Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4
Автор: Тема: Культурний вплив реклами?
Остап_М.
Академік
****



Повідомлень: 425
Зареєстрований: 26-3-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: так собі

[*] написано 21-4-2004 у 15:51


Щодо саме культурного впливу то важко однозначно сказати. Але деяка, якщо не більшість інформації сприяє нажаль процвітанню безкультур'я і хамства (згадайте хоча б як в ТСН кажуть "зустрінемось після реклами", а тією рекламою є "Проте";).
Єдине що тішить - то це наявність деяких справді цікавих роликів, які окрім безпосередньої реклами продукту, містять в собі якийсь веселий зміст. Здебільшого то стосується пива, хоч нажаль не Львівського. Я його дуже люблю, але старі його ролики вже набридли...




Остап_М.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Шевченко
Дійсний член
***



Повідомлень: 199
Зареєстрований: 5-4-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: 50/50

[*] написано 22-4-2004 у 19:11


Реклама могла б нести якийсь культурний вплив (чи, принаймні, розважальний), якби її робили на совість і вкладали б туди хоч трохи того, що подобається глядачеві, який мусить нею давитися - гумору, наприклад. Колись, пам'ятається, дивився добірку роликів-переможців з якогось європейського фестивалю реклами - то за годину показу ледве не сконав від сміху :D :D :D . Оце я розумію - якісний продукт, кожен як міні-фільм і не викликає жодних негативних емоцій. А у нас... Від дебільних мойдодирів, лисенят з пральними порошками, дідів морозів з мобілками та чотирьох-п'яти недоумків дошкільного розумового розвитку, які проте, без "п'яти крапель" не беруться за жодну справу, вже блювати тягне, вибачаюся. Єдиний рекламний ролік за останні три роки, який мені сподобався - це щодо дезодоранту AXE - там, де "кому потрібні супермени?". Цей ще можно дивитися, хоча б знятий класно :)



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Шевченко
Дійсний член
***



Повідомлень: 199
Зареєстрований: 5-4-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: 50/50

[*] написано 29-6-2005 у 16:22


...А особливого культурного впливу реклами й досі не спостерігається. Особливо тішить зараз шедевр даунізму "А я на мо-о-орі!..", що доводиться кожного ранку в метро бачити і стримувати бажання чимось у той екран кинути. Не хочу сказати нічого поганого про Джинс, але, дивлячись на героїв їхніх роликів, виникають думки, що більша частина їх (героїв) інтелекту вийшла у трубку і більше ніколи не повернеться, про що красномовно свідчить багатий запас слів. Принаймні, якщо вже говорити про мобільних операторів, хіба що в Лайфу достатньо приємна реклама, не надто нав'язлива і не викликає відвертої відрази... ІМХО.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 29-6-2005 у 16:46


Прекрасна ця реклама - про мо-о-оре! :lol: Такий чудовий анекдот розповіли на цю тему:

Дзвонить Янукович Колесникову:
"Боря, привіт, ти де? Прикинь, а я на мо-о-орі!..."

(Вибачте за офф-топік).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 29-6-2005 у 17:10


...згідна, абсолютно дурнувата реклама... можна подумати, що молодь
зараз дійсно така тупа і неоковирна... ця реклама чорнить образ
українського юнака, і за таке тре... ну навіть не знаю що... платити
якісь штрафи, мабуть :-))
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 29-6-2005 у 17:10


А ось мені подобається реклама кави, здається, "Чібо", якщо я не помиляюся, там, де чоловік дарує коханій обручку, що лежить на блюдці під філіжанкою кави, там ще музика така гарна грає, я вперше коли дивилася, аж сльози на очі навернулися, якщо чесно... Гарні актори, дуже зворушливо, як на мене. Сподобалося, одним словом. Зачепило. І хоча розчинну каву я майже не п’ю, рекламу цю не вимикаю. :saint:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Captivitas
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1193
Зареєстрований: 15-9-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: біфуркаційний

[*] написано 29-6-2005 у 17:27


Користуюсь UMC, але киівстарівська реклама завжди подобалась. Вона якась душевна (особливо з колисковою від Депардьє).



Наша країна не настільки велика, щоби в ній розминутись(с) С.Жадан
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Шевченко
Дійсний член
***



Повідомлень: 199
Зареєстрований: 5-4-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: 50/50

[*] написано 29-6-2005 у 17:32


Ага, точно :D Зовсім забув про неї :rolleyes:



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 29-6-2005 у 19:27


...моя улюблена реклама — це реклама жувальної гумки, де хлопчина
безуспішно намагається посунути ложку... кожен раз викликає посмішку :-)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 29-6-2005 у 19:42


А мені ця реклама не подобається, чомусь для мене вона належить до того ж ряду реклам, де негр в червоному боа патякає "вейкап мен" (жах який) а хлопчина смакує зубну пасту з відкритим вікном (у, солоденький!).

А з Депард`є дуже добрі реклами, щоправда мені так і не вдалося почути як саме таксист співатиме російську колискову українською :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
spark
Дійсний член
***



Повідомлень: 202
Зареєстрований: 25-8-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-7-2005 у 09:33


Ну, не знаю чому ніхто не вказав ще на один дійсно культурницький вплив реклами - українізація. Можливо, на львівському форумі це не актуально, але для деяких регіонів України реклама - чи не єдина форма навчання українській мові (є ще серіали і мультики, але їх же не всі дивляться).
Я іноді захоплююся неологізмами, які доводиться запроваджувати рекламістам, щоб донести свій мессідж до тупої публіки. Ніколи не чув, наприклад слова "аромоксамит", ніде, крім реклами кави :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 8-7-2005 у 10:04


...а мені подобається реклама з *солоденьким* :-)) особливо афроамериканка в кінці з її *так, згідна!* :-))
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Шевченко
Дійсний член
***



Повідомлень: 199
Зареєстрований: 5-4-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: 50/50

[*] написано 8-7-2005 у 10:16


2 spark:
"Прікі-інь!" - дійсно потужний взірець українізації :D Або"піво - повбивав би!" :) Якщо навчатися мові виключно з реклами, то потім отриманими знаннями можна буде вразити хіба що того хлопа на матрасі в мо-о-орі. Інша справа, що якби реклама стала справді розумною і якісною, як деякі ролики, то тоді від цього дійсно могла б бути якась користь. Але зараз, нажаль, на першому місці не українізація, а дебілізація.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 8-7-2005 у 10:48


Ревлама є різногатункова. Залежить тут все не від хисту людей, що її роблять, а від замовника. Мені неодноразово доводилося бачити як рекламіст мало не зі сльозами на очах викидає справді цікавий і оригінальний макет і дає в друк (показ) абсолютно бездарний і низкопробний варіант одобрений замовником. Тут як не крути справа не у рекламістах, а в грошах. Саме тому наші екрани свого часу заполонили "тьоті Асі", а тепер "Сердючки" які щось ніяк до нас таки і не дійдуть. Звичайно є і агенції з повністю відсутнім творчим потенціалом але їх є обмаль. Якщо проаналізувати розвиток реклами зараз наша відчизняна реклама (саме "made in Ukraine", а не російський продукт) стоїть на тому рівні, що закордонна (мається на увазі західне далеке зарубіжжя) стояла років 20 тому. В нас дуже рідко використовуються нові дослідження в сфері психології і креативу.
Доречі, тут прозвучала теза, що реклама засіб впливу на підсвідомість, так от прямий вплив на підсвідомість в більшості розвинутих країн є протизаконною дією. Тому реклама не впливає на підсвідомість, а намагається привязати зримий (аудіальний) образ з підсвідомістю адресата. Тобто не запхати щось туди, а навпаки витягнути щось звідтам.
Щодо самої теми впливу реклами на культуру суспільства, то він є беззаперечним. Хоча впливає на культуру суспільства не сама реклама, а прогрес, розвиток науки і техніки. Реклама тільки озвучує це все і доносить інформацію. Тобто наведений вище приклад з прокладками є дійсно прикладом впливу на культуру але не реклами, а прогресу. Жодна реклама не встані самотужки змінити моральні засади суспільства.




Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
spark
Дійсний член
***



Повідомлень: 202
Зареєстрований: 25-8-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-7-2005 у 13:37


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олександр Шевченко
2 spark:
Якщо навчатися мові виключно з реклами, то потім отриманими знаннями можна буде вразити хіба що того хлопа на матрасі в мо-о-орі. Інша справа, що якби реклама стала справді розумною і якісною, як деякі ролики, то тоді від цього дійсно могла б бути якась користь. Але зараз, нажаль, на першому місці не українізація, а дебілізація.


А не треба нікого вражати, досить навчитися читати назви на етикетках товарів і олію з оливами перестати плутати. І правильно казати "збоченець", якщо тобі пропонують секс без презерватива. :) Як для споживача цього досить.
Щодо рекламних ляпів, то їх досить і в російській, і в будь-якій іншій рекламі.

А ніхто не бачив реклами соків "Біола", здається, де теща читає етикетку з гіпертрофованим російським акцентом? При чому, зроблено це рекламістами свідомо.Я от думаю, до чого це було?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 8-7-2005 у 13:53


У нас по місту (і в метро також) з'явилися плакати: "Виставка рідких рослин". Ото думаю їм написати й спитати: А тверді й газоподібні рослини не продаєте?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 8-7-2005 у 15:39


Еге, є таке :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 8-7-2005 у 15:42


>А ніхто не бачив реклами соків "Біола", здається, де теща читає етикетку з гіпертрофованим російським акцентом? При чому, зроблено це рекламістами свідомо.Я от думаю, до чого це було?

Не знаю для чого то було зроблено, але реклама озвучувалась в Москві. Я знаю хлопака, який озвучував хлопця в рекламі :) Тато його цілий день вчив вимові, дитина в Україні за своє життя в сумі не була і трьох місяців а батько і двох років :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
spark
Дійсний член
***



Повідомлень: 202
Зареєстрований: 25-8-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-7-2005 у 16:11


Ще пригадується реклама порошенківських цукерок з акцією "збери Україну" в розпалі передвиборчих намагань Україну розколоти і дурна реклама якихось сухариків на цю ж тему "Смак, що об'єднує". Так сто раз "халва" скажуть тобі з ТБ, і дійсно щось об'єднається :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 8-7-2005 у 16:13


Є дійсно величезна проблема довіри українських замовників реклами до укрїнських виробників реклами. Чомусь у нашої ділової "еліти" засіло тверде переконання, що справжні професіонали сидять у Мосакві, а Київ (про регіони взагалі мовчу) - пперефирія для тих, хто рівнем не дотягує. Я маю знайомого по переписці з Москви, власника однієї з РА, що спеціалізується виключно на виготовленні реклами у країни бувшого "совка". Він мені відверто зізнався, що всі їх роботи робляться з таким відношенням, і з таким підходом, що жодна московська фірма (котра себе поважає звичайно) навіть би не схотіла з ними говорити. А на українців, а надто на представників середньої азії (навіть там є бізнес) дуже гарно і легко впливає зверхнє відношення, мовляв: "Ну, ладна уж, колі так просітє, здєлаєм, раз там у вас нєту профі нашего уровня". А сам він прекрасно знає декілька київських кантор, в котрих рівень голови на три вищий за доволі потужні кантори московські. Він, навіть, не дуже подивувався, коли побачив декілька висококласних робіт нашої львівської РА. З талантами і в галузі дизайну, і в галузі креативу у нас хоч відбавляй. Грошей у нас мало, патріотизму у великих замовників явно бракує, тому портфоліо агенств нічим не виблизкують.
Щодо "ізації", підмічено дійсно правильно, от тільки винні в цьому переважно не виробники реклами, а її замовники. Хто гроші платить, той і музику замовляє.




Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 8-7-2005 у 16:35


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський
патріотизму у великих замовників явно бракує

Тут іноді навіть не про патріотизм ідеться. От наша контора: були ми самі собі голови (був у нас дуже толерантний власник). Але вирішив нас власник продати. Тепер прийде інший власник - потужна міжнародна фірма. Вона нас іще навіть не купила, а вже умови свої ставить. І всі мої контакти з рекламістами (наприклад, з прекрасною харківською студією "Паніка-дизайн"), боюся, мені вже не знадобляться :( Весь креатив - на смітник, бо є - "корпоративне бачення", "корпоративна політика" тощо.
І дійсно, майже всі рекламні контори (міжнародні) виробляють рекламний продукт у Москві, потім тільки озвучують в Україні. Що смішніше, український текст потрібно узгоджувати з Москвою! (А вони там роблять ну та-а-акі розумні зауваження до українських слів - самі розумієте...)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 8-7-2005 у 16:46


Корпоративне бачення креативу і корпоративний стиль, звичайно ж не остання справа. Одне з першочергових завдань ревлами - зробити так, щоб рекламу не потрібно було дивитися, щоб відразу було зрозуміло що рекламують і хто виробник товару. Інша справа, що у Москві замовляється Славутич, Союз-Віктан, Нємірофф... Потужні українські бренди, котрі могли підняти не одне відчизняне РА. Мені було дуже приємно дивитися рекламу українського бренду "Промсталь" на каналі Diskovery, потім я дізнався виробник ролика - Угорщина. Питання - у нас менше РА? У нас немає спеціалістів? "Промсталь" має закордонних інвесторів, що настільки сильно можуть вплинути на політику бренду?



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 8-7-2005 у 17:36


Ну, "Союз-Віктан" і "Nemiroff" насправді більше орієнтовані на експорт, ніж на внутрішній ринок ("СВ" в Росії он завод будувати збирається, "Nemiroff" має там колосальні цифри продажу), але я точно знаю, що "СВ" дуже багато співпрацювали з "Панікою" (від них ми, власне, про цю студію і дізналися), цьогоріч "Паніка" їм робила стенд на "Алкософті". Тому, мені здається, якраз ці приклади не зовсім влучні.

Але так, я згодна, проблема недовіри до свого продукту існує. Хоча я дедалі більше переконуюся, що наша реклама - на голову вища від іноземної. Можливо, саме тому, що вона враховує наші особливості характеру.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
spark
Дійсний член
***



Повідомлень: 202
Зареєстрований: 25-8-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-7-2005 у 17:50


Можу навести протилежний приклад. Вестерн Юніон усю рекламу по СНД віддало якомусь українському РА, тому що наших заробітчан найбільше.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 11-7-2005 у 10:48


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олександр Шевченко
Реклама могла б нести якийсь культурний вплив (чи, принаймні, розважальний), якби її робили на совість і вкладали б туди хоч трохи того, що подобається глядачеві, який мусить нею давитися - гумору, наприклад. Колись, пам'ятається, дивився добірку роликів-переможців з якогось європейського фестивалю реклами - то за годину показу ледве не сконав від сміху :D :D :D . Оце я розумію - якісний продукт, кожен як міні-фільм і не викликає жодних негативних емоцій.


Розважальна реклама :) :

http://plus.xo.pl/
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2012
Реклама: