Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Що для мене означає "постити"?
о. Руслан
Священник
*



Повідомлень: 8
Зареєстрований: 24-2-2004
Місто: Львів, храм Різдва Пресвятої Богородиці
Нема на форумі

Настрій: радісний

wink.gif написано 1-3-2004 у 15:06
Що для мене означає "постити"?


Хочу висловити деякі свої міркування щодо посту, але очевидно що вони не охоплять всієї глибини цього Таїнства. Тому радий буду побачити тут різні думки.

- Це обмеження від того що нам дає світ: їда, слухання, бачення, говорення і т.д.
- відмежуватися від світу для того, щоб заглибитись у себе: "ким я є насправді" (щоб відрізнити від того "за кого я себе видаю" )
- коли я побачу, що я є немічною людиною, тоді просити у Бога благодаті, щоб стати Сином Божим.

Піст це відмежовування від радості тілесної і душевної (психологічної - "psikhe" - з грецької "душа" ), для того, щоб отримати радість духовну. "Від радості дочасної до радості вічної".
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Нормалайзер
Академік
****



Повідомлень: 326
Зареєстрований: 27-9-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-3-2004 у 22:50


Якось так сталося, що коли в миру говориться про піст (принаймі - зараз) - основна увага якраз акцентується власне на обмеженнях - заборона вживати м"ясо, алкоголь, заборона розваг.

Я не є активно практикуючим християнином. Але якось запам"яталося з дитинства, бабця вчила, що в піст треба відмовлятися від того, без чого можна і треба відмовитись взагалі, а не тільки від м"яса чи, припустімо, гучних вечірок, і то має бути твоє щось, особисте.

Я вже кілька років в піст пробую не палити. Не палити взагалі - не виходить, то хоч пробую то суттєво зменшити.

Батьки, як приходять до мене, кажуть, що постити (власне - не їсти м"яса) мають і мої діти. Я не сперечаюся, але дітей, як батьки йдуть, в тому не обмежую: так думаю, що вони ростуть, а компенсувати м"ясо - не так то й просто...

Тепер щодо духовного (оскільки я вже казав, що не є активно практикуючим віруючим, то далі кажу зі слів батька, який таким є). Отці на кожній проповіді наголошують, що піст - найперше є часом повернення до духовного. Але справа в тому, що говорити - не досить. Діють то вони, поступають - по-різному...

Бажаю всім нам укріплення власного духу і навернення якраз до духовного в цей час.




я заперечую проти будь-яких передруків моїх повідомлень з цього форуму будь-коли й будь-де, крім цього форуму
http://drymba.net/
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
о. Руслан
Священник
*



Повідомлень: 8
Зареєстрований: 24-2-2004
Місто: Львів, храм Різдва Пресвятої Богородиці
Нема на форумі

Настрій: радісний

[*] написано 2-3-2004 у 21:00


Тепер щодо духовного (оскільки я вже казав, що не є активно практикуючим віруючим, то далі кажу зі слів батька, який таким є). Отці на кожній проповіді наголошують, що піст - найперше є часом повернення до духовного. Але справа в тому, що говорити - не досить. Діють то вони, поступають - по-різному...

Хочу подати свою репліку, щодо цього речення.
Що правда - то правда.
Я намагаюся брати приклад з кращих від яких "віє духовністю" (маю велику надію, що таких є багато), а найкраще брати приклад з Христа.
І ще думаю, що ми християни не маємо права не дбати про духовність, бо якщо не ми, то хто? (Це я більше про свою грішну душу):)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Нормалайзер
Академік
****



Повідомлень: 326
Зареєстрований: 27-9-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-3-2004 у 21:11


Цитата:
Першим відправив користувач о. Руслан
... І ще думаю, що ми християни не маємо права не дбати про духовність, бо якщо не ми, то хто? (Це я більше про свою грішну душу):)


Але, я так думаю, що не тільки в мене, а й у багатьох людей є питання: яке воно, оте духовне? Як вирізнити, що то - власне воно? Як не купитися на щось, що духовним не є, але видається за духовне?




я заперечую проти будь-яких передруків моїх повідомлень з цього форуму будь-коли й будь-де, крім цього форуму
http://drymba.net/
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 3-3-2004 у 10:10


Перепрошую за втручання :)
В цьому випадку, щодо різниці між духовним і бездуховним, напевно варта згадати слова Христа про те, що за плодами судити треба, бо добре дерево поганих плодів не зродить, як і погане дерево - добрих.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
о. Руслан
Священник
*



Повідомлень: 8
Зареєстрований: 24-2-2004
Місто: Львів, храм Різдва Пресвятої Богородиці
Нема на форумі

Настрій: радісний

[*] написано 8-3-2004 у 17:20


Хочу висловити одну думку щодо поняття "духовності"?
- Очевидно, що це поняття сьогодні не є однозначним. Про духовність ми говоримо у літературі, образотворчому мистецтві і тп. Звичайно християнське віровчення має свій погляд. Але я якраз хочу сказати, що між світською "духовністю" і християнською не завжди лежить полярність. Виходжу хоча б з тієї засадади, що коли Бог, згідно з книгою Буття, творив матеріальний світ, Він робив це як Поет (по-грецьки "творити" - звучить "poeo";). Тому наші богослужбові тексти завжди є високопоетичними творами (хоча, дуже часто мають не дуже вдалі переклади, причому, як поетично, так і догматично).
Отже, шукати красу у сотвореному світі, - може бути досить духовною справою, оскільки все, що створив Бог є "добре" (згідно з Його словом), а "добре", тому, що сотворене із натхненням.
Бажаю нам усім успіхів у пошуках духовності.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Шпачук
Дописувач
**



Повідомлень: 67
Зареєстрований: 27-1-2007
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-5-2007 у 15:47


"Хіба ж оце піст, що Я вибрав його, той день, коли морить людина душу свою, свою голову гне, як та очеретина, і стелить верету та попіл? Чи ж оце називаєш ти постом та днем уподоби для Господа? Чи ж ось це не той піст, що Я вибрав його: розв'язати кайдани безбожности, пута ярма розв'язати й пустити на волю утиснених, і всяке ярмо розірвати? Чи ж не це, щоб вламати голодному хліба свого, а вбогих бурлаків до дому впровадити? Що як побачиш нагого, щоб вкрити його, і не сховатися від свого рідного? Засяє тоді, мов досвітня зоря, твоє світло, і хутко шкірою рана твоя заросте, і твоя справедливість ходитиме перед тобою, а слава Господня сторожею задньою!Тоді кликати будеш і Господь відповість, будеш кликати і Він скаже: Ось Я! Якщо віддалиш з-поміж себе ярмо, не будеш підносити пальця й казати лихого, і будеш давати голодному хліб свій, і знедолену душу наситиш, тоді то засвітить у темряві світло твоє, і твоя темрява ніби як полудень стане, і буде Господь тебе завжди провадити, і душу твою нагодує в посуху, кості твої позміцняє, і ти станеш, немов той напоєний сад, і мов джерело те, що води його не всихають!" Ісая 58:5-11

Для мене піст-наближення з Господом; утримання від їжі,від води (дехто навіть від Інтернету відмовляється на час посту) ,більше,ніж завжди, молитися і читати Слово Боже. Взагалі, піст для очищення, освячення, для підсилення молитви. Піст без молитви не має сенсу. Піст закладається з певною метою, а не за звичаєм... В Біблії ніде немає про великі чи малі пости, а тим більше про їх обов"язковість.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 4-5-2007 у 16:16


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Шпачук
Для мене піст-наближення з Господом; утримання від їжі,від води (дехто навіть від Інтернету відмовляється на час посту) ,більше,ніж завжди, молитися і читати Слово Боже. Взагалі, піст для очищення, освячення, для підсилення молитви. Піст без молитви не має сенсу.


+1

не розумію людей які вважають піст це просто не їсти мяса або ще щось або у визначені дні не пити горілки а потім на свято напитися....це далеко від християнства і дуже далеко від віри. Це на мою думку просто релігія яку нам навязують церкви, не розказуючи про сутність посту.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Гарасимчук
Новак
*



Повідомлень: 13
Зареєстрований: 29-4-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-5-2007 у 23:22


Я вважаю, що очищення духовного не може бути без стримання у тілесному. Так як людина, Вибачайте на слові,"нажралась" і тупо думає, як їй завтра вчинити, щоб голова не боліла зранку,потім починає молитись забуваючи, що робила вчора. Людина має підійти до стану , коли ВОНА розуміє, що це є світ тимчасовий і якщо ти сьогодні не з"їси шматок сала,чи не вип"єш келих пива,то світ перевернеться і ти втратиш свій шанс.
Хоча піст-це не є служіння людям,а не собі:віддати матеріальне іншому ,щоб цей вчинок зарахувався тобі там, в іншому світі...




той,що шукає вітер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 7-5-2007 у 00:25


Для мене "постити" означає писати повідомлення на форумі. Інше значення, як відмовлятися від їжі, зближатися з творцем етс., для мене лиш одне - дієта, пов'язана з здоров'ям, і аж ніяк релігійну примазку з молитвами, очищенням душі і решта забарвлень, яке старається надати церква цьому. А закутуванням будь чого в догми вважаю аморальним, а саме це і є шлях церкаи в будь яких її проявах.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 7-11-2007 у 12:04


Коли людина здорова фізично, то і психологічно і морально і духовно вона в порядку, значить треба дбати про себе і не видумувати чогось такого для себе, щоб страждала і сама людина і її сім"я і навколо люди. Це і буде справжнім проявом своєї духовності, а не видумуванням чогось високого і далекого, але такого, від чого всім навколо цієї людини погано і від дій якої одні тільки проблеми, і їй і людям. (На істину не претендую, абсолютно приватна моя думка;)) І люба догма - це щось штучне, притягнене за вуха. А треба жити в мирі з природою - і буде гармонія ...



ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 7-11-2007 у 12:09


п с
Все розумне- в міру. а не в догму.




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 7-11-2007 у 21:53


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Коли людина здорова фізично, то і психологічно і морально і духовно вона в порядку, значить треба дбати про себе і не видумувати чогось такого для себе, щоб страждала і сама людина і її сім"я і навколо люди. Це і буде справжнім проявом своєї духовності, а не видумуванням чогось високого і далекого, але такого, від чого всім навколо цієї людини погано і від дій якої одні тільки проблеми, і їй і людям. (На істину не претендую, абсолютно приватна моя думка;)) І люба догма - це щось штучне, притягнене за вуха. А треба жити в мирі з природою - і буде гармонія ...


Але піст, то зовсім не є страждання... :saint:




З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 7-11-2007 у 22:00


Для мене то є час коли стараюся відкинути від себе те до чого найбільш привязана. Великим привязанням, і навіть я б сказала в якійсь мірі залежністю є музика. А коли приходить піст, то вчуся жити без музики. Так, перші дні трошки важко і не зручно... але потім звикається і не відчувається жодного дискомфорту.
:saint:




З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 9-11-2007 у 19:04


Залежність від музики ???:oО! Такого ще не чула! Цікава думка...:rolleyes:



ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 10-11-2007 у 15:18


Так, таке є...
Звикла зранку вставати і зразу включати музику і так з підспівом збиратися до роботи. Одного ранку вимкнули світло і музики не було... Я тоді відчула що мені сильно цього бракує... А якщо вже бракує, то є залежність. І з такою справою треба щось робити...
Піст вчить обходитися без цього.
І потім значно легше жити :)




З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Дмитро Самохвал
Заблокований




Повідомлень: 76
Зареєстрований: 8-9-2007
Місто: Чигирин
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-11-2007 у 15:36


Бога за бороду, мабуть, хочуть ухопити... Або посісти на лоні Авраамовому... :D

Щодо музики... То, напр., мені з переїздом на нове ПМП та музика відпала сама собою - і радіо, і своя фонотека. І лише от турне De-Phazz по Україні змусив знов зацікавитися в музиці. Розпаковую потрохи свої компакти. Шукаю де-інде всякі музичні річі. Життя знову триває!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2307
Реклама: