Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3    5
Автор: Тема: Ваше ставлення до творів типу серіалу “Бригада”
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-2-2004 у 01:41


Цитата:
Першим відправив користувач Ігор+
Серіал просто показав як воно є. Хтось буде сперечатися?


Я буду!
Серіал показав не життя, а міф. У житті нема чарівних інтелегентих "бригадирів", з масою благородних вчинків, гарним вихованням та іншими привабливими рисами. Звичайних БАНДЮКІВ показано як ледве як не еліту суспільства. Красиві, блогородні, памятають про добрі вчинки 10 років, вірні друзі, вірні та люблячі чоловіки, уникають контактів з аморальними людьми, патріоти (!), готові життям важити і грошей потратити, щоби наркоту в Москві не продавати...

Ви вірите, що таке є насправді? Такі бандити, така злочинність? Ну прямо серце радіє!
Дурня це все. Якби показали справжнє життя таких людей, то глядачів просто б на блювоту тянуло (прошу вибачення!) від показаного.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор+
Дійсний член
***



Повідомлень: 298
Зареєстрований: 5-11-2002
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-2-2004 у 20:37


Так в чому проблема? Хіба ми не хочемо для молодих щоб вони були дружні, благородні, чесні?
Краще показати таке як в "Бригаді", ніж таке, як "на блювоту".




-i-
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-2-2004 у 21:14


Ага, дружні, благородні, чесні БАНДИТИ! Зверніть увагу, що звичайні люди та представники правоохоронних органів показані у переважній більшості достатньо негативно (недорікуваті, примітивні, зрадливі, дурні).
Тобто для несформованої особистості ставлять вибір - хочеш бути "голубих кровей" - іди в організовану злочинність. Інакше будеш "бараном зі стада". У всьому серіалі є лише один персонаж, достатньо успішний але не звязаний з бандитизмом - член-кореспондент РАН. Але і то напевно тому, що він батько одного з головних героїв.

А щодо того, що кіно відображення дійсності - це вірно. Але суспільство - система з масою обернених звязків. І кіно є відображенням дійсності, але і фактор його формування. Може не найголовніший, але важливий, і важливість його росте.

Ну давайте на Форумі дозволимо матюки?! Вони ж є в житті! І дійсність дійсно важко деколи в межах цензурної лексики сприймати.
Але я того не допущу. Бо я (і Форум який я адмініструю), не тільки відображаю життя, а й хочу впливати на нього і хоч трохи змінити світ на краще.

Так і в кіно. Можна себе виправдовувати "відображальністю мистецтва", а можна постаратися використати мистецтво для зміни середовища.
А в мене великі сумніви, що фільми з "перевернутою мораллю" можуть покращити стан у суспільстві. Тим більше, що відображають деякі з них (такі як "Бригада" ) життя не вірно.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 13-2-2004 у 12:48


Цитата:
Першим відправив користувач Ігор+
Серіал просто показав як воно є. Хтось буде сперечатися?
Значить всі акценти дискусії повинні бути навколо "чи подобається вам ваше життя і суспільство в якому ви живете".

Саме на цьому я й наполягаю від початку участі у дискусії.

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор+
Інша справа, що багато хто не знав як воно є насправді і у таких людей (і дітей в тому числі) відкрилися очі.
Якщо у когось зявляється бажання бути як Саша Бєлов чи будь-хто з його команди, значить його життя варте дуже мало.

Золоті слова!!!

Якби в кінці серіалу Саша Бєлий став Президентом Росії, то я б погодився, що це дуже захопливий приклад для молоді. Але він з великими зусиллями залишається живий і рятує життя своєї сім'ї, всіх друзів вбивають. А головне - з фінальної сцени не випливає, що його подальше житя довге і щасливе. Скоріше за все у продовженні фільму його б вбили через день-два.

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Свого часу я також робив вибір.

Ми всі у певні моменти життя робимо вибір. Але вирішальне значення має те, у якому суспільстві, соціальному оточенні ми робимо цей вибір.

Якщо молода людина бачить навколо себе, а не лише у серіалах, безліч прикладів досягнення успіху та здобуття авторититу у суспільстві не за рахунок чесної наполегливої праці, а шляхом балансування на межі закону (це не лише відкритий бандитизм, але й несплата податків, хабарництво посадових осіб тощо), то вона робить очевидний вибір та стає на шлях до успіху, незважаючи на те, що не всі цей шлях проходять до кінця. Просто, тому що у школі вчать, що найкоротша відстань між точками - пряма.

Цитата:
Першим відправив користувач Олесь
Можно бесконечно долго спорить, заслужена ли популярность этих фильмов и насколько велика их художественная ценность — но этот спор мы оставим кинокритикам. Нам же стоит признать, что в данном случае мы имеем дело с грандиозной PR-акцией, работающей с агитационным материалом...

Найкращої крапки у суперечці щодо мистецьких властивостей я б не придумав. Але маю свій погляд на пропагандистське значення серіалу.

На мою думку, основною ідеєю фільму з агітаційної точки зору є те, що весь час, з кінця 80-х і дотепер, КДБ-ФСБ (перелік може продовжити вітчизняна контррозвідка) тримали підконтролем всіх, навіть бандитів, але ще немали реальної політичної влади, а от у 2000 році Президентом став представник тієї структури. І серіал має закріпити суспільну думку, що йому навіть бандити підпорядковуються.

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
... я ..., не тільки відображаю життя, а й хочу впливати на нього і хоч трохи змінити світ на краще.

Тут наші цілі збігаються. Але я думаю, що нічого з того не вийде, якщо ми помилимося у визначенні мети: що ж саме треба змінити на краще.

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Так і в кіно. Можна себе виправдовувати "відображальністю мистецтва", а можна постаратися використати мистецтво для зміни середовища.
А в мене великі сумніви, що фільми з "перевернутою мораллю" можуть покращити стан у суспільстві. Тим більше, що відображають деякі з них (такі як "Бригада" ) життя не вірно.

Завжди були, є і будуть дві датегорії фільмів: одні показують те, що є, а інші - що хотілося б бачити.
Щодо "перевернутої моралі" можна сперечатись. Коли у суспільстві "мораль перевернута", то серіали це і відображають.

Інша річ, як зауважив Олесь, у Росії, продуктом якої є "Бригада", щороку створюється багато серіалів пропагандистськог спрямування, які оспівують абсолютно нормальні людські цінності. Проте, червоною ниткою крізь них (і через "Бригаду" теж) проходить одна ідея: хто б ти не був, проти держави йти неможна. Підеш - загинеш, або матимеш великі проблеми.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 13-2-2004 у 12:59


Здається, обговорення буксує.
Стоїмо на місці. Чому? Не знаю.

Відповідь на: "Але я думаю, що нічого з того не вийде, якщо ми помилимося у визначенні мети: що ж саме треба змінити на краще. "
Що можеш, то і зміни - решту змінять інші :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 14-2-2004 у 00:08


Буксує, бо обговорюємо певною мірою суб’єктивне сприйняття. Всі висловили своє ставлення, а далі почалися спроби переконати одне одного. Звична річ. :)



Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 14-2-2004 у 16:46


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Здається, обговорення буксує.
Стоїмо на місці. Чому? Не знаю.

Ну що ж, спробуєм розблокувати затор.

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Відповідь на: "Але я думаю, що нічого з того не вийде, якщо ми помилимося у визначенні мети: що ж саме треба змінити на краще. "
Що можеш, то і зміни - решту змінять інші :)

Теорія малих кроків та малих справ, звичайно, дуже приваблива. Дійсно, зробив добру справу - просунувся на крок уперед (до кращого).

Однак, є у фізиці такий закон: "тіло беребуває у стані спокою, якщо на нього не діють ніякі сили або дія всіх сил взаємно скомпенсована" (здається так). Тому коли кожен буде міняти, що може, то існує велика ймовірність, що діяльність інших зведе його працю нанівець. Тоді результатом зусиль буде 0 (нуль).

Суспільство - складна соціальна система, а ознакою кожної системи є цілеспрямованість. Тільки тоді, коли всі члени суспільства - елементи цієї системи - діятимуть спільно заради досягнення певної мети, можна досягти змін на краще.

Тому я пропоную перенести акценти у дискусії з питанння "подобається чи ні кожному з нас серіал "Бригада" на "що треба зробити, щоб стан нашого суспільства не відповідав тому, що показано у серіалі "Бригада". Варіант продовження обговорення в контексті заборони показу таких серіалів пропоную відкинути, як, практично, вичерпаний.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
freak
Дійсний член
***



Повідомлень: 106
Зареєстрований: 6-2-2004
Нема на форумі

Настрій: Краще всіх

[*] написано 17-2-2004 у 20:42


Я голосував негативно. Olexiy -правий я повністю з ним погоджуюсь!!!!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-10-2004 у 21:41


Цікаво повернутися до давньої дискусії за місяць до того, як людину з двічі кримінальним минулим дуже імовірно виберуть Президентом України.

Як ви тепер думаєте, чи не трансляція таких продуктів як "Бригада" по ТБ спричинила в значній мірі спокійне ставлення суспільства до чорних сторінок біографії одного з головних претендентів на головний пост держави?

Цікаво в тому сенсі виглядає сьогоднішня транляція по 1+1 фільму "Бумер". 1+1 завжди напередодні виборів транслювала свого роду "програмні", "концептуальні" фільми. Так в 2000р. (я тоді чомусь дуже чітко запамятав), коли Кучма зійшовся з Симоненко, - було показано "Собаче серце" та фільм Невзорова про страшні реалії чеченської війни.

А тепер "Бумер"... Отже це все-таки не просто мистецтво? А, так би мовити, "мистецтво на службі ...". Може ще раз і "Бригаду" встигнуть прокрутити?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 16-10-2004 у 22:09


...та нема про що говорити... воно гидота і пропаганда силових методів на стражі типу
державних інтересів... :-(( не дивилася і не буду дивитися російські серіали про бандюг.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
jaguara
Академік
****



Повідомлень: 471
Зареєстрований: 6-2-2004
Місто: Польща-Україна
Нема на форумі

Настрій: катастрофічний

[*] написано 16-10-2004 у 22:15


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин

Як ви тепер думаєте, чи не трансляція таких продуктів як "Бригада" по ТБ спричинила в значній мірі спокійне ставлення суспільства до чорних сторінок біографії одного з головних претендентів на головний пост держави?

я особисто вважаю, що ні. Подібні серіали, на мою думку, негативно впливають на юні душі, прищеплюючи їм хибні райдужні уявлення про світ злочинності. Ті, кому за 18 (в контексті права голосу) як правило розуміють, що то все казочка, і у житті бандюки далеко не такі лапочки. А стосовно спокійного ставлення до минулого проффесора - думаю, такі серіали тут ні до чого, я наприклад знаю людей, які вважають, що то все наклеп (або бідаку підставили), ще дехто вважає, "ну а що тепер робити, мало хто не помиляється", і є ще варіант "все одно скрізь при владі бандюки, і жодне рипання тут не поможе, тож краще змиритися". якщо хтось бачить у подібному ставленні дорослих людей впливи кіна - поясніть.




...а получаєцця, рибочка ти моя, один сплошной кантєкст. (с) Іздрик
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-10-2004 у 22:33


Цитата:
Ті, кому за 18 (в контексті права голосу) як правило розуміють, що то все казочка, і у житті бандюки далеко не такі лапочки.


Припускаю, що добре знятий фільм вплине і на дорослого.
Крім того - "Бригаді" уже роки 3 напевно. Теперішньому 18-літньому , який через два тижні піде на вибори, було лише 15.
Отже в контексті права голосу молоді виборці піддаються обробці.
Я не хочу сказати, що "Бригада" і тп зроблені на замовлення когось з наших теперішніх лідерів, але вони (як один з чинників) призвели до того, що суспільство спокійно ставиться до речей, які (як на мене) є неприпустимими




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
jaguara
Академік
****



Повідомлень: 471
Зареєстрований: 6-2-2004
Місто: Польща-Україна
Нема на форумі

Настрій: катастрофічний

[*] написано 16-10-2004 у 22:53


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин

Припускаю, що добре знятий фільм вплине і на дорослого.


не думаю. Нормальний дорослий теоретично прийме подібне "як добре (якісно, професійно etc) знята казка про бандюків". Хоч може то я ідеалізую людей

Цитата:
Крім того - "Бригаді" уже роки 3 напевно. Теперішньому 18-літньому , який через два тижні піде на вибори, було лише 15.

а тут вже не заперечу. Могло вплинути. Цілком :(




...а получаєцця, рибочка ти моя, один сплошной кантєкст. (с) Іздрик
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dмитрик
Академік
****



Повідомлень: 549
Зареєстрований: 8-3-2003
Місто: місто Лева
Нема на форумі

Настрій: СХОВАЙТЕ МЕНЕ!

[*] написано 16-10-2004 у 23:42


Людоньки! Ви тут як -- проффесора порівнюєте з "героями" Бригади (бумер етс. обирайте будь -- що) ? І дійсно вважаєте, що такий фільм може вплинути на вибір нормальної людини? Та невже Ви дійсно вважаєте населення України деградованим аж на стільки?
Хоч я й не дивився цілої бригади й не збираюсь, але точно знаю, що Я. не схожий на жодного з героїв стрічки -- навіть самий банальний приклад -- зовнішній вигляд! супер -- еталон красоти :D тож, як на мене, не варто надто сильно перейматися таким впливом. Якось воно й печально й смішно водночас
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-10-2004 у 00:03


Не так вплинути на актуальний вибір, як принципово понизити опірність до кримінального минулого і просто до темних плям на кандидаті. Адже надідеєю усіх таких творів є твердження "що інакше на гору не вилізеш" і як наслідок - "усі там однакові". З відповідним висновком для конкретної політичної ситуації. Ну і все-таки кіно та ТБ є фактором формування культури. Можна до безмежності казати, що народ розуміє, що то казка, але я точно пригадую, що в розумних книжках писали - саме казки несуть основну виховну роль для молоді. Яка з часом постаріє і стане електоратом.
15 років (рахую від початку активної деградації совкової культури) чорнухи на екрані - і маємо прем'єра з кримінальним минулим. 10 років тому це було би ще неможливо. Той же ж Кучма мав цілком пристойну біографію.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 17-10-2004 у 01:27


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин

Як ви тепер думаєте, чи не трансляція таких продуктів як "Бригада" по ТБ спричинила в значній мірі спокійне ставлення суспільства до чорних сторінок біографії одного з головних претендентів на головний пост держави?


Саме так я й вважаю. Що ж до райдужних прогнозів про те, що населення не настільки тупе - настільки, Дмитрику, боюся, що настільки. Так що - не дай Боже - переможе проффесор, то я скажу, що вони його не вибрали, а вибороли, вони на нього напоролися. Люди можуть жити самостійно, і у них буде лідер. Вівцям потрібен не лідер, а вівчар.
Взагалі, планку понизили - планку сприйняття, планку спротиву. Ми пишаємося, що під рядки з гімну України хтось танцює!!! - ми хаваємо попсу, і яке радіо не увімкнеш, у якій маршрутці не проїдеш - "при всьом богатствє вибора другой альтернатіви нєт". Немає вибору. Вибір без вибору. А люди до всього звикають. Ну, нехай попса, нехай ціни ростуть, як на дріжжах, нехай на вибори йде двічі несудимий прємьєр - нормально, хто не помиляється? Англійці кажуть: "Якщо мене обдурили раз - ганьба тому, хто це зробив, вдруге - ганьба мені". :mad:




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мартинів
Академік
****



Повідомлень: 467
Зареєстрований: 29-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: антирагульський

[*] написано 17-10-2004 у 08:36


Цитата:
Першим відправив користувач Dмитрик
Людоньки! Ви тут як -- проффесора порівнюєте з "героями" Бригади (бумер етс. обирайте будь -- що) ? І дійсно вважаєте, що такий фільм може вплинути на вибір нормальної людини?
точно знаю, що Я. не схожий на жодного з героїв стрічки -- навіть самий банальний приклад -- зовнішній вигляд! супер -- еталон красоти

До речі, якщо продовжувати тезу Андрія про "програмні фільми". Ви помітили, що незабаром 1+1 збирається показувати "Шрека"? :lol:




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dмитрик
Академік
****



Повідомлень: 549
Зареєстрований: 8-3-2003
Місто: місто Лева
Нема на форумі

Настрій: СХОВАЙТЕ МЕНЕ!

[*] написано 17-10-2004 у 12:56


Шрека я люблю :D Але цікаво -- то з яким кандидатом засоціюють?

2 Наталка
не згоден з Вами. Ви вважаєте населення України простою отарою, правильно я зрозумів? А потім вимагаєте від нього якихось дій чи рішень! Ваше спростування -- типу не всіх, а переважну більшість -- в данному випадку за виправдання не підійде. Завжди були люди, що включалися до сірої маси, люди, які пливуть собі за течією й їм добре. Сказали робити так -- вони роблять, сказали думати про те -- вони думають... такі люди є у кожній країні, а на наших пострадячнських (Господи, 13 років минуло, а це означення ще досі підходить до українських просторів :() згарищах воно досі живуть і плодяться планово ... Але були є і будуть завжди інші, інші, що володіють вільним вибором, вільним словом, вільним світосприйняттям. В житті вони керуються власним розсудом, власними очима, вухами ... Але до влади таких людей у нас не прийнято пускати, тому що їх бояться. Сіренькі сліпі мишки бояться відкривати очка, бояться висовувати носики з нірок і привселюдно заявляти, що вони не згодні! Їм легше, заховавшись за сотнями таких як вони, закидати камінням того оджного, що посмів висловитися інакше, що посмів подумати інакше ... Але ж це не означає, що закидати камінням можна усіх! На їх місце прийдуть інші і вони будуть не вівцями -- кожен з них буде лідером, кожен буде особистістю! І у нашій державі є такі люди! Інакше ми би й досі були однією з республік... і з кожним роком їх ставатиме більше!!!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марічка
Новак
*



Повідомлень: 4
Зареєстрований: 19-5-2004
Нема на форумі

Настрій: непокірний

[*] написано 17-10-2004 у 14:42


Навіщо одразу закидати населенню України деградацію? Погляньмо спершу на ментальну типологію українця:неорганізованість, пасивність, заздрість, постійна потреба плакати і просити. Жорстоко? Реалістично?
Віками навчений до складних обставин, народ завжди задовільниться тим, що кинуть. Та ще й століттями плекана політика "моя хата скраю"... А народ, Дмитрику, це і є сіра маса, і вона піде на вибори, а не кілька лідерів від її імені(тут не Америка). І на цих "мишок" вже встигли вплинути не тільки фільмами.:(Батьківщину не обирають!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-10-2004 у 15:04


Дмитрик, Марічка, не стягуйте тему в офтоп. Якщо хочеться обговорити ментальність українського народу - знайдіть відповідну тему або започаткуйте нову.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 17-10-2004 у 15:18


Цитата:
Першим відправив користувач Марічка
Навіщо одразу закидати населенню України деградацію?


Бо я бачу її ознаки. І говорю поки що про деградацію не населення, а його смаків, хоча одне з одним пов’язано дуже тісно.
"1+1" викупив ефірний час телеканалу "Культура" на УТ-2. Радіоканал духовного відродження "Культура" душать, як тільки можуть. Зате нікому й в голову не прийде душити радіо "Шансон" чи випускати газету, скажімо, "Кієвскіє вєдомості" в рулонах і без тексту, як вона на те заслуговує. Про це неодноразово писали в різних темах на цьому Форумі, тому повторюватися не буду, скажу лише, що ця злива, цей шквал низькопробної масухи та кітчу в багатьох, на жаль, вимиває розум. Я сиджу в кафе, а пристойно одягнутий і на вигляд далеко не дурний хлоп, звертаючись до всіх присутніх, каже: "Ви послушайтє, какіє слова в етой пєснє". Слухаю. "Я - адін, ти адна, я сідєл, ти - ждала". Романтика. І це не поодинокий випадок. Чи може, я чогось не знаю, і це ознака духовного зростання?
2 Дмитрик: А я десь написала, що населення України - вівці? Здається, що ні. Я сказала те, що хотіла сказати, не більше, і не менше. Але направду мені дуже прикро, що моя доля, доля моїх батьків і дітей, і друзів залежить зараз від людей, які або куплені, або настільки залякані, що бояться навіть просто думати. Я нікого не звинувачую і не таврую, я просто констатую факт. Батьківщину, звісно, не обирають, та ми обираємо тих, хто є її обличчям. Ото й усе. :mad:




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 17-10-2004 у 17:32


....дякую марічці :-)
в принципі ж кожен народ заслуговує на свого президента... мо ми й заслужили януковича?...
та хто як не ми дружно і весело обирали кучму на два терміни?... а ментальність котиться
донизу певно не тільки у нас... подивіться розклад телепередач і прочитайте тільки короткий
зміст фільмів (переважно гамериканських), які пропонуються до перегляду... у мене сміх і
істерика тільки від читання :-)))) та бригада ще безневинне кіно... світ котиться в прірву,
а ви не знали?........
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 17-10-2004 у 18:15


Цитата:
Першим відправив користувач Tempika
....дякую марічці :-)


А за що? :) За влучний опис нашої ментальності?
Стосовно ментальної типології українця (як звучить!!!) - доки адмін ще раз не дав стусана за оф-топ, то вона у зображенні Марічки дуже вже однобока виходить. Пласка, схематична та безпросвітна. (А зараз прийде Олесь, і теж дасть мені стусанів за те, що я новачків лякаю). ;)
Що до "Бригада - ще безневинне кіно" - ну так, напевне. Не знаю, чи хоче хтось бути схожим на Термінатора, може й так, але особисто спілкувалася з підлітками, які просто мріють бути схожими на Сашу Як-там-його. Тут проблема не в тому, яке кіно страшніше, а в тому, що нав’язливо, раз у раз, крутиться по телевізії, і як це "щось" подається. У більшості американських фільмів все ж присутня здорова думка про те, що злочинцем бути - це погано. У серіалі "Бригада", у фільмах "Брат" та "Брат-2" стверджується, що кілерство, бандитизм - почесні заняття. Я не акцентую увагу на тому, хто продукує такі фільми, декілька є й американських, де романтизується злочинний світ, але "Леона-кілера" чи кого ще там не крутять щовечора з повторами, і не поповідають у всіх газетах, яку не розгорни, який це "найкращий серіал". Масоване формування громадської думки - ось що це таке, на думку мою. Колись "1+1" показувало щовечора класні фільми, різножанрові, цікаві, і російські, і американські, і німецькі, і які хочеш. Я перестала дивитися цей канал навіть не через їхні "новини" (можна ж просто новини не дивитися), а через серіали, обрані, вочевидь, за принципом "тупий і ще тупіший". :mad: Моя думка в цій дискусії цілком співпадає з думкою Андрія Пелещишина: подібні серіали формують у людей хибне уявлення про кримінальний світ, і, як наслідок - толерантність до кримінального минулого деяких осіб. Скільки б не крутили гамериканських бойовиків, навряд чи хтось на теренах колишнього союзу ототожнюватиме себе із в’язнем Шоушенку, чи ще з якимось американським ув’язненим. А тут - все своє, рідне, таке ментально близьке, зрозуміле...
Знову ж таки, зрозумійте мене вірно, я зовсім не закликаю вбратися у білі балахони, і лінчувати всіх, хто "сидів", та вплив такого "мистецтва", як на мене, очевидний.




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марічка
Новак
*



Повідомлень: 4
Зареєстрований: 19-5-2004
Нема на форумі

Настрій: непокірний

[*] написано 17-10-2004 у 22:55


Вибачайте, я таки занадто відійшла від теми. А щодо ментальності українця-не все там негативне(написане було до Дмитрикового повідомлення).

Стосовно фільмів і не тільки. У нас транслюється дешева халявна продукція, яка,вже давно доведено,отуплює глядача. Передачі, варті уваги, або оминаються, або подаються після півночі. Навіть ввімкнений для фону, телевізор діє на підсвідомість. І нам знову не залишають вибору...:(:(:(
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dмитрик
Академік
****



Повідомлень: 549
Зареєстрований: 8-3-2003
Місто: місто Лева
Нема на форумі

Настрій: СХОВАЙТЕ МЕНЕ!

[*] написано 17-10-2004 у 23:36


2 Марічка і всі!!!
вибір завжди є! просто тре мати сміливість превселюдно його висловти!!!
а стосовн бригади -- якщо не помиляюсь, там у головних героїв не було усе на стільки пропащо -- вони були друзями й стояли одне за одного до кінця (чи я сюжет сплутав?) ніхто нікого не продавав, не підставляв .... а наша влада з цим в жодному разі не асоціюється! тим більше -- "єдиний провладний кандидат"
і, можливо, я повторюсь, але мене денервують такі серіали, але проводити паралелі між ними та зековими кандидатами я би не став!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3    5

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1897
Реклама: