Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-2-2004 у 11:39
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ


Щойно наші студенти принесли мені цю листівку.


Це - матері мова. Я звуки твої
Люблю, наче очі дитини...
О мова вкраїнська!...
Хто любить її,
Той любить мою Україну.
Володимир Сосюра


Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА. Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.
Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.
21 ЛЮТОГО ми святкуємо МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.
Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!
Підготували студенти 101-Ф групи
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ЗОРЯНА
Дійсний член
***



Повідомлень: 185
Зареєстрований: 24-1-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-2-2004 у 12:56


Чи буде так само?. Кіріл Арбатов, голова Русскава маладьожнава братства, член бюра ЛОО "Русскій Блок", подав заяву до прокуратури на організатора виставки студентських плакатів, присвячених Дню української мови, доцента "Львівської політехніки" Ірину Фаріон. Бо нібито окремі плакати, виконані студентами, ображають його глибоко національні почуття і сіють ворожнечу між народами.

А найбільше йому не сподобався плакат із написом "Не знаєш? Не розумієш? Не шануєш?..", де внизу намальовано потяг, який шурує в напрямку до Росії.

Взято з ПОСТУП.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ЗОРЯНА
Дійсний член
***



Повідомлень: 185
Зареєстрований: 16-9-2003
Нема на форумі

Настрій: бухгалтерський

[*] написано 20-2-2004 у 12:56


Чи буде так само?. Кіріл Арбатов, голова Русскава маладьожнава братства, член бюра ЛОО "Русскій Блок", подав заяву до прокуратури на організатора виставки студентських плакатів, присвячених Дню української мови, доцента "Львівської політехніки" Ірину Фаріон. Бо нібито окремі плакати, виконані студентами, ображають його глибоко національні почуття і сіють ворожнечу між народами.

А найбільше йому не сподобався плакат із написом "Не знаєш? Не розумієш? Не шануєш?..", де внизу намальовано потяг, який шурує в напрямку до Росії.

Взято з ПОСТУП.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 20-2-2004 у 13:52


Цитата:


А найбільше йому не сподобався плакат із написом "Не знаєш? Не розумієш? Не шануєш?..", де внизу намальовано потяг, який шурує в напрямку до Росії.



Ух ти! I я собi такий плакатик хочу - щоб на стiнку повiсити.




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Captivitas
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1193
Зареєстрований: 15-9-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: біфуркаційний

[*] написано 20-2-2004 у 13:58


Цитата:
Першим відправив користувач Роман Голощук
Цитата:


А найбільше йому не сподобався плакат із написом "Не знаєш? Не розумієш? Не шануєш?..", де внизу намальовано потяг, який шурує в напрямку до Росії.



Ух ти! I я собi такий плакатик хочу - щоб на стiнку повiсити.


Люди, дуже прошу, зазнімкуйте та відскануйте.
Попит буде.




Наша країна не настільки велика, щоби в ній розминутись(с) С.Жадан
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 20-2-2004 у 14:23
До теми


Удовенко: Парадоксальний факт - українці, як і 100 років тому, змушені рятувати рідну мову!

Найважливішим критерієм прав і свобод людини, показником громадянської свободи в державі є стан розвитку рідної мови, заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншостей і міжнаціональних відносин Геннадій Удовенко під час засідання "круглого столу" на тему: "Рідна мова як фактор етнокультурного самовизначення і національної єдності", присвяченого Дню рідної мови, що буде відзначатися 21 лютого. Про це "Обозревателю" повідомила прес-служба НРУ.

"В усьому цивілізованому світі мова - це визначальна ознака будь-якої держави. Протягом тривалого історичного періоду українці були дискриміновані в цьому. Тривалий час право українців на свою рідну мову кваліфікувалося як антидержавна діяльність", - підкреслив Удовенко.

За його словами, здобуття Україною незалежності, а згодом і законодавче закріплення за українською мовою статусу державної не змогло, на жаль, вирішити проблеми її функціонування в різних сферах життя, незважаючи на те, що Конституція України 1996 року дала чітку орієнтацію суспільству у вирішенні мовних проблем і визначенні напрямку мовного будівництва.

"Усупереч усьому мовне законодавство "працює" украй слабко і, у першу чергу, це стосується проблем ствердження української мови в її новому статусі - державному. Парадоксальний факт - українці, як і 100 років тому, змушені рятувати рідну мову! Саме її треба було б включати в перелік мов, яким загрожує зникнення ", - підкреслив Удовенко.

За визнанням міжнародних інституцій та організацій, законодавчо-правове поле України для етнічних спільнот, у тому числі і для розвитку їхніх мов, є одним із найбільш демократичних у світі. Разом з тим, назріла необхідність у його оновленні. Зокрема, на думку Удовенка, насущною вимогою часу є удосконалення національно-мовного законодавства. Украй необхідна розробка загальнонаціональної комплексної програми розвитку державної - української мови на тривалий період - 10-15 років. Необхідне здійснення постійного моніторингу мовної ситуації в Україні з метою запобігання тенденцій до її загострення. І, нарешті, варто визнати, що настала пора для прийняття нового закону України, що внесе відповідні зміни в ті нормативно-правові акти, що стосуються мовної сфери.

Джерело: http://obozrevatel.com.ua/




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ЗОРЯНА
Дійсний член
***



Повідомлень: 185
Зареєстрований: 24-1-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-2-2004 у 14:53


Певно цей плакатик таки можна десь знайти якщо про нього стільки говорять. Я б тому панові вже за власні гроші квиточок на той потяг купила б.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ЗОРЯНА
Дійсний член
***



Повідомлень: 185
Зареєстрований: 16-9-2003
Нема на форумі

Настрій: бухгалтерський

[*] написано 20-2-2004 у 14:53


Певно цей плакатик таки можна десь знайти якщо про нього стільки говорять. Я б тому панові вже за власні гроші квиточок на той потяг купила б.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 20-2-2004 у 21:16


Я теж готова скинутися на квиточок ображеному манкуртові. І від плаката б не відмовилася. :)



Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Volodymyr
Академік
****



Повідомлень: 468
Зареєстрований: 3-9-2003
Місто: гостомель
Нема на форумі

Настрій: в очікуванні...

[*] написано 21-2-2004 у 13:43


Якщо чесно, то хотілося розродитися якоюсь гнівною тирадою, але...

Як сказала одна людина, "не кожний україномовний є патріотом України"... І мені здається, що допоки ми будемо ділити громадян на "наших" та "ненаших" то і порядку у нашому домі буде мало. В Україні рідними мовами є і українська, і російська, і кримсько-татарська, і польська, і єврейська, і караїмська. Це ті мови, на котрих балакають наші з вами співвітчизники, і допоки ми не навчимося поважати їхнє право на рідну мову, ми не маємо права вимагати поваги до себе. І не треба виправдовуватися минулим, бо сьогодення та майбутнє залежить від нас. І у сучасному стані нашої мови винні лишень ми, а не хтось інший.

Моя думка,
щиро, Володимир.




він побачив сьогодні у себе в оці
вчорашню сльозу...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 21-2-2004 у 14:03


Ого, Володимере, що це вас так?
Та не думаю, що багато з форумчан, та і львів`ян так вороже ставляться до людей, що розмовляють не українською, а своєю рідною мовою, будь це російська, польська чи татарська.
Ідеться як раз про зворотнє - про явну непогаву до нашої мови, культури з боку меншинств, і російської в першу чергу! І за фактами справа не стане, самі ж розумієте.
І взагалі це є нормально, коли іноземець, приїхавши на тривалий час в іншу державу, чи, тим більше, проживаючи в цій державі постійно, розмовлятиме хоча би в офіційних колах мовою цієї держави. Це елементарна культура. Не думаю, що хтось із українців, перебравшись до Москви чи Варшави, вперто розмовлятиме там всюди українською, та ще й подаватиме до суду на подібний плакат, вірніше, на його автора.
Це все відбувається в рамках завойовницької політики Москви по відношенню до нас.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 21-2-2004 у 14:16


Браво, п.NetGuy, краще не скажеш.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 21-2-2004 у 14:26


До речі, я чув від однієї людини, що той "голова Русскава маладьожнава братства" - студент нашого національного університету.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Кутузік
Дійсний член
***



Повідомлень: 125
Зареєстрований: 20-2-2004
Місто: Івано-Франківськ
Нема на форумі

Настрій: Цьомчик

[*] написано 21-2-2004 у 17:29


Чомусь ніхто не зробив висновок, що можливо в того товаріща є чому повчитися, а саме в активного відстоювання своїх інтересів.



Португалія - не Іспанія!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 22-2-2004 у 17:03


СВОЇХ інтересів? Звучить, як анекдот. Думаю, те, чиї інтереси він відстоює, зрозуміло і без пояснень. А вчитися хамству, брутальності і відвертій зневазі до всього, що не вписується у твої рамки, не варто. Хоча захищати своє треба.
На мій погляд, якщо людина, живучи в Україні, не просто не бажає вчити українську, не просто не розмовляє нею, а ще й паплюжить мову, то виникає питання - якого дідька вона тут робить? Їй глибоко огидна Україна? Росія зовсім близько. Але річ тут в тім, що це таке завдання - як влучно сказав NetGuy, політика. А найгірше у цьому те, що Наша прокуратура приймає такі заяви.
А тому, як захищати свої інтереси, нам не завадило б повчитися у країн Прибалтики - з гідністю, без галасу, як те робить Латвія у відповідь на вимоги Росії розширити викладання російською і погрози у разі невиконання економічними санкціями, або Литва - на вимоги тієї ж (як не дивно ;) ) Росії допустити російських спостерігачів на експериментальний політ НАТОвського літака-розвідника над територією Литви. Спокійне, впевнене "ні" із поясненнями по суті. Оце називається - захист національних інтересів.




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ЗОРЯНА
Дійсний член
***



Повідомлень: 185
Зареєстрований: 24-1-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-2-2004 у 15:26


Розмовляти людина має право будь-якою мовою, але поважати мову держави у якій живе зобов"язана! Десь на тижні на очі мені потрапляла статтяпро те що американці просто в паніці, бо більш ніж половина американських громадян розмовляють вдома мовою іншою ніж англійська.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ЗОРЯНА
Дійсний член
***



Повідомлень: 185
Зареєстрований: 16-9-2003
Нема на форумі

Настрій: бухгалтерський

[*] написано 23-2-2004 у 15:26


Розмовляти людина має право будь-якою мовою, але поважати мову держави у якій живе зобов"язана! Десь на тижні на очі мені потрапляла статтяпро те що американці просто в паніці, бо більш ніж половина американських громадян розмовляють вдома мовою іншою ніж англійська.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 23-2-2004 у 19:36


Із монологу великого російського "патріота" (народженого у славному місті Ризі) Михайла Задорнова (не того, що в Дум[п]і, а того, який на сцені), хоч все їдно біля микрохвону.
Розмова телефонічна: "Боже, Роза, мы здесь уже целый месяц, а эти тупые американские полицейские до сих пор не выучили русский язык!"
Відносно Гамерики сприймається, як анекдот. Як не дивно, навіть росіянами. Відносно України - як порушення прав людини та привід для судовного позову.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мартинів
Академік
****



Повідомлень: 467
Зареєстрований: 29-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: антирагульський

[*] написано 24-2-2004 у 03:59


Цитата:
Першим відправив користувач Captivitas
Люди, дуже прошу, зазнімкуйте та відскануйте.
Попит буде.


ось тут є
http://www.lvivport.com/forum/read.php?5,702,702#702
здається те, що замовляли. :)




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Зіронька
Дійсний член
***



Повідомлень: 183
Зареєстрований: 23-5-2003
Нема на форумі

Настрій: вересневий

[*] написано 25-2-2004 у 16:05


Знаєте, мені було страшно.

Мій троюрідний брат пішов цього року в перший клас, у спецшколу з поглибленим вивченням англійської. У жовтні я попросила малого щось сказати англійською-- Іван Ігорович відвовіли: " "Доброго ранку", а ещё "До побачення"... " дитя щиро вважало, що то є англійська.
Було б смішно, якби...




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 25-2-2004 у 16:14


Мені чомусь видається що це провина батьків.

Мі малий зара в 3-му класі східного ліцею і японською не може 2-х слів зв`язати, проте коли на нього (як на кожну 9-10 річну дитину) напав бзік писати книжку, то писати почав українською, хоча з матір`ю розмовля російською.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Зіронька
Дійсний член
***



Повідомлень: 183
Зареєстрований: 23-5-2003
Нема на форумі

Настрій: вересневий

[*] написано 25-2-2004 у 16:22


Звичайно, батьків, вчителів, середовища, оточення, південного міста... І чомусь мені видається, що і діти Ваньчині так само українську знатимуть. Немає майбутньго в української, хоч це і прикро, і боляче, і страшно.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 25-2-2004 у 16:30


Ну... тут ще можна посперечатись чи нема. Я звісно розумію що ми не спромоглися за 150 років боротьби за мову бодай створити умови для виникнення потужної масової культури, але зневіритись значить вмерти.
Треба боротися і допоки в Україні є хоч один Остап Назарович, що в три рочки промовляє сяся Уіні (для неосвідчених - слава Україні) або ж хоч одна Одарка Ярославівна що в ті ж три рочки відмовляється їхати в Литву бо "там нема Уклаїни", надію втрачати зарано.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Зіронька
Дійсний член
***



Повідомлень: 183
Зареєстрований: 23-5-2003
Нема на форумі

Настрій: вересневий

[*] написано 25-2-2004 у 16:49


Мене тішить твій оптимізм.

Слава Україні і тим, хто у неї вірить!



Будьмо, гей. :(




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 25-2-2004 у 17:07


Караїми мають 2 носія мови.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Руслан Кравець
Дійсний член
***



Повідомлень: 249
Зареєстрований: 19-6-2002
Нема на форумі


[*] написано 25-2-2004 у 17:29


Цитата:
Я звісно розумію що ми не спромоглися за 150 років боротьби за мову бодай створити умови для виникнення потужної масової культури


???:o???

Ну, не треба вже так себе недооцінювати.

Чи ви вважаєте, що Котляревський, Квітка-Основ'яненко, Шевченко, Леся Українка, Франко, Старицький, Рильський, Гончар, Тичина, Сосюра і багато інших, які вивчаються в кожній українській школі, - це не масова українська література (а, отже, і культура)?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 25-2-2004 у 17:53


Я не те мав на увазі.

Я мав на увазі що у нас нема (і я не чув аби він був) культурнуго руху власне мас а не особистостей.
тобто молодіжних субкультур, моди, тощо.
Все, що було - це мода на народне. А цього замало.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Руслан Кравець
Дійсний член
***



Повідомлень: 249
Зареєстрований: 19-6-2002
Нема на форумі


[*] написано 25-2-2004 у 19:02


Я чогось не розумію у ваших твердженнях.

Цитата:
Я мав на увазі що у нас нема (і я не чув аби він був) культурнуго руху власне мас а не особистостей.


Не зовсім розумію, що ви маєте на увазі під культурним рухом мас та культурним рухом особистостей.
Зокрема, в контексті названих мною особистостей. Як на мене, ці імена відомі в більшості україномовних (і не тільки) родин, і вони читаються.

Цитата:
Все, що було - це мода на народне. А цього замало.

Особисто мені наявність в українській літературі ряду імен від цілком народних і класичних Котляревського з Шевченком аж до сучасного і постмодерного Андруховича дозволяють почувати себе повноцінним українцем XXI-го століття.

Як на мене, в народності укр. мистецтва власне й полягає його сила і "непереходящість" (на відміну від моди).
Бо для мене класична і народна укр. література ніякою мірою не мода, це щось набагато цінніше і вічніше. На цій літературі формувалася моя українська сутність та ідентичність, і не тільки моя - а цілих поколінь. І буде формуватися ще багато століть.

Цитата:
Я мав на увазі що у нас нема (і я не чув аби він був) культурнуго руху власне мас а не особистостей.тобто молодіжних субкультур, моди, тощо.


Я бував на концертах груп штибу "Плач Єремії" та "Мертвий півень". Я бував не презентаціях книг письменників штибу Андруховича.
Зрештою, ці імена мусуються на цьому форумі.
Тому дозволю собі з вами не погодитись, бо у мене склалося цілком протилежне враження.

Звичайно, ви можете сказати, що я живу у Львові, і тому можу відчувати наявність сучасної української молодіжної субкультури, символами якої є Чубай та Андрухович.
Але, як ви кажете треба боротися. А точніше, працювати над тим, щоб україномовна культура поширювалася по всій Україні.
Зрештою, дозволю собі нагадати, що згадуваний на цьому форумі Жадан творить цю культуру, живучи в Харкові.
А Загребельний (киянин) та Покальчук видаються в тому ж таки харківському "Фоліо".
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2256
Реклама: