просто - яскрава цукерка, ось і все.

А що у цьому поганого? Багатьом подобається "Хрещений батько", але кров там ллється рікою. А тут вбивств на екрані майже немає, герої привабливі. А щодо мистецьких властивостей та сюжетного наповнення, то серіал майже ідеальний. Хіба-що хеппі-енду немає. Так це ж і є найкращий аргумент не повторювати долю героїв.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 9-2-2004 у 21:16


Та ні, коли дії розвиваються в Америці - це далека казка "про них", там зовсім інші стосунки і проектувати їх на повсякдення важко. А тут інша ситуація.

Скажіть, ви вправду не сперечаєтесь аби посперечатись?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 9-2-2004 у 22:03


Якщо цей серіал майже ідеальний, то я - майже королева Англії. (імхо) Переважну більшість діалогів висмоктано з пальця, а гра акторів нагадує театр маріонеток... Що ж до "Хрещеного батька" - то не пам’ятаю, щоби на наші голови впала така масована його реклама. "Найкращий серіал, ідоли, кумири, гра блискуча" і т.д. Я спеціально передивилася його, бо не люблю хаяти те, чого не бачила. Тепер питання лиш одне - чи простить мені Бог гріх вбивства Часу?



Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 10-2-2004 у 20:07


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Та ні, коли дії розвиваються в Америці - це далека казка "про них", там зовсім інші стосунки і проектувати їх на повсякдення важко. А тут інша ситуація.

Чому ж важко? У США, коли фільм вийшов на екрани, дехто навіть у героях почав себе впізнавати.

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Скажіть, ви вправду не сперечаєтесь аби посперечатись?

Якщо я правильно зрозумів поставлене питання, то ви мали на увазі, що, можливо, єдиною метою моєї участі у обговоренні цієї теми є заперечення переважно негативних оцінок серіалу "Бригада".

Ви частково праві. Дійсно, коли я прочитав повідомлення інших дописувачів, то вирішив спробувати зіграти роль "адвоката диявола". Просто більшість повторювала те, що писали або говорили критики серіалу у ЗМІ. От я і подумав, чи насправді всі ми настільки досвідчені і кваліфіковані мистецтвознавці, щоб робити висновки про мистецькі властивості фільму, гру акторів, цілісність сюжету тощо, та чи не варто просто подивитись, що відбувається навколо і зробити простий висновок: "Не серіали роблять світ поганим, а ми самі." Серіали - лише відображення того, що є навколо нас.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 10-2-2004 у 23:16


Вважаю, що кожний глядач має право робити висновки про "мистецькі властивості фільму, гру акторів, цілісність сюжету тощо". Бо якщо серіал знімався спеціально для тих мистецтвознавців, які довго і плутано пояснюють, що таке сюжет, і чому акторська гра, яка здається нам кепською, насправді геніальна, тоді - так, ніяких висновків від пересічного глядача. Та серіал знімався для нас з вами, і це все одно, що, читаючи белетристику, сумніватися, а чи достатньоя я підготована для того, щоби оцінити дінаміку сюжету, гостроту і доречність діалогів і т.п. А що до відображення - то у "Бригаді" воно якесь гіперболзоване. Зрозумійте мене вірно, я не кажу, що в житті такого немає, є в житті ще й гірше, але у серіалі (імхо) це подане, як належне. І то ще питання, хто що робить: світ - кіно чи навпаки? Я з цього приводу пригадую Голівуд часів Великої Депресії - що робилося в житті і про що знімалося кіно. То дві великі різниці. нехай фільми про те, як весело бути молодим, красивим і законно багатим здаються більшості наївними, та коли людина бачить світло в кінці тунелю, вона йде на нього, а коли - суцільний морок, то впадає у відчай. Вибачте за деяку наївність, просто накипіло. А серіал "Бригада" (імхо) - нижче середнього рівня саме за своїми художніми якостями.



Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тадас
Новак
*



Повідомлень: 12
Зареєстрований: 29-1-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-2-2004 у 12:27


Хочемо ми чи ні але такі фільми є і будуть. Комусь вони подобаються, а комусь ні.
Інша справа, що можливо доцільно їх показувати в інший час (скажімо в 23-24 год.) або по якихось закритих каналах.
А результат вже маємо. Кілька днів тому в новинах розказували про групу підлітків, що наслідували бригаду. Ті ж прізвиська, прагнення до тих же вчинків.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-2-2004 у 13:59


Цитата:
Інша справа, що можливо доцільно їх показувати в інший час (скажімо в 23-24 год.) або по якихось закритих каналах.

До речі "Бригаду" зараз по РТР-Планета показують. І показують 23-30 по московському часу.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 11-2-2004 у 14:34


Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Вважаю, що кожний глядач має право робити висновки про "мистецькі властивості фільму, гру акторів, цілісність сюжету тощо".

На мою думку, кожен глядач може сказати лише подобається йому чи не подобається той чи інший мистецький твір, наприклад, серіал. А розмови щодо мистецьких властивостей з боку людей, які на цьому не розуміються - це лише намагання виглядати більш соціально привабливими.

Тому я свідомо не чипаю питань акторської гри чи чогось іншого.

Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
А що до відображення - то у "Бригаді" воно якесь гіперболзоване. Зрозумійте мене вірно, я не кажу, що в житті такого немає, є в житті ще й гірше, але у серіалі (імхо) це подане, як належне.

Я згідний з тим, що відчуття гіперболізації певної сфери життя може виникнути. Але це природньо, оскільки в центрі подій у серіалі перебувають предстаники саме цієї сфери. Я тут вже писав про тріаду героїв "чекіст"-"комсомолець-підприємець"-"бандит" (ну там ще "корумпований міліціонер" є, його можна разом з "бандитом" розглядати). Саме з їх точки зору все й показано.

Більшість людей ходить по вулицях і навіть не підозрює, що ця тріада - Нова Еліта країни. І саме це є реальністю. Тому я і стверджував, що цей серіал є відображенням суспільних процесів, які розпочалися у сер. 80-х років минулого століття і тривають досьогодні.

Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
нехай фільми про те, як весело бути молодим, красивим і законно багатим здаються більшості наївними, та коли людина бачить світло в кінці тунелю, вона йде на нього, а коли - суцільний морок, то впадає у відчай.


Голівуд часів Великої Депресії дійсно створював "кіноказки про велику американську мрію". Це чудові фільми. Їх в нас часом показують. Такі фільми і сьогодні приємно дивитись. Але крім фільмів у США в ті роки ще проводилась ефективна державна політика, спрямована на виведення країни з кризи. Світло в кінці тонелю вже було. Фільмами знімали соціальну напругу до того часу, поки це світло не побачили всі.

В нас, на жаль, ситуація трохи інша. Перед нами декілька тонелів. Питання, який ми увійдем. Тому самозаспокоюватись ще занадто рано.

Цитата:
Першим відправив користувач Тадас
А результат вже маємо. Кілька днів тому в новинах розказували про групу підлітків, що наслідували бригаду. Ті ж прізвиська, прагнення до тих же вчинків.

Я тут на форумі вже писав про те, що підліткові угрупування, які поступово переростали у "бригади", почали виникати у 80-х роках минулого століття. Це вже давно стало певною мас-культурою з глибокими традиціями. Наївно думати, що якби серіалу не було, то ті підлітки не зробили б того, що вони зробили. Були і є набагато вагоміші соціальні фактори, які спрямовують нормальне прагнення підлітків до спілкування, згуртованості у створення угрупувань, які можуть перетворитися на злочинні. І справа тут далеко не у серіалах.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-2-2004 у 14:58


Поперше хочу подякувати панові Сергію за пожвалення дискусій на форумі. Нарешті з`явилася людина що має бажання опонувати.

Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
Я тут на форумі вже писав про те, що підліткові угрупування, які поступово переростали у "бригади", почали виникати у 80-х роках минулого століття. Це вже давно стало певною мас-культурою з глибокими традиціями. Наївно думати, що якби серіалу не було, то ті підлітки не зробили б того, що вони зробили. Були і є набагато вагоміші соціальні фактори, які спрямовують нормальне прагнення підлітків до спілкування, згуртованості у створення угрупувань, які можуть перетворитися на злочинні. І справа тут далеко не у серіалах.


Подруге. Я ніби вже на цьому наголошував, проте ще разочок:
так, бандюки в Україні з`явилися не з телевізорів і не телевізорами з ними треба боротися. Дійсно традиція задавнена і має серйозні паростки у всіх верствах сучасного суспільства. Дійсно, можна констатувати банальне падіння чергового бар`єру - бандюки з`явилися не тільки в уряді чи то на радіо, вони навчилися знімати агітаційні фільми і пхати їх на ТБ. Тобто ТБ майже не винне - це просто здача чергової позиції.

Проте!!! Повертаючись до факторів "які спрямовують нормальне прагнення підлітків до спілкування, згуртованості у створення угрупувань", мусимо також сказати що фактори бувають різні і тому гуртуються підлітки в різні угруповування (за метою, складом, ідеями, тощо). Цей фільм - незла агітація самі розуміємо чого. Відтепер дитині, що відчуває різницю між тим, що пропонують на вулиці і батьківською системою цінностей, буде легше робити свій вибір.... ну розуміємо в який бік.
Раніше були аргументи "не лізь туди - ну його до біса", тепер є більш потужніші "ходімо з нами - будеш як Саша Бєлий".
Це не трагедія, це лише ще один потужний аргумент. Свого часу я також робив вибір. Якщо б тоді по ящику йшов цей серіал, хтозна яким би він був.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 11-2-2004 у 16:32


Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
[На мою думку, кожен глядач може сказати лише подобається йому чи не подобається той чи інший мистецький твір, наприклад, серіал. А розмови щодо мистецьких властивостей з боку людей, які на цьому не розуміються - це лише намагання виглядати більш соціально привабливими.
Тому я свідомо не чипаю питань акторської гри чи чогось іншого.


Не розумію, чому має бути таке обмеження і примітивізація сприйняття. Я, принаймні, завжди можу пояснити, що мені подобається, а що ні, у фільмі, книзі, серіалі і т.д. І це не спроба виглядати привабливим, соціально чи просто, а те, що називається "моя особиста думка". Свою я вже висловила. Серіал "Бригада" - низькопробний, і немає значення, який в нього бюджет, гра акторів жахлива, бо, може я й на ній не розуміюся, але не настільки, щоби не побачити театр ляльок там, де мають бути живі люди з плоті і крові, що ж до того, що нині нас оточує - звісно, все це не вина серіалу "Бригада", однак якщо без кінця і краю показувати те, що підносить нам життя, буде замкнене коло. Коли я хочу фактів, я дивлюся новини або читаю газети. Мені не цікаво дивитися на бандитів, та, на жаль, підліткам, які послуговуються саме категоріями "подобається чи ні", і категорії ці стосують не гри акторі та сюжету, а саме впливу серіала - "це ж круто!" - це цікаво.
На цьому, мабуть, все. Серіал я дивилася - як вже сказала -жахливо. Високохуждожнє "г" у яскравій обгортці.




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 11-2-2004 у 17:20


Росія завжди розуміла важливість пропаґанди. От наприклад, війни, які велися Радянським Союзом, ніколи не мали загарбницького характеру - це була рука допомоги поневоленим народам. Це я до теми "Бригада як передвиборча аґітка кандидата з кримінальним минулим". А тепер цитати:

Кино как средство информационно-психологической войны
Кино, как способ пропаганды, способно оказывать чрезвычайно высокое эмоциональное воздействие. Оно активно генерирует в воображении зрителя иллюзорную картину мира в очень идеализированном виде. В соответствии с авторским замыслом кино может произвольно создавать у зрителя ощущение «справедливости» и моральной правоты того или иного персонажа, независимо от его действительной роли в истории. При этом пропагандистское влияние на человека происходит скрыто, на эмоциональном уровне, вне его сознательного контроля. Никакие рациональные контраргументы в этом случае не срабатывают.

Успехи западной кинопропаганды на этом поприще столь значительны, что давно должны обеспокоить общественность в государствах с «незападным» типом культуры.

Следует отметить, что в последние годы в России предпринимаются кое-какие шаги в данном направлении. В первую очередь они связаны с формированием благоприятного общественного мнения относительно действий власти по разрешению чеченского конфликта. Для этого, в частности, активно используется и масс-культура. Примером служат снятые по прямому заказу российских органов спецпропаганды многочисленные телесериалы о спецназе, о ментах, в общем — о «наших ребятах», простых и справедливых, которые мужественно сражаются в Чечне «за нас с вами».

Лидирующие в российских хит-парадах песни группы «Любэ» («Батяня комбат», «Давай за...» и т.д.) — из той же оперы...

(Виктор Сороченко, Энциклопедия методов пропаганды)
http://www.psyfactor.by.ru/propaganda.htm


СОВСЕМ НЕ ПРОСТОЕ КИНО (Наш ответ Чемберлену)

Долгое время молчавший российский кинематограф наконец можно поздравить с заметным оживлением...
Еще совсем недавно даже не специалисту было понятно, что российский кинематограф находился на стадии крайнего упадка. С развалом СССР была практически уничтожена система проката, а государственное финансирование сведено к минимуму...
Новой, демократической власти России было не до пропаганды.
Многие новые фильмы заняли достойное место в той информационной войне, которую ведет Россия в настоящее время. Их популярность чаще всего просчитана заранее, а сюжет демонстрирует то, что хочет и должен увидеть зритель.

Можно бесконечно долго спорить, заслужена ли популярность этих фильмов и насколько велика их художественная ценность — но этот спор мы оставим кинокритикам. Нам же стоит признать, что в данном случае мы имеем дело с грандиозной PR-акцией, работающей с агитационным материалом...
(Владимир Веселов, журнал «Advertising & PR motion», г. Рига)
http://www.productplacement.nm.ru/biblio/theory/ideology03.htm
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор+
Дійсний член
***



Повідомлень: 298
Зареєстрований: 5-11-2002
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-2-2004 у 00:04


Серіал просто показав як воно є. Хтось буде сперечатися?
Значить всі акценти дискусії повинні бути навколо "чи подобається вам ваше життя і суспільство в якому ви живете".
Інша справа, що багато хто не знав як воно є насправді і у таких людей (і дітей в тому числі) відкрилися очі.
Якщо у когось зявляється бажання бути як Саша Бєлов чи будь-хто з його команди, значить його життя варте дуже мало.




-i-
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4  5

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1897
Реклама: