Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3
Автор: Тема: Найкращі журналісти України.
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-9-2004 у 21:22


Скажу свою думку. Мені певна категорія сучасних журналістів (ті ведуть усілякі розмови, ток-шоу і тп) неподобаються взагалі.
Головна причина (крім багатьох інших) - зверхнє ставлення як до людей, що отримують інформацію, так і до тих з ким ведеться бесіда.
Мені не подобається, коли журналіст краде час спілкування з цікавою та впливою людиною, перебиваючи її коментарями (особливо це негарно в дискусії виглядає). Як наприклад, це часто пан Скрипін робить
Мені не подобається, коли журналіст нагнітає психологічний тиск (маю патологічну відразу до того і зразу перемикаю канал). Особливо це журналістів а-ля Піховшек (не залежно від орієнтації) стосується. Я в свому житті ні однієї передачі Піховшека до кінця не додився. Хоча пару раз пробував. Так що його професійні якості для мене неочевидні.

І ще висловлю крамольну думку. Рівень журналіста (його оцінки суспільством) більше визначається тим де він працює, а не його талантом і вмінням. А між місцем праці та профрівнем кореляція у нашому суспільстві не часто прослідковується :(




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мартинів
Академік
****



Повідомлень: 467
Зареєстрований: 29-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: антирагульський

[*] написано 10-9-2004 у 00:46


Андрію, ти все перевернув з точністю з ніг на голову :) Місце роботи журналіста (як будь-якого фахівця) визначається його талатом і вмінням, а не навпаки :) Також місце роботи може визначатися іншими факторами, як то власне сумління, переконання, амбіції, гроші.

Щодо Скрипіна. Ще з часів його роботи на Новому каналі вважав його одним з найкращих ведучих на вітчизняному ТБ. Спокійна інтонація, манера спілкування, чіткість у висловлюваннях. Іноді просто дивуюся як йому вдається зберігати таку рівновагу.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-9-2004 у 08:21


Чи кожен займає своє місце у житті - дискусія філософська, але твердження, що місце роботи будь-якого фахівця визначається його талантом стосується швидше Міста Сонця Кампанелли, а не сучасної України. Тут інші фактори, які я називати не буду, грають визначальну роль.
Але якщо в інших професіях таки можна "прорватися", то в журналістській роботі наперед важливо мати достатньо публічне місце. Щось на зразок замкнутого кола.
Ну як завжди, важливим фактором є вміння продавати себе ( я маю на увазі не заказну інформацію, а вміння подати себе роботодавцю). Але вміння продати себе є тотожним таланту тільки в одній професії, і хоч журналістику називають "другою першою професією", я сподіваюся що нічого спільного з "першою першою" вона не має.

Я серед українських журналістів електронних ЗМІ не бачу нікого, робота кого приносила б мені задоволення.
Звичайно, я не професіонал-журналіст, але я споживач їхньої продукції (памятаєте анекдот про аналогію між телекритиком і гурманом в ресторані).

Щодо Скрипіна. Означеною мною бідою страждає більшість ведучих застільних бесід. Про Скрипіна згадаю, як десь з місяць тому він з Ющенком розмовляв - той тільки почне думку розвивати (ну хто винен, що Ющенко говорить довгими реченнями), той вже його перебиває. Та врешті- решт ти говориш з людиною, яка одна з небагатьох вирішує зараз долю держави, то дай вже договорити фразу. А далі починаються уже власні Скрипінові сентенції, які по тривалості співмірні з Ющеноковими відповідями. Хоча з екрану виглядає, що Скрипін безсумнівно інтелентна та розумна людина і мені цікаво почути його думку, але думку Ющенка - усе таки цікавіше.
Оце мені в них не подобається.
Одного згадав, що таким не страждає. Російського Гордона. Той на тому, що давав вченим виговорится, взагалі суперпередачу зробив.

Але я просто недобрий сьогодні. Ви краще Карашівському відповідайте. А то через мої дописи його пропозиція загубилася на попередній сторінці.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Captivitas
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1193
Зареєстрований: 15-9-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: біфуркаційний

[*] написано 10-9-2004 у 13:00


Цитата:
Першим відправив користувач Юрій Карашівський

Пропоную: Ольга Герасимчук, Роман Скрипін, Микола Яневський, Юрій Горбунов, Марія Єфросиніна,Анатолій Бондарчук (здається так звуть чолов'ягу, що веде "Карооке" - вибачте, не фанат, не дивлюсь), Ігор Пелих, Власта Шовковська.



Анатолій Бондарчук веде "Крісло" на СТС (Україна транслює на ТЕТі), а Караоку та LG-Еврику веде Кондратюк.

Дуже подобаються новинні ведучі на СТБ, особливо спортивні (наведена вище Власта Шовковська) :)




Наша країна не настільки велика, щоби в ній розминутись(с) С.Жадан
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Карашівський
Дійсний член
***



Повідомлень: 222
Зареєстрований: 13-3-2003
Місто: Україна
Нема на форумі

Настрій: вина і риби!..

[*] написано 13-9-2004 у 11:04


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Щодо Скрипіна. Означеною мною бідою страждає більшість ведучих застільних бесід. Про Скрипіна згадаю, як десь з місяць тому він з Ющенком розмовляв - той тільки почне думку розвивати (ну хто винен, що Ющенко говорить довгими реченнями), той вже його перебиває. Та врешті- решт ти говориш з людиною, яка одна з небагатьох вирішує зараз долю держави, то дай вже договорити фразу.


Нажаль, не можу погодитись з твердженням, що журналіст має "давати виговоритись" у чітко хронметрованій програмі, яка планується за чітким сценгарним планом. Завдання журналіста - задати якомога більше запитань, завдання політика - коротко і ясно на них відповісти. Навіть газетна площа обмежена, а ефірний час набагато дорожчий за газетну площу чи радіоефір.

Це біда і щастя Ющенка - невміння стисло висловлювати свою думку і вміння говорити настільки обтічними фразами, щоб ані вороги, ані прихильники не змогли "дострілятися" до них. Кожен в його висловлюваннях чує щось своє.

А Скрипін, Шевченко т Кисельов, як на мене, демонструють вищий пілотаж ведення подібних телевізійних дискусій. Хоча роблять це кожен по-своєму.




не беріть важкого в голову!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 13-9-2004 у 15:30


Я зазначеної передачи не дивився із причини відсутності сигналу 5 каналу, але звернув увагу на певне протиріччя - пан Юрій, аби його уникнути, обрізав цитату. Доповнюю: «…далі починаються уже власні Скрипінові сентенції, які по тривалості співмірні з Ющеноковими відповідями». Протиріччя тут – із цим:
«…не можу погодитись з твердженням, що журналіст має "давати виговоритись" у чітко хронметрованій програмі, яка планується за чітким сценгарним планом… Навіть газетна площа обмежена, а ефірний час набагато дорожчий за газетну площу чи радіоефір» (усі виділення в цитатах – мої)
Якщо програма «чітко хронметрована, а ефірний час набагато дорожчий за газетну площу чи радіоефір», то нащо ж самому розпатякуватись?
Нажаль, не можу погодитис і з деякими іншими тезами.
1) «Завдання журналіста – задати якомога більше запитань, завдання політика – коротко і ясно на них відповісти.»
Як на мене, завдання політика – якісно займатися політикою. «Коротко і ясно відповідати на запитання» – то діло третє. З іншого боку, найкращий спосіб отримати якомога стисліші, але ґрунтовні відповіді на свої запитання – це ознайомити інтерв’юйованого з цими запитаннями наперед. Якщо запитання ставляться в студії, несподівано і в прямому етері – є підозра, що в даному випадку завдання журналіста полягає в дещо іншому (напр., показати, як політик (чи хто там ще) вміє орієнтуватися в реальному часі).

2) Цікава, мусована різними джерелами думка про те, що Ющенко говорить якимись «обтічними фразами, щоб ані вороги, ані прихильники не змогли "дострілятися" до них». Як на мене-2, його вислови, переважно, досить інформативні. Біда (але не щастя) його слухачів (також, звісно, не всіх, а переважної більшості), що почувши речення довжиною більше 3 слів та ще й із модальними дієсловами в ролі присудка, вини різко засмучуються і починають розповідати про заскладність конструкцій – а треба бути простішім, і тоді до тебе потягнуться. Мені чомусь у таких випадках згадується, що найкоротші та начиткіші вислови – у казармі.

Як приклад, згадалася одна історія, не пов’язана з журналістикою, але пов’язана з Ющенком і краткістю висловлювань.
2 роки тому, саме в той ранок, коли ВР голосувала за призначення прем’єром Януковича, я брав участь у наковій конференції, яку проводила Донецьк податкова у приміщенні обладміністрації. З переднім словом виступам Близнюк (плутаюсь я в їхніх посадах, чого він там голова наразі), привітав усіх із доленосним призначенням і сказав, зокрема таке: «От 2 роки тому в цьому приміщенні виступав Ющенко і 2 години розповідав, як слід піднімати економіку. А нам не треба розповідати – нам треба сказати, що робити. Віктор Федорович розповідати не буде.»
От я думаю, довго ще нам подобатимуться ті, хто коротко і ясно каже: «Роби це і це, а як не зробиш – у-у-у, шо будєт!», а не ті, хто самих думати примушує (Можна дати голодним рибу, а можна сіті для риболовлі)




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-9-2004 у 17:27


Ще додам, що у будь-якому разі журналіст повинен адаптуватися під співрозмовника, і відповідно вести передачу. Якщо співрозмовник говорить у телеграфному стилі - підготувати 100 питань. Якщо ж навпаки - любить розкрити тему - то виділити одне комплексне питання. Я би краще прослухав одну розгорнуту думку Ющенка, ніж 10 обірваних на півслові.
А у нас навпаки - співрозмовники адаптуються під надумані (часто карикатурні) "формати передач", які (формати, а не співрозмовники) мало кому крім самих журналістів є цікавими.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Карашівський
Дійсний член
***



Повідомлень: 222
Зареєстрований: 13-3-2003
Місто: Україна
Нема на форумі

Настрій: вина і риби!..

[*] написано 13-9-2004 у 18:13


Ну, сперечатись можна довго, що "повинен", а що "неповинен" робити журналіст. До речі, я не помітив саме за Скрипіним "розпатякування".

(До теми, ще раз спробую окреслити "кухню" телебачення. Є програма. 30 хв. В ній відводиться на гостя 20 хв. І не важливо, Ющенко говрить повліьно, чи Кінах, чи Гавриш - є конкретне питання, має бути конкретна відповідь. Чи ви б хотіли, щоб "5 канал" віддав Ющенку програму "Час" під монологи? І взагалі, якщо вже брати окремо НУ, то від них найкраще тримає спіч Володимир Бондаренко - завжди по суті, дотепно і чітко.)

Адаптуватися під співрозмовника можна для "шмаркатливих" мильних програм, як "Принцип доміно" і т.д.,тобто якщо порграма виходить раз на тиждень і її хронометраж - 1 год (але навіть там є регламент). Мета інформаційних програм новинного штибу - за якомога стисліший час донести максимум інформації.

Для більш розлогих діалогів є (на 5-му, наприклад) - "Час пік" чи "5 копійок". До речі, вміння тактовно і акуратно зупинити співрозмовника - високе мистецтво, не кожному це вдається. І повірте, журналість це робить не через бажання "повимахуватись", а лише тоді, коли відчуває, що "Остапа понесло". Інакше ніякого ефірного часу не вистачить.




не беріть важкого в голову!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-9-2004 у 18:47


Ось тут http://pravda.com.ua/archive/2004/september/30/1.shtml можна оцінити "мистецтво діалогу" на 5-му каналі.
Фраза "перебиваючи гостя" в стенограмі зустрічається 7 разів.
Кількість слів від ведучого (Скрипіна) та гостя (Марчука) я не рахував. Але навіть візуально по стенограмі видно, що тиради кожного з них співмірні по тривалості.
Нагадаю, хто не в курсі, що гостем був один з найвпливовіших і найзагадковіших політиків України з колосальними знаннями та досвідом, кожне слово якого дійсно важить багато.

Фраза "перебиваючи гостя" ( (с) УкрПравда) мені виглядає дещо точнішою, ніж фраза "тактовно і акуратно зупинити співрозмовника" ((с) Юрій Карашівський)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Станкевічас Сергій
Дійсний член
***



Повідомлень: 212
Зареєстрований: 24-1-2004
Місто: Івано-Франківськ
Нема на форумі

Настрій: Casablanca

[*] написано 11-3-2008 у 18:35


Всі Скрипіна так шалено критикували, критикували...

А зараз його в етері не має, і шкода.

Може хто знає його подальшу долю?




Без коментарів
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 11-3-2008 у 18:52


З Вікіпедії
Цитата:
...Є співавтором ідеї створення «5 каналу» — «каналу чесних новин», першого інформаційного телеканалу України, де і працював від моменту його заснування (1 вересня 2003 р.) до червня 2006 року на посаді ведучого підсумкової програми «ЧАС» та шеф-редактора каналу. Звільнився у червні 2006 року, за словами Романа, через відсутність розвитку «П'ятого», а також через те, що на каналі було зруйновано схему прийняття рішень — зокрема, призначення нового шеф-редактора новин відбулося без обговорення з ним як з шеф-редактором каналу.
З 14 серпня 2006 року до 31 січня 2008 року працював у інформаґенції «РБК-Україна» на посаді медіа-директора.
Наразі - ведучий на "Радіо Свобода"




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Максим Стюфляєв
Модератор
******



Повідомлень: 1095
Зареєстрований: 13-11-2007
Місто: Лутугине Луганська область
Нема на форумі

Настрій: Файний.

[*] написано 11-3-2008 у 18:54


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Станкевічас Сергій
Всі Скрипіна так шалено критикували, критикували...

А зараз його в етері не має, і шкода.

Може хто знає його подальшу долю?
Я знаю. Чому його немає в етері? Він є, тільки не у телевізійному.:D Щопонеділка о 19.30 пан Скрипін веде програму "Вечірня Свобода" на "Радіо Свобода". Формат програми - зустрічі "сам на сам" із відомими політиками, суспільними діячами. Вчора, наприклад, говорили про Шевченківську премію.
Після звільнення з 5 каналу Скрипін очолював інформаційне агенство "РБК - Україна" і дуже його підняв. Кілька місяців тому пішов звідти за власним бажанням і зараз працює над створенням свого власного інформаційного телеканалу. Буквально кілька тижнів тому Скрипін очолив якусь журналістську профспілку.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2128
Реклама: