Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Рік Польщі в Україні
Captivitas
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1193
Зареєстрований: 15-9-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: біфуркаційний

wink.gif написано 20-1-2004 у 10:55
Рік Польщі в Україні


2004р. оголосили роком Польщі в Україні.

Крім польського джазу у Львові, Києві та інколи Харкові, як ще будемо відмічати?
;)




Наша країна не настільки велика, щоби в ній розминутись(с) С.Жадан
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 20-1-2004 у 10:58


хахаха. цікаво, чиїм буде наступний рік? особисто я волію Параrвай!



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 20-1-2004 у 11:00


Доречи хочу одразу і запитати у форумців:
Як ви оцінюєте рік Польші в Україні?
Так як і рік Росії? Якщо ні, то чому? Обидві держави свого часу проводили однакову політику щодо українців...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 20-1-2004 у 11:15


трошки й так, а трошки й не так. Полякам ще можна дати шанс, вони встигли відвикнути від володіння українськими землями і сприймати Україну як свою територію, як зону агресивного впливу, як торік (торік?) Росія, сподіваймося, не будуть.
Так само і всередині країни ставлення до того точно буде інакше. Принаймні, Запоріжжя навряд чи відзначить цю подію випуском товстезної збірки "польськомовної поезії запоріжців"




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 20-1-2004 у 11:24


Ага, і польська військова база в нас в Севастополі, і польська попса з кожного кабака гримить, і поляки в Україні вимагають польську державною мовою, і в містах наших 80% населення розмовляє полською, і книжок польських - завал. В палаці Україна на два роки на перед все забито польськими звьоздами. І світогляд середнього українця формується польськими ТВ каналами.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 20-1-2004 у 11:33


У кожного свій час. Свого часу те ж саме робили поляки.
Польська попса ще 2 роки тому точно лунала на львівських радіо, на Львів транслюються польські канали.
Проти поляків ми мали більше війн аніж проти Росії, війни були маштабніші.
Я розумію, що татарське слово в українській мові то зле, але це не означає що всі наші сусіди брати окрім злих-презлих росіян.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-1-2004 у 11:41


Сама ідея мені вельми до вподоби. Це можливість нікуди не виїжджаючи, а можливість така є далеко не у всіх, пізнати культуру інших націй.
Інша справа, як це все обставляється, але, повторюю, сама ідея дуже хороша.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 20-1-2004 у 11:53


Я би своє бачення сформулював так: подібні ідеї дуже хороші, коли вони не політичні.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 20-1-2004 у 12:01


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Польська попса ще 2 роки тому точно лунала на львівських радіо, на Львів транслюються польські канали.

А блатняк польський хтось точно чув на "львівських радіо"?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-1-2004 у 12:05


Знаєш, Олексію, ну і що? Так, обставляють. Але в дечому поганому можна і щось хороше знайти.
Я так помічаю, що мій погляд на такі речі змінився. Раніше я теж був досить категоричним - або добре, або ніяк. Тепер розумію, що такого досягнути за реальних умов майже неможливо. Так що краще хоч якось. А вода камінь точить - по краплі, по краплі - дивись, і вийде з того щось добре.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 20-1-2004 у 12:08


Та добре - воно всюди є. Інша справа що політичні дії майже завжди не щирі і тому до них є певна антипатія.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 20-1-2004 у 12:13


Рік Росії, чи Монголії це приблизно, це така ж совкова традиція, як і квіти жінкам на 8 березня, а решта часу лопату в руки.
Замість виваженої державної політики - "компанейщина". Нате вам, мовляв, тіштеся не тільки Росія в Україні.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-1-2004 у 12:34


Я пригадую часи становлення України, як незалежної держави. Це був, здається, 1991 рік. Так, саме він, тоді, як раз, путч був в серпні.
Мене з однокурсником запросило одне товариство поїхати з ними на схід Україньської, тоді ще, РСР з метою агітації місцевого населення. Запросили в якості "культурної програми" - ми тоді трохи співали, на деяких львівських фестивалях перші премії взяли, отож...
Крім ідеологічної цілі була ще культурна - кінцева мета поїздки було святкування 500-річчя козацтва. А у нас обох ще далі - друга Червона Рута в Запоріжжі.

Не буду багато писати про ці події, хоча вони варті того. А в контексті цього треду ось що хочу сказати.
Поки "ідеологи" виступали зі своїми промовами, кипіли страсті-мордасті. А варта було нам взяти до рук гітари і заспівати українських пісень, як одразу люди гуртувались довкола, з захопленням слухали, плескали в долоні і підспівували. А раз, здається в Скадовську, хе-хе, пробігав повз нас босий Миколайчук, то теж підійшов і під наш акомпанемент заспівав пару своїх пісень :)

Тому я і кажу - будь-які події, заходи, ким би вони не організовувались, завжди сприяють зближенню простих людей, якщо там, звісно, вони, ці прості люди, присутні з обох боків.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 20-1-2004 у 19:41


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Як ви оцінюєте рік Польші в Україні?
Так як і рік Росії? Якщо ні, то чому? Обидві держави свого часу проводили однакову політику щодо українців...

Питання "Чи так само?"
1. Не так. Краще. Просто с протилежним знаком.
Нащастя рік Росії минув, фактично, ніяк. Резонансного майже нічого не було.
Хіба що відсалютували Тузлою (не впевнений, жи ту подію було навмисно присвячено), а також бестселером товарища Президента, але то як раз їхні проблеми (із серії: якщо на тещу напав ведмідь)
Тихо сподіваюся, жи поляки - то є менші совки за росіян, отже спроможуться на щось веселіше.

Питання "Чому?"

  1. Примітивна відповідь: особисто мені поляки ніц злого не зробили.
  2. Трохи грунтовніша: ну хоч стріляй, а не відчуваю я польської навали і втручання в мої "інтимні" справи (на відміну...)
  3. В тому сенсі, як ми сьогодні розуміємо цивілізацію, Польща значно цивілізованіша за Росію (і за Україну :( )
  4. Якщо наразі існує якась ЗОВНІШНЯ ОПЕРАТИВНО-ТАКТИЧНА (тобто не через 300 років) національна небезпека для України - то вона походить саме із Росії (сподіваюсь, ніхто не спише це на русофобство). З боку Польщі НАРАЗІ не існує
  5. Мене гріє, що президенськи вибори і УКРАЇНІ відбуватимуться саме в рік ПОЛЬЩІ, а не РОСІЇ

Нажаль, у нас знову все зарегламентують і забюрократизують: є Рік, не має Року - то байдуже :(

2 Fish
Парагвайов тобі доведеться почекати - наступний рік, начебто, РІК УКРАЇНИ В ПОЛЬЩІ




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 20-1-2004 у 22:47


Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
  • В тому сенсі, як ми сьогодні розуміємо цивілізацію, Польща значно цивілізованіша за Росію (і за Україну :( )
  • Якщо наразі існує якась ЗОВНІШНЯ ОПЕРАТИВНО-ТАКТИЧНА (тобто не через 300 років) національна небезпека для України - то вона походить саме із Росії (сподіваюсь, ніхто не спише це на русофобство). З боку Польщі НАРАЗІ не існує
  • Ніхто не спише, але в русофоби Олексій запише



    Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
    Олексій Мачехін
    Модератор
    *****

    Фотографія користувача


    Повідомлень: 4597
    Зареєстрований: 31-5-2003
    Місто: Київ
    Нема на форумі

    Настрій: теплий

    [*] написано 21-1-2004 у 08:21


    Ні, хлопці, я розумію що ви до поляків значно ближчі за нас, що родичались з поконвіку, я сам маю польську кров, проте як можна дивитися на речи так упереджено?

    В принципі так, польська культура цікава а проводити рік Росії в Україні безглуздо бо чого ми там не бачили? Проте коли поляки кажуть: давайте разом забувати те, що між нами було, це лише трішечки відрізняється від російського: та ми братались з поконвіку, принаймні емоційно.
    Різниця ж у зазіханнях існує тому, що поляки були завойовані, так само як і ми, і тому у них трохи призабуто звичку бути комусь володарем. Проте злі язики кажуть що пани поляки ставляться до нашого брата не на багато краще аніж гаспада росіяни.

    Що ж до впливу культурного.... То подивіться на нашу мову і скажіть чого впливу вона зазнала більше - польського чи російського?
    Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
    rost
    Академік
    ****



    Повідомлень: 707
    Зареєстрований: 14-2-2003
    Місто: Canada
    Нема на форумі

    Настрій: оптимальний

    [*] написано 21-1-2004 у 10:11


    Не знаю, як там хто родичався з поляками, а мого тата разом з цілим класом українських дітей, польський офіцер в 1945-му заставляв по кілька разів падати обличчям в болотно-снігову кашу зате, що не вміли/не хотіли співати польського гімну. Родині моєї мами польські жовніри наказали в дві години зібрати всі пожитки і покинути рідну домівку і господарку назавжди - забирайтеся на свою Україну. І вже по дорозі до станції мій дідо бачив, як горіла їх хата. Та був щасливий, що його сім"я мокне з ним під дощем, а не горить в тій хаті.

    Що було то було, а дивитися треба на день сьогоднішній. Як казав Бісмарк - у Німеччини немає ні друзів ні ворогів, є тільки національні інтереси. Так от на сьогодні Польща більше за всіх наших сусідів зацікавлена в демократичній незалежній Україні. Безперечно, дбаючи про свої інтереси понад усе, Польща є нашим промоутером і в НАТО і в ЄС. Так склалося, що на сьогоднішній день наші інтереси багато в чому співпадають.

    Це так само правда, що єдина, на сьогодні, зовнішня загроза для України це Росія. З точки зору інтересів Росії, Україна має бути в її складі. І не треба звинувачувати росіян в українофобії. Такі їх національні ітереси.
    Цитата:
    Першим відправив користувач Olexiy
    Ну просто так і хочеться написати
    Русофобам-дулю.
    Українофілам-слава.
    І тому смішними виглядають спроби деяких «українофілів» ставити на одну дошку постійну русифікацію нашої мови з гіпотетичними загрозами її полонізації і навіть американізації. Хочеться нагадати «українофілам», що в силу того, що історія наша і релігія вже росіянами присвоєні і освоєні єдине, що нас від них ще вирізняє це наша мова. Ми не ірландці, яких навіть після втрати мови, від англійців відділяє море і релігія. В нас немає ні моря ні релігії проти росіян.



    Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
    Олексій Мачехін
    Модератор
    *****

    Фотографія користувача


    Повідомлень: 4597
    Зареєстрований: 31-5-2003
    Місто: Київ
    Нема на форумі

    Настрій: теплий

    [*] написано 21-1-2004 у 10:49


    "І не треба звинувачувати росіян в українофобії. Такі їх національні ітереси."

    Правильно, і я кажу що росіян не треба ні в чому звинувачувати - у них є свої національні інтереси і вони їх відстоюють краще за нас (щодо наших інтересів).
    А нас банально купують - за газ та нафту. Могла б Польша купити - купила б. І Румунія купила б, і Угорщина і Молдова і Білорусь (де рік Білорусі в Україні? У них дуже і дуже цікава культура... була).

    Але так само відстоюють свої інтереси і американці, і ніяка Росія не винна в тому, що ми лягли під них разом з поляками та поїхали до Іраку, а тепер і до Ліберії - куди жодна нормальна країна своїх вояків не посилає, бо від більшості тамтешніх хвороб щеплень нема.
    А розрізняють нації не за релігіями, не за мовами, не за морями, а за національною свідомістю. І шотландець залишається шотландцем не допоки він кілт носить, а допоки для нього батьківщиною є Шотландія а не ОКВБПІ.

    Тому я ЗА обмін културою, за роки тих-то там-то, проте проти відшукування зовнішнього ворога для виправдання власної нікчемності.
    Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
    rost
    Академік
    ****



    Повідомлень: 707
    Зареєстрований: 14-2-2003
    Місто: Canada
    Нема на форумі

    Настрій: оптимальний

    [*] написано 21-1-2004 у 11:26


    Цитата:
    Першим відправив користувач Olexiy
    шотландець залишається шотландцем не допоки він кілт носить, а допоки для нього батьківщиною є Шотландія а не ОКВБПІ.
    Ну насправді не зовсім так. Власне католицька релігія шкотів і ірландців врятувала їх від повної асиміляції протестантами бритишами. В Ольстері властиво ті самі нащадки кельтів-ірландців ідентифікують себе одні, як бритиш, а інші як айриш виключно по релігійній приналежності. І не дай нам боже дойти до такого.

    А щодо Іраку то пам"ятаймо старика Бісмарка. Нема друзів і ворогів і ніхто під Америку не лягає. Польща там працює на свій національний інтерес і поляки не прогадають. А Україна, при нашій нинішній владі чи зможе з того щось мати?

    А Ліберія то просто ганьба і не треба власну нікчемність списувати на Америку.




    Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
    Користувач Олесь
    Почесний Академік
    *****



    Повідомлень: 1275
    Зареєстрований: 3-2-2003
    Місто: Baden-Wurtemberg
    Нема на форумі

    Настрій: повстанський

    [*] написано 21-1-2004 у 11:56


    Цитата:
    Першим відправив користувач Olexiy
    А розрізняють нації не за релігіями...


    Реліґія ставала постійним об'єктом спекуляції в російсько-українських стосунках - російська пропаґанда завжди наголошувала, що справжній українець (читай - малорос) - тільки православний ("братья па вєрє";), а так званий "уніат" або католик - поляк (який же ти українець, коли ти не православний). Це постійно підкреслювалося і в так званій історії козаків, яких зображали завжди православними, хоча в джерелах є інформація і про цілі козацькі курені "уніатів". І ці спекуляції продовжуються і зараз - що галичани не українці тощо.
    Оскільки росіянам завжди було важливо всіляко гіперболізувати свою спорідненість з Україною, то і православна реліґія використовувалася як важлива ознака вже національної належності.
    З поляками є інакше - вони ніколи, так би мовити, не потребували привласнити "бренд" - поляки мали претензії щодо земель, але не щодо назви, реліґії чи історії.
    Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
    Олексій Мачехін
    Модератор
    *****

    Фотографія користувача


    Повідомлень: 4597
    Зареєстрований: 31-5-2003
    Місто: Київ
    Нема на форумі

    Настрій: теплий

    [*] написано 21-1-2004 у 12:19


    З усім згоден :)
    Окрім одного, але це таки злісний офтоп. Я дуже тепло відношусь до греко-католицьких громад. Тепліше аніж до православних просто через меньшу войовничисть більшу "людяність" перших. Але уніатство, на мою думку, то як сучасне малоросійство, тільки дуже давне і тому вже перероджене, застаріле і в бік Польші.
    Вибачте, якщо когось образив.
    Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
    Користувач Олесь
    Почесний Академік
    *****



    Повідомлень: 1275
    Зареєстрований: 3-2-2003
    Місто: Baden-Wurtemberg
    Нема на форумі

    Настрій: повстанський

    [*] написано 21-1-2004 у 12:33


    Цитата:
    Першим відправив користувач Olexiy
    З усім згоден :)
    Окрім одного, але це таки злісний офтоп. Я дуже тепло відношусь до греко-католицьких громад. Тепліше аніж до православних просто через меньшу войовничисть більшу "людяність" перших. Але уніатство, на мою думку, то як сучасне малоросійство, тільки дуже давне і тому вже перероджене, застаріле і в бік Польші.
    Вибачте, якщо когось образив.


    Я спеціально використав термін "уніати", а не греко-католики, оскільки так його вживали в згаданій мною пропаґанді.
    Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
    polidrom
    Дописувач
    **



    Повідомлень: 95
    Зареєстрований: 26-6-2003
    Місто: Канада
    Нема на форумі

    Настрій: так собі

    [*] написано 28-1-2004 у 10:52


    Може ще одну тему почати тільки з знаком оклику?
    Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
    Svetlanka
    Новак
    *



    Повідомлень: 9
    Зареєстрований: 1-2-2004
    Місто: Київ
    Нема на форумі

    Настрій: приголомшений

    [*] написано 1-2-2004 у 15:02


    Я в цей рік принаймні спробую вивчати польську мову, бо російську знають майже всі, а от польську почуєш в ряди годи. Може навіть поїду до Кракова, а от до Росіі мене чомусь аж ніяк не тягне.



    Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
    Наталка
    Почесний Академік
    *****



    Повідомлень: 2594
    Зареєстрований: 22-4-2003
    Місто: Київ
    Нема на форумі

    Настрій: різнобарвний

    [*] написано 1-2-2004 у 16:32


    Маленький оф-топ: я була в Кракові, місто чудове, чарівне... Дуже сподобалося. Мабуть, варто і собі підівчити польську мову. :)



    Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
    руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
    Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
     Сторінки:  1  2

      Догори

    Статичне дзеркало форуму

    Львів
    Pоwered by XМB
    Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



    Інші проекти:
    Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
    Львів - Фотоблог міста
    ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
    School review 2109
    Реклама: