Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 25-2-2004 у 21:18


> Не зовсім розумію, що ви маєте на увазі під культурним рухом мас та культурним рухом особистостей.

Ну... скажімо наявність україномовної масової культури це поширеність (тобто наявність пропозиції/попиту) художнього чтива (саме чтива), попсової музики, укрсленгу, моди, жовтих буль газет. Наявність попси.
В принципі частково ми це маємо. Чтиво - Кобзар 2000 (Капранови) і Елементал (Шкляр), тощо.
Попса - Тартак (не згадую ОЕ або ТНМК, бо вони російськомовні і, отже, просто намагаються зайняти ринок)
З приводу моди чи сленгу - не буду казати, бо ніц не чув. Нажаль.

>Особисто мені наявність в українській літературі ряду імен від цілком народних і класичних Котляревського з Шевченком аж до сучасного і постмодерного Андруховича дозволяють почувати себе повноцінним українцем XXI-го століття.

Мені теж, а от моєму сусідові ні :) бо йому треба Марініна. До того ж російською :)

>Як на мене, в народності укр. мистецтва власне й полягає його сила і "непереходящість" (на відміну від моди).

Я згідний, але латинська мова теж цікава і корисна. Шкода що мертва. Якщо припиниться розвиток української, то і вона помре. При тому розвивати її мусять не тільки письменники, але і народ. а народ її мусить розвивати не завдяки запозиченям з російської або польської.

>Звичайно, ви можете сказати, що я живу у Львові, і тому можу відчувати наявність сучасної української молодіжної субкультури, символами якої є Чубай та Андрухович.

Так? Чомусь я побачив у Львові російську школу де всі, включно з охоронцем і вчителями, розмовляють російською. Іншої субкультури я не побачив. Хоча, цілком можливо, я просто не там дивився.
Я не заперечую що воно є. Я маю сумніви в його масовості.

>Але, як ви кажете треба боротися. А точніше, працювати над тим, щоб україномовна культура поширювалася по всій Україні.

Ні, я за те, аби україномовна культура відроджувалась по всій Україні. Погодьтеся, тут є різниця. Я мрію про затяті суперечки між львівськими і донецькими письменниками.

З приводу україномовних харківських видань я висловлювався в темі Антиреклама (там я писав про Володаря перстнів, який справді потрібний українській рольовій субкультурі але, чомусь, не в харківському перекладі).

Дуже прошу не плутати масову культуру і класичну.

В будь-що дякую за вашу думку :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Captivitas
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1193
Зареєстрований: 15-9-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: біфуркаційний

[*] написано 26-2-2004 у 12:04


>Зрештою, дозволю собі нагадати, що згадуваний на цьому >форумі Жадан творить цю культуру, живучи в Харкові.

На жаль він творить цю культуру останнім часом переважно у Відні, а у рідному Харкові буває не так часто.




Наша країна не настільки велика, щоби в ній розминутись(с) С.Жадан
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Кутузік
Дійсний член
***



Повідомлень: 125
Зареєстрований: 20-2-2004
Місто: Івано-Франківськ
Нема на форумі

Настрій: Цьомчик

[*] написано 26-2-2004 у 12:29


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy

З приводу україномовних харківських видань я висловлювався в темі Антиреклама (там я писав про Володаря перстнів, який справді потрібний українській рольовій субкультурі але, чомусь, не в харківському перекладі).

В будь-що дякую за вашу думку :)


Упс. Якраз позавчора замовив для подарунку Володаря перстнів в книгоноші. :( А книжка виявляється лажова :(
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 26-2-2004 у 12:34


Я бачив ще одне видання українською. Не брав до рук, тому не буду нічого казати.

Різнобарвні томи, переклад назв дуже приблизний (можливо переклад - так само)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 13-9-2005 у 11:12


А сьогодні - Міжнародний день грамотності.
Цитата:
Це один з міжнародних днів, що відмічаються у системі Організації Об'єднаних Націй. Сьогодні майже чотири мільярди жителів нашої планети вміють читати й писати. Грамотних стає з кожним роком усе більше, однак, боротьба з неграмотністю, як і раніше, залишається завданням величезного масштабу й складності. Це свято присвячено усім, хто подарував нам знання і допоміг перетворити наше життя на краще.

Освітній портал
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 21-2-2007 у 11:44


Вітаю з святом!



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ірина Роздольська
Дійсний член
***



Повідомлень: 245
Зареєстрований: 13-6-2005
Місто: Львів, Краків
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-2-2007 у 14:19


Може почнемо грамотніше на форумі писати? Принаймні виправляти свої помилки.



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 21-2-2009 у 20:41


РІДНА МОВА.
Було це давно, ще за старої Австрії, в далекому 1916 році. В купе вагону першого класу швидкого поїзда Львів-Відень їхали чотири пасажири: англієць, німець, італієць, четвертим був відомий львівський юрист Богдан Kостів. Балачки велись навколо різних проблем i тем. Нарешті заговорили про мови - чия краща, чия багатша i котрій з них належить світове майбутнє. Звісно, кожен почав вихваляти свою мову. Першим заговорив англієць:
- Англія - країна великих завойовників i мореплавців, які славу англійської мови рознесли по всьому світу. Англійська мова - мова Шекспіра, Байрона, Діккенса, Ньютона, Дарвіна та инших великих літераторів i вчених. Отже, англійській мові належить світове майбутнє.
- Hi в якому разі, - гордовито заявив німець. Німецька мова - це мова двох великих імперій - Великонімеччини i Австрії, які займають більше половини Європи. Це мова філософії, техніки, армії, медицини, мова Гете, Шиллера, Канта, Гегеля, Фейербаха, Ніцше, i тому, безперечно, німецька мова стане світовою.
Італієць усміхнувся i тихо промовив:
- Панове, ви обидва неправі. Італійська мова - це мова сонячної Італії, мова музики i кохання, а про кохання мpiє кожен. На мелодійній італійській мові написані кращі твори епохи Відродження, твори Данте, Боккаччо, Петрарки, лібрето знаменитих опер Верді, Пуччіні, Pocсіні, Доніцетті та инших великих італійців. Тому італійській мові належить бути провідною в світі.
Українець довго думав, нарешті промовив:
- Я не вірю в світову мову. Хто домагався цього, потім був гірко розчарований. Йдеться про те, яке місце відводиться моїй мові поміж ваших народів. Я також міг би сказати, що моя рідна мова - це мова незрівнянного сміхотворця Котляревського, мова геніального поета Тараса Шевченка. До пророчих звучань шевченківської поезії досі так ніхто в світі i не піднявся. Це лірична мова кращої з кращих поетес світу - Лесі Українки, мова нашого філософа - мислителя Івана Франка, який вільно володів 14 мовами, в тому числі й названими тут, проте рідною, а отже найбільш дорогою, вважав українську.
На нашій мові звучить понад 300 тисяч народних пісень, тобто більше, як у вас всіх разом взятих... Я можу назвати ще багато славних імен свого народу, проте по вашому шляху я не йду. Ви ж по cyтi нічого не сказали про багатства i можливості ваших мов. Чи могли б ви, скажіть, на своїх мовах написати невелике оповідання, в якому б всі слова починалися з однакової букви?
- Hi, Hi, Ні. Це неможливо, - відповіли англієць, німець та італієць.
-Ось на ваших мовах це неможливо, а нашою це зовсім просто.
Назвіть якусь букву, - звернувся він до німця.
- Хай буде буква " П ",- сказав той.
-Добре. Оповідання буде називатись


Перший поцілунок.
Популярному Перемишлянському поету Павлу Петровичу Подільчаку прийшло поштою приємне повідомлення. «Приїздіть, Павле Петровичу,- писав поважний правитель підгорецького повіту Полікарп Пантелеймонович Паскевич,- погостюєте, повеселитесь». Павло Петрович поспішив, прибувши першим поїздом. Підгорецький палац Паскевичів привітно прийняв приїжджого поета. Потім під’їхали поважні персони - приятелі Паскевичів… Посадили Павла Петровича поряд панночки - премилої Поліни Полікарпівни. Поговорили про політику , погоду. Павло Петрович прочитав підібрані пречудові поезії. Поліна Полікарпівна програла прекрасні полонези Понятовського, прелюдії Пучінні. Поспівали пісень, потанцювали. Прийшла пора- попросили пообідати. Поставили повні підноси пляшок: портвейну, плиски, пшеничної, підігрітого пуншу, пільзенського пива. Подали печені поросята, приправлені перцем, півники, пахучі паляниці, печінковий паштет,- пахучі пампушки під печеричною підливою, пироги, підсмажені пляцки. Потім принесли пресолодкі пряники, персикове повидло, помаранчі, повні порцелянові полумиски полуниць, порічок. Почувши приємну повноту, Павло Петрович подумав про панночку. Підійшла Поліна Полікарпівна, попросила прогулятись по підгорецькому парку, помилуватись природою, послухати пташині переспіви. Пропозиція повністю підійшла прихмелілому поету. Походили, погуляли. Потім присіли під порослим плющем платаном. Посиділи, помріяли, позітхали, пошепталися, пригорнулися. Почувся перший поцілунок; прощай парубоче привілля. Пора поету приймакувати.

В купе зааплодували. Bci визнали: милозвучна, багата українська мова буде жити вічно пoмiж інших мов світу. Зазнайкуватий німець ніяк не міг визнати свого програшу. - Ну, а коли б я назвав іншу букву, - заявив він. - Ну, наприклад, букву "С".
- Гаразд, хай буде "С". Я на своїй мові можу прочитати не лише оповідання, a навіть вірш, де вci слова будуть починатись на "С", а ще до того будуть передавати стан природи, наприклад, свист зимового вітру в саду. Якщо ваша ласка, прошу послухати.

Самотній сад

Сипле, стелить сад самотній
сірий смуток - срібний сніг,
Сумно стогне сонний струмінь,
Серце слуха скорбний сміх.
Серед саду страх cipiє,
Сад солодкий спогад снить,
Сонно сипляться сніжинки,
Струмінь стомлено сичить.
Стихли струни, стихли співи,
Cpiбнi співи серенад,
Cpібно стеляться сніжинки,
Спить самотній сад...


- Геніально! Незрівнянно! - вигукнули англієць та італієць. Потім замовкли. Говорити не було потреби.
Панас Столярчук «Внуки Дажбогові, Діти Орові»





Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Владлен Комісаренко
Заблокований




Повідомлень: 75
Зареєстрований: 18-1-2009
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-2-2009 у 21:11


Цитата:

Може почнемо грамотніше на форумі писати? Принаймні виправляти свої помилки.
як ототі графомани з діяспори допекли в інтернеті



Самопроизвольное увеличение энтропии в природе является самым убедительным доказательством существования божественного начала
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-2-2009 у 21:34


Владлене, на Форумі заборонено особисті образи.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 21-2-2009 у 22:19


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Владлен Комісаренко
як ототі графомани з діяспори допекли в інтернеті
Тобто які саме? Я щось багато діяспори тут і не бачив.
Rost, Користувач Олесь, Andreas (яких щось давненько не було:(), ще парочка українських "англо-поляків".
Яких конкретно графоманів ви мали на оці?




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2256
Реклама: